Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 сәуiрдегi № 3446 "Зейнетақылар мен еңбекақыны уақытылы төлеуді қамтамасыз ету жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Жарлығын iске асыру туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1997 жылғы 17 сәуірдегі № 478 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1997 жылғы 25 мамырда № 4 болып тіркелді. Шешімнің қолданылу мерзімінің өтіп кеткендігіне байланысты күші жойылды - Қызылорда облыстық әкім аппаратының 09.12.2004 ж. N 13-15/3725 хатымен.
Ескерту. Шешімнің қолданылу мерзімінің өтіп кеткендігіне байланысты күші жойылды - Қызылорда облыстық әкім аппаратының 09.12.2004 ж. N 13-15/3725 хатымен
Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 10 сәуірдегі № 3446 "Зейнетақылар мен еңбекақыны уақытылы төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" Жарлығына сәйкес және зейнетақыларды және мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын қызметкерлердің еңбекақысын уақытылы төлеуді қамтамасыз ету, сондай-ақ, барлық деңгейдегі бюджеттердің қаражатын нысаналы, әрі тиімді жұмсау мақсатында ШЕШІМ етемін:
1. Облыс әкімінің орынбасары Қ.Ә. Әжібеков қала, аудан әкімдерімен, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бас басқармасы, салық және қаржы басқармалары, мемлекеттік мүлікті басқаружәне жекешелендіру аймақтық комитеттерімен бірлесіп әзірлесін және осы жылғы 25 сәуірге дейін Қазақстан Республикасы Үкіметіне:
- акциялардың мемлекеттік пакетін басқаруға берген немесе сатқан кезде осындау берешектері болған акционерлік қоғамдарға мемлекеттік бюджет пен зейнетақы қоры алдындағы берешектері бойынша мерзімін ұзарту тәртібі туралы;
- зейнетақы қорына түсетін жарналарды жоспарлаумен есепке алудың әдістемесін бекіту, сондай-ақ жарна төлеушілердің аталған қорлардың алдындағы берешегін өтеу кестесін нақтылап, ұсыныстар енгізсін.
2. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бас басқармасы /М.Мәселеева/, салық /Д.Ысқақов/ және қаржы /К.Шөкенов/ басқармалары әр ай сайын облыс әкімі жанындағы алқа мәжілісіне, облыстық оперативтік топқа бюджетке салық және сақтандыру жарналарын жинау жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы қала, аудан әкімдерінің, ведомстволары мен шаруашылық субъектілері басшыларының есептерін ұсынсын.
Қала, аудан әкімдері жергілікті жерлерде осы сияқты жұмыстары жүйелі түрде жүргізсін.
Есептерді қарау қорытындылары бойынша салық және зейнетақы қорына сақтандыру жарналарын жинауды қамтамасыз етпегені үшін лауазымды адамдар жауапкершілікке тартылсын.
3. Қала, аудан әкімдері жергілікті бюджет қаражаты есебінен ұсталатын қызметкерлерге еңбекақы және зейнетақыларды төлеуді қамтамасыз етудің, Қазақстан Республикасы зейнетақы қорының орталықтандырған есеп шотына сақтандыру жарнасын аудару жөніндегі нормативтері орындаудың қосымша шаралары қабылдасын.
Осы мақсатта:
- салық, әділет және статистика басқармаларымен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексіне сәйкес облыс аумағындағы барлық заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркелуі және қайта тіркелуі жүзеге асырылсын;
- қаржы-валюталық бақылау комитетінің басқармасымен, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бас басқармасымен бірлесіп, бір ай мерзімде зейнетақы қоры бойынша барлық сақтандырушылардың есеп беріліп отырған мәліметтердің дұрыстығына тексеріс жүргізсін;

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10.04.1997 г. № 3446 "О первоочередных мерах по обеспечению своевременных выплат пенсий и заработной платы"
Решение акима Кызылординской области от 17 апреля 1997 года № 478. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 25 мая 1997 года № 4. Утратило силу в связи истечением срока применения - письмом областного аппарата Акима Кызылординской области N 13-15/3725 от 09.12.2004 г.
Сноска. Утратило силу в связи истечением срока применения - письмом областного аппарата Акима Кызылординской области N 13-15/3725 от 09.12.2004 г.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1997 года № 3446 "О первоочередных мерах по обеспечению своевременных выплат пенсий и заработной платы" и в целях обеспечения своевременных выплат пенсий и заработной платы работникам, содержащимся за счет средств государственного бюджета, а также целевого и эффективного использования средств бюджетов всех уровней, РЕШИЛ:
1. Заместителю акима области Ажибекову К.А. совместно с акимами горрайонов, главтрудсоцзащиты, налоговым и финансовым управлениями по госимуществу и приватизации проработать и до 25 апреля текущего года внести в Правительство Республики Казахстан предложения:
- о порядке предоставления отсрочек по задолженности перед государственным бюджетом и Пенсионным фондом акционерным обществам, у которых существовала такая задолженность при передаче в управление или продаже госпакетов их акций;
- по утверждению методики и учета взносов, поступающих в Пенсионный фонд, а также уточненные графики погашения задолженностей перед указанным плательщикам взносов;
2. Главтрудсоцзащите /Маселеева М.А./, налоговому /Искаков Д./ и финансовому /Шукенов К.Ш./ управлениям ежемесячно вносить на заседания коллегии при акиме области, областной оперативной группе отчеты акимов горрайонов, руководителей ведомств и хозсубъектов о состоянии работы по сбору налогов в бюджет и страховых взносов.
Акимам горрайонов регулярно проводить аналогичную работу на местах.
По результатам рассмотрении отчетов привлекать к ответственности должностных лиц за необеспечение сбора налогов и страховых взносов в пенсионный фонд.
3. Акимам горрайонов принять дополнительные меры по обеспечению выплат зарплаты работникам, содержащимся за счет средств местного бюджета, и пенсий, выполнению нормативов по перечислению страховых взносов на централизованный счет ПФ. Республики Казахстан. В этих целях:
- совместно с налоговым управлением, управлением юстиции и статистики осуществить государственную регистрацию и перерегистрацию всех юридических лиц на территории области в соответствии С Гражданским кодексом Республики Казахстан;
- совместно с госкомфинконтролем, главтрудсоцзащиты в течении месяца произвести проверку достоверности отчетных данных по Пенсионному фонду всех страхователей;

- салық инспекциясы, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бас басқармасымен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 2 сәуірдегі № 465 Қаулысына сәйкес кәсіпкерлікпен айналысатын жеке тұлғалардың әрбір қызметкерлері үшін бір айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде ай сайын міндетті әлеуметтік сақтандыру жарнасын төлеуді қамтамасыз етсін.
4. Қаржы, қаржы-валюталық бақылау басқармалары, қала аудан әкімдері бюжеттік қаражаттардың тиімді жұмсалуына бақылауды күшейтсін.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 10 сәуірдегі № 3446 "Зейнетақылар мен еңбекақыны уақытылы төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" Жарлығымен Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Мемлекеттік тергеу комитетіне, Мемлекеттік Кеден комитеті және Қаржы Министрлігінің салық комитетіне мұнай өнімдерінің, түсті және қара металлдардың, астықтың, алкогольдік ішімдіктер мен темекі өнімдерінің экспорты мен импортының, сондай-ақ барлық деңгейдегі бюджеттерге салық түсімдерінің көлеміне ықпал ететін басқа да тауарлардың экспортымен импортының белгіленген тәртібінің сақталуына бақылауды күшейтуді тапсырғаны еске алынсын.
6. Осы шешімнің орындалуына баылау жасау облыс әкімі аппаратының экономика және нарықтық қатынас бөліміне жүктелсін.
ӘКІМІНІҢ МІНДЕТІН АТҚАРУШЫ С. НҰРГИСАЕВ

- совместно с налоговым управлением, главтрудсоцзащиты обеспечить согласно постановления Правительства Республики Казахстан № 465 от 2 апреля 1997 года ежемесячную уплату взносов на обязательное социальное страхование в размере одного месячного расчетного показательного за каждого работника физическими лицами, занимающимся препринимательской деятельностью.
4. Облфинуправлению, управлению валютно-финансового контроля, акимам горрайонов усилить контроль за эффективным и целевым использованием бюджетных средств.
5. Принять к сведению, что Указом Президента Республики Казахстан от 10.04.1997 г. "О первоочередных мерах по обеспечению своевременных выплат пенсий и зарплаты" поручено таможенному, КНБ, ГСК, ГТК и НК МЮ РК управлениям усилить контроль за соблюдением установленного порядка экспорта и импорта нефтепродуктов, зерна, цветных и черных металлов, алкогольный и табачной продукции, а также других товаров, экспорт и импорт которых влияет на объем налоговых поступлений в бюджет всех уровней.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на отдел экономики и рыночных отношений аппарата акима области.
И.О. АКИМА С. НУРГИСАЕВ