Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi шығарған, жекешелендiру процесiн реттейтiн нормативтi актiлерге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментiнің қаулысы 1997 жылғы 4 тамыз N 386. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 4 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 51. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті төрағасының 2000 жылғы 25 тамыздағы N 195 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 4 наурыздағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының жүйесiн реформалау бойынша кезектi шаралар туралы" Жарлығының және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 18 маусымдағы N 984 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментi туралы" қаулысының қабылдануына байланысты, Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң шығарған нормативтiк құқықтық актiлерiн оларға сәйкестендiру, сондай-ақ өткiзiлмеген нысандар бойынша сатып алушылардың кең көлемiн саудаға тартуды қамтамасыз ету және сауданы өткiзу тәртiбiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жекешелендiру жөнiндегi департаментi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi шығарған, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде тiркелген нормативтiк құқықтық актiлерiне (мәтiн бойынша қосымша) мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
а) "Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" сөздерi "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментi" сөздерiмен ауыстырылсын;
б) "одан әрi - Комитет" сөздерi "одан әрi - Департамент" сөздерiмен ауыстырылсын;
в) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктердi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" сөздерi "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiктер мен активтердi басқару жөнiндегi департаментi" сөздерiмен ауыстырылсын;
г) "Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" сөздерi "Ауылшаруашылық министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетi" деген сөздерiмен ауыстырылсын;
д) "Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы" сөздерi "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментiнiң директоры" сөздерiмен ауыстырылсын.
2. 1996 жылғы 22 ақпандағы N 60 жекешелендiрiлетiн нысандарды сату бойынша аукциондарды ұйымдастыру мен өткiзу туралы Ережеге мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн, тiркеу N 158 1996 жылғы 11 наурыз:
а) 2.3.2. баптар мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Голланд әдiсi бойынша саудаға қойылатын өткiзiлмеген кешендер бойынша ең аз баға тағайындалады, кепiлдiк жарнаның мөлшерi Сатушының қалауы бойынша тағайындалады".

О внесении изменений и дополнений в нормативные акты, регулирующие процесс приватизации, изданные Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации
Постановление Департамента по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 4 августа 1997 г. N 386. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 04.09.1997 г. N 51. Утратило силу - приказом Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 25 августа 2000 года N 195
Извлечение
из приказа Председателя
Комитета государственного
имущества и приватизации
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 25 августа 2000 года N 195
"Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 942 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты, регулирующие продажу объектов приватизации, согласно приложению...
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента подписания.
Председатель
Приложение
к приказу Комитета
государственного имущества и
приватизации Министерства
финансов Республики Казахстан
N 195 от 25.08.2000г.
Перечень утративших силу некоторых
нормативных правовых актов,
регулирующих продажу объектов на торгах
1. Постановление Департамента по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 4 августа 1997 г. N 386 "О внесении изменений и дополнений в нормативные акты, регулирующие процесс приватизации, изданные Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации" ...".
--------------------------------------------------------------------
В связи с принятием Указа Президента Республики Казахстан "Об очередных мерах по реформированию системы государственных органов Республики Казахстан" от 4 марта 1997 г. и постановления Правительства Республики Казахстан  P970984_ "О Департаменте по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" от 18 июня 1997 г. N 984, в целях приведения в соответствие с ними нормативных правовых актов, изданных Госкомитетом по приватизации, а также обеспечения привлечения широкого круга покупателей к торгам по неликвидным объектам и совершенствования порядка проведения торгов, Департамент по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В нормативные правовые акты, изданные Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации, и зарегистрированные в Министерстве юстиции Республики Казахстан (приложение по тексту) внести следующие изменения:
а) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации" заменить словами "Департамент по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан";
б) слова "далее - Комитет" заменить словами " далее - Департамент";
в) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом" заменить словами "Департамент управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан";
г) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "Комитет по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства ";
д) слова "Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации" заменить словами "Директор Департамента по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан".
2. Внести следующие изменения и дополнения в Положение об организации и проведении аукционов по продаже объектов приватизации,  V960158_ от 22 февраля 1996 г. N 60, рег. N 158 от 11 марта 1996 г.:
а) статью 2.3.2. дополнить абзацем следующего содержания:
"По неликвидным объектам, которые выставляются на торги по голландскому методу без установления минимальной цены, величина размера гарантийного взноса устанавливается по усмотрению Продавца".

3. 1996 жылғы 11 маусымдағы N 240 "Жекешелендiрiлетiн нысандарды сату бойынша ашық тендерлердi өткiзу тәртiбi туралы Ережеге" мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн, тiркеу N 186 1996 жылғы 23 шiлде:
а) екiншi абзацтың 6-тармағындағы:
- бiрiншi сөйлемнiң "жәй" сөзi алынып тасталсын;
- мынадай мазмұндағы сөйлем енгiзiлсiн: "Дауыс беру тәсiлiн (ашық, жабық) комиссия анықтайды".
б) 10-тармақтың екiншi абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Саудаға голланд әдiсi бойынша қойылатын нысандар бойынша кепiлдiк жарнаның мөлшерi нысанның бастапқы бағасының 5 процентiне дейiнгi мөлшерде тағайындалуы мүмкiн".
Жекешелендiру жөнiндегi
департаменттiң директоры
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Жекешелендiру жөнiндегi
департаменттiң
1997 жылғы 4 тамыздағы
N 386 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi шығарған нормативтiк
құқықтық актiлерiнiң
ТIЗБЕСI
1. 1996 жылғы 7 ақпандағы N 37 аукциондарда мемлекеттiк акция пакеттерiн сату тәртiбi туралы Ереже, тiркеу N 153 1996 жылғы 16 ақпан.
2. 1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 37 "1996 жылғы 7 ақпандағы N 37 аукциондарда мемлекеттiк акция пакеттерiн сату тәртiбiн бекiту туралы" қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" қаулысы, тiркеу N 76, 1996 жылғы 19 ақпан.
3. 1996 жылғы 22 ақпандағы N 60 жекешелендiрiлетiн нысандарды сату бойынша аукциондарды ұйымдастыру мен өткiзу туралы Ереже, тiркеу N 158 1996 жылғы 11 наурыз.
4. 1996 жылғы 19 наурыздағы N 106 мемлекеттiк акция пакеттерiн сату бойынша аукциондардан ұйымдастыру мен өткiзуге арналған шарттарды жасау құқығы үшiн конкурстарды өткiзу тәртiбi туралы Ереже, тiркеу N 178 1996 жылғы 28 маусым.
5. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi органдарының жер учаскелерiн меншiк құқығына беру, Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1996 жылғы 25 сәуiрдегi N 163 және Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң, бiрлескен қаулыларымен бекiтiлген, сатуға қойылатын жекешелендiру нысандарын жер пайдаланушы құқығына беру бойынша органдардың өзара әрекет ету тәртiбi, тiркеу N 179 1996 жылғы 8 шiлде.
6. 1996 жылғы 11 маусымдағы N 240 Жекешелендiру нысандарын сату бойынша ашық тендерлердi өткiзу тәртiбi туралы Ереже, тiркеу N 186 1996 жылғы 23 маусым.
7. 1996 жылғы 11 маусымдағы "1996 жылғы 2 тамыздағы N 354 Жекешелендiру нысандарын сату бойынша ашық тендерлер өткiзу тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" қаулыға толықтырулар енгiзу туралы" қаулы, тiркеу N 19 1996 жылғы 6 тамыз.

3. Внести следующие изменения и дополнения в "Положение о порядке проведения открытых тендеров по продаже объектов приватизации"  V960186_ от 11 июня 1996 г. N 240, рег. N 186 от 23 июля 1996 г.:
а) во втором абзаце пункта 6:
- в первом предложении исключить слово "простым";
- внести предложение следующего содержания: "Способ голосования (открытое, закрытое) определяется комиссией.";
б) второй абзац пункта 10 дополнить предложением следующего содержания:
"По объектам, которые выставляются на торги по голландскому методу, размер гарантийного взноса может устанавливаться в пределах до 5% процентов от начальной цены объекта".
Директор Департамента
Приложение
к Постановлению Департамента по приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан
по приватизации
от "_____"_______1997 г.
N _____
Перечень
нормативных правовых актов, изданных Государственным комитетом
Республики Казахстан по приватизации
1. Положение о порядке продажи государственных пакетов акций на аукционах от 7 февраля 1996 г. N 37, рег. N 153 от 16 февраля 1996 г.  V960153_
2. Постановление от 9 апреля 1996 г. N 134 "О внесении изменений и дополнений в постановление N 37 от 7 февраля 1996 г. "Об утверждении порядка продажи государственных пакетов акций на аукционах, рег. N 76 от 19 февраля 1996 г.
3. Положение об организации и проведении аукционов по продаже объектов приватизации от 22 февраля 1996 г. N 60, рег. N 158 от 11 марта 1996 г.  V960158_
4. Положение о порядке проведения конкурса за право заключения договоров на организацию и проведение аукционов по продаже государственных пакетов акций от 19 марта 1996 г. N 106, рег. N 178 от 28 июня 1996 г.  V960178_
5. Порядок взаимодействия органов Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации и Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству по передаче земельных участков на право собственности, предоставлении прав землепользования объектов приватизации, выставляемых на продажу, утвержденный совместным постановлением Госкомприватизации от 25 апреля 1996 г. N 163 и Госкомзема от 24 апреля 1996 г. N 521, рег. N 179 от 8 июля 1996 г.  V960179_
6. Положение о порядке проведения открытых тендеров по продаже объектов приватизации от 11 июня 1996 г. N 240, рег. N 186 от 23 июля 1996 г.  V960186_
7. Постановление о внесении дополнения в постановление от 11 июня 1996 г. "Об утверждении Положения о порядке проведения открытых тендеров по продаже объектов приватизации" от 2 августа 1996 г. N 354, рег. N 19 от 6 августа 1996 г.  V960019_

8. Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң 1996 жылғы 18 сәуiрдегi N 310 және Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң 1996 жылғы 16 сәуiрдегi N 142 бiрiккен қаулыларымен бекiтiлген Жұмысшы жабдықтау басқармаларының (бөлiмдерiнiң) жекешелендiру тәртiбi туралы Ереже, тiркеу N 190 1996 жылғы 8 тамыз.
9. 1996 жылғы 24 мамырдағы N 206 Жекешелендiру нысандарын қарызға сату тәртiбi туралы Ереже, тiркеу N 190 1996 жылғы 23 қыркүйек.
10. Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi комитеттiң 1996 жылғы 8 мамырдағы N 354 және Мемлекеттiк жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң 1996 жылғы 8 мамырдағы N 183 қаулыларына Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң 1996 жылғы 16 шiлдедегi N 497 және Мемлекеттiк жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң 1996 жылғы 16 шiлдедегi N 204, бiрлескен қаулыларымен енгiзiлген өзгерiстермен және толықтырулармен бiрлескен қаулылармен бекiтiлген 01.01.96 ж. дейiн жалға берiлген мемлекеттiк меншiк нысандарын беру және тiкелей бәсiрелi сату Нұсқаулығы, тiркеу N 205 1996 жылғы 8 қазан.
11. 1996 жылғы 28 қарашадағы N 599 "1996 жылғы 22 ақпандағы N 60 Жекешелендiру нысандарын сату бойынша аукциондарды ұйымдастыру мен өткiзу туралы Ережеге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы қаулы, тiркеу N 27 1996 жылғы 25 желтоқсан.
12. 1997 жылғы 12 ақпандағы N 79 "Жекешелендiру нысандарын ауда-саттықта сатуды реттейтiн нормативтi актiлерге өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" қаулы, тiркеу N 38 1997 жылғы 22 ақпан.

8. Положение о порядке приватизации Управлений (Отделов) рабочего снабжения, утвержденное совместным постановлением Госкомимущества от 18 апреля 1996 г. N 310 и Госкомприватизации от 16 апреля 1996 г. N 142, рег. N 190 от 8 августа 1996 г.  V960190_
9. Положение о порядке продажи объектов приватизации в рассрочку от 24 мая 1996 г. N 206, рег. N 203 от 23 сентября 1996 г.  V960203_
10. Инструкция по передаче и прямой адресной продаже объектов государственной собственности, переданных в аренду до 01.01.96 г., утвержденная совместным постановлением Госкомимущества от 8 мая 1996 г. N 354 и Госкомприватизации от 8 мая 1996 г. N 183 с изменениями и дополнениями, внесенными совместным постановлением Госкомимущества от 16 июля 1996 г. N 497 и Госкомприватизации от 16 июля 1996 г. N 240, рег. N 205 от 8 октября 1996 г.  V960205_
11. Постановление от 28 ноября 1996 г. N 599 "О внесении изменений и дополнений в Положение об организации и проведении аукционов по продаже объектов приватизации от 22 февраля 1996 г. N 60, рег. N 27 от 25 декабря 1996 г.
12. Постановление от 12 февраля 1997 г. N 79 "О внесении изменений и дополнений в нормативные акты, регулирующие продажу объектов приватизации на торгах", рег. N 38 от 22 февраля 1997 г.