Облыстың балық қорларын пайдалануды жақсарту шаралары туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1997 жылғы 10 сәуірдегі № 472 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1997 жылғы 05 мамырда № 7 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2007 жылғы 1 ақпандағы № 9 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 01.02.2007 № 9 қаулысымен.
Облыстың балық қорларын пайдалануды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының "Айналадағы табиғи ортаны қорғау туралы" Заңының 10 бабы негізінде ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Облыстың балық қорларын пайдалануды облыстық жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі инспекция мен табиғат қорын пайдаланушылар арасындағы келісім-шарт негізінде іске асырылсын.
Балық қорларын пайдаланудың төлемақы мөлшері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Облыс аумағындағы теңіз, өзен, көлдер, сутоғандарды кәсіптік балық аулау мақсатында пайдалану тендерлік негізде жүргізілсін. Осы мақсатта мына құрамда тендерлік комиссия құрылсын.
А. Көшербаев – облыс әкімінің кеңесшісі, төрағасы
Қ. Шапшанов – облыстық экология және биоқорлар басқармасы бастығы
Е. Үдербаев – облыстық жануарлар дүниесін қорғау инспекциясының бастығы
С. Сердалиева – мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі аумақтық комитеттің бөлім бастығы
Б. Жақыпов – облыстық су қорлары жөніндегі комитет төрағасының орынбасары
Б. Мұхамедов – облыстық жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі комитет төрағасының орынбасары
А. Ахметов – облыстық ауыл шаруашылығы басқармасының бөлім бастығы
3. Тендерлік комиссия /А. Көшербаев/ теңіз, өзен көлдер, сутоғандарын кәсіптік балық аулау мақсатында пайдалануға беру шарттарын бір жеті мерзім ішінде бекітіп, толық жариялылықты қамтамасыз ете отырып, аталған су көздерін табиғат қорын пайдаланушыларға беруді іске асырсын.
Табиғат қорын пайдаланушылар алдын ала ресми ескертуден кейін балық өсіру, аулау шарттарын орындамаған жағдайда тендер комиссиясы су көздерін пайдалану құқығын қайтарып алып оны тендердің кезекті жеңімпазына беретін болсын.
Аудан әкімдері облыстық тендер комиссиясына тиісті көмек көрсетсін.
4. Облыс әкімінің 1995 жылғы 3 мамырдағы № 306 "Облыстың балық шаруашылығы су айдындарын жақсарту және тиімді пайдалану жөніндегі шаралар туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын.
5. Комиссия тендердің алғашқы нәтижесін 1997 жылғы 10 маусымда жазбаша хабарласын.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары А. Кәмішевке жүктелсін.
Әкім міндетін атқарушы С. Нұрғисаев

О мерах по улучшению использования рыбных ресурсов области
Решение акима Кызылординской области от 10 апреля 1997 года № 472. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 05 мая 1997 года № 7. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 1 февраля 2007 года № 9
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 01.02.2007 № 9.
В целях улучшения использования рыбных ресурсов области основании статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей природной среды" РЕШИЛ:
1. Использование рыбных ресурсов области осуществить на договорной основе между природопользователями и областной инспекцией по охране животного мира.
Нормативы платежей за использование рыбных ресурсов утвердить согласно приложению.
2. Использование моря, рек, озер и водоемов на территории области в целях премыслового рыболовства проводить на тендерной основе.
В этих целях образовать тендерную комиссию в следующем составе:
Кушербаев А. – советник акима области, председатель
Шапшанов К. – начальник облуправления экологии и биоресурсов
Удербаев Е. – начальник облинспекции по охране животного мира
Сердалиева С. – начальник отдела теркома по управлению госимуществом
Жакипов Б. – заместитель преседателя облкомитета по водном ресурсам
Мухамедов Б. – заместитель председателя облкомитета по земельным отношениям и землеустройству
Ахметов А. – начальник отдела облуправления сельского хозяйства
3. Тендерной комиссии /Кушербаев А./ в недельный срок утвердить условия передачи моря, рек, озер и водоемов для использования в целях промыслового рыболовства, обеспечить полную главность и осуществить передачу водоемов природопользователям.
В случае невыполнения природопользователем условий рыбоводства и рыболовства после его официального предупреждения, тендерной комиссии отозвать право на использование водоема и представить его очередному победителю тендера.
Акимам районов оказать соответствующую помощь тендерной комиссии.
4. Признать утратившим силу постановления акима области от 3 мая 1995 года № 306 "О мерах по улучшению и рациональному использованию рыбохозяйственных водоемов области"
5. Комиссии информировать о первых итогах тендера в письменном виде к 10 июня 1997 года.
6. Контроль за исполнением настоящего решения на заместителя акима области Камишева А.
И.О. Акима С. Нургисаев