Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне толықтыруларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Қаулысы 1998 жылғы 29 қыркүйек N 189 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 8 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 654. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының валюта заңдарын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 23 мамырдағы N 206 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне ұсынылып отырған толықтырулар бекітілсін және ол Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Заң департаменті (Сизова С.И.):
1) осы қаулыны және Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркесін;
2) осы қаулыны және Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.З. Нәлібаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1998 жылғы 29 қыркүйектегі
N 189 қаулысымен бекітілген
Тіркеу N____
Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне толықтырулар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 23 мамырдағы N 206 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне мынадай толықтырулар енгізілсін.
1. 3.09-тармақ мынадай мазмұндағы екінші азатжолмен толықтырылсын:
"Жарғылық қызметі қайырымдылық қызметін жүзеге асыруға бағытталған заңды тұлғалардың пайдасына сыйлық, қайырмалдық, қайырымдылық жарналары және басқа түсім ретінде қолма-қол ақшамен де аударым арқылы да түскен шетел валютасы олардың уәкілетті банктеріндегі шотына міндетті түрде есептелуі тиіс."
Үшінші азатжолдағы "пайдасына" деген сөзден кейін "басқа" деген сөзбен толықтырылсын.
2. 4.03-тармақтың үшінші азатжолындағы "байланысты" деген сөзден кейін және 5.05-тармақтағы "қызмет үшін" деген сөздерден кейін", сондай-ақ қайырымдылық көмек көрсету үшін" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 4.03-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші азатжолмен толықтырылсын:
"Осы тармақтың үшінші және төртінші азатжолында көрсетілген нормалар Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасында тіркелген дипломаттық қызметтерге, өкілдік мекемелерге, халықаралық ұйымдардың өкілдіктеріне және оларға теңестірілген басқа да ұйымдарға қолданылмайды".
Ұлттық Банк
Төрағасы
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

Об утверждении дополнений в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 сентября 1998 года № 189 Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 08.12.1998 г. № 654. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
В целях совершенствования валютного законодательства Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые дополнения в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 мая 1997 года N 206 V970328_ , и ввести их в действие с даты государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Сизова С.И.):
1) зарегистрировать настоящее постановление и дополнения в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан;
2) довести настоящее постановление и дополнения в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Налибаева А.З.
Председатель
Дополнения в Правила проведения
валютных операций в Республике Казахстан
В Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 мая 1997 года N 206, внести следующие дополнения:
1. Пункт 3.09 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Иностранная валюта, поступающая в пользу юридических лиц-резидентов, уставная деятельность которых направлена на осуществление благотворительной деятельности, в качестве дара, пожертвований, благотворительных взносов и иных поступлений, как в наличном, так и в безналичном порядке, подлежит обязательному зачислению на их счета в уполномоченных банках".
Абзац третий после слов "в пользу" дополнить словом "иных".
2. Абзац третий пункта 4.03 и пункт 5.05 дополнить словами "а также для оказания благотворительной помощи".
3. Пункт 4.03 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"Нормы, изложенные в абзацах третьем и четвертом настоящего пункта не распространяются на дипломатические миссии, консульские учреждения, представительства международных организаций и иные, приравненные к ним организации, аккредитованные в Республике Казахстан в установленном порядке в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан".