Облыста жер учаскелерін және тұрақты жер пайдалану құқығын сату жөнінде аукцион ұйымдастыру және өткізу туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1997 жылғы 14 cәуірдегі № 475 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1997 жылғы 21 мамырда № 2 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2004 жылғы 20 желтоқсандағы № 247 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 20.12.2004 № 247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Жер туралы" Заң күші бар Жарлығына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 10 желтоқсандағы № 1511 "Мемлекет меншігіндегі жер учаскелерін немесе тұрақты жер пайдалану құқығын сатып алу-сату тәртібін бекіту туралы" қаулысына сәйкес, жерді ұтымды және тиімді пайдалану, әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға отандық және шетелдік инвестицияларды тарту, бюджетке қосымша қаржы түсуді ынталандыру, жер учаскелерін беру кезінде жариялылықты қамтамасыз ету, сондай-ақ жерге инвесторлардың құқығын қорғау жөніндегі нақты кепілдіктерді қамтамасыз ету үшін барынша қолайлы жағдайлар жасау мақсатында ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Облыс, қала, аудан, поселке әкімдерінің мемлекет меншігіндегі жер учаскелерін немесе тұрақты жер пайдалану құқығын сату жөніндегі өкілдік міндеттері /мүддесін ұсынуға құқық беру/ облыстық жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі комитетіне және оның жергілікті аумақтық органдарына жүктелсін.
2. Облыстық жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі комитетке:
2.1. Сәулет және қала құрылысы жөніндегі аумақтық комитетпен бірлесе отырып аукциондық саудада сату үшін коммерциялық мәні бар жер учаскелерінің және тұрақты жер пайдалану құқығының тізімін дайындау және оны облыс, қала, аудан, поселке әкімдеріне бекітуге үсыну;
2.2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 10 желтоқсандағы № 1511 қаулысымен бекітілген "Мемлекет меншігіндегі жер учаскелерін немесе тұрақты жер пайдалану құқығын сатып алу-сату тәртібімен қатаң сәйкестендіріп сауда-саттықты ұйымдастыру және жүргізу;
2.3. Өкімдік және нормативтік-құқықтық құжаттарды облыс, қала, аудан комитеттер мен бөлімдерінде бірінші кезекте келісуді және рәсімдеуді, олардың бір-біріне бағынысты мекемелер жүйесінің сатыларынан өту мерзіміне бақылау қою;
2.4. Келісім сауда-саттыққа жол бермеу және бәсекелестік дамыту мақсатында жер учаскелерімен тұрақты жер пайдалану құқықтарына балама жарнама кампанияларын жүргізу құқығы берілсін.

Об организации и проведении в области аукционов по продаже земельных участков и права постоянного землепользования
Решение акима Кызылординской области от 14 апреля 1997 года № 475. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 21 мая 1997 года № 2. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 20 декабря 2004 года № 247
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 20.12.2004 № 247.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О земле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1996 года № 1511 "Об утверждении Порядка купли-продажи находящихся в государственной собственности земельных участков или права постоянного землепользования", в целях создания наиболее благоприятных условий для рационального и эффективного использования земель, привлечения отечественных и иностранных инвестиций в развитие социальной и инженерной инфраструктуры, стимулирования поступления дополнительных средств в бюджет, обеспечения гласности при предоставлении земельных участков, а также обеспечения твердых гарантий по защите прав инвесторов на землю РЕШИЛ:
1. Возложить на областной комитет по земельным отношениям и землеустройству, его территориальным органам на местах обязанности представителя /права представлять интересы/ акима области, города, района, поселка по вопросам продажи находящихся в государственной собственности земельных участков или права постоянного землепользования.
2. Предоставить областному комитету по земельным отношениям и землеустройству право:
2.1. Совместно с территориальным комитетом по архитектуре и градостроительству подготавливать и представлять на утверждение акимов области, районов, города, поселков перечень земельных участков и права постоянного землепользования имеющих коммерческий интерес для продажи на аукционных торгах.
2.2. Организации и проведения торгов в строгом соответствии с "Порядком купли-продажи находящихся в государственной собственности земельных участков или права постоянного землепользования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1996 года № 1511.
2.3. Первоочередного согласования и оформления в комитетах и отделах области, районов, города распорядительных и нормативно-правовых документов с установлением контроля за сроками их прохождения по инстанциям.
2.4. Проводить альтернативные рекламные кампании по земельным участкам и права постоянного землепользования с целью развития здоровой конкуренции и недопущению договорных торгов.

3. Аудан, қала әкімдері облыстық жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі комитетіне, оның жергілікті жерлердегі аумақтық органдарына жер сауда-саттық аукциондарын өткізуге көмек көрсетсін.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы С. НҰРГИСАЕВ

3. Акимам города, районов оказывать содействие областному комитету по земельным отношениям и землеустройству и его территориальным органам на местах в проведении земельных аукционнов торгов на местах.
И.О. АКИМА С. НУРГИСАЕВ