Қазақстан Республикасындағы акционерлiк қоғамдардың акцияларын Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiне тiркеудiң және оларға ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерiн берудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 8 қазандағы N 159 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 13 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 460. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 382 (V032574) қаулысымен.
Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздардың шығарылымын тiркеу жүйесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасындағы акционерлiк қоғамдардың акцияларын Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiне тiркеудiң және оларға ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерiн берудiң тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Аталған Ереже сараптау және тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жiберiлсiн.
3. БҚҰК 1995 жылғы 12 мамырдағы N 4 қаулысымен бекiтiлген және БҚҰК 1995 жылғы 21 қыркүйектегi N 16 қаулысымен толықтырылған "Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзудiң тәртiбi және Бағалы қағаздардың ұлттық сандық бiрдейлендiру жүйесi туралы" ереженiң күшi жойылған деп саналсын.
4. Корпоративтiк қаржы басқармасы қабылданған Ереженi республиканың қор биржаларына жеткiзсiн.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау Корпоративтiк қаржы басқармасына жүктелсiн.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссияның
1997 жылғы 8 қазандағы
N 159 қаулысымен бекiтiлдi
Қазақстан Республикасындағы акционерлiк қоғамдардың
акцияларын Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiне
тiркеудiң және оларға ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерiн
берудiң тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы ереже Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзудiң рәсiмiн және оларға акционерлiк қоғамдардың акциялары эмиссиясын тiркеудiң тәртiбiн реттейдi, сондай-ақ Бағалы қағаздардың ұлттық сандық бiрдейлендiру жүйесiндегi (ҰСБЖ) Ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерiн (ҰБН) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi - БҚҰК) беруiнiң тәртiбiн белгiлейдi.
1.2. Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногындағы айналысқа жататын акциялар, облигациялар және басқа да мемлекеттiк емес бағалы қағаздар мемлекеттiк тiркеуге жатады. Мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиялары мемлекеттiк тiркеуге жатпайды.
1.3. Бағалы қағаздардың эмиссияларын тiркеу БҚҰК тиiстi нормативтiк актiлерiне сәйкес жүзеге асырылады.

Об утверждении Положения "О порядке регистрации в Государственном реестре ценных бумаг акций акционерных обществ в Республике Казахстан и присвоения им национальных идентификационных номеров"
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 8 октября 1997 г. N 159. Зарегистрированo в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.02.1998 г. за № 460. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 382 (V032574)
В целях совершенствования системы регистрации выпуска ценных бумаг в Республике Казахстан Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
1. Утвердить Положение "О порядке регистрации в Государственном реестре ценных бумаг акций акционерных обществ в Республике Казахстан и присвоения им национальных идентификационных номеров".
2. Направить указанное Положение в Министерство юстиции Республики Казахстан на экспертизу и регистрацию.
3. Положение V950199_  "О порядке ведения Государственного реестра ценных бумаг и Национальной цифровой системе идентификации ценных бумаг", принятое Постановлением НКЦБ от 12 мая 1995 года N 4 и дополненное Постановлением НКЦБ от 21 сентября 1995 года N 16 считать утратившим силу.
4. Управлению корпоративных финансов довести до фондовых бирж республики принятое Положение.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Управление корпоративных финансов.
Председатель
Утверждено
Постановлением Национальной комиссии
Республики Казахстан
по ценным бумагам
N 159 от 8 октября 1997 г.
ПОЛОЖЕНИЕ
"О порядке регистрации в Государственном реестре ценных бумаг
акций акционерных обществ в Республике Казахстан и присвоения им
национальных идентификационных номеров"
1. Общие положения
1.1. Настоящее положение регулирует процедуру ведения Государственного реестра ценных бумаг и порядок регистрации в нем эмиссий акций акционерных обществ, а также устанавливает порядок присвоения Национальных идентификационных номеров (далее - НИН) в Национальной цифровой системе идентификации (далее - НЦСИ) ценных бумаг Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам (далее - НКЦБ).
1.2. Государственной регистрации подлежат акции, облигации и другие негосударственные ценные бумаги, подлежащие обращению на рынке ценных бумаг Республики Казахстан. Не подлежат государственной регистрации эмиссии государственных ценных бумаг.
1.3. Регистрация эмиссий ценных бумаг осуществляется на основании соответствующих нормативных актов НКЦБ.

1.4. Бағалы қағаздардың ҰСБЖ Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа қосылған бағалы қағаздарды есепке алу жүйесiн реттеуге және стандарттауға, сондай-ақ бағалы қағаздардың кодтарын бiр iзге салуға арналған.
1.5. ҰСБЖ ISIN 6166.2 Бағалы қағаздардың халықаралық бiрдейлендiру жүйесiнiң негiзгi принциптерiне сәйкес келедi және бағалы қағаздарды бiрдейлендiрудiң Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын бiртұтас жүйесi болып табылады.
1.6. Бағалы қағаздардың жекеленген түрiне берiлетiн, бiрегей әрiптi-санды кодтар болып табылатын Ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерi ҰСБЖ негiзi болып табылады.
1.7. Бағалы қағаздардың тiркелген эмиссиялары туралы мәлiметтер Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiне (бұдан әрi - Мемлекеттiк тiзiлiм) енгiзiледi.
1.8. Уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясын тоқтата тұру, заңды емес деп тану не жою туралы шешiм қабылдаған жағдайда, бұл туралы ақпарат Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiледi және БҚҰК арнаулы басылымында эмиссияларды тiркеу және акционерлiк қоғамдардың акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептерiн бекiту туралы ақпаратпен бiрдей жарияланады.
2. Акционерлiк қоғамдардың акциялары эмиссияларын
Мемлекеттiк тiзiлiмде тiркеу және акциялардың эмиссияларына
және эмиссиялардың проспектiлерiне мемлекеттiк тiркеу
нөмiрлерiн берудiң әдiстемесi
2.1. Мемлекеттiк тiзiлiмдi жүргiзудi БҚҰК атқарушы аппараты мынадай нысандарда жүзеге асырады:
а) қағаздық негiзде (тiгiлген және БҚҰК атқарушы аппаратының штампымен бекiтiлген, беттердiң санын көрсетiп бағалы қағаздарды тiркеу журналы нысанында);
б) компьютерлiк жазба нысанында.
2.2. Акциялар эмиссияларының нөмiрлерiн, эмиссиялар проспектiлерiн және ҰБН алу үшiн ҚР Әдiлет министрлiгiнiң кемiнде 200000 есептi көрсеткiштi жарғылық қорлары бар акционерлiк қоғамдардың эмиссияларын тiркеу жөнiндегi өкiлеттiк берiлген органдары БҚҰК факспен ҰБН беру туралы бiрыңғай сұраулар жiбередi. Эмиссиялар туралы ақпарат Мемлекеттiк тiзiлiмге осы сұраулардың негiзiнде енгiзiледi. Әдiлет органдарының эмиссияларды жою фактiлерi Мемлекеттiк тiзiлiмге эмиссияларды жою туралы бiрыңғай сұраулардың негiзiнде енгiзiледi. Эмиссияның нөмiрi алынған күнi эмиссия тiркелген және Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлген болып саналады, осы күннен бастап акцияларды орналастырудың қорытындылары туралы есептi бекiтуге құжаттар ұсынуға арналған уақытты есептеу жүргiзiледi.
2.3. Акциялардың эмиссияларын тiркеу журналдары қатаң есеп беру құжаттары болып табылады және акциялар эмитенттерiнiң барлық тобы бойынша жүргiзiледi (жекешелендiрiлген, жеке, банктер, сақтандыру компаниялары, инвестициялық және зейнетақы қорлары және т.б.).

1.4. НЦСИ ценных бумаг предназначена для упорядочения и стандартизации системы учета ценных бумаг, обращающихся на территории Республики Казахстан, а также унификации кодов ценных бумаг.
1.5. НЦСИ соответствует основным принципам Международной системы идентификации ценных бумаг ISIN 6166.2 и является единой системой идентификации ценных бумаг, действующей на территории Республики Казахстан.
1.6. Основой НЦСИ являются Национальные идентификационные номера, являющиеся уникальными буквенно-цифровыми кодами, присваиваемыми отдельным видам ценных бумаг.
1.7. Сведения о зарегистрированных эмиссиях ценных бумаг вносятся в Государственный реестр ценных бумаг (далее Государственный реестр).
1.8. В случае принятия уполномоченным органом решения о приостановлении, признании недействительной либо аннулировании эмиссии акций информация об этом заносится в Государственный реестр и публикуется в специальном печатном издании НКЦБ наравне с информацией о регистрации эмиссии и утверждении отчетов об итогах размещения акций акционерных обществ.
2. Регистрация в Государственном реестре эмиссий акционерных обществ и методика присвоения государственных регистрационных номеров эмиссиям акций и проспектам эмиссий.
2.1. Ведение Государственного реестра осуществляется исполнительным аппаратом НКЦБ в следующих формах:
а) на бумажной основе (в форме прошитых и скрепленных штампом исполнительного аппарата НКЦБ журналов регистрации ценных бумаг с указанием количества страниц);
б) в форме компьютерной записи.
2.2. Для получения номеров эмиссии, проспекта эмиссии и НИН акций органы Министерства юстиции РК, которым переданы полномочия по регистрации эмиссий акционерных обществ с уставным фондом менее 200000 расчетных показателей, присылают в НКЦБ факсом типовые запросы о присвоении НИН. Информация об эмиссии заносится в
Государственный реестр на основании данных запросов. Факт аннулирования эмиссии заносится в Государственный реестр на основании данных запросов. Факт аннулирования эмиссии органами юстиции заносится в Государственный реестр на основании типовых запросов об аннулировании эмиссии. Эмиссия считается зарегистрированной и внесенной в Государственный реестр в день получения номера эмиссии, с этой же даты ведется отчет времени для предоставления документов на утверждение отчета об итогах размещения акций.
2.3. Журналы регистрации эмиссии акций являются документами строгой отчетности и ведутся по всем группам эмитентов акций (приватизированные, частные, банки, страховые компании, инвестиционные и пенсионные фонды и т.д.).

2.4. Акциялардың эмиссияларын тiркеу журналына эмитент туралы мынадай мәлiметтер енгiзiледi:
- эмитенттiң толық атауы;
- эмитенттiң үлгiсi (ашық - жабық);
- эмитенттiң орналасқан жерi;
- заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркелуiн жүзеге асырған органның атауы;
- заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркелген күнi;
- заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу нөмiрi;
- мамандандыру (банктер, сақтандыру компаниялары, инвестициялық және зейнетақы қорлары және т.б.);
- жарғылық капиталының мөлшерi;
- эмиссиясының көлемi;
- эмиссиясының реттiк нөмiрi;
- акциялардың келесi эмиссияларын тiркеу кезiнде алдыңғы эмиссияның нөмiрi, ол бойынша берiлген есептiң бекiтiлген күнi, ол жойылған жағдайда, жойылған күнi көрсетiледi;
- бағалы қағаздармен жүргiзiлген операцияларға салынған салықтардың сомасы, төлем тапсырмасының нөмiрi және күнi немесе кейiнге қалдыруды берген органды көрсете отырып, салық төлеудi кейiнге қалдыру;
- осы эмиссияның тiркеу нөмiрi (бұдан әрi - Эмиссияның нөмiрi);
- эмиссияларды тiркеу туралы қолданылып жүрген ережеде көзделген жағдайларда БҚҰК эмиссия проспектiсiне (бұдан әрi - Проспектiнiң нөмiрi) тiркеу нөмiрiн бередi, жабық үлгiдегi АҚ ұсынатын шығарылым шарттарына нөмiр берiлмейдi;
- ҰБН беруге сұранымды алған күн;
- осы шығарылымның бағалы қағаздарының ҰБН.
2.4.1. Компьютерлiк жазбаларда мынадай жолдар болады:
- АҚ атауы;
- АҚ мемлекеттiк тiркелген орган, сондай-ақ заңды тұлғаның тiркелген күнi және нөмiрi;
- Қоғамның үлгiсi;
- ОКПО коды;
- ОКОНХ коды;
- АҚ толық мекен-жайы;
- шетелдiк қатысудың болуы;
- мамандандыру;
- қоғамды құру (жекешелендiру, жеке) және жарғылық қордағы мемлекеттiк үлес;
- Осы эмиссияны тiркеудi жүзеге асыратын орган;
- Эмиссияны тiркеу күнi;
- Эмиссияның нөмiрi (негiзгi жол);
- Проспектiнiң нөмiрi (егер қажет болса);
- Эмиссияның реттiк нөмiрi;
- Жарғылық қордың теңге бойынша мөлшерi;
- Осы эмиссияның теңге бойынша көлемi;
- Қайталама эмиссияларды тiркеу кезiнде жарғылық қордың өсуi көзi;
- Эмиссияға салынған салықтың сомасы;
- Салықты төлеудi кейiнге қалдырған орган;
- Эмиссияның нысаны;
- Тәуелсiз тiзiлiм ұстаушы;
- Алдыңғы эмиссияның қорытындылары туралы есеп бекiтiлген күн;
- Эмиссияның жойылған күнi (эмиссия жойылса);
- Акциялардың түрлерi бойынша бастапқы құнын және санын, сондай-ақ бағалы қағаздардың әрбiр түрi бойынша ҰБН көрсетiп эмиссияның құрылымы;
- Жарғылық қорды акционерлер бойынша бөлу (эмиссия проспектiсiне не шығарылым шарттарына сәйкес);
- Орындаушы;
- Ескертулер.
2.5. Мемлекеттiк тiркеуге Акциялар эмиссияларының нөмiрлерiн (тiркеу журналының жоғарғы бағанасы) және Эмиссиялар проспектiсiнiң нөмiрлерiн (тiркеу журналының төменгi бағанасы) беру кiредi. Эмиссиялардың мемлекеттiк нөмiрлерi латын алфавитiнiң бiр әрпiнен (нөмiрдiң бiрiншi позициясы) және төрт араб санынан (нөмiрдiң екiншi, үшiншi, төртiншi және бесiншi позициялары) тұрады. Нөмiр беру нөмiрдiң бiрiншi позициясында латын алфавитiнiң бiрiншi әрпiнен және бесiншi позициясында бiр санынан басталады. Келесi нөмiрлер беру тiркеу нөмiрiн кезектi көбейту және нөмiрлердiң позициясын бесiншi позициядан бастап солдан оңға қарай толтыру арқылы жүргiзiледi. Нөмiр A9999 жеткеннен кейiн латын алфавитiнiң келесi әрпiне көшедi және нөмiрдi бiр санынан басталады.

2.4. В журнал регистрации эмиссий акций вносятся следующие сведения об эмитенте:
- полное наименование эмитента;
- тип эмитента (открытый - закрытый);
- место нахождения эмитента;
- наименование органа, осуществившего государственную регистрацию юридического лица;
- дата государственной регистрации юридического лица;
- номер государственной регистрации юридического лица;
- специализация (банки, страховые компании, инвестиционные и пенсионные фонды и т.д.);
- размер уставного капитала;
- объем эмиссии;
- порядковый номер эмиссии;
- при регистрации последующей эмиссии акций указывается номер предыдущей, дата утверждения отчета по ней и в случае ее аннулирования, дата аннулирования;
- сумма налога на операции с ценными бумагами, номер и дата платежного поручения или наличие отсрочки на оплату налога с указанием органа, дающего отсрочку:
- регистрационный номер данной эмиссии (далее - Номер эмиссии);
- в случаях, предусмотренных действующим положением о регистрации эмиссии НКЦБ присваивает регистрационный номер представляемому проспекту эмиссии (далее - Номер проспекта), условиям выпуска, представляемым АО закрытого типа номер не присваивается;
- дата получения заявки на присвоение НИН;
- НИН ценных бумаг данного выпуска.
2.4.1. В компьютерной записи содержатся следующие поля:
- наименование АО;
- орган, осуществивший государственную регистрацию АО, а также дата и номер регистрации юридического лица;
- тип общества;
- код ОКПО;
- код ОКОНХ;
- полный адрес АО;
- наличие иностранного участия;
- специализация;
- учреждение общества (приватизированное, частное) и наличие государственной доли в уставном фонде;
- орган, осуществляющий регистрацию данной эмиссии;
- дату регистрации эмиссии;
- номер эмиссии (ключевое поле);
- номер проспекта (если есть необходимость);
- порядковый номер эмиссии;
- размер уставного фонда в тенге;
- объем данной эмиссии в тенге;
- источник увеличения уставного фонда при регистрации вторичных эмиссий;
- сумма налога на эмиссию;
- орган, дающий отсрочку оплаты налога;
- форма эмиссии;
- независимый реестродержатель;
- дата утверждения отчета об итогах предыдущей эмиссии;
- дата аннулирования эмиссии (при аннулировании эмиссии);
- структура эмиссии по видам акций с указанием номинальной   стоимости и количества, а также НИН по каждому виду ценных бумаг;
- распределение уставного фонда по акционерам (согласно проспекту эмиссии либо условиям выпуска);
- исполнитель;
- примечания.
2.5. Государственная регистрация включает в себя присвоение Номера эмиссии акций (верхняя графа журнала регистрации) и Номера проспекта эмиссии (нижняя графа журнала регистрации). Государственные номера эмиссий состоят из одной буквы латинского алфавита (первая позиция номера) и четырех арабских цифр (вторая, третья, четвертая и пятая позиция номера). Присвоение номера начинается с первой буквы латинского алфавита на первой позиции номера и единицы на пятой позиции. Последующее присвоение номеров производится последовательным увеличением регистрационного номера и заполнения позиций номера слева направо, начиная с пятой позиции. По достижении номера А9999 производится переход к следующей букве латинского алфавита и исчисление номера возобновляется с единицы.

2.6. Жаңадан тiркеу журналы ашылғанда оған екiге бөлiнген осы журналдағы бос беттердiң санына сәйкес келетiн тiркелген Эмиссиялар нөмiрлерiнiң және Проспектiлер нөмiрлерiнiң белгiлi бiр саны бекiтiледi. Эмиссиялар нөмiрлерiн және Эмиссиялар проспектiлерiнiң нөмiрлерiн беру бiр бiрiне қарамастан жүргiзiледi және Эмиссияның нөмiрiнiң (журналдың жоғарғы бағанасы) және Эмиссия проспектiсiнiң нөмiрiнiң (журналдың төменгi бағанасы) арасындағы алшақтық болуы ықтимал.
2.7. Тiркеу журналын жүргiзу аяқталғанда осы тiркеу журналында бекiтiлген, берiлмеген Эмиссиялардың нөмiрлерi және Проспектiлердiң нөмiрлерi эмитенттердiң осы түрiнiң жаңа тiркеу журналына бекiтiледi. Бұл жағдайда жаңа журналға екiге бөлiнген бос беттердiң санына сәйкес келетiн нөмiрлердiң саны бекiтiледi.
2.8. Акциялардың бiрiншi шығарылымы тiркелген жағдайда эмитенттiң эмиссиясының нөмiрi тиiстi эмиссияны тiркеу журналындағы журнал позициясының реттiк нөмiрiне сәйкес келедi. Эмиссияны тiркеу журналының ашпалы екi бетi позиция болып табылады.
2.9. Осы эмитенттiң акцияларының келесi эмиссияларын тiркегенде Эмиссияның нөмiрi Мемлекеттiк тiзiлiмге сәйкес бiр санын шегерумен жүзеге асырылатын эмиссияның реттiк нөмiрiн сызықша арқылы қосумен алдыңғы эмиссияның Нөмiрiне сәйкес болады. Бұл ретте осы позицияның нөмiрi келесi бетке өтедi.
2.10. Егер алдыңғы эмиссия Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнде не оның бөлiмшелерiнде тiркелсе, келесi эмиссияның нөмiрi бiр санын шегерумен осы сәтке тiркелiп отырған эмиссияның реттiк нөмiрiне сызықша арқылы қосумен журналы позициясының реттiк нөмiрiне сәйкес болады.
2.11. Алдыңғы эмиссия жойылған және келесi эмиссия тiркелген жағдайда тiзiлiмге осы эмиссияны тiркеу туралы жазбаны жою туралы белгi жасалады, ал жаңа эмиссияға ол туралы мәлiметтi жаңа жазбаға енгiзе отырып жаңа нөмiр берiледi.
2.12. Эмиссия тоқтатыла тұрған не оны заңсыз деп таныған жағдайда уәкiлеттi орган тiзiлiмде шешiм қабылданған күндi және санкцияның қолданған органды көрсете отырып бұл туралы жазба жазады.
2.13. Эмиссияның проспектiсi болса проспектiнiң Нөмiрi тиiстi эмиссияларды тiркеу журналындағы позицияның реттiк нөмiрiне сәйкес болады. Проспект болмаса (ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамдар үшiн) нөмiр журналдың келесi позициясына өтедi.
3. ҰСБЖ Ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерiн берудiң тәртiбi
3.1. Акцияларға ҰБН беру тәртiбi БҚҰК Директоратының бекiтуiне жататын жеке нұсқаулықпен белгiленедi. Басқа мемлекеттiң заңдарына сәйкес тiркелген акциялар эмиссиясы Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жiберiлген жағдайда осы акцияларға ҰБН берiлмейдi; оларда осы акциялар эмиссиясын тiркеу кезiнде берiлген бiрiздендiру нөмiрi (бiрiздендiру нөмiрлерi) сақталады.<*>
Ескерту: 3.1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның N 97 қаулысымен .

2.6. При открытии нового журнала регистрации за ним закрепляется определенное количество регистрационных Номеров эмиссии и Номеров проспектов, соответствующих количеству свободных страниц в данном журнале, разделенному на два. Присвоение Номеров эмиссии и Номеров проспектов эмиссии происходит независимо друг от друга и не исключает расхождение между Номером эмиссии (верхняя графа журнала) и Номером проспекта эмиссии (нижняя графа журнала).
2.7. При завершении ведения журнала регистрации, не присвоенные регистрационные Номера эмиссии и Номера проспектов, закрепленные за данным журналом регистрации, закрепляются за новым журналом регистрации данного вида эмитентов. В этом случае за новым журналом закрепляется количество номеров, соответствующее числу свободных страниц, разделенному на два.
2.8. В случае регистрации первого выпуска акций номер эмиссии эмитента соответствует порядковому номеру позиции журнала в соответствующем журнале регистрации эмиссии. Позиция является разворотом двух страниц журнала регистрации эмиссии.
2.9. При регистрации последующих эмиссий акций данного эмитента Номер эмиссии соответствует Номеру предыдущей эмиссии, согласно Государственному реестру с дополнением через тире порядкового номера осуществляемой эмиссии за вычетом единицы. При этом номер данной позиции переходит на следующую страницу.
2.10. Если предыдущая эмиссия была зарегистрирована в Министерстве финансов Республики Казахстан либо в его подразделениях, номер последующей эмиссии соответствует порядковому номеру позиции журнала с дополнением через тире порядкового номера регистрируемой в настоящий момент эмиссии за вычетом единицы.
2.11. В случае аннулирования предыдущей эмиссии и регистрации следующей, в реестре делается отметка об аннулировании в записи о регистрации данной эмиссии, а новой эмиссии присваивается новый номер с занесением сведений о ней в новую запись.
2.12. В случае приостановления эмиссии либо признания ее недействительной уполномоченными органами в реестре делается запись об этом с указанием даты принятого решения и органа, наложившего санкцию.
2.13. При наличии проспекта эмиссии Номер проспекта соответствует порядковому номеру позиции в соответствующем журнале регистрации эмиссии. При отсутствии проспекта (для акционерных обществ закрытого типа) номер переходит на следующую позицию журнала.
3. Порядок присвоения Национальных
идентификационных номеров НЦСИ
3.1. Порядок присвоения НИН акциям устанавливается отдельной инструкцией, подлежащей утверждению Директоратом НКЦБ. В случае допуска к обращению на территории Республики Казахстан акций эмиссии, зарегистрированной в соответствии с законодательством другого государства, данным акциям НИН не присваивается; за ними сохраняется (сохраняются) идентификационный номер (идентификационные номера), присвоенный (присвоенные) при регистрации эмиссии данных акций. <*>
Сноска. Пункт 3.1 - в новой редакции согласно постановлению НКЦБ РК от 11 января 2001 года N 97 V011393_  .

3.2. <*>
Ескерту: 3.2-тармақ алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның N 97 қаулысымен .
3.3. <*>
Ескерту: 3.3-тармақ алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның N 97 қаулысымен .
4. <*>
Ескерту: 4-тарау алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның N 97 қаулысымен .
5. <*>
Ескерту: 5-тарау алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның N 97 қаулысымен .
1-ҚОСЫМША
1-таблица
ҰБН ПАЙДАЛАНЫЛАТЫН РӘМIЗДЕР
---------------------------------------------------
| 0=0 | 6=6 | C=12 | I=18 | O=24 | U=30 |
|-------|-------|--------|--------|--------|--------|
| 1=1 | 7=7 | D=13 | J=19 | P=25 | V=31 |
|-------|-------|--------|--------|--------|--------|
| 2=2 | 8=8 | E=14 | K=20 | Q=26 | W=32 |
|-------|-------|--------|--------|--------|--------|
| 3=3 | 9=9 | F=15 | L=21 | R=27 | X=33 |
|-------|-------|--------|--------|--------|--------|
| 4=4 | A=10 | G=16 | M=22 | S=28 | Y=34 |
|-------|-------|--------|--------|--------|--------|
| 5=5 | B=11 | H=17 | N=23 | T=29 | Z=35 |
---------------------------------------------------
2-таблица
ОБЛЫСТАРДЫҢ КОДТАРЫ
--------------------------------------------------------------------
|Ақмола облысы 01 |Қостанай облысы 12 |---------------------------------|---------------------------------
|Маңғыстау облысы 02 |Қызылорда облысы 13 |---------------------------------|---------------------------------
|Ақтөбе облысы 03 |Ақмола қаласы 14 |---------------------------------|---------------------------------
|Алматы қаласы 04 |Павлодар облысы 15 |---------------------------------|---------------------------------
|Алматы облысы 05 |Солтүстiк Қазақстан облысы 16 |---------------------------------|---------------------------------
|Атырау облысы 06 |Батыс Қазақстан облысы 19 |---------------------------------|---------------------------------
|Жамбыл облысы 07 |Шығыс Қазақстан облысы 20 |---------------------------------|---------------------------------
|Қарағанды облысы 08 |Оңтүстiк Қазақстан облысы 21
-------------------------------------------------------------------
2-ҚОСЫМША
KZ1P12341214 ҰЛТТЫҚ БIРДЕЙЛЕНДIРУ
НӨМIРIН ЖАЗУДЫҢ МЫСАЛЫ
ҰБН осы жазбасынан мыналар көрiнедi:
- эмиссия Қазақстан Республикасында тiркелген;
- эмитенттiң шығарған бағалы қағаздарының артықшылықты акциялар үлгiсi бар;
- эмитент Қостанай облысында орналасқан БҚҰК A1234 нөмiрiмен тiркелген.

3.2. (Пункт исключен - постановлением НКЦБ РК от 11 января 2001 года N 97   V011393_  ).
3.3. (Пункт исключен - постановлением НКЦБ РК от 11 января 2001 года N 97   V011393_ ).
4. (Глава исключена - постановлением НКЦБ РК от 11 января 2001 года
N 97   V011393_ ).
5. (Глава исключена - постановлением НКЦБ РК от 11 января 2001 года
N 97 V011393_ ).
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
Таблица 1
Используемые символы в НИН
--------------------------------------------------------------------
0=0    !   6=6    !   С=12    !   I=18    !   O=24   !  U=30
--------------------------------------------------------------------
1=1    !   7=7    !   D=13    !   J=19    !   Р=25   !  V=31
--------------------------------------------------------------------
2=2    !   8=8    !   E=14    !   K=20    !   Q=26   !  W=32
--------------------------------------------------------------------
3=3    !   9=9    !   F=15    !   L=21    !   R=27   !  X=33
--------------------------------------------------------------------
4=4    !   A=10   !   G=16    !   M=22    !   S=28   !  Y=34
--------------------------------------------------------------------
5=5    !   B=ll   !   H=17    !   N=23    !   T=29   !  Z=35
--------------------------------------------------------------------
Таблица 2
КОДЫ ОБЛАСТЕЙ
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская область    01    ! Костанайская область            12
--------------------------------------------------------------------
Мангистауская область  02    ! Кзылординская область           13
--------------------------------------------------------------------
Актюбинская область    03    ! г. Акмола                       14
--------------------------------------------------------------------
г. Алматы              04    ! Павлодарская область            15
--------------------------------------------------------------------
Алматинская область    05    ! Северо-Казахстанская область    16
--------------------------------------------------------------------
Атырауская область     07    ! Западно-Казахстанская область   19
--------------------------------------------------------------------
Жамбылская область     08    ! Восточно-Казахстанская область  20
--------------------------------------------------------------------
Карагандинская область 10    ! Южно-Казахстанская область      21
--------------------------------------------------------------------
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
ПРИМЕР ЗАПИСИ НАЦИОНАЛЬНОГО ИДЕНТИФИКАЦИОННОГО
НОМЕРА KZ1P12341214
Из этой записи НИН ценной бумаги видно, что:
- эмиссия зарегистрирована в Республике Казахстан;
- ценные бумаги, выпущенные эмитентом, имеют вид привилегированных акций;
- эмитент находится в Костанайской области, зарегистрирован под номером А1234 в НКЦБ.