Екінші деңгейдегі банктердің сыртқы займдар тарту шарттары туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы 1998 жылғы 31 желтоқсан N 329. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 23 наурызда N 713 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 3 тамыздағы N 303 қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктер қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Екінші деңгейдегі банктердің сыртқы займдар тарту шарттары туралы нұсқаулық бекітілсін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Заң департаменті (Сизова С.И.) Банктік қадағалау департаментімен бірлесіп (Жұмағұлов Б.Қ.) осы қаулыны және Екінші деңгейдегі банктердің сыртқы займдар тарту шарттары туралы нұсқаулықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркесін.
3. Банктік қадағалау департаменті (Жұмағұлов Б.Қ.) Қазақстан
Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап
екі апта мерзімде осы қаулыны және Екінші деңгейдегі банктердің сыртқы
займдар тарту шарттары туралы нұсқаулықты Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т.Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 329 қаулысымен бекітілген
Екінші деңгейдегі банктердің
сыртқы займдар тарту шарттары туралы
Нұсқаулық
Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Z952444_ Заң күші бар Жарлығына, "Сыртқы қарыз алу және сыртқы борышты басқару туралы" 1997 жылғы 10 сәуірдегі Z970090_ Қазақстан Республикасының заңына сәйкес жасалды және екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі - банктер) мемлекеттік емес сыртқы қарыз алу шарттарын айқындайды.

Об утверждении Инструкции об условиях привлечения банками второго уровня внешних займов
Постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 329. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23.03.1999 г. за N 713. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 августа 2002 года N 303.
Извлечение из постановления Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 3 августа 2002 года N 303
В целях оптимизации банковского законодательства и исключения норм, действие которых в настоящее время не требуется, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 329 "Об утверждении Инструкции об условиях привлечения банками второго уровня внешних займов"...
Председатель
Национального Банка" -------------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования нормативной правовой базы деятельности банков второго уровня, Правление Национального банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию об условиях привлечения банками второго уровня внешних займов и ввести ее в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Сизова С.И.) совместно с Департаментом банковского надзора (Жумагулов Б.К.) зарегистрировать настоящее постановление и Инструкцию об условиях привлечения банками второго уровня внешних займов в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту банковского надзора (Жумагулов Б.К.) в двухнедельный
срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики
Казахстан довести настоящее постановление и Инструкцию об условиях
привлечения банками второго уровня внешних займов до сведения областных
филиалов Национального банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
заместителя Председателя Национального банка Республики Казахстан
Кудышева М.Т.
Председатель
Национального банка
Инструкция об условиях
привлечения банками второго
уровня внешних займов
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" Z952444_ от 31 августа 1995 года, Законом Республики Казахстан "О внешнем заимствовании и управлении внешним долгом" Z970090_ от 10 апреля 1997 года и определяет условия получения банками второго уровня (далее - банки) негосударственных внешних займов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық банктердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес сыртқы займдарын тартумен байланысты қатынастарды реттейді.
2. Осы Нұсқаулықтағы сыртқы қарыз - қарыз қатынасы деген мағынада, мұнда қарыз беруші - шетелдік кредитор, ал қарыз алушы - Қазақстан Республикасының банк резиденті ретінде қолданылады.
Сыртқы қарыздар мынадай нысанда болуы мүмкін:
1) сыртқы қарыз туралы шарттар;
2) резидент еместердің банктің, сонымен қоса оның еншілес компаниясының шығарған (эмиссияланған) борыштық құнды қағаздарын (бұдан әрі - борыштық міндеттемелер), жазғызып алу (сатып алу) шарттары.
3. Капитал қозғалысымен байланысты валюта операциялары валюталық реттеу саласында қолданылып жүрген заңдарға сәйкес тіркелуге немесе лицензиялануға тиіс.
4. Егер сыртқы қарыздың бір шарты бойынша қарыз сомасы 1 миллион АҚШ долларынан немесе басқа валютаға тең осындай сомадан асатын болса:
1) кредит түрінде сыртқы займ алуға байланысты операцияларға;
2) борыштық міндеттемелерге ашық жазылу жолымен Қазақстан Республикасына тартылатын тікелей және портфельдік инвестицияларға осы Нұсқаулықтың талаптары қолданылатын болады, бұған номиналдың иесі Қазақстан Республикасының резиденті болып саналмайтын немесе мұндай борыштық міндеттемелерді банктің еншілес компаниясы шығаратын (егер банк оған кепіл болса) жағдайлар да кіреді.
2-тарау. Банктің сыртқы қарыз тарту шарттары
5. Қарыз алушы банк сыртқы қарыз тарту күніне дейін кем дегенде 30 күн бұрын (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде (бұдан әрі - Ұлттық Банк) мәміле шартын жасау қажет болған жағдайда) - осы күннен кешіктірмей Ұлттық Банкке бұл жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) беруге міндетті.
6. Банктің хабарламасында мынадай мағлұматтар болуы тиіс:
1) шетелдік кредитордың атауы;
2) сыртқы қарыз сомасы және ол бойынша сыйақы (мүдде) ставкасы, оған қоса қарыз көрсетілген валютаның атауын да көрсету керек;
3) қарыздың игеріле басталған және соңғы өтелген күні;
4) қарыздың тартылу мақсаты және оны пайдаланудың негізгі бағыттары;
5) қарыздың өтелу нысаны.
Борыштық міндеттемелерді, оған қоса еншілес компаниялардың борыштық міндеттемелерін (егер банк ол бойынша кепіл болса) орналастыру жолымен ақша тартқан жағдайда, хабарлама сондай-ақ:
1) эмитент немесе борыштық міндеттемелердің номиналын ұстаушы туралы ақпарат;
2) борыштық міндеттемелер шығару және орналастыру барысына қатысқан барлық ұйымдардың атауы, оған қоса еншілес компаниялар туралы, сондай-ақ бағалы қағаздар шығару жөнінде іс-шаралар өткізуге жауапты (менеджерлер) адамдар, листинг өткізу бойынша іс жүргізуге (листинг агенттері) және тиісті төлемдерді жүзеге асыруға (фискальдық агенттер) жауапты адамдар туралы мәліметтер;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция регулирует отношения, связанные с привлечением банками негосударственных внешних займов, не имеющих государственной гарантии Республики Казахстан.
2. В целях настоящей Инструкции внешний заем - отношение займа, в котором заимодателем выступает иностранный кредитор, а заемщиком банк- резидент Республики Казахстан.
Внешние займы могут иметь форму:
1) договора о внешнем займе;
2) договора на подписку (приобретение) нерезидентами долговых ценных бумаг банка (далее - долговые обязательства), в том числе выпущенных (эмитированных) его дочерней компанией.
3. Валютные операции, связанные с движением капитала подлежат регистрации или лицензированию в соответствии с действующим законодательством в области валютного регулирования.
4. Требования настоящей Инструкции распространяются на внешние займы, когда сумма заимствования по одному договору превышает 1 миллион долларов США или соответствующий эквивалент в другой валюте:
1) на операции, связанные с получением внешнего займа в виде кредита;
2) на прямые и портфельные инвестиции, осуществляемые в Республику Казахстан путем открытой подписки на долговые обязательства, включая случаи, если номинальным держателем является нерезидент Республики Казахстан или такие долговые обязательства были выпущены дочерней компанией банка (если гарантом по ним выступает банк).
Глава 2. Условия привлечения банком внешнего займа
5. Не позднее, чем за 30 дней до даты привлечения внешнего займа (а в случае необходимости регистрации договора сделки в Национальном банке Республики Казахстан (далее - Национальный банк) - не позднее даты этой регистрации), банк-заемщик обязан представить в Национальный банк уведомление об этом (далее - уведомление).
6. Уведомление банка должно содержать:
1) наименование иностранного кредитора;
2) сумму внешнего займа и ставку вознаграждения (интереса) по нему с указанием наименования валюты, в которой выражен заем;
3) дату начала освоения и конечного погашения займа;
4) цель привлечения займа и основные направления его использования;
5) форму погашения займа.
В случае привлечения денег путем размещения долговых обязательств, включая долговые обязательства дочерних компаний банка (если гарантом по ним выступает банк), уведомление должно также содержать:
1) информацию об эмитенте или номинальном держателе долговых обязательств;
2) наименование всех организаций, участвовавших в процессе выпуска и размещения долговых обязательств, включая сведения о дочерних компаниях, а также лицах, ответственных за проведение мероприятий по выпуску ценных бумаг (менеджерах), процедур по проведению листинга (листинговых агентов) и осуществления необходимых платежей (фискальных агентов);

3) борыштық міндеттемелер шығару жобасы мен шарттары, оған қоса борыштық міндеттемелердің түрлері, айналым тәртібі мен мерзімі, сондай-ақ ол бойынша сыйақы (мүдде) төлеу кезеңдері мен шарттары болуға тиіс.
7. Хабарламаға қоса сыртқы қарыз тарту нәтижесінде алынған қаражатты орналастыру жөнінде мәліметтер бар құжат қоса берілуі тиіс (бұдан әрі - орналастыру жөнінде мәліметтер бар құжат). Егер сыртқы қарыз сомасы 10 миллион АҚШ долларынан немесе осыған тең басқа валюта сомасынан асса, орналастыру жөнінде мәліметтер бар құжатты банктің директорлар кеңесі бекітуге тиіс.
Орналастыру жөніндегі мәліметтерде міндетті түрде:
1) тартылған ақша диверсификациясы;
2) банк жағдайының қаржылық болжамы, оған қоса сыртқы қарыз ақшасын орналастырған соң олардың пруденциялық нормативтер мен сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді орындауы;
3) сыртқы қарызды мақсатты орналастыру және уақытылы өтеу мониторингін жүзеге асыру тәртібі;
4) сыртқы қарыз қаражатын орналастырудан түскен түсімнің шамамен алғандағы есебі көрсетілуі тиіс.
Егер сыртқы қарыз тарту субъектісі банк болып есептелген жағдайда, жарғы капиталының үштен бірінен астамы мемлекетке тиесілі болып, сыртқы қарыз сомасы 10 миллион АҚШ долларынан немесе осыған тең басқа валюта сомасынан асса, тартылған қаражатты орналастыруға Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің келісімі хабарламамен қоса берілуі тиіс.
8. Ресурстар тартуға болатын көлемінің лимитін анықтау үшін банктер қарыз алудың ең жоғары көрсеткішін есептейді, егер ресурстар тарту көлемін арттыратын болса, ол банктің қайта капиталдандыру және қызметін жақсарту жоспарымен бекітілген белгіленген пруденциалдық нормативтері (k1 және k2) мен жеке бақылау мәндерін бұзуына әкеп соғатын болады.
9. Банктің қарыз алуының ең жоғары мөлшерін есептеу үшін ең жоғары
активтер мөлшері және банк пруденциалдық нормативтерді (к1 - бірінші
деңгейдегі капиталдың активтерге қатынасы, к2 - меншік капиталының тәуекел
дәрежесі бойынша өлшенген активтерге) және жеке бақылау мәнін бұза
алмайтындай тәуекел дәрежесімен өлшенген активтер мынадай формулалармен
анықталады.
Норма к1 болғанда (0,04-тен кем болмаса) банк активтерінің ең
жоғары мөлшері (МА) мынадай:
К1 - ИК
МА=___________;
0,04
мұнда К1 - бірінші деңгейдегі меншік капиталы (бұл жерде және бұдан
әріде мәндері Пруденциалдық нормативтер туралы ереженің талаптарына сәйкес
есептеледі және беріледі);
ИК - банктің инвестициядағы акциялары және басқа заңды тұлғалардың
реттелген борышы;
Норма к1 болғанда (жеке бақылау мәнінен - ИКЗ-ден кем болмаса):
К1 - ИК
МА=____________;
ИКЗ

3) схему и условия выпуска долговых обязательств, включая вид долговых обязательств, порядок и срок их обращения, а также периодичность и условия выплаты по ним вознаграждения (интереса).
7. К уведомлению должен прилагаться документ, содержащий сведения по размещению средств, получаемых в результате привлечения внешнего займа (далее - документ, содержащий сведения по размещению). В случае, если сумма внешнего займа превышает 10 миллионов долларов США или соответствующий эквивалент в другой валюте, документ, содержащий сведения по размещению, должен утверждаться советом директоров банка.
Сведения по размещению должны в обязательном порядке отражать:
1) диверсификацию размещения привлеченных денег;
2) финансовый прогноз положения банка, включая выполнение им пруденциальных нормативов и других обязательных к соблюдению норм и лимитов, после размещения денег внешнего займа;
3) порядок осуществления мониторинга за целевым размещением и своевременным погашением внешнего займа;
4) примерный расчет доходности от размещения средств внешнего займа.
В случае, если субъектом привлечения внешних займов является банк, более одной трети уставного капитала которого принадлежит государству, и сумма внешнего займа превышает 10 миллионов долларов США или соответствующий эквивалент в другой валюте необходимо согласие Министерства финансов Рспублики Казахстан на размещение привлеченных средств, которое прилагается к уведомлению.
8. Для определения лимита возможного объема привлечения ресурсов, превышение которого приведет к нарушению банком установленных пруденциальных нормативов (k1 и k2) и индивидуальных контрольных значений в соответствии с утвержденным планом рекапитализации и улучшения деятельности, банки рассчитывают показатель максимального размера заимствования.
9. Для расчета максимального размера заимствования банка определяются максимальные размеры активов и активов, взвешенных по степени риска, при которых банком не будут нарушаться пруденциальные нормативы (k1 - отношение капитала первого уровнях к активам, k2 - отношение собственного капитала к активам, взвешенным по степени риска) и индивидуальные контрольные значения по следующим формулам.
Максимальный размер активов банка (МА) при норме k1 (не менее 0,04):
К1 - ИК
МА = -------;
0,04
где К1 - собственный капитал первого уровня (здесь и далее значения
рассчитываются и представляются согласно требованиям Правил о
пруденциальных нормативах);
ИК - инвестиции банка в акции и субординированный долг других
юридических лиц;
при норме k1 (не менее индивидуального контрольного значения - ИКЗ):
К1 - ИК
МА = -------.
ИКЗ
Максимальный размер активов, взвешенных по степени риска (МАр), при

Норма к2 болғанда (кем дегенде 0,08) тәуекел дәрежесі (МАр) бойынша
өлшенген активтердің ең жоғары мөлшері:
К - ИК
МАр=(___________)+ Пс;
0,08
мұнда К - меншік капиталы;
ПС - арнайы резервтер (жоғары тәуекелді күмәнді және үмітсіз
активтер бойынша қалыптастырылған провизиялар) плюс меншік капиталына
қосылмаған (яғни тәуекелі ескеріле отырып өлшенген активтер сомасынан
1,25% асатын) қалыптастырылған жалпы резервтер.
Норма к2 болғанда (жеке бақылау мәнінен - ИКЗ-ден кем болмаса):
К
МАр=(_________)+Пс;
ИКЗ
Есептелген активтердің жоғары мөлшерінен және тәуекел мөлшері бойынша өлшенген активтердің жоғары мөлшерінен тиісінше банктің нақты активтерінің және тәуекел мөлшері бойынша өлшенген нақты активтерінің сомасы алынып тасталады. Алынған айырмашылықтан ең аз көрсеткіш - қарыз алудың ең аз мөлшері таңдап алынады.
10. Егер банктің сыртқы займ тартуы, оған қоса банктің еншілес
компаниясының борыштық міндеттемелерін орналастыруы (егер банк ол бойынша
кепіл болса) банктің қаржы жағдайын, сонымен бірге банктің қарыз алуының
ең жоғары мөлшерінің есептеу көлемінен асатын сома алуын айтарлықтай
нашарлатуға әкеп соғатын болса, Ұлттық Банк түзету шараларын көрсете
отырып, оларды орындау үшін жазбаша нұсқау беруге құқылы.
11. Сыртқы қарыз тартатын банктер қоса беріліп отырған нысандарға
сәйкес (N 1, N 2 қосымша) Ұлттық Банкке ай сайын сыртқы займдар тарту
және игеру туралы мәліметтер береді.
3-тарау. Қорытынды ережелер
12. Осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзған жағдайда Ұлттық Банк банкке
шектеу шаралары арқылы ықпал етуге және/немесе қолданылып жүрген заңдарда
көзделген санкциялар қолдануға құқылы.
13. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер қолданылып жүрген заңдарда
белгіленген тәртіппен шешіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 329 қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің сыртқы заемдар тарту шарттары туралы нұсқаулыққа N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне келесі есеп беретін айдың
10-нан кешіктірмей ай сайын беріп отырады.
_____________
(банктің атауы)
__________________
(жіберілген күні)
Халықаралық ұйымдар мен шетел банктерінен түскен
заемдарды (гранттарды) алғаны және игергені туралы
мәліметтер
199____ ______________жағдай бойынша
______________________________________
(банктің толық атауы)
__________________________________________________________________________
|т/|Резидент емес.|Кредит|Кредит|Кредит|Кредиттік|Валюта.| Алғаны |Игергені
|т |кредиторлардың|мерзі.|тің   |теудің|келісім  |ның    |        |
|N |және Үкімет   |мі    |түрі  |мақса.|талаптары|түрі   |________|________
|  |агентінің     |қолда.|      |ты    |бойынша  |       |күні|со.|күні,|со
|  |атауы         |нылу  |      |      |кредит   |       |айы,|ма |айы, |ма
|  |              |      |      |      |сомасы   |       |жылы|   |жылы |
|__|______________|______|______|______|_________|_______|____|___|_____|__

норме k2 (не менее 0,08):
К
МАр = (-------) + Пс;
0,08
где К - собственный капитал;
ПС - специальные резервы (сформированные провизии по сомнительным с повышенным риском и безнадежным активам) плюс сумма сформированных общих резервов, не включенная в собственный капитал (т.е. превышающая 1,25% суммы активов, взвешенных с учетом риска);
при норме k2 (не менее индивидуального контрольного значения - ИКЗ):
К
МАр = (-------) + Пс.
ИКЗ
Из рассчитанных максимального размера активов и максимального размера активов, взвешенных по степени риска, вычитаются соответственно суммы фактических активов банка и фактических активов, взвешенных по степени риска. Из полученных разниц выбирается наименьший показатель - максимальный размер заимствования.
10. В случае, если привлечение банком внешнего займа, включая размещение долговых обязательств дочерних компаний банка (если гарантом по ним выступает банк), может повлечь за собой существенное ухудшение финансового положения банка, включая получение банком займа на сумму, превышающую расчетную величину максимального размера заимствования, Национальный банк вправе дать обязательное для исполнения письменное предписание с указанием коррективных мер.
11. Банки, привлекающие внешние займы, ежемесячно представляют в
Национальный банк сведения о привлечении и освоении внешних займов
согласно прилагаемым формам (Приложение N1, N2).
Глава 3. Заключительные положения
12. В случае нарушения требований настоящей Инструкции, Национальный
банк вправе применить к банку ограниченные меры воздействия и/или санкции,
предусмотренные действующим законодательством.
13. Вопросы, неурегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в
порядке, определенном действующим законодательством.
Председатель
Национального банка
Приложение N 1
к Инструкции об условиях привлечения банками второго уровня внешних займов, утвержденной постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан N 329 от 31.12.98 г.
____________________            Представляется ежемесячно в
(Наименование банка)            Национальный банк Республики
____________________            Казахстан не позднее 10 числа
(дата отправки)               следующего за отчетным месяцем
Сведения
о получении и освоении займов (грантов)
от международных организаций и иностранных банков
по состоянию на 1_____________19__г.
______________________________
(полное наименование банка)
____________________________________________________________________
N !Наименование!Срок дей!Вид!Цель!Сумма!Вид!  Получено!  Освоено
пп!кредитора-не!ствия   !кре!кре-!креди!ва-!----------!-------------
!резидента и !кредитно!ди-!дито!та по!лю-!дата, !сум!дата, !сумма
!агента Прави!го согла!та !ва- !усло-!ты !месяц,!ма !месяц,!
!тельства    !шения   !   !ния !виям !   !год   !   !год   !
!            !        !   !    !кре- !   !      !   !      !
!            !        !   !    !дитно!   !      !   !      !
!            !        !   !    !го со!
!            !        !   !    !глаше!
!            !        !   !    !ния  !
--------------------------------------------------------------------

|1 |       2      |   3  |   4  |   5  |    6    |   7   | 8  | 9 | 10  |11
|__|______________|______|______|______|_________|_______|____|___|_____|__
таблицаның жалғасы
__________________________________________________________________________
|  Негізгі борышты өтеу |     Сыйақы төлеу         |     Қарыз
|_______________________|________________________  |_______________________
|Келісім      | Есепті  |Келісім       |Есепті     |Негізгі борыш|Есептел.
|қолданылған. | кезеңде |қолданылғаннан|кезеңде    |  бойынша    |ген сый.
|нан бастап   |         |бастап        |           |             |ақы бой.
|             |         |              |           |             |ынша
|             |         |______________|___________|_____________|_________
|             |         |есептел.|нақты|есеп.|нақ. |сома|баланс. |сома|ба.
|             |         |гені    |төлен|тел. |ты   |    |тық шот.|    |ланс
|             |         |        | гені|гені |төлен|    |тың     |    |тық
|             |         |        |     |     |гені |    |номері  |    |шот.
|             |         |        |     |     |     |    |        |    |тың
|             |         |        |     |     |     |    |        |    |номе
|             |         |        |     |     |     |    |        |    |рі
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
|     12      |    13   |   14   |  15 |  16 |  17 | 18 |   19   | 20 |  21
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
І. Үкімет тартатын сыртқы заемдар қаражаты
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|___
1 бөлім
бойынша
жиынтығы
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
ІІ. Банктер тартатын сыртқы заемдар қаражаты
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
1 бөлім
бойынша
жиынтығы
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
Барлығы
|_____________|_________|________|_____|_____|_____|____|________|____|____
Басқарманың төрағасы
Бас бухгалтер
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының
1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 329 қаулысымен бекітілген
Екінші деңгейдегі банктердің сыртқы заемдар тарту
шарттары туралы нұсқаулыққа
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
келесі есеп беретін айдың 10-нан кешіктірмей
ай сайын беріп отырады.
_____________
(банктің атауы)
__________________
(жіберілген күні)
Құнды қағаздар (борыштық міндеттемелер) шығару жөніндегі
Мәліметтер
(19__ ж. 1___________ жағдай бойынша)
__________________________________________________________________________
|рет|Құнды қағаздарға қаражат|Құнды қағаздар (борыштық|Құнды қағаздардың
|N  |(борыштық міндеттемелер)|міндеттемелер) шығару   |(борыштық міндеттеме
|   |салған резидент еместер.|       шарттары         |лердің) түрі
|   |        дің атауы       |                        |
|   |                        |________________________|
|   |                        |күні|шығарылу|өтелу     |
|   |                        |    |көлемі  |мерзімі   |
|___|________________________|____|________|__________|____________________
| 1 |           2            | 3  |    4   |     5    |          6
|___|________________________|____|________|__________|____________________
Барлығы:
таблицаның жалғасы
________________________________________________________________________
|Резидент еместер сатып алған құнды қағаздар      |Өтел.|199__жылғы 1__
|(борыштық міндеттемелер) көлемі                  |гені |жағдай бойынша
|                                                 |     |қалдық
|                                                 |     |
|_________________________________________________|_____|
| күні   |  шығарылу көлемі   |       өтелу       |     |
|        |                    |      мерзімі      |     |
|________|____________________|___________________|_____|______________
|   7    |         8          |        9          | 10  |       11
|________|____________________|___________________|_____|______________
Басқарма Төрағасы
Бас бухгалтер
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

1!      2     !    3   ! 4 ! 5  !  6  ! 7 !   8  ! 9 !  10  !  11
--------------------------------------------------------------------
I. Средства внешних займов, привлекаемых Правительством
Итого по разделу 1
II. Средства внешних займов, привлекаемых банкам
Итого по разделу 2
Всего
--------------------------------------------------------------------
(Продолжение таблицы)
--------------------------------------------------------------------
Погашение !   Оплата вознаграждения !       Задолженность
основного !-------------------------!------------------------------
долга   !с начала дейст!в отчетном! по основному !по начисленному
-----------!вия соглашения!периоде   !    долгу     !вознаграждению
с нача!в от!--------------!----------!--------------!---------------
ла дей!чет-!начис!фактичес!на-!факти-!сумма!номер ба!сумма!номер ба-
ствия !ном !лено !ки опла-!чис!чески !     !лансово-!     !лансового
согла-!пери!     !чено    !ле-!оплаче!     !го счета!     !счета
шения !оде !     !        !но !но    !     !        !     !
--------------------------------------------------------------------
12  ! 13 ! 14  !  15    ! 16!  17  ! 18  !  19    !  20 !   21
--------------------------------------------------------------------
Председатель Правления _______________
Главный бухгалтер      _______________
Приложение N 2
к Инструкции об условиях привлечения банками второго уровня внешних займов, утвержденной постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан N 329 от 31.12.98 г.
____________________            Представляется ежемесячно в
(Наименование банка)            Национальный банк Республики
____________________            Казахстан не позднее 10 числа
(дата отправки)               следующего за отчетным месяцем
Сведения
по выпуску ценных бумаг (долговых обязательств)
____________________________________
(по состоянию на 1_____19___г.)
--------------------------------------------------------------------
N !Наименование!Условия выпуска!Вид !Объем ценных бумаг!Пога!Остаток
пп!нерезидента,!ценных бумаг   !цен-!(долговых обяза-  !шено!по сос-
!вложившего  !(долговых обяза!ных !тельств), приобре-!    !тоянию
!средства в  !тельств)       !бу- !тенных нерезиден- !    !на 1___
!ценные бума-!---------------!маг !том               !    !199__г.
!ги (долговые!да!объем!срок  !(дол!------------------!    !
!обязательст-!та!выпус!погаше!го- !да!сумма!начислен-!    !
!ва) резиден-!  !ка   !ния   !вых !та!     !ные дохо-!    !
!та (банка   !  !     !      !обя-!  !     !ды       !    !
!второго уров!  !     !      !за- !  !     !         !    !
!ня          !  !     !      !тель!  !     !         !    !
!            !  !     !      !ств !  !     !         !    !
--------------------------------------------------------------------
1!      2     ! 3!  4  !  5   !  6 ! 7! 8   !    9    ! 10 !  11
--------------------------------------------------------------------
Итого:
--------------------------------------------------------------------
Председатель Правления
Главный бухгалтер
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Жакупова Э.)