Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі жүйесі органдарының қызметкерлерін аттестациялауды өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі 25 тамыз 1998 жылғы N Л-1709 БҰЙРЫҚ. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 8 қыркүйек тіркелді. Тіркеу N 602. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 29 қарашадағы N 421 бұйрығымен.
------------------Бұйрықтан үзінді---------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойыды деп танылсын.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
19. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi жүйесi органдарының қызметтерiн аттестациялауды өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1998 жылғы 25 тамыздағы N Л-1709 бұйрығы (N 602 Мемлекеттiк нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде тiркелген)...
Төраға
_______________________________
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік қызмет туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2730  U952730_  Заң күші бар Жарлығын орындау және Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 тамыздағы N 3088  U963088_  Жарлығымен бекітілген "Мемлекеттік қызметшілерді аттестациялауды өткізу және шарттары туралы ережені" жүзеге асыру үшін, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі алқасының 1998 жылғы 30 шілдедегі N 21 қаулысына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесі органдарының қызметін жетілдіру және кадрларды іріктеуді және орналастыруды жақсарту мақсатында
Бұйырамын:
1. Департаменттердің және комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар), облыстық аумақтық бөлімшелердің басшылары 1998 жылдың қыркүйек-қазанында Қармин жүйесі органдарының қызметкерлерін аттестациялау жүргізсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі жүйесі органдарының мемлекеттік қызметшілерін аттестациялауды өткізу тәртібі және шарттары туралы ереже (1 қосымша) және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Орталық аттестациялық комиссиясы туралы ереже (2 қосымша) бекітілсін.
3. Орталық аттестациялық комиссияның құрамы (3 қосымша) бекітілсін.
4. Орталық аттестациялық комиссияның жұмыс графигі және министрліктің орталық аппараты қызметкерлерін (4 қосымша), аумақтық органдар қызметкерлерінің (5 қосымша) аттестациялауды өткізу графигі бекітілсін.
5. Қаржы жүйесі кадрларын даярлау мен қайта даярлау және персоналмен жұмыс істеу департаменті (Ә.Ж. Сұлтанғазин) белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі орталық аппаратының қызметкерлеріне, сондай-ақ департаменттердің, комитеттердің, аумақтық органдардың басшыларына аттестациялық құжаттарды ресімдеуді қамтамасыз етсін және оларды орталық аттестациялық комиссияға тапсырсын.

О проведении аттестации работников органов системы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 августа 1998г. N Л-1709. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 08.09.1998 г. N 602. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 29 ноября 2004 года N 421
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 29 ноября 2004 года N 421
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Приложение к
приказу Министра финансов РК
от 29 ноября 2004 года N 421
Перечень некоторых приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
... 9. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 августа 1998г. N Л-1709 "О проведении аттестации работников органов системы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 602).".
-------------------------------------------------------------------
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственной службе" от 26 декабря 1995 года N 2730  U952730_  и реализации "Положения о порядке и условиях проведения аттестации государственных служащих", утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 1996г. N 3088  U963088_  , в соответствии с постановлением коллегии Министерства финансов Республики Казахстан от 30 июля 1998г. N 21, а также в целях совершенствования деятельности органов системы Министерства финансов Республики Казахстан, улучшения подбора и расстановки кадров приказываю:
1. Руководителям Департаментов и Комитетов (на правах юридического лица), областных территориальных подразделений в сентябре-октябре 1998 г. провести аттестацию работников органов системы Минфина.
2. Утвердить Положение о порядке и условиях проведения аттестации государственных служащих органов системы Министерства финансов Республики Казахстан (приложение 1  V980603_  ) и Положение о Центральной аттестационной комиссии Министерства финансов Республики Казахстан (приложение 2).
3. Утвердить состав Центральной аттестационной комиссии (приложение 3).
4. Утвердить график работы Центральной аттестационной комиссии и проведения аттестации работников центрального аппарата министерства (приложение 4), работников территориальных органов (приложение 5).
5. Департаменту подготовки и переподготовки кадров финансовой системы и работы с персоналом (Султангазин А.Ж.) в установленном порядке обеспечить оформление аттестационных документов на работников центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан, а также на руководителей Департаментов, Комитетов, территориальных органов и представить их в Центральную аттестационную комиссию.

6. Заңды тұлға болып табылатын департаменттердің және комитеттердің, қаржы жүйесінің облыстық аумақтық органдары бөлімшелерінің және Алматы мен Астана қалаларының басшылары:
6.1. Аттестациялық комиссиялардың құрамын және тиісті бөлімшелерде аттестациялауды өткізудің графигін бекітсін және оларды 1998 жылдың 20 тамызына қарай Қаржы жүйесі кадрларын даярлау мен қайта даярлау және персоналмен жұмыс істеу департаментіне тапсырсын.
6.2. Тамыз айында мыналарды бекіту жөніндегі жұмыстар:
- аттестация өткізудің графиктерін және аттестация материалдарын беру мерзімін;
- комиссиялар аттестациялайтын тиісті бөлімшелер қызметкерлерінің лауазымдар тізбесін;
- аттестациялық комиссиялар туралы ережені аяқтасын.
6.3. Тиісті бөлімшелердің мемлекеттік қызметшілеріне аттестациялық құжаттарды белгілеген тәртіппен ресімдеуді және осы құжаттарды департаменттердің, комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар), Қаржымин жүйесі органдарының облыстық, қалалық және аудандық бөлімшелерінің аттестациялық комиссияларына жоғарыда аталған қызметкерлері аттестациялау басталғанға дейін екі апта бұрын кешіктірмей тапсырылуын қамтамасыз етсін.
7. Аттестациялық комиссиялардың төрағалары (Қаржыминнің барлық бөлімшелерінің) аттестациялаудың қорытындылары туралы есепті аттестациялау аяқталғаннан кейін он күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің орталық аттестациялық комиссиясына тапсырсын.
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1998 жылғы 25 тамыздағы
N Л-1709 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Орталық аттестациялық комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Орталық аттестациялық комиссиясы орталық аппаратының қызметкерлерін, Қаржымин жүйесі аумақтық органдарының басшылары аттестация ұйымдастыру және өткізу үшін, сондай-ақ департаменттер мен комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар) аттестациялық комиссиялардың жұмысында туындайтын даулы мәселелерді шешу үшін құрылады. Орталық аттестациялық комиссия қызметінің негізгі мақсаты - Қазақстан Республикасы қаржы жүйесі органдарында кадрлармен жұмыс істеу мәселелерін сапалы шешуді қамтамасыз ету.
2. Орталық аттестациялық комиссия кеңесші орган болып табылады, оның шешімі Қаржы министрі бекіткеннен кейін күшіне енеді.
3. Орталық аттестациялық комиссия вице-министрлердің, департаменттер мен комитеттердің басшыларының, олардың орынбасарларының, басқармалар мен бөлімдер басшыларының арасынан тағайындалатын төраға, оның орынбасары және комиссия мүшелері құрамында құрылады.

6. Руководителям Департаментов и Комитетов, являющихся юридическими лицами, областных территориальных подразделений органов финансовой системы и г.г.Алматы и Астаны:
1) утвердить составы аттестационных комиссий и графики проведения аттестации в соответствующих подразделениях и представить их в Департамент подготовки и переподготовки кадров финансовой системы и работы с персоналом к 30.08.98г.;
2) завершить работу в августе месяце по утверждению:
- графиков проведения аттестации и срока предоставления материалов аттестации;
- перечня должностей работников соответствующих подразделений, аттестуемых комиссиями;
- положения об аттестационной комиссии;
3) обеспечить в установленном порядке оформление аттестационных документов на государственных служащих соответствующих подразделений и представление этих документов аттестационным комиссиям Департаментов, Комитетов (на правах юридического лица), областным, городским и районным подразделениям органов системы Минфина не позднее, чем за две недели до начала аттестации вышеуказанных работников.
7. Председателям аттестационных комиссий (всех подразделений Минфина) представить в Центральную аттестационную комиссию Министерства финансов Республики Казахстан отчет об итогах аттестации через десять дней после ее завершения.
Министр финансов
Приложение 2
к приказу
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 25 августа 1998 г. N Л-1709
Положение
о Центральной аттестационной комиссии
Министерства финансов Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Центральная аттестационная комиссия Министерства финансов Республики Казахстан создается для организации и проведения аттестации сотрудников центрального аппарата, руководителей территориальных органов системы Минфина, а также для решения спорных вопросов, возникающих в работе аттестационных комиссий Департаментов и Комитетов (на правах юридического лица). Основная цель деятельности Центральной аттестационной комиссии - обеспечение качественного решения вопросов работы с кадрами в органах финансовой системы Республики Казахстан.
2. Центральная аттестационная комиссия является совещательным органом, ее решения вступают в силу после утверждения Министром финансов.
3. Центральная аттестационная комиссия образуется в составе председателя, его заместителя и членов комиссии, назначаемых из числа вице-министров, руководителей департаментов и комитетов, их заместителей, начальников управлений и отделов.

4. Орталық аттестациялық комиссияның құрамын Қазақстан Республикасының Қаржы министрі бекітеді.
5. Орталық аттестациялық комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясымен Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 тамыздағы N 3088  U963088_  Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерді аттестациялауды өткізу тәртібі және шарттары туралы ережені, Қаржы министрінің бұйрықтарын және осы Ережені басшылыққа алады.
6. Орталық аттестациялық комиссияның жұмыс графигін Қаржы министрі бекітеді.
II. Орталық аттестациялық комиссияның функциялары
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесі органдарының қызметкерлерінің 1998 жылғы 16 шілдедегі N 19 лауазымдар номенклатурасы туралы Қазақстан Республикасы Қаржымині алқасының қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және Қаржы вице-министрлерінің бұйрықтарымен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі алқасы мәжілісінің бекітуімен Қаржы министрінің бұйрығымен тағайындалатын қызметкерлерге аттестациялауға ұсынылған құжаттамаларды (сипатнама, өтініш және т.б.) қарайды.
8. Департаменттер мен комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар) аттестациялық комиссиялар жұмысының жай-күйіне бақылауды жүзеге асырады, оларға әдістемелік көмек көрсетеді, олар ұсынған есептерді талдайды.
9. Департаменттер мен комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар), қаржы жүйесі органдарының облыстық аумақтық бөлімшелері аттестациялық комиссиялардың жұмыс барысында туындайтын дау-жанжалдық жағдайларды қарайды.
10. Қаржымин жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік қызмет туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2730  U952730_  Заң күші бар Жарлығында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 21 қарашадағы N 1640  P971640_  қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде", "Сыбайластық жемқорлыққа қарсы күрес туралы" 1998 жылғы 2 шілдедегі N 267-1  Z980267_  ҚРЗ Қазақстан Республикасының Заңында және басқа да Заң актілерінде мемлекеттік қызметшіге қойылатын талаптарға сәйкестігін анықтау.
11. Аттестацияланушы қызметкердің атқарып отырған қызметіне сай келу дәрежесін және оны қызмет бабында пайдаланудың перспективасын айқындайды.
12. Аттестацияланушылардың кәсіби қызметін оған жүктелген жұмыс учаскелеріндегі істердің жай-күйін талдауды жүзеге асырады, аттестацияланушылардың қызметіндегі кемшіліктерді анықтайды.
13. Аттестацияланушылардың тарапынан олар аттестациялаудың материалдарын танысқан күннен бастап бір айлық мерзімнен кешіктірмей шағымдарын қарайды.
III. Орталық аттестациялық комиссияның құқықтары
Мыналарға:

4. Состав Центральной аттестационной комиссии утверждается Министром финансов Республики Казахстан.
5. В своей работе Центральная аттестационная комиссия руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Положением о порядке и условиях проведения аттестации государственных служащих, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 1996 г. N 3088, приказами Министра финансов и настоящим Положением.
6. График работы Центральной аттестационной комиссии утверждается Министром финансов.
II. Функции Центральной аттестационной комиссии
7. Рассматривает представленную для аттестации документацию (представление, заявление и другие) на работников, назначаемых приказом Министра финансов с утверждением на заседании коллегии Министерства финансов Республики Казахстан, приказами Министра финансов и вице-министров финансов Республики Казахстан в соответствии с постановлением коллегии Минфина Республики Казахстан о номенклатуре должностей работников органов системы Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Осуществляет контроль за состоянием работы аттестационных комиссий Департаментов и Комитетов (на правах юридического лица), оказывает им методическую помощь, анализирует представленные ими отчеты.
9. Рассматривает конфликтные ситуации, возникающие в ходе работы аттестационных комиссий Департаментов и Комитетов (на правах юридического лица), областных территориальных подразделений органов финансовой системы.
10. Определяет соответствие работников органов системы Минфина требованиям, предъявляемым к государственному служащему Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О государственной службе" от 26 декабря 1995 года N 2730, "Положением о Министерстве финансов Республики Казахстан", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1997 г. N 1640  P971640_  , Законом РК "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 г. N 267-I ЗРК  Z980267_  и другими законодательными актами.
11. Определяет степень соответствия аттестуемого работника занимаемой должности и перспективу работы.
12. Осуществляет анализ профессиональной деятельности аттестуемых, состояние дел на порученных им участках работы, выявляет недостатки в деятельности аттестуемых.
13. Рассматривает апелляции со стороны аттестуемых не позднее месячного срока со дня их ознакомления с материалами аттестации.
III. Права Центральной аттестационной комиссии

14. Департаменттер мен комитеттерден комиссияның жұмысына қажетті құжаттарды және материалдарды сұратуға және алуға.
15. Орталық аттестациялық комиссияда департаменттердің және комитеттердің жоғары білікті мамандарын сарапшылар және консультанттар ретінде жұмысқа тартуға.
16. Департаменттердің, комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар), Қаржымин жүйесі аумақтық органдарының аттестациялық комиссияларының төрағаларынан аттестациялаудың қорытындылары туралы есептер беруін талап етуге.
17. Даулы мәселелерді шешу үшін Орталық аттестациялық комиссияның мәжілістеріне шағым берген аттестацияланушыларға сипатнама дайындаған қызметкерлерді шақыруға.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің орталық аппаратының аттестацияланушы қызметкерлерінің қызметін немесе біліктілік сыныбын көтеру немесе төмендету туралы ұсыныстар енгізуге.
19. Орталық аппаратының қызметкерлерін, Қаржы министрлігі жүйесінің аумақтық органдарының басшыларының мемлекеттік қызметте қол жеткізген табыстары үшін көтермелеуге ұсынуға.
20. Егер аттестация өткізген кезде аттестациялау туралы Ереженің бұзылғандығы анықталса, қызметкерді қайта аттестациялау туралы шешім қабылдауға.
21. Департаменттердің, Комитеттердің (заңды тұлға құқығы бар), Қаржымин жүйесінің аумақтық органдарының аттестациялық комиссиялардың қызметін жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлеуге құқықтары бар.
IV. Орталық аттестациялық комиссияның жұмысын
ұйымдастыру
22. Комиссияның мәжілісі графикке сәйкес жүргізіледі, бірақ тоқсанда бір реттен кем болмауы тиіс.
23. Комиссияның мәжілістерінде қаралатын мәселелер бойынша шешімдер комиссия мүшелерінің құрамының 2/3 болған жағдайда ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Дауыс берудің нәтижелері көпшілік дауыспен анықталады, хаттамамен ресімделеді, бұған комиссияның төрағасы және хатшысы қол қояды және дауыс беруден кейін аттестацияланушыға беру хабардар етіледі.
24. Қызметшіні аттестациялау комиссияның мәжілісінде оның қатысуымен жүргізіледі. Аттестациялау барысында комиссия сипатнама дайындаған адамға аттестацияланушыға жан-жақты мінездеме беруге мүмкіндік жасайды. Аттестациядан өтетін мемлекеттік қызметші өз жұмысы туралы есеп әзірлейді. Аттестацияланушының жұмысын талқылау принциптілік, ізгі ниеттілік, объективтік жағдайда өтуі тиіс.
25. Аттестациялық комиссия дауыс беру нәтижелері бойынша мынадай шешімдер қабылдайды:
1) атқарып отырған қызметіне сай, болмаса оның кәсіби деңгейін ескере отырып қызмет бабында көтеруге немесе кезекті біліктілік сыныбын беруге лайықты;
2) бір жылдан кейін қайта аттестациялау өткізу арқылы комиссияның ақыл-кеңесін міндетті түрде орындаған жағдайда атқарып отырған қызметіне сай;

14. Запрашивать и получать от Департаментов и Комитетов документы и материалы, необходимые для работы комиссии.
15. Привлекать к работе в Центральной аттестационной комиссии в качестве экспертов и консультантов высококвалифицированных специалистов из Департаментов и Комитетов.
16. Требовать предоставление отчетов об итогах аттестации от председателей аттестационных комиссий Департаментов, Комитетов (на правах юридического лица) и территориальных органов системы Минфина.
17. Для разрешения спорных вопросов приглашать на заседания Центральной аттестационной комиссии работников, которые готовили представления на аттестуемых, подавших на апелляцию.
18. Вносить предложения о повышении либо понижении в должности или квалификационном классе аттестуемых работников центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Рекомендовать для поощрения сотрудников центрального аппарата, руководителей территориальных органов системы Министерства финансов за достигнутые ими успехи на государственной службе.
20. Принимать решение о повторной аттестации работника, если при ее проведении были выявлены нарушения Положения об аттестации.
21. Разрабатывать рекомендации по улучшению деятельности аттестационных комиссий Департаментов, Комитетов (на правах юридического лица), территориальных органов системы Минфина.
IV. Организация работы
Центральной аттестационной комиссии
22. Заседания комиссии проводятся согласно графику, но не реже одного раза в квартал.
23. Решения по вопросам, рассматриваемым на заседаниях комиссии, принимаются открытым голосованием при наличии 2/3 состава членов комиссии. Результаты голосования определяются большинством голосов, оформляются протоколом, который подписывается председателем и секретарем комиссии и доводятся до аттестуемого сразу же после голосования.
24. Аттестация служащего проводится на заседании комиссии в его присутствии. В ходе аттестации комиссия предоставляет возможность лицу, подготовившему представление, охарактеризовать аттестуемого. Государственный служащий, который проходит аттестацию, готовит отчет о своей работе. Обсуждение работы аттестуемого должно проходить в обстановке принципиальности, доброжелательности, объективности.
25. По результатам голосования аттестационная комиссия принимает решение:
1) соответствует занимаемой государственной должности, либо с учетом его профессионального уровня заслуживает продвижения по службе или присвоения очередного квалификационного класса;
2) соответствует занимаемой государственной должности при обязательном выполнении рекомендаций комиссии с повторной переаттестацией через год;

3) атқарып отырған қызметіне сай емес, кәсіби қайта даярлауға жіберілуі, болмаса қызметі немесе біліктілік сыныбы төмендетілуі мүмкін.
26. Аттестациялық комиссия мәжілісінің хаттамасын орталық аттестациялық комиссияның төрағасы бекітеді.
27. Орталық аттестациялық комиссияның төрағасы:
- комиссияның жұмыс тәртібін белгілейді;
- комиссияның қызметіне консультанттарды, сарапшыларды тарту туралы мәселені шешеді;
- орталық аттестациялық комиссия мәжілістерінің күн тәртібін құрайды;
- комиссияның шешімдерін орындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады.
28. Комиссияның хатшысы:
- комиссияның қарауына материалдардың дер кезінде ұсынылуына бақылау жасауды жүзеге асырады;
- комиссия мүшелерін мәжілістерді өткізу мерзімі туралы хабарлайды, қажетті материалдармен қамтамасыз етеді;
- комиссияның шешімдерін лауазымды адамдарға хабардар етеді,
комиссияның шешімдерінің орындалуын бақылайды;
- комиссияның іс-қағаздарын жүргізеді.
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
орталық аттестациялық комиссиясы
Төраға:
1. Министр -                             С.М. Мыңбаев
Төрағаның орынбасары:
2. Вице-министр -                       Н.С. Молдахметов
Комиссия мүшелері:
3. Бюджет департаментінің
директоры                               Д.Р. Әбілғазин
4. Инспекторлық-ұйымдастыру
жұмыстары департаментінің
директоры                               Е.С. Ағайдаров
5. Заң қызметі департаментінің
директоры                               Ғ.И. Қанатбеков
6. Фискальды саясат департаментінің
директоры                               С.С. Қанатов
7. Қаржы жүйесінің кадрларын
дайындау және қайта дайындау
және персоналмен жұмыс істеу
департаментінің директоры               Ә.Ж. Сұлтанғазин
8. Қазынашылық департаментінің
директоры                               В.И. Малышева
9. Бухгалтерлік есеп және аудит
әдіснама департаментінің
директоры                               Р.М. Рақымбекова
10. Мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру департаменті
директорының бірінші
орынбасары                              А.М. Шұқпытов
11. Сыртқы қарыз алу жөніндегі
комитетінің төрағасы                    А.Б. Зейнелғабдин
12. Салық комитетінің
төрағасы                                Б.Ш. Тәджіяқов
13. Салық полициясының
төрағасы                                Р.М Әлиев
14. Кеден комитетінің
төрағасы                                Ғ. Е. Қасымов
15. Заң қызметі департаменті
директорының орынбасары                 Қ.А. Әбдіхалықов
16. Қаржы жүйесінде кадрларды
дайындау және қайта дайындау
және персоналмен жұмыс істеу
департаменті мемлекеттік қызметті
ұйымдастыру және біліктілікті
көтеру басқармасының мемлекеттік
қызметті ұйымдастыру
бөлімінің бастығы                       А.К. Тоқсейітов
Комиссияның хатшысы:

3) не соответствует занимаемой государственной должности и может быть направлен на профессиональную переподготовку либо понижен в должности или квалификационном классе.
26. Протоколы заседания аттестационной комиссии утверждаются Председателем Центральной аттестационной комиссии.
27. Председатель Центральной аттестационной комиссии:
- определяет порядок работы комиссии;
- решает вопросы о привлечении к деятельности комиссии консультантов, экспертов;
- формирует повестку заседаний Центральной аттестационной комиссии;
- организует работу по выполнению решений комиссии.
28. Секретарь комиссии:
- осуществляет контроль за своевременностью представления материалов на рассмотрение комиссии;
- информирует членов комиссии о сроках проведения заседания, обеспечивает необходимыми материалами;
- доводит решения комиссии до должностных лиц, контролирует выполнение решений комиссии;
- ведет делопроизводство комиссии.
Приложение 3
Центральная
аттестационная комиссия Министерства
финансов Республики Казахстан
Председатель:
1. Министр -                            Мынбаев С.М.
Заместитель председателя:
2. Вице-министр -                       Молдахметов Н.С.
Члены комиссии:
3. Директор Бюджетного департамента -   Абулгазин Д.Р.
4. Директор Департамента инспекторско-
организационной работы -             Агайдаров Е.С.
5. Директор Департамента юридической
службы -                             Канатбеков Г.И.
6. Директор Департамента фискальной
политики -                           Канатов С.С.
7. Директор Департамента подготовки и
переподготовки кадров финансовой
системы и работы с персоналом -      Султангазин А.Ж.
8. Директор Департамента казначейства - Малышева В.И.
9. Директор Департамента методологии
бухучета и аудита -                  Рахимбекова Р.М.
10. Председатель Комитета по внешнему
заимствованию -                     Зейнельгабдин А.Б.
11. Председатель Налогового комитета -  Таджияков Б.Ш.
12. Председатель Комитета налоговой
полиции -                           Алиев Р.М.
13. Председатель Таможенного комитета - Касымов Г.Е.
14. Первый заместитель директора
Департамента государственного имущества
и приватизации -                    Шукпутов А.М.
15. Заместитель директора Департамента
юридической службы -                Абдикаликов К.А.
16. Начальник отдела организации
государственной службы Управления
организации госслужбы и повышения
квалификации Департамента подготовки
и переподготовки кадров финансовой
системы и работы с персоналом -      Токсеитов А.К.
Секретарь комиссии:

17. Қаржы жүйесінде кадрларды
дайындау және қайта дайындау
және персоналмен жұмыс істеу
департаменті мемлекеттік қызметті
ұйымдастыру және біліктілікті
көтеру басқармасының мемлекеттік
қызметті ұйымдастыру бөлімінің
бас инспекторы                          М.А. Токарева
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
орталық аттестациялық комиссиясының жұмыс
және орталық аппарат қызметкерлерін
аттестациядан өткізу Кестесі
1.7-8.09.98 ж.      - Қазынашылық, мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру, бухгалтерлік есеп және
аудит департаменттері, салық, салық
полициясы, кеден сырттан қарыз алу
комитеттері (департамент директорлары
және комитет төрағалары, олардың
орынбасарлары).
2.9-11.09.98 ж.    - Бюджет департаменті (директор, оның
орынбасарлары, басқарма бастықтары,
олардың орынбасарлары, басқарманың
ішіндегі бөлімдердің бастықтары және
олардың орынбасарлары, сектор
меңгерушілері, бас жетекші, аға мамандар,
мамандар).
3.11-12.09.98 ж.     - Заң қызметі департаменті (директор, оның
орынбасарлары, басқарма бастықтары,
ішкі басқарма бөлімдерінің бастықтары,
бас, жетекші мамандар).
4.14-15.09.98 ж.     - Фискальды саясат департаменті
(директор, оның орынбасарлары, басқарма
бастықтары, олардың орынбасарлары,
департамент ішіндегі жеке бөлім бастығы,
басқарма ішіндегі бөлімдердің бастықтары,
бас, жетекші мамандар).
5. 16-18.09.98 ж.    - Инспекторлық ұйымдастыру жұмыстары
департаменті (директор, оның
орынбасарлары, департамент ішіндегі
басқармалардың бастықтары, олардың
орынбасарлары, басқарма ішіндегі
бөлімдердің бастықтары, олардың
орынбасарлары, бөлім бастығы - бас
бухгалтер, бас, жетекші мамандар
(инспекторлар) және басқа қызметкерлер).
6. 21.09.98 ж.         Қаржы жүйесіндегі кадрларды дайындау және
қайта дайындау және персоналмен жұмыс
істеу департаменті (директор, оның
орынбасары, департамент ішіндегі
басқармаларының бастықтары, олардың
орынбасарлары, департамент ішіндегі
басқармалар бастықтары, олардың
орынбасарлары, департамент ішіндегі жеке
бөлім бастығы, басқарма ішіндегі бөлімдер
бастықтары, олардың орынбасарлары, бас,
жетекші инспекторлар).
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі орталық
аттестациялық комиссиясының жұмыс және орталық аппарат
қызметкерлерін аттестациядан өткізу
Кестесі
1.01.-02.10.98 ж.       Астана қаласы, Ақмола, Қостанай
облыстары (қаржы басқармаларының,
мемлекеттік мүлік және жекешелендіру
комитеттерінің, салық комитеттерінің,
қазынашылық басқармаларының,
бухгалтерлік есеп және аудит әдіснама
басқармаларының, салық полициясы
комитеттерінің, облыстық және
Астана қалалық кедендер, кеден
басқармаларының бірінші жетекшілері;
облыстық қаржы басқармалары және Астана
қалалық қаржы басқармасы жетекшілерінің
орынбасарлары және бөлім бастықтары -
бас бухгалтерлер;
қалалық және аудандық қаржы бөлімдерінің
бірінші жетекшілері, облыстардағы
қазынашылықтың аумақтық басқармалары және
бөлімдерінің бастықтары;
ауданаралық (аймақтық) салық
комитеттерінің, аудандар, қалалар және
қалалардағы аудандар бойынша салық
комитеттерінің төрағалары.
2.05.-06.10.98 ж.       Алматы қаласы, Алматы, Жамбыл облыстары
(қаржы басқармаларының, мемлекеттік
мүлік және жекешелендіру комитеттерінің,
салық комитеттерінің, қазынашылық
басқармаларының, бухгалтерлік есеп
және аудит әдіснама басқармаларының,
салық полициясы комитеттерінің,
облыстық және Алматы қалалық
кедендер, кеден басқармаларының бірінші
жетекшілері; облыстық қаржы басқармалары
және Алматы қалалық қаржы басқармасы
жетекшілерінің орынбасарлары және бөлім
бастықтары - бас бухгалтерлер; қалалық
және аудандық қаржы бөлімдерінің
бірінші жетекшілері, облыстардағы
қазынашылықтың аумақтық басқармалары
мен бөлімдердің бастықтары;
ауданаралық (аймақтық) салық
комитеттерінің, аудандар, қалалар және
қалалардағы аудандар бойынша салық
комитеттерінің төрағалары.
3.09-10.10.98 ж.     Ақтөбе қаласы, Атырау, Маңғыстау облыстары
(қаржы басқармаларының, мемлекеттік
мүлік және жекешелендіру
комитеттерінің, салық комитеттерінің,
қазынашылық басқармаларының,
бухгалтерлік есеп және аудит әдіснама
басқармаларының, салық полициясы
комитеттерінің, облыстық кедендер,
кеден басқармаларының бірінші
жетекшілері, облыстық қаржы
басқармалары жетекшілерінің
орынбасарлары және бөлім бастықтары -
бас бухгалтерлер;
қалалық және аудандық қаржы
бөлімдерінің бірінші жетекшілері,
облыстардағы қазынашылықтың аумақтық
басқармалары мен бөлімдердің
бастықтары;
ауданаралық (аймақтық) салық
комитеттерінің, аудандар, қалалар және
қалалардағы аудандар бойынша салық
комитеттерінің төрағалары.

17. Главный инспектор отдела организации
государственной службы Управления
организации госслужбы и повышения квалификации
Департамента подготовки и переподготовки
кадров финансовой системы и работы с
персоналом -                          Токарева М.А.
Приложение 4
График
работы Центральной аттестационной комиссии и
проведения аттестации работников центрального
аппарата Министерства финансов
Республики Казахстан
1. с 7 по 8.09.98 г.     - Департаменты казначейства, госимущества и
приватизации, бухгалтерского учета и аудита;
Комитеты: налоговый, налоговой полиции,
таможенный, по внешнему заимствованию
(директора Департаментов и председатели
Комитетов, их  заместители)
2. с 9 по 11.09.98 г.    - Бюджетный департамент (директор, его
заместители, начальники управлений, их
заместители, начальники отделов внутри
управлений и их заместители, заведующие
секторами, главные, ведущие, старшие
специалисты, специалисты)
3. с 11 по 12.09.98 г.   - Департамент юридической службы (директор,
его заместители, начальники управлений,
начальники отделов внутри управлений,
главные, ведущие специалисты)
4.  с 14 по 15.09.98 г.  - Департамент фискальной политики (директор,
его заместители, начальники управлений, их
заместители, начальник самостоятельного
отдела внутри Департамента, начальники
отделов внутри управлений, главные, ведущие
специалисты)
5. с 16 по 18.09.98 г.   - Департамент инспекторско-организационной
работы (директор, его заместители, начальники
управлений внутри Департамента, их заместители,
начальники отделов внутри управлений,
их заместители, начальник отдела - главный
бухгалтер, главные, ведущие, старшие
специалисты (инспекторы) и другие работники)
6. 21.09.98 г.           - Департамент подготовки и переподготовки кадров
финансовой системы и работы с персоналом
(директор, его заместитель, начальники
управлений внутри Департамента, их заместители,
начальник самостоятельного отдела внутри
Департамента, начальники отделов внутри
управлений, их заместители, главные,
ведущие инспекторы)
Приложение 5
График
работы Центральной аттестационной комиссии и
проведения аттестации работников территориальных
органов Министерства финансов Республики Казахстан
1. с 01. по 02.10.98 г.  - г. Астана, Акмолинская, Костанайская области
(первые руководители финансовых управлений,
комитетов государственного имущества и
приватизации, налоговых комитетов, управлений
казначейства, управлений методологии
бухгалтерского учета и аудита, комитетов
налоговой полиции, таможен, таможенных
управлений областей и города Астаны,
заместители руководителей и начальники
отделов - главные бухгалтеры областных
финансовых управлений и финансового
управления г.Астаны; первые руководители
городских и районных финансовых отделов,
начальники территориальных управлений и
отделов казначейства в областях;
председатели межрайонных (региональных)
налоговых комитетов, налоговых комитетов по
районам, городам и районам в городах
2. с 05. по 06.10.98 г.  - г. Алматы, Алматинская, Жамбылская области
(первые руководители финансовых управлений,
комитетов государственного имущества и
приватизации, налоговых комитетов, управлений
казначейства, управлений методологии
бухгалтерского учета и аудита, комитетов
налоговой полиции, таможен, таможенных
управлений областей и г.Алматы;
заместители руководителей и начальники
отделов - главные бухгалтеры областных
финансовых управлений и финансового
управления г.Алматы;
первые руководители городских и районных
финансовых отделов, начальники территориальных
управлений и отделов казначейства в областях,
председатели межрайонных (региональных)
налоговых комитетов, налоговых комитетов по
районам, городам и районам в городах
3. с 09. по 10.10.98 г.  - Актюбинская, Атырауская, Мангистауская области
(первые руководители финансовых управлений,
комитетов государственного имущества и
приватизации, налоговых комитетов, управлений
казначейства, управлений методологии
бухгалтерского учета и аудита, комитетов
налоговой полиции, таможен, таможенных
управлений областей;
Заместители руководителей и начальники отделов
- главные бухгалтеры областных финансовых
управлений;
первые руководители городских и районных
финансовых отделов, начальники территориальных
управлений и отделов казначейства в областях;
председатели межрайонных (региональных)
налоговых комитетов, налоговых комитетов по
районам, городам и районам в городах

4. 13-14.10.98 ж.       Батыс Қазақстан, Қарағанды, Павлодар
облыстары (облыстық қаржы
басқармаларының, мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру комитеттерінің,
салық комитеттерінің, қазынашылық
басқармаларының, бухгалтерлік есеп
және аудит әдіснама басқармаларының,
салық полициясы, кедендер, кеден
басқармалардың бірінші жетекшілері;
қалалық және аудандық қаржы бөлімдерінің
бірінші жетекшілері, облыстардағы
қазынашылықтың аумақтық басқармалары мен
бөлімдерінің бастықтары; ауданаралық
(аймақтық) салық комитеттерінің,
аудандар, қалалар және қалалардағы
аудандар бойынша салық комитеттерінің
төрағалары.
5.19-20.10.98 ж.        Шығыс Қазақстан, Қызылорда, Оңтүстік
Қазақстан, Солтүстік Қазақстан
облыстары (қаржы басқармаларының,
мемлекеттік мүлік және жекешелендіру
комитеттерінің, салық комитеттерінің,
қазынашылық басқармаларының,
бухгалтерлік есеп және аудит
әдіснама басқармаларының, салық
полициясы, кедендер, кеден
басқармаларының бірінші жетекшілері;
облыстық қаржы басқармалары
жетекшілерінің орынбасарлары және
бөлім бастықтары - бас бухгалтерлер;
облыстардағы қалалық және аудандық
қаржы бөлімдерінің бірінші
жетекшілері, облыстардағы
қазынашылықтың аумақтық басқармалары
мен бөлімдерінің бастықтары.
Аттестациялық комиссия мәжілісінің
ХАТТАМАСЫ
(қорытындылар)
____________________________________________________________________                        (органның атауы)
Төраға (төрайым)______________________________________________
(қызметі, атақ-дәрежесі, тегі, аты)
Комиссия мүшелері:  ____________________________________________________________________
(қызметі, атақ-дәрежесі, тегі, аты)   ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия хатшысы   ____________________________________________________________________                   (қызметі, атақ-дәрежесі, тегі, аты) ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Аттестацияланатын        |Аттестация бойынша тұжырым
қызметкердің тегі, аты, қызметі,|және ұсыным
арнайы атағы           |
_________________________________|__________________________________
Төраға (төрайым)_________________
Хатшы           _________________
"____"_____________1998 ж.
Аттестациялық парақ
1. Тегі, аты, әкесінің_________________________________________
2. Туған жылы__________________________________________________
3. Білім және біліктілікті арттыру туралы мәлімет______________
____________________________________________________________________
(нені және қашан бітірді, мамандығы және білім бойынша біліктілігі,
ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы)
4. Аттестация кезінде және белгіленген күндегі қызметі
____________________________________________________________________
(осы қызметке сайлануы және бекітілуі)
5. Жалпы еңбек стажы___________________________________________
6. Аттестацияланатынға қойылатын сұрақтар және оған берілетін
жауаптар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Аттестация комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертпелері және
ұсыныстары
____________________________________________________________________
8. Аттестацияланатын қызметшіге айтылған ескертпелер мен
ұсыныстар
____________________________________________________________________
9. Дауыс беру нәтижесі бойынша қызметші қызметінің бағасы:
қызметіне сәйкес_______________________________________________
сынып беру бойынша ұсыныс______________________________________
Дауыс беру саны қарсы емес__________           қарсы___________
10. Ескерту____________________________________________________
Аттестация комиссиясының төрағасы (төрайымы)
Аттестация комиссиясының хатшысы
Аттестация комиссиясының мүшелері
Аттестация өткізілген күн____________________
Аттестациялық парақпен таныстым___________________
(аттестациядан өткеннің қолы және күні)
Аттестацияны рәсімдеу бойынша
түсіндірме
Аттестациядан өтетіндерге ұсынылатын тексте
қамтылады:
мемлекеттік қызметші Қазақстан Республикасының конституциясын және нормативтік құқықтық актілерді білуі;
қызмет бойынша біліктілік талаптарына мемлекеттік қызметшінің кәсіби дайындығына сәйкес жан-жақты бағасы;
жұмысқа және қызмет міндеттерін орындауға қатысуы;
білімі;
өткен кезең ішіндегі жұмыс көрсеткіштері;
жаңа жағдайда қойылған мемлекеттік аппарат жұмыс тапсырмаларын
орындауды ұйымдастыра білуі, бастама көтеруі, кемшіліктерді жоюы;
еңбек және орындау тәртіптерін сақтауы, ұжым мүшелерімен өзара қарым-қатынас болуы.
Басқарма, бөлім бастығы:
ұйымдық-әкімшілік жұмыстарды орындауы;
жоспарлау бойынша жұмыстарды ұйымдастыруы;
бөлімше қызметінің саясаты мен стратегиясын жасауы;
басқа бөлімшелермен өзара іс-қимылды жүзеге асыруы;
зерттеулерді, нормативтерді жасауға басшылығы;
оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметі мәселелері бойынша талдау жұмыстарын өткізуге басшылығы;
азаматтардың өтініштерін, хаттарын, сұрауларын қарау тәртібін
қамтамасыз етуі;
ұжымға басшылықты жүзеге асыруы.
Басқарма, бөлім бастықтарының орынбасарлары,
сектор меңгерушісі:
мемлекеттік саясатты жүзеге асыру жөніндегі шараларды жасауға қатысуы;
оның құрылымдық бөлімшелерді қызметі мәселелері бойынша талдау жұмыстарын дайындау және келісім үшін басқарма органына түсетін жобалау құжаттары бойынша қорытындыларды дайындауды ұйымдастыруы; жоғары басшылық қабылдаған басқару шешімдерін, сондай-ақ олардың жүзеге асырылуын қамтамасыз етуі; жоғары басшылықтың тапсырмасы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыстарды ұйымдастыруы; азаматтардың өтініш-хаттарын қарауға қатысуы; кешен сипатындағы материалдарды дайындау кезінде басқа мемлекеттік органдары мен бөлімшелердің жұмыстарын үйлестіруі.
Бас маман:
болжамдардың, бағдарламалардың, шаралардың бөлек бөлімдерін, заңдардың жобаларын және әдіснама сипатындағы материалдарды әзірлеуге қатысуы;
бөлімшелердің қызметі мәселелері бойынша келісуге түсетін құжаттар бойынша қорытынды жобаларын дайындауы;
экономикалық және әлеуметтік дамытуға арналған бағыттағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі шараларды жасауға қатысуы;
мемлекеттік органдармен хат алмасу жөніндегі қажетті материалдарды, өз қызметі мәселелері бойынша азаматтардың үндеулеріне арналған жауаптарды дайындауы.
Қазынашылықтың жетекші маманы, аға қазынашы,
жетекші бухгалтер - экспертші:
өздеріне тапсырылған бағыттағы жұмыстарды орындауы;
бір топ мамандарды үйлестіру және әдістемелік басшылығын жүзеге асыруы;
әр түрлі сипаттағы жұмыстарға басшылық бойынша тапсырмаларды орындауы;
бөлімшелердің қызмет мәселелері бойынша нұсқаулық-әдістемелік, нормативтік құжаттарды құжат айналымын жүйелеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруы; тапсырылған жұмысты өз бетімен жүзеге асыра білуі; басқару құжаттарын: анықтама, ақпаратты жазбаша дайындауы.
Қазынашылық департаментінің мамандары: маман, аға
маман, қазынашы, бухгалтер - экспертші:
жетекші бақылауында оларға көрсетілген нақты міндеттерді шешудің әдістемелері негізінде мамандандырылған қызмет саласы шеңберінде жұмыстарды орындауы;
талдау жұмыстарын жүргізу үшін ақпараттың статистикалық есебі, жүйелендіруі, жинауы;
басқару құжаттарын дайындауға қатысуы: анықтама, ақпаратты жазбалар және т.б.;
бөлімдердің қызмет мәселелері бойынша азаматтардың үндеулерін қарау жөніндегі мемлекеттік органдар үшін қажетті материалдарды дайындауы.

4. с 13. по 14.10.98 г.  - З-Казахстанская, Карагандинская, Павлодарская
области (первые руководители финансовых
управлений, комитетов государственного
имущества и приватизации, налоговых комитетов,
управлений казначейства, управлений
методологии бухгалтерского учета и аудита,
комитетов налоговой полиции, таможен,
таможенных управлений областей;
заместители руководителей и начальники
отделов - главные бухгалтеры областных
финансовых управлений;
первые руководители городских и районных
финансовых отделов, начальники территориальных
управлений и отделов казначейства в областях;
председатели межрайонных (региональных)
налоговых комитетов, налоговых комитетов
по районам, городам и районам в городах
5. с 19 по 20.10.98 г.   - В-Казахстанская, Кызылординская, Ю-
Казахстанская, Сев-Казахстанская области
(первые руководители финансовых управлений,
комитетов государственного имущества и
приватизации, налоговых комитетов, управлений
казначейства, управлений методологии
бухгалтерского учета и аудита, комитетов
налоговой полиции, таможен, таможенных
управлений областей;
заместители руководителей и начальники
отделов - главные бухгалтеры областных
финансовых управлений;
первые руководители городских и районных
финансовых отделов, начальники территориальных
управлений и отделов казначейства в областях;
председатели межрайонных (региональных)
налоговых комитетов, налоговых комитетов
по районам, городам и районам в городах
Аттестационный лист
1. Фамилия, имя, отчество_____________________________________________
2. Год рождения_______________________________________________________
3. Сведения об образовании и повышении
квалификации_______________________________________________________________
(что окончил и когда, специальность и квалификация по образованию,
ученая степень, ученое звание)
4. Занимаемая должность на момент аттестации и дата назначения
(избрания, утверждения) на эту должность
5. Общий трудовой стаж________________________________________________
6. Вопросы к аттестуемому и ответы на них_____________________________
___________________________________________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии___________________________________________________________________
8. Замечания и предложения, высказанные аттестуемым служащим
___________________________________________________________________________
9. Оценка деятельности служащего по результатам голосования:
соответствие должности_____________________________________________________
предложения по присвоению класса___________________________________________
Количество голосов за _____________ , против_____________
10. Примечания________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии
Секретарь аттестационной комиссии
Члены аттестационной комиссии
Дата аттестации_____________________
С аттестационным листом ознакомился ___________________
(подпись аттестованного и дата)
Протокол
заседания аттестационной комиссии
(итоги)
___________________________________________________________________________
(наименование органа)
Председатель_______________________________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы)
Члены комиссии:
___________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Секретарь комиссии
___________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы)
___________________________________________________________________________
Должность, специальное звание        !Выводы и рекомендации по аттестации
фамилия, имя, отчество аттестуемого  !
_____________________________________!_____________________________________
Председатель  ___________________
Секретарь _______________________
"______" __________________ 1998 г.
Разъяснения
по оформлению аттестации
В тексте представления на аттестуемого отражаются:
знание государственным служащим Конституции Республики Казахстан и
необходимых нормативных правовых актов;
всесторонняя оценка соответствия профессиональной подготовки
государственного служащего квалификационным требованиям по должности;
отношения к работе и выполнению должностных обязанностей;
образование;
показатели работы за прошедший период;
умение организовывать выполнение поставленных задач в новых условиях
работы государственного аппарата, проявлять инициативу, устранять
недостатки;
соблюдение трудовой и исполнительской дисциплины, взаимоотношения с
членами коллектива.
У начальника управления, отдела:
выполнение организационно-административной работы;
организация работы по планированию;
разработка политики и стратегии деятельности подразделения;
осуществления взаимодействия с другими подразделениями;
внедрение новых методов управления;
руководство разработкой исследований, нормативов;
руководство проведением аналитической работы по вопросам деятельности
его структурного подразделения;
обеспечение порядка рассмотрения обращений, писем, жалоб граждан;
осуществление руководства коллективом
У заместителя: начальника управления, отдела;
заведующего сектором:
участие в выработке мер по реализации государственной политики;
организация проведения аналитической работы по вопросам деятельности его структурного подразделения и подготовки заключений по проектам документов, поступающих в орган управления для согласования;
обеспечение подготовки управленческих решений, принимаемых вышестоящим руководством, а также анализ их реализации;
организация по поручению вышестоящего руководства работы со средствами массовой информации;
участие в рассмотрении обращений граждан;
координация работы с подразделениями других государственных органов при подготовке материалов комплексного характера
У главного специалиста:
участие в разработке отдельных разделов прогнозов, программ,
мероприятий, проектов законов и материалов методического характера;
подготовка проектов заключений по документам, поступающим для
согласования, по вопросам деятельности подразделений;
участие в выработке мер по обеспечению проведения государственной
политики, направленной на экономическое и социальное развитие;
подготовка необходимых материалов по переписке с государственными
органами, ответы на обращения граждан по вопросам своей деятельности
У ведущего специалиста, старшего казначея,
ведущего бухгалтера-эксперта казначейства:
выполнение работы по закрепленному за ним направлению;
осуществление координации и методического руководства группой
специалистов;
выполнение поручений по руководству работой разового характера;
организация работы по систематизации документооборота, инструктивно-
методических, нормативных документов по вопросам деятельности
подразделения;
умение самостоятельно осуществлять порученную работу;
подготовка управленческих документов: справок, информационных
записок
У специалистов: специалистов, старших специалистов,
казначеев, бухгалтеров-экспертов Департамента казначейства:
выполнение работы в пределах специализированной сферы деятельности,
под контролем руководителя на основе указанных им конкретных методов и
способов решения задач;
сбор, систематизация, учет статистической информации для проведения
аналитической работы;
участие в подготовке управленческих документов: справок,
информационных записок и т.д.;
участие в подготовке необходимых материалов для государственных
органов по рассмотрению обращений граждан по вопросам деятельности
подразделения.