Жеке кәсiпкерлiк қызметпен шұғылдануға салық патенттерiн берудi реттеу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi 1997 жылғы 19 тамыздағы N 136 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 22 қазанда тіркелді. Тіркеу N 407. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кеден комитеті төрағасының 1998.08.07. N 75 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi республикада жеке кәсiпкерлердiң салық салудың патенттiк жүйесi жағдайларындағы екi жылдық жұмысына, келiп түскен көптеген сұраулар мен ұсыныстарға талдау жасай келiп, жекелеген салық органдарында құндарды есептеп шығаруда және салық патенттерiн беру барысында тәртiп бұзушылықтар мен кемшiлiктерге, сондай-ақ салық патенттерi құнының төмен көрсетiлуiне орын берiлгенiн атап көрсетедi.
Одан басқа, жекелеген салық органдары салық патентi негiзiнде жүзеге асырылатын жеке кәсiпкерлiк қызмет түрлерiнiң тiзбесiн кеңейтiп жiберген Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Z952235_ "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Жарлығының N 138-шi бабын бұза отырып, тауарларды, жұмыстарды (қызметтердi) өткеру жөнiнде айтарлықтай айналымы бар, қолма-қол ақша қаражатымен, сондай-ақ есеп айырысу және өзге де шоттармен жұмыс iстейтiн жеке тұлғаларға салық патенттерi бөлiп берiлiп отырған.
Салық патентi негiзiнде жеке кәсiпкерлiк қызметiмен шұғылданатын жеке тұлғаларға салық салуды басқаруды тәртiпке келтiру және жақсарту мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының аумағында салық патентiнiң негiзiнде жүзеге асырылатын жеке кәсiпкерлiк қызмет түрлерiнiң тiзбесi N 1-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Салық қызметi органдарының Z970135_ "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы N 135-1 ҚРЗ заңына және "Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларға салық қызметi органдарының Қазақстан Республикасының патенттерiн беруiнiң тәртiбi туралы Ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 16 тамыздағы N 1126 P951126_ қаулысына сәйкес жеке кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларға салық патенттерiн беру тәртiбi реттелсiн.
Республиканың салық органдары зерттеулердiң, тексерулердiң, хронометрлiк, т.б. салық органы мәлiметтерiнiң нәтижелерiн пайдалана отырып, болжамды орташа айлық кiрiстi есептеп шығару жолымен жеке кәсiпкерлiк қызметiнiң әрбiр түрi бойынша салық патентi үшiн төленетiн төлемдердiң мөлшерiн бекiтсiн. Болжамды кiрiстiң сомасы жоғарыда аталған Жарлықтың 28-бабында көзделген шегерiмдердiң сомасына кемітiлуге тиiс. Бұл орайда шегерiмдер жеке тұлғаларға тиiстi құжаттарды тапсырған кезде және осы қызмет түрiнiң жүзеге асырылуы оның қызметiнiң негiзi болып табылатын жағдайда ғана берiледi.

Об упорядочении выдачи налоговых патентов на занятие индивидуальной предпринимательской деятельностью
Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 19 августа 1997 г. N 136 Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 1997 г. N 407. у.с. - приказом Налогового комитета МФ РК от 7 августа 1998г. N 75
Извлечение из приказа Налогового комитета
МФ РК от 7 августа 1998г. № 75
"В соответствии с внесением изменений и дополнений в Инструкцию № 43
"Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам
в бюджет", утвержденную приказом Налогового комитета Министерства финансов
Республики Казахстан от 10.07.98г. № 62, зарегистрированную Министерством
юстиции Республики Казахстан от 23.07.98г. № 544 приказываю:
2. признать утратившими силу:
приказ НК МФ РК от 19.08.97 г. N 136 "Об упорядочении выдачи
налоговых патентов на занятие индивидуальной предпринимательской
деятельностью"...
Председатель"
---------------------------------------------------------------------------
Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, проанализировав два года работы частных предпринимателей республики в условиях патентной системы налогообложения, поступающие многочисленные запросы и предложения отмечает, что в работе отдельных налоговых органов имеют место нарушения и недостатки в исчислении стоимости и порядке выдачи налоговых патентов, а также занижение стоимости налоговых патентов.
Кроме того, отдельными областными налоговыми органами расширен перечень видов индивидуальной предпринимательской деятельности, осуществляемых на основе налогового патента. В нарушение статьи 138 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 года N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" налоговые патенты исчисляются и выдаются физическим лицам, имеющим значительные обороты по реализации товаров, работ (услуг), работающим как с наличными денежными средствами, так и с расчетными и иными счетами.
В целях упорядочения и улучшения администрирования налогообложения физических лиц, занимающихся индивидуальной предпринимательской деятельностью на основе налогового патента
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Перечень видов индивидуальной предпринимательской деятельности, осуществляемых на основе налогового патента на территории Республики Казахстан согласно Приложению.
2. Регламентировать порядок выдачи органами налоговой службы налоговых патентов физическим лицам, занимающимся индивидуальной предпринимательской деятельностью в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 июня 1997 года N 135-1 ЗРК Z970135_ "Об индивидуальном предпринимательстве" и постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 августа 1995 года N 1126 P951126_ "Об утверждении положения о порядке выдачи органами налоговой службы Республики Казахстан патентов физическим лицам, занимающимся предпринимательской деятельностью".
Налоговым органам республики утвердить размеры платы за налоговый патент на каждый вид индивидуальной предпринимательской деятельности отдельно путем исчисления среднемесячного предполагаемого дохода с использованием результатов обследований, проверок, хронометража и других сведений налогового органа. Сумма предполагаемого дохода должна быть уменьшена на сумму вычетов, предусмотренных статьей 28 вышеназванного Указа. При этом вычеты предоставляются физическому лицу при предъявлении им соответствующих документов и только в том случае, если осуществление данного вида деятельности является основной его деятельностью.

3. Салық органдары жылдық шектеулi болжамды айналымы 4000 айлық есеп айырысу көрсеткiшiнен аспайтын жеке кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларға салық патенттерiн беретiн болсын. Айналымның шектi мөлшерi патенттiң iспарағында көрсетiлсiн.
Белгiленген шектеулi айналым артып кеткен кезде (жылына 4000 айлық есеп айырысу көрсеткiшiндей) жеке тұлға бұл туралы салық патентiн берген салық органына хабарлауға мiндеттi. Бұдан соң салық органдары iс жүзiнде алынған кiрiстер мен өндiрiс шығындары жөнiндегi салықтарды төлеудiң тәртiбiн белгiлейдi.
4. Сатып алынатын салық патентiнiң құнына салықтардың мынадай түрлерi: табыс салығы, ағымдағы республикалық бюджетке сәйкес мiндеттi әлеуметтiк табыс салығы және болжамды айналым жылына 1000 айлық есеп айырысу көрсеткiшiнен асып кеткен жағдайда - қосылған құн салығы. Салық патентiнiң құнына енгiзiлген салықтар жеке төлем құжаттарымен төленедi.
5. Мыналарға:
- салық патентiнде көрсетiлген жеке кәсiпкерлiк қызметтiң түрi мен мерзiмiне;
- салық патентi атына жазылып берiлген жеке тұлға үшiн;
- жүктер мен жолаушыларды тасуға байланысты қызметпен шұғылдануға берiлген салық патентiнен басқа, салық патенттерi берiлген органдар кiретiн ауданның (қаланың) аумағына берiлген салық патенттерi жарамды деп саналсын.
Аталған талаптар бұзылған жағдайда кәсiпкерлер салық заңдарына сәйкес жауапкершiлiкке тартылуға тиiс.
6. Салық патентiнiң негiзiнде жеке кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғалардың жалдамалы еңбектi пайдаланатын кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыруға құқығы бар, бұл орайда жалдамалы қызметшiлердiң саны бес адамнан аспауға тиiс.
7. Салық органдары жеке тұлғаларға жалпы көлемi 20 шаршы метрден аспайтын, белгiленген жобалы орындарда (дүкеншiлерде, сөрелерде) халық тұтынатын тауарлар мен тамақ өнiмдерiн бөлшектеп сатуды жүзеге асыру үшiн ғана, сауда саласындағы жеке кәсiпкерлiк қызметпен шұғылдану үшiн салық патенттерiн берсiн.
Жеке кәсiпкерлiк қызметiнiң субъектiлерi ретiнде салық органдарында тiркелмеген сауда базарларында сөрелерде, машиналар мен басқа да орындарда сауда жасайтын азаматтар Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 12 шiлдедегi N 955-шi қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасының рыноктарында тауарларды өткiзу құқығы үшiн алынатын алымдар туралы" ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының рыноктарында тауарларды өткiзу құқығы үшiн алым төлеуге тиiстi. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлiгiнiң
салық комитетiнiң 1997.09.30. N 55 бұйрығына сәйкес.
V970055_

3. Налоговым органам выдавать налоговые патенты физическим лицам на занятие индивидуальной предпринимательской деятельностью с предельным предполагаемым оборотом не более 4000 месячных расчетных показателей в год. Предельный размер оборота отражать в бланке патента.
При превышении предельно установленного оборота (4000 месячных расчетных показателей в год) физическое лицо обязано сообщить об этом налоговому органу, выдавшему налоговый патент. После чего налоговым органам определить порядок уплаты налогов по фактически полученным доходам и произведенным затратам. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными приказом Налогового комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.
4. В стоимость выкупаемого налогового патента включить следующие виды налогов: подоходный налог, отчисления на обязательное социальное страхование в соответствии с республиканским бюджетом на текущий год и при условии превышения предполагаемого оборота свыше 1000 месячных расчетных показателей в год - НДС. Включенные в стоимость налогового патента налоги уплачивать отдельными платежными документами.
5. Считать действительным выданный налоговый патент:
- на вид и срок индивидуальной предпринимательской деятельности, указанные в налоговом патенте;
- для физического лица, на имя которого выдан налоговый патент;
- на территории района (города) по месту выдачи налогового патента, за исключением налогового патента, выданного на занятие деятельностью, связанной с перевозкой грузов и пассажиров.
При нарушении данных требований предприниматели должны нести ответственность в соответствии с налоговым законодательством.
6. Физические лица, занимающиеся индивидуальной предпринимательской деятельностью на основе налогового патента имеют право осуществлять предпринимательскую деятельность с использованием наемного труда, при этом число наемных работников не может превышать 5 человек.
7. Налоговым органам выдавать налоговые патенты физическим лицам на занятие индивидуальной предпринимательской деятельностью в сфере торговли только на осуществление розничной торговли товарами народного потребления и продуктами питания в стационарно установленных местах (ларьки, киоски) с общей площадью не более 20 квадратных метров.
Граждане, торгующие с прилавков, машин и других мест торговли на рынках, не зарегистрированные в налоговых органах в качестве субъектов индивидуальной предпринимательской деятельности, должны уплачивать сбор за право реализации товаров на рынках Республики Казахстан в соответствии с Положением "О сборе за право реализации товаров на рынках Республики Казахстан", утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 июля 1995 года N 955 P950955_ . <*>
Сноска. Пункт 7 - в новой редакции согласно приказу Налогового комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.

8. Салық органдарының жеке тұлғаларға, Қазақстан Республикасының аумағындағы салық патентiнiң негiзiнде жүзеге асырылатын жеке кәсiпкерлiк қызмет түрлерiнiң тiзбесiне енбеген қызметтiң түрлерi үшiн, салық патентiн беруiне тыйым салынады.
9. Жоғарыда көрсетiлген салық патенттерiн беру тәртiбi 1997 жылғы 20
қазаннан iске қосылсын, бекiтiлген тiзбеге енбеген жеке кәсiпкерлiк қызмет
түрлерiне арналған салық патенттерiнiң күшi жойылсын және жыл аяғына дейiн
берiлген салық патенттерi бойынша салықтарды қайтадан есептеу жүргiзiлсiн.
10. Облыстар бойынша салық комитеттерi 1997 ж. 20 қарашаға дейiнгi
мерзiмде патенттiң құнын бекiтiлген тiзбеге сәйкес реттесiн.
<*>
ЕСКЕРТУ. Жаңа 10-тармақпен толықтырылды, 10-тармақ 11-тармақ
болып саналды - ҚР Қаржы министрлiгiнiң салық
комитетiнiң 1997.09.30. N 55 бұйрығына сәйкес.
V970055_
11. Облыстар бойынша салық комитеттерi 1997 жылдың 20 қарашасына
дейiнгi мерзiмде бекiтiлген тiзбеге сәйкес патенттiң құнын реттесiн.
12. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау төрағаның орынбасары
Х.К. Махашовқа тапсырылсын.
Төраға
N 1 Қосымша
Қазақстан Республикасы аумағындағы салық патентi
негiзiнде iске асатын жеке кәсiпкерлiк қызмет түрлерiнiң
ТIЗIМI
1. Тұтынатын тауарларды өндiру
1. Киiм тiгу және басқа да тiгiн өнiмдерiн шығару, тоқыма өнiмдерiн
шығару.
2. Терi киiмдер тiгу.
3. Терiден бас киiмдер тiгу.
4. Тоқыма өнiмдерiн шығару.
5. Аяқкиiм тiгу.
6. Галантерея және бижутерия өнiмдерiн шығару.
7. Жасанды гүлдер және веноктарды шығару.
8. Жиhаздар басқа да ағаштан жасаған өнiмдердi шығару.
9. Кiлем бұйымдарын шығару.
10. Металдан жасайтын бұйымдарды шығару және орнату.
11. Жезден бұйымдар жасау.
12. Гүл және гүл шоқтарын өсiру.
13. Үй жануарларының терiсi мен жүнiн әзiрлеу.
14. Автомобильдерге кимелер және төсенiштерi шығару.
15. Сувенирлер мен ойыншықтар шығару
16. Шаруашылық заттарын шығару.
17. Ара өнiмдерiн өндiру.
18. Азық-түлiк тауарларын өндiру.
II. Жеке тұлғалардың тұрмыстық қызмет
көрсетудегi қызметi
19. Металдан жасалған заттарды, қолшатырларды, тұрмыс
машиналарын және басқа аспаптарды жөндеу.
20. Сағаттар жөндеу және граверлiк жұмыстар.
21. Киiмдердi, аяқ-киiмдердi, бас киiмдердi, терiден
жасалған, тiгiн заттарының және галантереялық бұйымдарды
жөндеу.
22. Фототүсiру, видеотүсiру және басқа да фотографиялық
жұмыстар.
23. Компьютерлердi, радиотелевизиялық аппараттарды жөндеу.
24. Өткiр құралдарды қайрау және жөндеу.
25. Кiлттер жасау және құлыптарды жөндеу.
26. Құрылыс-жөндеу қызметтерiн көрсету.
27. Автомобильдердi жөндеу және техникалық қызмет
<*>
28. Доңғалақ жөндеу жұмыстары (автомобиль доңғалақтарына
вулканизация жасау).

8. Налоговым органам запрещается выдавать налоговый патент физическим лицам на виды деятельности, не вошедшие в Перечень видов индивидуальной предпринимательской деятельности, осуществляемые на основе налогового патента на территории Республики Казахстан.
9. Вышеуказанный порядок выдачи налоговых патентов ввести в действие с 20 октября 1997 года, отменить действие налоговых патентов на виды индивидуальной предпринимательской деятельности, не вошедшие в утвержденный Перечень и произвести перерасчет налогов по выданным налоговым патентам до конца года. <*>
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными приказом Налогового
комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.
10. Налоговым комитетам по областям в срок до 20 ноября 1997 г.
упорядочить стоимость патента согласно утвержденного Перечня.
<*>
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными приказом Налогового
комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.
11. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на
заместителя председателя Махашова Х.К.
Председатель
Приложение N 1
ПЕРЕЧЕНЬ
видов индивидуальной предпринимательской деятельности,
осуществляемых на основе налогового патента на территории
Республики Казахстан
I. Производство потребительских товаров
1. Пошив одежды и других швейных изделий, изготовление вязанных изделий.
2. Пошив изделий из меха.
3. Пошив головных уборов из натурального меха.
4. Изготовление трикотажных изделий.
5. Изготовление обуви.
6. Изготовление галантерейных изделий и бижутерий.
7. Изготовление искусственных цветов и венков.
8. Изготовление мебели и других столярных изделий.
9. Изготовление ковровых изделий.
10. Изготовление и установка изделий из металла.
11. Изготовление изделий из жести.
12. Выращивание живых цветов и рассады.
13. Заготовка шкур и шерсти домашних животных.
14. Изготовление чехлов и резиновых поликов для автомобилей.
15. Изготовление игрушек и сувениров.
16. Изготовление хозяйственной утвари.
17. Выращивание продукции пчеловодства.
18. Производство продовольственных товаров.
II. Деятельность физических лиц в сфере бытового
обслуживания
19. Ремонт металлоизделий, зонтов, бытовых машин и приборов.
20. Ремонт часов и граверные работы.
21. Ремонт одежды, обуви, головных уборов, меховых, швейных и
галантерейных изделий.
22. Фотографирование, видеосъемка и другие фотоработы.
23. Ремонт радиотелевизионной аппаратуры, компьютеров.
24. Ремонт и заточка режущих инструментов.
25. Ремонт замков и изготовление ключей.
26. Оказание ремонтно-строительных услуг.
27. Ремонт и техническое обслуживание автомобилей.
<*>
28. Шинноремонтные работы (вулканизация автошин).

29. Жеке тракторлары бар иелерге жер учаскелерiн өңдеуге
көмек көрсету.
30. Су көлiгiнде көңiл көтеру қызметiн көрсету.
31. Жеке меншiктiң малын бағу.
32. Шаштараздық, сол сияқты хирургиялық және емдеу қызметiне
байланыссыз массаж және косметикалық қызмет көрсету.
33. Азаматтарға және заңды тұлғаларға жеке автокөлiк
иелерiне көлiктiк қызмет көрсету.
34. Автокөлiктердi жуу.
35. Мерекелер мен тойларға музыкалық қызмет көрсету.
36. Мәтiндердi аудару.
37. Машинка басу жұмыстары.
38. Музыка аспаптарын жөндеу және жөнге келтiру.
39. Дыбыс жазу.
40. Суреттер және портреттер салу.
41. Көбейту-басу техникасын жөндеу және қызмет көрсету.
III. Әлеуметтiк-мәдени саладағы жеке тұлғалардың
қызметi
42. Репетиторлық тәртiпте сабақтар өткiзу.
43. Дене шынықтыру, сауықтыру жұмысы.
44. Малдәрiгерлiк қызмет.
45. Киiм тiгуге, пiшуге және тоқыма тоқуға үйрету.
IV. Қызметтiң басқа салалары
46. Қоғамдық тамақтандыру (тұрақты сауда орындары
барлары үшiн).
47. Салқын сусындар және балмұздақтар сату.
48. Тiске басатын (насыбай) темекi әзiрлеу және оны сату.
49. Сайрайтын құстарды және басқа да құстарды өсiру және сату.
50. Кiтап түптеу, құжаттарды өңдеу.
51. Электрлiк монтаж, сантехникалық-дәнекерлеу қызметтерiн
көрсету.
52. Жиhаздарды жөндеу және құрастыру.
53. Кiтаптар мен журналдарды, газеттердi сату.
54. Үй жануарларын өсiру.
55. Жалпы көлемi 20 шаршы метрден аспайтын, белгiленген
жобалы орындарда (дүкеншелерде, сөрелерде) халық
тұтынатын тауарлар мен тамақ өнiмдерiн бөлшектеп сату
<*>
Ескерту.
1. Өнiм өндiру құқығына берiлген салық патентi сол уақытта өз өнiмдерiнiң тауарларын сатуға мүмкiндiк бередi Қазақстан Республикасы шегiнде. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлiгiнiң салық
комитетiнiң 1997.09.30. N 55 бұйрығымен.
2. Жеке кәсiпкерлiкпен айналысу көзделген қызмет алдын ала көзделген жағдайда Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар 1995 жылдың 17 сәуiрiнде шыққан N 2200 Z952200_ "Лицензиялау туралы" қаулысына сәйкес салық патентi лицензия алынғаннан кейiн берiледi.
3. Өткiзiлетiн тауарлар жөнiнде оның сапалық сертификатын мен қайдан шыққанын растайтын барлық құжаттар болуға тиiс. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 2-абзацы 3-тармақ болып саналды және
жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлiгiнiң салық
комитетiнiң 1997.09.30. N 55 бұйрығымен.

29. Оказание владельцами личных тракторов услуг по обработке
земельных участков.
30. Оказание развлекательных услуг на водном транспорте.
31. Пастьба скота частного сектора.
32. Парикмахерские, а также массажные и косметические услуги, не
связанные с лечебной и хирургической деятельностью.
33. Транспортное обслуживание граждан и юридических лиц владельцами
личных автомобилей.
34. Мойка автотранспортных средств.
35. Музыкальное обслуживание торжеств и обрядов.
36. Перевод текстов.
37. Машинописные работы.
38. Ремонт и настройка музыкальных инструментов.
39. Звукозапись.
40. Рисование портретов и картин.
41. Ремонт и обслуживание копировально-множительной техники.
Сноска. Пункт 27 - с изменениями, внесенными приказом Налогового
комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.
III. Деятельность физических лиц в социально-культурной
сфере
42. Проведение занятий в порядке репетиторства.
43. Физкультурно-оздоровительная деятельность.
44. Ветеринарное обслуживание.
45. Обучение кройке, шитью и вязанию.
IV. Другие виды деятельности
46. Общественное питание (имеющие постоянные торговые точки).
47. Реализация мороженного и прохладительных напитков.
48. Изготовление и реализация жевательного табака (насыбай).
49. Разведение и реализация певчих птиц и других пернатых.
50. Ламинирование документов, картонажно-переплетные работы.
51. Оказание электромонтажных, сварочно-сантехнических услуг.
52. Сборка и ремонт мебели.
53. Реализация газет, журналов и книг.
54. Разведение домашних животных.
55. Розничная торговля товарами народного потребления и продуктами питания в стационарно установленных местах (ларьки, киоски) с общей площадью не более 20 квадратных метров. <*>
Сноска. Раздел IV - дополнен пунктом 55 согласно приказу Налогового комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.
Примечание.
1. Налоговый патент, выданный на право производства, одновременно дает право на реализацию товаров собственного производства в пределах Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными приказом Налогового комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.
2. В случае, если деятельность, которой предполагает заниматься индивидуальный предприниматель, лицензируется в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 17 апреля 1995 года N 2200 Z952200_ "О лицензировании", то налоговый патент выдается после получения лицензии.
3. По реализуемым товарам должны быть все документы, подтверждающие сертификат качества и его происхождение. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными приказом Налогового комитета Минфина РК от 30.09.1997г. N 149.