Меншік және шаруашылықты жүргізудің түрлі нысандарындағы ұйымдарда қауіптілігі жоғары жағдайларда жұмыс жүргізген кезде наряд-рұқсаттарды ресімдеу және оларды қолдану жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және Халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 19 мамырда N 769 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2005 жылғы 7 ақпандағы N 37-ө бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
Қазақстан Республикасының еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық кесімдерінің күші жойылды деп танылсын...
Министр
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрiнiң
2005 жылғы 7 ақпандағы
N 37-ө бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық
кесімдерінің күші жойылған кейбір нормативтік
құқықтық кесімдерінің тізбесі
8. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң "Меншік және шаруашылықты жүргізудің түрлі нысандарындағы ұйымдарда қауіптілігі жоғары жағдайларда жұмыс жүргізген кезде наряд-рұқсаттарды ресімдеу және оларды қолдану жөніндегі ережені бекіту туралы" 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 9 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 769 нөмірімен тіркелген) бұйрығы...
---------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы "Заң актiлерiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi жұмыстар туралы" N 64   қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 21 қарашадағы N 1636 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi туралы ережеге сәйкес Бұйырамын:
1. Меншiк және шаруашылықты жүргiзудiң түрлi нысандарындағы ұйымдарда қауiптiлiгi жоғары жағдайларда жұмыс жүргiзген кезде наряд-рұқсаттарды ресiмдеу және оларды қолдану жөнiндегi ұсынылып отырған ереже бекiтiлсiн.
2. Салалық министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, өзге де орталық атқарушы органдарға осы Ереже негiзiнде қажеттiлiгiне қарай салалардың нақты жағдайлары мен ерекшелiктерiн ескере отырып, қауiптiлiгi жоғары жағдайларда жұмыс жүргiзген кезде наряд-рұқсаттарды рәсiмдеу және оларды қолдану жөнiндегi салалық ереженi әзiрлеп, алдын ала Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен келiсе отырып күшiне енгiзу ұсынылсын.

Об утверждении Правил по оформлению и применению нарядов-допусков при производстве работ в условиях повышенной опасности в организациях различной формы собственности и хозяйствования
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19.05.1999г. N 769. Утратил силу - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 7.02.2005г. N 37-п
Извлечение из приказа Министра труда и
социальной защиты населения РК от 7.02.2005г. N 37-п
"В целях совершенствования законодательства Республики Казахстан о безопасности и охране труда ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Перечень
утративших силу некоторых нормативных правовых актов
Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
...
8. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 9 "Об утверждении Правил по оформлению и применению нарядов-допусков при производстве работ в условиях повышенной опасности в организациях различной формы собственности и хозяйствования"...".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 г. N 64 P970064_  "О работе по дальнейшему совершенствованию подзаконных актов" и Положением о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1997 года N 1636 P971636_  приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила по оформлению и применению нарядов- допусков при производстве работ в условиях повышенной опасности в организациях различной формы собственности и хозяйствования.
2. Рекомендовать отраслевым министерствам, государственным комитетам, иным центральным исполнительным органам на основе данных Правил, по необходимости, разработать и ввести в действие отраслевые Правила по оформлению и применению нарядов-допусков при производстве работ в условиях повышенной опасности в организациях с учетом конкретных условий и особенностей отрасли, предварительно согласовав их с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.

3. Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау басқармаларының бастықтары осы ереженi жұмыс берушiлер мен еңбек ұжымдарына жеткiзудi, сондай-ақ оның орындалуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Еңбектi қорғау басқармасы Меншiк және шаруашылықты жүргiзудiң түрлi нысандарындағы ұйымдарда қауiптiлiгi жоғары жағдайларда жұмыс жүргiзген кезде наряд-рұқсаттарды ресiмдеу және оларды қолдану жөнiндегi ереженi Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң "Вопросы труда" бюллетенiнде жариялауды ұйымдастырсын.
Министр
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
1998 ж. 4 қыркүйектегі
N 9 бұйрығымен
бекітілген
Меншіктің және шаруашылық жүргізудің түрлі
нысандарындағы ұйымдарда қауіптілігі жоғары
жағдайларда жұмыс жүргізген кезде
наряд-рұқсаттарды қолдану туралы
Ереже
1 тарау. Жалпы бөлім
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы аумағындағы меншiктiң және шаруашылық жүргiзудiң түрлi нысандарындағы ұйымдарда қауiптiлiгi жоғары жағдайларда атқарылатын жұмыстардың барлық түрлерiне (жөндеу, монтаж, бөлшектеу, құрылыс, қалпына келтiру және т.б.) қолданылады.
Осы Ереже салалық ережелердi олардың ерекшелiктерiн ескере отырып әзiрлеу мен енгiзудi жоққа шығармайды.
Наряд-рұқсат дегенiмiз - бұл жұмыстарды қауiпсiз жүргiзуге ұйымның жазбаша жарлығы, онда барлық қажеттi қауiпсiздiк шаралары мен жұмыстарды қауiпсiз жүргiзуге жауапты адамдар көрсетiледi.
2. Аса қауiптi жұмыстарға орындалуы барысында жұмысшыларға аса қауiптi және өндiрiстiк фактор туғызуы мүмкiн жөндеу, монтаж, бөлшектеу, құрылыс, қалпына келтiру және басқа жұмыстардың барлық түрлерi, сондай-ақ аса жоғары қауiптiлiгi бар (биiктiктегi, электр желiлерi маңайындағы, құдықтардағы, қысымы жоғары ыдыстармен жұмыстар), жұмыс орнының дайындығын талап ететiн жұмыстар және соған байланысты өнеркәсiп қызметкерлерiнiң жарақат алуы (улануы) мүмкiн болатын жұмыстар жатады.
3. Ұйымның қауiптiлiгi жоғары жұмыстарының тiзбесi оның құрылымдық бөлiмшелерiнде жасалады, еңбек қорғау қызметiмен келiсiледi және оны ұйымның бiрiншi басшысы бекiтедi.
Мамандандырылған және орталықтандырылған қызмет көрсету жүйесi бар, мердiгерлiк және субмердiгерлiк ұйымдарда қауiптiлiгi жоғары жұмыстар тiзбесiн тапсырыс берушi және жұмыстарды орындаушы бiрге жасайды және оны бiрiншi басшы бекiтедi.
4. Қауiптiлiгi жоғары жұмыстарды НД-1 нысаны (1 қосымша) бойынша наряд-рұқсаттар рәсiмделгеннен кейiн тапсыратын аумақтың және ондағы белгiленген жабдықтардың жоспары берiлгесiн кемiнде екi жұмыскер жүргiзедi.

3. Начальникам областных, гг. Астаны и Алматы управлений труда и социальной защиты населения обеспечить доведение настоящих Правил до работодателей и трудовых коллективов, а также контроль за их выполнением в организациях.
4. Управлению охраны труда организовать публикацию Правил по оформлению и применению нарядов-допусков при производстве работ в условиях повышенной опасности в организациях различной формы собственности и хозяйствования в бюллетене Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан "Вопросы труда".
Министр
Правила
по оформлению и применению нарядов-допусков
при производстве работ в условиях повышенной
опасности в организациях различной формы
собственности и хозяйствования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по оформлению и применению нарядов-допусков при производстве работ в условиях повышенной опасности в организациях различной формы собственности и хозяйствования (далее - Правила) распространяются на все виды работ повышенной опасности (ремонтные, монтажные, демонтажные, строительные, восстановительные и др.), выполняемые в организациях различной формы собственности и хозяйствования на территории Республики Казахстан.
Данные Правила не исключают разработку и введение отраслевых Правил с учетом их специфики.
Наряд-допуск - это письменное распоряжение организации на безопасное производство работ, в котором указываются все необходимые меры безопасности и лица, ответственные за безопасное производство работ.
2. К работам повышенной опасности относятся все виды ремонтных, монтажных, демонтажных, строительных, восстановительных и других работ, при выполнении которых наиболее вероятно появление и воздействие на работающих опасных и вредных производственных факторов, а также работы, связанные с повышенным риском (работы на высоте, вблизи линий электропередач, в колодцах, с сосудами, работающими под давлением), требующие подготовки рабочего места, и связанное с этим травмирование (отравление) промышленного персонала.
3. Перечень работ повышенной опасности организации составляется в ее структурных подразделениях, согласовывается со службой охраны труда и утверждается первым руководителем организации.
В подрядных, субподрядных организациях с системой специализированного и централизованного обслуживания Перечень работ составляется совместно с заказчиком и исполнителем работ и утверждается первым руководителем.
4. Работы повышенной опасности проводятся не менее чем двумя работниками после оформления наряда-допуска по форме НД-1 (Приложение 1) с выдачей плана передаваемой территории и обозначенного на нем оборудования.

5. Апатты жою кезiндегi жұмыстар наряд-рұқсат рәсiмделмей-ақ ұйымның (кәсiпорынның) жауапты тұлғаларының қадағалауы және бақылауымен тiкелей қауiп-қатер жойылғанша жүргiзiлуi мүмкiн. Апат пен оның салдарын одан әрi жою бойынша жұмыстар наряд-рұқсат рәсiмделгеннен кейiн жүргiзiлуге тиiс.
6. Өндiрiс учаскелерi, технологиялық желiлер немесе жеке тұрған жабдықтар, үйлер мен ғимараттар, сондай-ақ ондағы жұмыстарды мердiгерлiк ұйымдардың күшiмен орындау үшiн бөлiнген басқа да объектiлер АД-1 нысаны (1 қосымша) бойынша соңғысына тапсырылады. Бұл жағдайда наряд-рұқсат берудi мердiгерлiк ұйым жүзеге асырады.
Егер қауiптiлiгi жоғары жұмыстарды жүргiзу үшiн бөлiнген учаске арқылы қолданыстағы ток өткiзгiш сымдары, газ құбырлары, немесе қолданыстағы басқа қатынас жолдары өтетiн болса, онда объект мердiгерлiк ұйымға акт-рұқсат арқылы тапсырылмайды.
7. Ұйымда бау өткiзiлген, нөмiрленген және мөрмен бекiтiлген наряд-рұқсаттарды беру есебiн жүргiзетiн журнал болуға тиiс, онда наряд-рұқсаттың нөмiрi, наряд-рұқсатты берген адамның аты-жөнi мен лауазымы, ол берген жұмыстардың атауы, жұмыстарға алғаш жiберiлу күнi мен уақыты және олардың аяқталу уақыты тiркелуi тиiс.
Жабық рұқсат-нарядтар бiр жыл бойы оларды берген ұйымда сақталады.
Орындау кезiнде апат немесе жазатайым оқиға болған жұмыстардың наряд-рұқсаттары ұйым архивiнде апат немесе жазатайым оқиғаны зерттеу материалдарымен бiрге сақталуға тиiс.
8. Осы Ереже, оларды орындаған кезде еңбек қауiпсiздiгi басқа нормативтiк құжаттар мен (газ шаруашылығындағы қауiпсiздiк ережелерi, электр қондырғыларды пайдалану кезiндегi техника қауiпсiздiгiнiң ережелерi, жарылу қауiптiлiгi бар және осыған ұқсас басқа да объектiлерде отпен жұмыстар жүргiзу кезiндегi қауiпсiздiктi ұйымдастыру жөнiндегi Үлгi нұсқаулық) реттелетiн жұмыстарға қолданылмайды. Мұндай жұмыстардың тiзбесi салалық ережелермен (экономикалық қызметтердiң түрлерiмен) анықталады.
2 тарау. Жұмыстарды қауiпсiз жүргiзуге жауапты адамдар
мен олардың мiндеттерi
9. Қауiптiлiгi жоғары жұмыстарды дұрыс ұйымдастыруға және қауiпсiз жүргiзуге: наряд-рұқсат беретiн лауазымды адамдар; жұмысқа кiргiзушi, жұмыс жүргiзушi; сондай-ақ тiкелей жұмысты орындаушылар жауапты болып табылады.
10. Наряд-рұқсат беруге құқығы бар, инженерлiк-техникалық қызметкерлер лауазымдарының тiзбесiн ұйымның бiрiншi басшысы бекiтедi.

5. При ликвидации аварий работы могут производиться без оформления наряда-допуска под надзором и контролем ответственных лиц организации (предприятия) до устранения прямой угрозы. Дальнейшие работы по ликвидации аварий и их последствий должны проводиться после оформления наряда-допуска.
6. Производственные участки, технологические линии или отдельно стоящее оборудование, здания и сооружения, а также другие объекты, выделенные для выполнения на них работ силами подрядной организации, передаются последней согласно акту-допуску по форме АД-1 (Приложение 2). В этом случае выдачу нарядов-допусков осуществляет подрядная организация.
Если через участок, выделяемый для производства работ повышенной опасности, проходят действующие токопроводы, газопроводы, теплопроводы, нефтепроводы, кислотопроводы или другие действующие коммуникации, а также работают технологические машины и механизмы, то объект не может быть передан подрядной организации по акту-допуску.
7. В организации должен быть прошнурованный, пронумерованный и скрепленный печатью Журнал учета выдачи нарядов-допусков, который должен находиться на рабочем месте лица, допускающего к работе, в нем должны отмечаться номер наряда-допуска, фамилия и должность лица, выдавшего наряд- допуск, наименование работ, на которые он выдан, дата и время первичного допуска к работам, а также дата и время повторных допусков к работам и время их окончания.
Закрытые наряды-допуски хранятся в течение одного года в организации, выдавшей их.
Наряды-допуски на работы, при выполнении которых произошли аварии или несчастные случаи, должны храниться в архиве организации с материалами по расследованию аварий или несчастных случаев.
8. Настоящие Правила не распространяются на работы, при выполнении которых безопасность труда регламентируется другими нормативными документами (Правила безопасности в газовом хозяйстве, Правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок, Типовая инструкция по организации безопасности проведения огневых работ на взрывоопасных объектах и подобных других). Перечень таких работ определяется отраслевыми правилами (видами экономической деятельности).
Глава 2. Лица, ответственные за безопасное производство
работ и их обязанности
9. Ответственные за правильную организацию и безопасное производство работ повышенной опасности являются: должностные лица, выдающие наряд- допуск, допускающий к работе, производитель работ, а также непосредственные исполнители работ.
10. Перечень должностей инженерно-технических работников, имеющих право выдачи нарядов-допусков, утверждается первым руководителем организации.

11. Наряд-рұқсат берушi лауазым иесi жұмысқа жiберетiн адамды тағайындайды және наряд-рұқсатта көзделген қауiпсiздiк шараларымен таныстырады, олардың орындалуын бақылауды жүргiзедi.
12. Наряд-рұқсат беретiн адам жұмыстың қауiпсiз орындалуын қамтамасыз етуге жауап бередi, жұмысты басқарушы мен жұмыс жүргiзушiнi тағайындайды және нарядта көрсетiлген қауiпсiздiк шараларының дұрыстығына, сонымен бiрге наряд-рұқсат бойынша өзi тағайындаған адамдар мен жарлық бойынша жұмыстарды орындаушылардың сапалық құрамына жауап бередi.
13. Наряд-рұқсатпен жұмысқа жiберетiн инженерлiк-техникалық қызметкер болуы керек.
14. Бiрнеше сменамен жұмыс жүргiзiлгенде наряд-рұқсатының барлық қолданылу уақытына сменалар санына және шығу кестесiне сәйкес жұмысқа жiберетiн жұмыс жүргiзушiнiң бiрнешеуi тағайындалады.
15. Наряд-рұқсат бойынша жұмысқа жiберушi еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi наряд-рұқсатта көрсетiлген шаралардың орындалуына жауапты, соның iшiнде мыналар үшiн:
- объектiнi бу, су, газ, электр және басқа қоректену көздерiнен ажырату және оларды жерге қосып орнықтыру;
- құбырлардың барлық түрiне тиектi арматураларды орнату, газ құбырлары мен шаң құбырларын тазалау, құбырлар мен ыдыстарды үрлеу мен булау, жабдықтарды шаң мен кiрден, мазуттан, қышқылдан тазарту, газ жүретiн құбырлар мен аппаратураны үрлеу және желдету, басқа да дайындық жұмыстары;
- Жұмыстар аймағын жұмыс iстеп тұрған жабдықтар мен коммуникациялардан қоршаумен, тұйықтармен, қауiпсiздiк белгiлерiмен, сигналдық құралдармен, плакаттармен және басқалармен бөлу.
16. Жұмысқа жiберушi, жұмысты орындауға рұқсат берер алдында, сондай-ақ наряд-рұқсатты ұзартқан кезде еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн наряд-рұқсатта көрсетілген шаралардың орындалуын тексеруге, жұмыс жүргiзушiге ұйымдағы тiкелей жұмыс жүргiзетiн орындағы жұмыстың ерекшелiгi туралы нұсқау беруге мiндеттi.
17. Кернеу қысымындағы электр жабдықтары, метал құю, жүк көтергiш машиналар мен механизмдер және басқа технологиялық процестер, тетiктер мен жабдықтар жұмыс iстеп тұрған агрегаттар аймағында наряд-рұқсат бойынша жұмыс жүргiзген кезде наряд-рұқсатты беретiн адам бөлiмшенiң техникалық қызметкерлерiнiң инженерлiк-техникалық қызметкерлерi iшiнен жұмыс жүргiзу аймағында қауiп туған кезде наряд-рұқсат бойынша жұмыс iстейтiндердi қауiпсiз жерге шығаруға және одан әрi жұмыс жүргiзуге жiберуге жауапты адамды тағайындауға мiндеттi.
Жауапты адамның лауазымы мен аты-жөнi наряд-рұқсаттың 9-тармағына енгiзiледi.
18. Еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi наряд-рұқсатта немесе акт-рұқсатта көрсетiлген шаралардың дұрыс және толық орындалуына тапсырыс берушi ұйым бөлiмшелерiнiң қызметкерлерi, ал орталықтан жөндеу мен қызмет жүйесi бар ұйымдарда - осы шараларды орындаған, техникалық қамтамасыз ету қызметiнiң қызметкерлерi жауап бередi.

11. Должностное лицо, выдающее наряд-допуск назначает допускающего к работе и знакомит его с мерами безопасности, предусмотренными нарядом- допуском, осуществляет контроль за их исполнением.
12. Ответственное лицо, выдающее наряд-допуск несет ответственность за обеспечение безопасного выполнения работы, назначает руководителя работ, производителя работ и отвечает за достоверность указанных в наряде мер безопасности, а также за качественный состав назначенных им ответственных лиц по наряду-допуску и исполнителей работ по распоряжению.
13. Допускающим к работе по наряду-допуску должен быть инженерно- технический работник.
14. При проведении работ в несколько смен на все время действия наряда-допуска назначаются несколько производителей работ допускающих к работе в соответствии с количеством смен и графиком выходов.
15. Допускающий к работе по наряду-допуску несет ответственность за выполнение мероприятий по обеспечению безопасности труда, указанных в наряде-допуске, в том числе за:
- отключение объекта от паровых, водяных, газовых, электрических и других источников питания и установку заземления;
- установку запорной арматуры на всех видах трубопроводов, очистку газопроводов и пылепроводов, продувку и пропарку трубопроводов и емкостей, очистку оборудования от пыли и грязи, мазута, кислоты, продувку и проветривание газоходов и аппаратуры, выполнение других подготовительных работ;
- выделение зоны работ от действующего оборудования и коммуникаций ограждениями, тупиками, знаками безопасности, сигнальными средствами, плакатами и другими.
16. Допускающий к работе перед разрешением к проведению работ, а также при продлении наряда-допуска обязан проверить выполнение мероприятий по обеспечению безопасности труда, указанных в наряде-допуске, проинструктировать производителя работ об особенностях работы в организации непосредственно на месте производства работ.
17. При производстве работ по наряду-допуску в зоне действующих агрегатов, находящегося под напряжением электрооборудования, разливки металлов, грузоподъемных машин и механизмов и других технологических процессов, механизмов и оборудования выдающий наряд-допуск обязан назначить из числа инженерно-технических работников технического персонала подразделения лицо, ответственное за своевременный вывод работающих по наряду-допуску в безопасное место при возникновении опасности в зоне проведения работ и последующий допуск их к производству работ.
Должность и фамилия ответственного лица заносится в пункт 9 наряда- допуска.
18. Ответственность за правильность и полноту выполнения мероприятий по обеспечению безопасности труда, указанных в наряде-допуске или акте- допуске, несут работники подразделения организации-заказчика, а в организациях с системой централизованного ремонта и обслуживания - работники служб технического обеспечения, выполнившие эти мероприятия.

19. Акт-рұқсат бойынша қабылданған объектiлерде жұмыстар орындаған кезде наряд-рұқсатта көрсетiлген еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралардың дұрыс және толық орындалуына, осы шараларды орындаған мердiгерлiк ұйымның қызметкерлерi жауап бередi.
20. Егер технологиялық қызметкерлердiң алдын ала наряд-рұқсатпен жұмыс iстейтiндiгi ескертiлген сменасы аяқталып, ал наряд-рұқсатпен жұмыс iстейтiндерде - одан әрi жалғасса, онда жұмысқа жiберушi жұмысқа кiргiзетiн технологиялық қызметшiлердi наряд-рұқсат бойынша жұмыс жүргiзу туралы ескертуге және наряд-рұқсатты сменаның басшысымен келiсуге тиiс.
21. Бiр учаскеде бiр сменада жұмыс жүргiзушi екi бригада пайдаланса наряд-рұқсат беретiн және жұмысқа жiберетiн мiндеттердi бiр адам атқаруға рұқсат бередi.
22. Жұмыс жүргiзушiлер болып бiлiктi инженерлiк-техникалық қызметкерлер немесе тiзiмге кiргiзiлген, жұмыс жүргiзуге құқығы бар адамдар тағайындалады.
Кейбiр жағдайларда, жұмыс бiр бригадамен жасалғанда, бөлiмше немесе мердiгерлiк ұйым басшысының шешiмiмен жұмыс жүргiзушi болып, ұйым басшысы бекiткен бағдарлама бойынша арнаулы оқудан өткен, жөндеу, монтаж, бөлшектеу, құрылыс және қалпына келтiру жұмыстарын басқару құқығына куәлiк алған бригадир тағайындалады, жұмыс орнында, жұмыс басталудың алдында желiлiк инженерлiк-техникалық қызметкерлермен мiндеттi түрде еңбек қауiпсiздiгi жөнiнде нұсқаулық өткiзуге тиiс.
23. Смена санына қарамастан наряд-рұқсат күшiнде болатын мерзiмде, наряд-рұқсат бойынша жұмыс жүргiзушi бiреу болуға тиiс. Сменаны қабылдау мен тапсыру жұмыс орындарында жүргiзiледi.
24. Жұмыс жүргiзушi жұмыс басталар алдында бригадамен жұмыс орнындағы қауiпсiздiк шаралары туралы нұсқамалық өткiзуге тиiс. Нұсқамалық наряд-рұқсаттың 10-тармағында жазумен рәсiмделедi.
Бригада құрамы өзгергенде жұмыс жүргiзушi бригадаға жаңадан енген жұмысшылармен нұсқамалық өткiзуге мiндеттi.
25. Жұмыс жүргiзушi еңбектi қорғау және техника қауiпсiздiгi жөнiндегi нұсқамалықтың толықтығына, қауiпсiздік шараларының сақталуына, арнаулы киiм, аяқ киiм және жеке қорғаныс құралдарының қолданылуына, еңбек қауiпсiздiгi техникалық құралдарының, соның iшiнде бақылау-өлшеу приборларының дұрыстығына жауапты.
26. Орындаушылар (бригада мүшелерi) наряд-рұқсатпен көзделген еңбектi қорғау ережелерi және техника қауiпсiздiгi нұсқаулықтары мен талаптарының сақталуына, жұмыс уақытында арнаулы киiм, арнаулы аяқ киiм мен жеке қорғану құралдарының дұрыс қолданылуына, сондай-ақ еңбек және өндiрiс тәртiбiнiң сақталуына жауап бередi.
3 тарау. Жұмыстарды жүргiзу үшiн наряд-рұқсатты рәсiмдеу

19. При выполнении работ на объекте, принятом по акту-допуску, ответственность за правильность и полноту выполнения мероприятий по обеспечению безопасности труда, указанных в наряде-допуске, несут работники подрядной организации, выполнившие эти мероприятия.
20. Если у технологического персонала, предупрежденного о производстве работ по наряду-допуску смена закончилась, а у персонала, работающего по наряду-допуску, - еще продолжается, то допускающий должен предупредить технологический персонал, приступающий к работе о проведении работ по наряду-допуску, и согласовать наряд-допуск с руководителем смены.
21. При производстве работ на одном участке с использованием двух бригад в одну смену допускается совмещение в одном лице обязанностей выдающего наряд-допуск и допускающего к работе.
22. Производителями работ назначаются квалифицированные инженерно- технические работники или включенные в списки лица, имеющие право быть производителями работ.
В отдельных случаях, при выполнении работ одной бригадой, по решению руководителя подразделения или подрядной организации производителями работ могут назначаться бригадиры, прошедшие специальное обучение по программе, утвержденной руководителем организации, получившим удостоверение на право руководства ремонтными, монтажными, демонтажными, строительными и восстановительными работами, с обязательным проведением линейным инженерно- техническими работниками инструктажа по безопасности труда перед началом работ, на рабочем месте.
23. Производитель работ по наряду-допуску должен быть один независимо от количества смен, в течение которых действует наряд-допуск. Приемка и сдача смен производятся на рабочих местах.
24. Производитель работ перед началом работы обязан проинструктировать бригаду о мерах безопасности на рабочем месте. Инструктаж оформляется записью в пункте 10 наряда-допуска.
При изменении состава бригады производитель работ обязан проинструктировать рабочих, вновь введенных в бригаду.
25. Производитель работ несет ответственность за полноту инструктажа по охране труда и технике безопасности, соблюдение мер безопасности, правильность использования спецодежды, спецобуви и средств индивидуальной защиты, исправность технических средств безопасности труда, в том числе контрольно-измерительных приборов.
26. Исполнители (члены бригады) несут ответственность за соблюдение инструкции и требований правил охраны труда и техники безопасности, предусмотренных нарядом-допуском за правильное использование во время работы спецодежды, спецобуви и средств индивидуальной защиты, а также за соблюдение трудовой и производственной дисциплины.
Глава 3. Оформление наряда-допуска для производства работ

27. Наряд-рұқсат қауiптiлiгi жоғары жұмыстар жүргiзу ұйғарылатын ұйымдарда рәсiмделедi және тiркеледi (егер жұмыстар акт-рұқсатпен қабылданған объектiлерде жүргiзiлсе).
28. Наряд-рұқсатта түзету мен тазартып, өшiру рұқсат етiлмейдi, наряд-рұқсаттың барлық бағаналарын толтыру жолма жол мәтiнiнiң мазмұнына сәйкес жүргiзiледi.
29. Наряд-рұқсат берiлген жұмыс көлемiн орындау үшiн қажет мерзiмге берiледi. Егер наряд-рұқсатпен көзделген қауiпсiздiк шарттары өзгертiлмесе, наряд-рұқсаттың күшi осы мерзiм iшiнде сақталады.
30. Бiр объектіде бiрнеше ұйымдар бiр уақытта жұмыс жасағанда наряд-рұқсатты рәсімдеудiң алдында тапсырыс берушi-ұйым мердiгерлiк ұйымдармен бiрлесiп еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiнде қосымша шаралар әзiрлейдi және оларды әр ұйымның жұмыс жүргiзушiсiне берiлетiн наряд-рұқсаттың N 1 қосымшасының 44 және 10-тармақтарына енгiзедi.
31. Темiр жол, автомобиль жолдары, электр желiлерi, газ бен жылу құбырлары және жұмыс iстеп тұрған басқа да ашық (жасырын) коммуникациялар мен технологиялар маңында жүргiзiлетiн жұмыстар, сондай-ақ барлық жер қазу жұмыстары алдын ала наряд-рұқсат беретiн адам мен осы объектiлерге қызмет көрсететiн ұйымдармен келiсiлуi тиiс. Тиiстi құжаттар (тәсiмдер, коммуникациялар және т.б.) қажеттiлiгiне қарай наряд-рұқсатқа қосымша тiркелуге тиiс.
32. Жұмыс басталмай тұрып наряд-рұқсатқа: наряд-рұқсат беретiн адамдар; наряд-рұқсатта көрсетiлген еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды орындаушылар; наряд-рұқсат келiсiлген адамдар; 1 және 3 тармақтарға сәйкес тағайындалған жауапты адамдар, жұмысқа жiберушiлер мен жұмыс жүргiзушiлер қол қоюға тиiс.
33. Бригаданы жұмысқа жiбергенде, жұмысқа жiберушi наряд-рұқсатты жұмыс жүргiзушiге тапсырады.
34. Жұмыс жүргiзушi сменаны қабылдаған кезде сменшыдан жұмысты наряд-рұқсатпен бiрге қабылдауға, өндiрiс жағдайларын өздерi тексеруге, наряд-рұқсатқа жұмыстың ұзартылуы туралы белгi қоюға және жұмысқа жiберушiнiң рұқсатын алғаннан кейiн жұмысқа кiрiсуге мiндеттi.
35. Жұмысқа жiберушi жұмысты тоқтатуға, наряд-рұқсатты алып қоюға, оны жаңадан рәсiмдеуге және жұмысқа қайта рұқсат беруге мiндеттi, егер осы наряд-рұқсат бойынша жұмыс аяқталғанға дейiн:
- апаттық жағдай туса;
- жұмыс жүргiзу нақты жағдайларының наряд-рұқсатпен өздiгiнен қауiпсiздiк талаптарына сәйкес келмеуi белгiлi болса;
- өнеркәсiп қызметкерлерiнiң жарақаттануына апарып соғатын апаттық жағдай тууына әкелуi мүмкiн объектiлер жұмыс жүргiзген кезде;
- жұмыс iстеп тұрған жабдықтардың немесе энергетикалық коммуникациялардың бiр бөлiгiн болса да жұмыс жүргiзу аймағына (агрегатқа, жүйеге) қосу қажет болғанда.

27. Наряд-допуск оформляется и регистрируется в организациях, где предполагается проведение работ повышенной опасности (в подрядной организации, если работы проводятся на объекте, принятом по акту-допуску).
28. Исправления и подчистки в наряде-допуске не разрешаются, заполнение всех граф наряда-допуска производится в соответствии с содержанием подстрочного текста.
29. Наряд-допуск выдается на срок, необходимый для выполнения заданного объема работ. Действие наряда-допуска в течение этого срока сохраняется, если не изменяются условия безопасности, предусмотренные нарядом-допуском.
30. При одновременной работе на одном объекте нескольких подрядных организаций перед оформлением наряда-допуска организация-заказчик совместно с подрядными организациями разрабатывает дополнительные мероприятия по обеспечению безопасности труда и включает их в пункт 4.10 приложения N 1 наряда-допуска, который выдается производителю работ каждой организации.
31. Работы, производимые вблизи действующих железнодорожных, автомобильных дорог, линий электропередач, газо- и теплопроводов и других действующих открытых (скрытых) коммуникаций и технологий, а также все земляные работы должны быть предварительно согласованы лицом, выдающим наряд-допуск с организациями, обслуживающими эти объекты. Соответствующие документы (схемы, коммуникации и т.д.), в случае необходимости, должны прилагаться к наряду-допуску.
32. До начала работы наряд-допуск должен быть подписан: лицами, выдающими наряд-допуск; выполнившими мероприятия по обеспечению безопасности труда, указанные в наряде-допуске; лицами, согласовавшими наряд-допуск; ответственными лицами, назначенными согласно пунктам 1 и 3, допускающими к работе и производителями работ.
33. При допуске бригады к работе, допускающий к работе вручает наряд- допуск производителю работ.
34. Производитель работ при приемке смены обязан принять от сменщика работу вместе с нарядом-допуском, лично проверить условия производства, сделать отметку в наряде-допуске о продлении работ и приступить к работе после получения разрешения допускающего к работе.
35. Допускающий к работе обязан прекратить выполнение работ, изъять наряд-допуск, оформить его вновь и произвести допуск к работе заново, если до окончания работы по данному наряду-допуску:
- возникла аварийная ситуация;
- обнаружено несоответствие фактического состояния условий производства работ требованиям безопасности, предусмотренными нарядом- допуском;
- при производстве работ вблизи объектов, на которых возможно создание аварийной ситуации, могущей привести к травмированию промышленного персонала;
- возникла необходимость подключения в зоне ведения работ (к агрегату, системе) хотя бы части действующего оборудования или энергокоммуникации.

36. Наряд-рұқсат жоғалып қалған ретте жұмыс тоқтатылуға тиiс. Жұмыстарды жалғастыру үшiн жаңа наряд-рұқсат рәсiмделуi және жұмысқа жаңадан рұқсат берiлуi тиiс.
37. Наряд-рұқсат бойынша жұмыстарды уақытша тоқтату қажет болғанда, жұмысқа жiберушiнiң нұсқауымен, жұмыс жүргiзушi қызметкерлердi жұмыс орнынан шығарады да наряд-рұқсатты жiберушiге қайтарады.
Жұмыстардың қайта басталуы жiберушiнiң рұқсатымен наряд-рұқсат бойынша жұмысшылардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн барлық бастапқы шаралар тексерiлгеннен кейiн және наряд-рұқсатты жұмыс жүргiзушiге қайтарғаннан кейiн жүргiзiледi.
38. Өндiрiс жағдайлары бойынша бiр сменаның ұзақтығынан артық мерзiмге жұмыс тоқтатылса, наряд-рұқсат жұмыс жүргiзушіде қалады.
Жұмыста бiр сменадан артық үзiлiс болса наряд-рұқсатта ескертiлген қауiпсiздiк шарттарының өзгермейтiндiгiн жұмысқа жiберушi мен жұмыс жүргiзушi тексергеннен кейiн наряд-рұқсатты ұзартуға рұқсат берiледi.
39. Наряд-рұқсаттың жабылуы жұмысқа жiберушi мен жұмыс жүргiзушiнiң қол қоюымен рәсiмделедi. Жұмысқа жiберушi наряд-рұқсатты жұмыс жүргiзушiден алған уақыты туралы белгi соғады және оның сақталуын қамтамасыз етедi.
Жұмысқа жiберушi жоқ болса, наряд-рұқсатты жұмыс жүргiзушi мен смена (учаскенiң) бастығы, мастер жабады да қолдарын қояды.
40. Ұйымның (учаскенiң) басшылығының наряд-рұқсат бойынша жұмыстан кейiн жұмыс жүргiзушi жабық наряд-рұқсатты қайтарғанға дейiн жабдықтарды iске қосуға құқығы жоқ.
1 Қосымша
НД-1 нысаны
Бекітемін
Техникалық директор (бас инженер)
_____________________________
(ұйымның атауы)
_________________________Ф.А.Ә.
"____"_______________199__ ж.
Ұйым, учаске, цех ____________________________________________
Наряд-рұқсат N ___
аса қауіпті жұмысты орындауға
1. Жұмыс жүргізуші      ______________________________________
______________________________________________________________
(Ф.А.Ә., ұйым, учаске, цех, лауазым
2. Орындауға жіберіледі ______________________________________
______________________________________________________________
( жұмыс орны, жабдықтардың атауы, жұмыс көлемінің
______________________________________________________________
қысқа мазмұны)
3. Жұмысқа жіберуші(лер) _____________________________________
______________________________________________________________
(Ф.А.Ә., лауазымы)
4. Жұмыс қауіпсіздігін қамтамасыз ететін шаралар:
4.1 Тоқтату __________________________________________________
(тоқтау орны, жағдайы)
______________________________________________________________
4.2 Үзіп тастау ______________________________________________
(рубильник, ысырма, магистраль және т.б.)
______________________________________________________________
4.3 Орнату____________________________________________________
(тұйық, бұқтырма, дабыл шамдары және т.б.)

36. В случае утери наряда-допуска работы должны быть прекращены. На продолжение работ должен быть оформлен новый наряд-допуск, и допуск к работе произведен заново.
37. При необходимости временного прекращения работ по наряду-допуску, по указанию допускающего к работе, производитель работ удаляет подчиненный персонал с места работы и возвращает наряд-допуск допускающему.
Возобновление работ производится по разрешению допускающего после проверки всех первоначальных мероприятий, обеспечивающих безопасность работающих, по наряду-допуску и возвращения наряда-допуска производителю работ.
38. При прекращении работ по условиям производства на срок продолжительностью более одной смены, наряд-допуск остается у производителя работ, а бригада может приступить вновь к работе по его разрешению.
При перерыве в работе более одной смены разрешается продление наряда- допуска после проверки допускающим и производителем работ неизменности условий безопасности, оговоренных в наряде-допуске.
39. Закрытие наряда-допуска оформляется подписями допускающего к работе и производителя работ. Допускающий к работе делает отметку о времени получения наряда-допуска от производителя работ и обеспечивает его хранение.
При отсутствии допускающего к работе, наряд-допуск закрывается и подписывается производителем работ и начальником смены (участка), мастером.
40. Руководство организации (участка) не имеет права начинать эксплуатацию оборудования (агрегата и т.п.) после работы по наряду-допуску до возвращения производителем работ закрытого наряда-допуска.
Приложение 1
Форма НД-1
Утверждаю
Технический директор (главный инженер)
_____________________________________
(наименование организации)
_______________________________ Ф.И.О.
"___"______________199___г.
Организация, участок, цех _______________________________________
Наряд-допуск N ______
на выполнение работ повышенной опасности
1. Производитель работ___________________________________________
_________________________________________________________________
(Ф.И.О., организация, участок, цех, должность)
2. Допускается к выполнению______________________________________
_________________________________________________________________
(Место работы, наименование оборудования, краткое содержание
_________________________________________________________________
объема работ)
3. Допускающий(ие) к работе_____________________________________
_________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
4. Мероприятия для обеспечения безопасности работ:
4.1. Остановить _________________________________________________
(место остановки, положение)
_________________________________________________________________
4.2. Отключить___________________________________________________
(рубильник, задвижку, магистраль и т.д.)
_________________________________________________________________
4.3. Установить _________________________________________________
(тупики, заглушки, сигнальные лампы и т.д.)
_________________________________________________________________

4.4. Ауа ортасын талдау үшін сынама алу _______________________
(орындар мен талдау нәтижесін, газдану тобын көрсету)
4.5. Қоршау жасау ______________________________________________
(жұмыстар аймағын, плакаттарды ілу)
4.6. Биіктікте және құдықтарда жұмыс істегенде қауіпсіздік шараларын
қарастыру __________________________________________________________
(ағаштар, сақтандыру белдігі, жіптер, т.б)
4.7. Ескерту __________________________________________________
(көрші крандар мен шектес аралықтағы крандар
_______________________________________________________________
машинистерін вахтадағы журналға қолдарын қойғызып)
4.8. Теміржол жолдарының маңында қауіпсіздік шараларын қарастыру
_______________________________________________________________
(белгілер, плакаттар, қоршаулар, тұйықтар, т.б. орнату)
4.9. Жұмыс орнына бару маршруттарын көрсету____________________
_______________________________________________________________
(қажет болса тәсілдерін қоса беру)
4.10. Қосымша шаралар _________________________________________
5. Наряд-рұқсатты берген_______________________________________
(аты-жөні, лауазымы, қол қойған күні)
6. Шараларды орындады _________________________________________
(шара нөмірі аты-жөні, лауазымы қол қойған күні)
7. Келісілді __________________________________________________
(смена (телім) бастығы, аты-жөні, қойылған қолы)
7.1. __________________________________________________________
(лауазымы, тегі, қол қойған күні)
8. Шаралар орындалды, жұмыстардың қауіпсіздігі қамтамасыз
етілді, жұмыс өндірушіні еңбек жағдайлармен таныстырдым және нұсқау
бердім, жұмысқа кіруге рұқсат етемін-жұмысқа жіберуші ___________________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қол қойылған күні)
9. Жұмыс жағдайлармен таныстым және нұсқау алдым, дайындықты
тексердім, жұмыс орнын қабылдадым-жұмыс өндіруші ______________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қол қойылған күні, уақыты)
10. Бригада құрамы және нұсқаулық өткені туралы белгі
__________________________________________________________________
NN     Жұмыс     Бригада    Кәсібі   Жұмыстың жағ.   Нұсқаул.
n/n    жүргізу-  мүшелері            дайлармен та.   өткіздім
дің кү-                       ныстым, нұсқау  (лауазы.
ні мен                        алдым (қойыл.   мы, Ф.А.
уақыты                        ған қолы)       Ә., қойыл.
ған қолы)
_________________________________________________________________
Саны_____адам бригадаға(ларға) нұсқаулық бердім, жұмысқа кірістім
_________________________________________________________________
(күні, уақыты)
Жұмыстарды өндіруші_________________________________________
(аты-жөні, қойылған қолы)

4.4. Взять пробу для анализа воздушной среды_____________________
_________________________________________________________________
(указать места и результат анализа, группу загазованности)
4.5. Оградить ___________________________________________________
(зону работ, вывесить плакаты)
_________________________________________________________________
4.6. Предусмотреть меры безопасности при работе на высоте и в
колодцах_________________________________________________________
(леса, предохранительные пояса, веревки и т.д.)
4.7. Предупредить________________________________________________
(машинистов соседних кранов и кранов смежных
_________________________________________________________________
пролетов с подписью в вахтенном журнале)
4.8. Предусмотреть меры безопасности у железнодорожных путей_____
_________________________________________________________________
(установить знаки, плакаты, ограждения, тупики и др.)
4.9. Указать маршруты к месту работы_____________________________
_________________________________________________________________
(при необходимости приложить схему)
4.10. Дополнительные мероприятия_________________________________
_________________________________________________________________
5. Наряд-допуск выдал ___________________________________________
_________________________________________________________________
(фамилия, должность, подпись, дата)
6. Мероприятия выполнил(и)________________________________________
_________________________________________________________________
(Номер мероприятия; фамилия, должность, подпись)
_________________________________________________________________
7. Согласовано:__________________________________________________
_________________________________________________________________
(начальник смены (участка), фамилия, подпись)
7.1. ____________________________________________________________
(должность, фамилия, подпись)
8. Мероприятия выполнены, безопасность работ обеспечена,
производителя работ с условиями труда ознакомил и проинструктировал,
допуск разрешаю - допускающий к работе_____________________________
___________________________________________________________________
(должность, фамилия, подпись, дата)
9. С условиями работы ознакомлен и проинструктирован, подготовку
проверил, рабочее место принял - производитель работ_______________
___________________________________________________________________
(должность, фамилия, подпись, дата, время)
10. Состав бригады и отметка о прохождении инструктажа
_________________________________________________________________
NN :  Дата и  :  Члены    :Профессия: С условиями : Инструктаж
п/п:  время   : бригады   :         :    работы   :   провел
:проведения:           :         :  ознакомлен,: (должность,
:  работ   :           :         :  инструктаж :   Ф.И.О.,
:          :           :         :   получил   :   подпись)
:          :           :         :  (подпись)  :
____:__________:___________:_________:_____________:_____________
Бригада(ы) в количестве_____ человек проинструктировал, к работе
приступил________________________________________________________
(дата, время)
Производитель работ______________________________________________
(фамилия, подпись)

11. Наряд-рұқсатты ұзарту
_____________________________________________________________
Күні,    Жағдай өз.   Жұмысқа    Жұмыс       Жұмысқа
уақыты   герген жоқ   кіретін    жағдайлары  кіруге
сменаны      бригада.   мен таныс.  рұқсат
тапсырдым    ның        тым,        етемін, сме.
жұмыстарды   сандық     сменаны қа. надағы
өндіруші     құрамы     былдадым    жұмысқа
жұмысты     жіберуші
өндіруші
_______________________________________________________________
Ф.А.Ә.Қолы              Ф.А.Ә.Қолы  Ф.А.Ә.Қолы
_______________________________________________________________
12. Жұмыс аяқталды ____________________________________ жұмыс орны
(күні, уақыты)
жиналды, қызметшілер жұмыс өндіру орнынан шығарылды.
Наряд-рұқсатты тапсырған _________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, жұмыс жүргізушінің
__________________________________________________________________
қойған қолы)
Наряд-рұқсатты қабылдаған ________________________________________
(лауазымы, тегі, жұмысқа жіберушінің
__________________________________________________________________
қойған қолы)
2 қосымша
АД-1 нысаны
Акт-рұқсат
жұмыс істеп тұрған ұйымның кәсіпорынның
аумағында жұмыс өндіру үшін
"___"____________ 199__ж.
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Біз, төменде қол қойғандар, цехтың учаскенің бастығы _____________
__________________________________________________________________
(Ф.А.Ә., лауазымы)
төмендегі туралы осы актіні жасадық:
Ұйым, координаталармен шектелген, учаске бөліп береді: ___________
__________________________________________________________________
(белгілердің, осьтардың атауы, және чертеждардың N)
онда өндіру үшін _________________________________________________
(жұмыстардың атауы)
__________________________________________________________________
техникалық қызметшілердің мердігердің өкілінің басшылығымен
келесі мерзімге: басталуы "_____"______________ аяқталуы
"____"________________
Жұмыс басталмай тұрып, жұмыстардың қауіпсіз жүргізілуін
қамтамасыз ететін келесі шараларды орындау қажет:
_________________________________________________________________
N р.с.    Шаралардың    Орындау               Орындаушы
атауы         мерзімі              ____________________
Ф.А.Ә.,
лауазымы
_________________________________________________________________
Цехтың (учаскенің) бастығы _____________ (қойылған қолы)
Мердігердің жауапты өкілі _______________(қойылған қолы)
Ескерту: Осы акт-рұқсаттың мерзімі біткеннен кейін жұмыстар
жүргізу қажеттілігі болса жаңа мерзімге басқа акт-рұқсат жасау керек.

11. Продление наряда-допуска
________________________________________________________________________
Дата,:  Условия не  :Численный   : С условиями работ  :Допуск разрешаю-:
время:  изменились, : состав     : ознакомлен, смену  :допускающий к   :
: смену сдал - :заступающей :принял-производитель:работе в смене  :
: производитель: бригады    :     работ          :                :
:    работ     :            :                    :                :
_____:______________:____________:____________________:________________:
:Ф.И.О.:Подпись:            : Ф.И.О. : подпись   :Ф.И.О. :подпись :
_____:______:_______:____________:________:___________:_______:________:
12. Работа окончена_________________________________ рабочее место
(дата, время)
убрано, персонал с места производства работ выведен.
Наряд-допуск сдал ____________________________________________________
(должность, фамилия, подпись
______________________________________________________________________
производителя работ)
Наряд-допуск принял __________________________________________________
(должность, фамилия, подпись,
______________________________________________________________________
допускающего к работе)
Приложение 2
Форма АД-1
Акт-допуск
для производства работ на территории
действующей(го) организации (предприятия)
"____"_____________199___г.
____________________________________________________________________
(наименование организации)
Мы, нижеподписавшиеся, начальник цеха (участка) ____________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
составили настоящий акт о нижеследующем:
Организация выделяет участок, ограниченный координатами:____________
____________________________________________________________________
(наименование осей, отметок и N чертежей)
для производства на нем_____________________________________________
(наименование работ)
____________________________________________________________________
под руководством технического персонала - представителя подрядчика
на следующий срок: начало "____"________________________ окончание
"___"_______________________.
До начала работ необходимо выполнить следующие мероприятия,
обеспечивающие безопасность проведения работ:
_______________________________________________________________________
N  : Наименование  :Срок исполнения:        Исполнитель
пп  : мероприятия   :               :________________________________
:               :               : Ф.И.О., должность:  подпись
______:_______________:_______________:__________________:_____________
Начальник цеха (участка) ___________________________(подпись)
Ответственный представитель подрядчика______________(подпись)
Примечание: При необходимости ведения работ после истечения
срока действия настоящего акта-допуска необходимо
составить акт-допуск на новый срок