1999 жылғы қала бюджетi туралы
І сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХХІІІ сессиясының 1998 жылғы 25 желтоқсандағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 1999 жылғы 17 қаңтарда N 30 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 19 мамырдағы N 559 хатымен.
Ескерту. Бюджет классификациясының өзгеруіне сәйкес бюджетті өзгерту қарастырылды - Алматы қалалық Мәслихатының шешімімен І сайланған ХХV сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы. және Алматы қалалық Мәслихатының шешімімен І сайланған ХХҮІ сессиясының 1999 жылғы 15 шілдедегі I сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 1999 жылғы Алматы қаласының бюджетi қосымша сәйкес 29351115 мың теңге болып бекiтiлсiн. Алматы қаласының әкiмi қала бюджетi мен   аудан бюджеттерiн қосымшаға сәйкес бекiтсiн. <*>
Ескерту. 1 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
Ескерту. 2, 3, 4, 5 тармақтар алынды - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
2-1. "Бюджет жүйесі туралы" Z990357_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қала бюджетінің кірістері мыналардың есебінен құрылады деп белгіленсін:
а) салықтардан, алымдардан және бюджетке басқа міндетті төлемдерден:
заңды тұлғалардың табыс салығы    - 50%
акциздерден:
араққа                            - 50%
ликер-арақ бұйымдарына            - 50%
шарапқа                           - 50%
коньякқа                          - 50%
ақ қайнарға                       - 50%
сыраға                            - 50%
күшейтілген сусындарға,
күшейтілген шырындар мен
бальзамдарға                      - 50%
шарап материалдарына              - 50%
ойын бизнесі;
жеке тұлғалардың табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды және жеке тұлғалар мүлігінің салығы;
жер салығы;
көлік құралдарының салығы;
кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларды тіркегендігі үшін алынатын алым;
қызметтік жекелеген түрлерімен шұғылдануға құқық беретін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркенгендігі үшін алынатын алым;
аукциондық сатылымдардан алынатын алым;
базарларда тауар өткізу құқығы үшін алынатын алым;
заңды және жеке тұлғалардың Алматы қаласының рәміздерін заңға сәйкес өздерінің фирмалық атауларында, қызмет белгілерінде, тауар белгілерінде пайдаланғандығы үшін алынатын алым;
су үшін төлем.
б) Салықтық емес түсімдер:
коммуналдық меншік болып табылатын акциялар пакеттері дивидендтерінің түсімі;
жергілікті атқарушы органдардың лотерея өткізуінен түскен кірістер түсімі;
жергілікті бюджеттен кредит бергендігі үшін алынған сыйақы (мүдделер);
жергілікті өкілді және атқарушы органға, сондай-ақ жергілікті атқарушы органға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемеге тиесілі мүлікті сатудан түскен түсім;
жергілікті атқарушы органдарға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер көрсеткен қызметтерден түскен түсім;
коммуналдық меншік мүлігін жалдаудан түскен түсім;
заңға сәйкес жергілікті атқарушы органдарға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер ұйымдастырған мемлекеттік сатып алуды өткізуден түскен ақша түсімі;
жер учаскелерін жалға беруден түскен түсім;
айналадағы ортаны қорғаудың жергілікті мемлекеттік қорына айналадағы ортаны ластағаны үшін алынатын 50 процент көлеміндегі төлемдер;
қозғалмайтын мүлікті құқығын және онымен мәмілені мемлекеттік тіркеу үшін төлем;
мемлекеттік тіркеу үшін төлем;
мемлекеттік баж салығы;
басқа әкімшілік алымдар;
Қазақстан Республикасының заң актілерінде қарастырылған жергілікті атқарушы органдарға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер алатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар;
Қазақстан Республикасының заң актілерінде қарастырылған басқа салықтық емес және өзге түсімдер.
в) Капитал мен операция жасаудан түскен кірістер:
коммуналдық меншік объектілерін жекешелендіруден түскен түсім;

О бюджете города Алматы на 1999 год
Решение XXIII сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 25 декабря 1998 года. Зарегистрировано управлением юстиции 17 января 1999 года N 30. Утратило силу в связи с истечением срока применения (письмом Маслихата города Алматы от 19 мая 2005 года N 559)
Сноска. В связи с изменением бюджетной классификации предусмотрены изменения в бюджет согласно   решения  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года и согласно  решения   XXVI сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 15 июля 1999 года .
Алматинский городской Маслихат I-го созыва
Р Е Ш И Л :
1. Утвердить уточненный бюджет города Алматы на 1999 год по доходам и расходам в сумме 29351115 тыс.тенге согласно приложения.
Акиму города утвердить городской бюджет и бюджеты районов в соответствии с настоящим решением.
Сноска. Пункты 2,3,4,5 утратили силу  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
2-1. Установить, что доходы городского бюджета формируются в соответствии с  Законом  Республики Казахстан  "О бюджетной системе" за счет:
а) поступлений налогов, сборов и других обязательных платежей в бюджет:
подоходный налог с юридических лиц - 50%;
акцизы на:
водку - 50%;
ликеро-водочные изделия - 50%;
вина - 50%;
коньяки - 50%;
шампанские вина - 50%;
пиво - 50%;
крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы - 50%;
виноматериалы - 50%;
игорный бизнес;
подоходный налог с физических лиц;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
сбор за регистрацию физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц;
сбор с аукционных продаж;
сбор за право реализации товаров на рынках;
сбор за использование юридическими и физическими лицами символики города Алматы в их фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках в соответствии с законом;
плата за воду;
б) неналоговых поступлений:
поступление дивидендов на пакет акций, являющихся коммунальной собственностью;
поступление доходов от проведения лотерей местными представительными органами;
вознаграждения (интересы), полученные за предоставление кредитов из местного бюджета;
поступления от продажи имущества, принадлежащего местным представительным и исполнительным органам, а также государственным учреждениям, подведомственным местным исполнительным органам;
поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам;
поступления от аренды имущества коммунальной собственности;
поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, в соответствии с законом;
поступления от аренды земельных участков;
платежи за загрязнение окружающей среды в местный государственный фонд охраны окружающей среды в размере 50 %;
плата за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
государственная пошлина;
прочие административные сборы;
административные штрафы и санкции, взимаемые государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан;
прочие неналоговые и иные поступления, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан;
в) доходов от операций с капиталом:
поступления от приватизации объектов коммунальной собственности;

2) алынған ресми трансферттер (гранттар):
заңды және жеке тұлғалардан немесе шет елдік мемлекеттерден;
жоғары тұрған бюджеттен;
3) жергілікті бюджеттен бұрын берілген кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу.<*>
Ескерту. 2-1 тармақпен толықтырылды - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
6. Заңды тұлғаны құрмай кәсiпкерлiкпен шұғылданатын жеке тұлғалар айына әрбiр қызметкер үшiн айлық есептеме көрсеткiшiнiң 49 процентi көлемiнде әлеуметтiк салық төлейдi, сондай-ақ, қосымша оны алуға байланысты шығындарды шегере отыра негiзгi құралдарды алу, оларды орнату жөнiндегi шығын мен "Салық және бюджетке басқа мiндеттi төлемдер туралы"  Z952235_ Конституциялық Заң күшi бар Қазақстан Республикасы Президентiнің Жарлығына сәйкес күрделi сипаттағы өзге шығындардан басқа айлық кiрiстiң немесе патент көлемiн белгiлеу кезiнде (патент негiзiнде қызмет жасайтын жеке тұлғалар үшiн) мәлiмделген болжанған салық салынатын айлық кiрiстiң 5 процентiн төлейдi.
7. Шетел азаматтарының жалақысы бөлiмiнде жұмыс берушiлердiң әлеуметтiк салық ставкасын есептеудiң төмендегi тәртiбi белгiленсiн:
- айына бес еселiк айлық есептеме көрсеткiшi - әрбiр шетел маманы үшiн;
- айына он еселiк айлық есептеме көрсеткiшi - әрбiр шетел маманы үшiн.
Шетелдiк азаматтар жалақысы бөлiмiндегi жұмыс берушiлердiң әлеуметтiк салығы "Салық және бюджетке басқа мiндеттi басқа төлемдер туралы" Заң күшi бар Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен белгiленген тәртiп пен көлемде белгiленедi.
8. Төлемшiлердiң Зейнетақы қоры, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық әлеуметтiк сақтандыру қоры, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қоры жарналары бойынша қарыздарын әлеуметтiк салық есебiне аударатындығы, сондай-ақ, өткен мерзiм үшiн автомобиль жолдарын пайдаланушылардың (бұрын жол қорына түсетiн) ақша аударатындығы белгiленсiн.
9. Салықтық және салықтық емес төлемдердiң Алматы қаласының қазыналығындағы қала бюджетiне түсетiндiгi белгiленсiн.
10. Аудандық бюджет кiрiстерiнiң қала бюджетiнен берiлетiн қаражат есебiнен абсолюттiк сомада өзара есеп айырысу жолымен құралатындығы белгiленсiн.
11. 1999 жылғы қала бюджетi қаражатының әлеуметтiк сала мекемелерiн қаржыландыру, қала шаруашылығы салаларының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге жұмсалатындығы белгiленсiн.

2) полученные официальные трансферты (гранты) от:
физических и юридических лиц или иностранных государств;
вышестоящих бюджетов;
3) погашения основного долга по ранее выданным из местных бюджетов кредитов.<*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 -  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
6. Физические лица, занимающиеся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица, уплачивают социальный налог в размере 49 процентов от месячного расчетного показателя за каждого работника в месяц, а также дополнительно 5 процентов от месячного дохода за минусом расходов, связанных с его получением, кроме затрат по приобретению основных средств, их установке и других затрат капитального характера в соответствии со статьей 46 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу  Закона ,  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" или от предполагаемого облагаемого месячного дохода, заявленного при определении размера патента (для физических лиц, осуществляющих деятельность на основе патента).
7. Установить следующий порядок исчисления ставки социального налога с работодателей в части оплаты труда иностранных граждан:
- пятикратного месячного расчетного показателя в месяц - за каждого иностранного специалиста;
- десятикратного месячного расчетного показателя в месяц - за каждого иностранного рабочего.
Социальный налог с работодателей в части оплаты труда иностранных граждан уплачивается в порядке и сроки, устанавливаемые Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
8. Установить, что плательщики должны зачислять в счет социального налога задолженность по взносам в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог (ранее поступавших в Дорожный фонд), за прошлые периоды.
9. Установить, что налоговые и неналоговые платежи зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
10. Установить, что доходы районных бюджетов формируются за счет средств, передаваемых из городского бюджета налоговых и неналоговых платежей в абсолютных суммах, путем взаимного расчета.
11. Установить, что средства бюджета в 1999 году направляются на расходы общегосударственного значения по финансированию учреждений социальной сферы, обеспечению функционирования отраслей городского хозяйства.

12. Қала бюджетiнде атқарушы және заң шығарушы органдарды ұстау мен жалпы сипаттағы қызмет үшiн 236034 мың теңге сомасында қаражат бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 12 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
13. Қорғаныс үшiн 192286 мың теңге шығын белгiленсiн.<*>
Ескерту. 13 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
14. Қоғамдық тәртiп пен қауiпсiздiк бойынша шығындарды қаржыландыруға 885706 мың теңге бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 14 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
15. Бiлiм мекемелерiн ұстау үшiн 4408033 мың теңге бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. 15 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
16. Денсаулық сақтау мекемелерiн ұстау үшiн 3763021 мың теңге бекiтiлсiн.
1999 жылғы қала бюджеті шығыстарының құрамында медициналық көмектің тегін кепілді көлемі бойынша және қор ұстаушы үлгілері жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қаржыландыруға қаражат қарастырылғандығы ескерілсін.
Медициналық көмектің тегін кепілді көлемі бойынша мемлекеттік тапсырыс шегінде әкімші болып Медициналық қызметтерді көрсету жөніндегі орталықтың Алматы қалалық бөлімшесі белгіленсін. <*>
Ескерту. 16 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
17. Медицина қондырғылары, дәрi-дәрмектiң жекелеген түрлерiн алуға (қалалық денсаулық сақтау басқармасы мен ММСҚ АҚБ тiзбесi бойынша) емдеу-сақтандыру мекемелерiнiң жекелеген азаматтарын дәрi-дәрмекпен қамсыздандыруға кететiн шығынды, сондай-ақ, "Алматы Пауэр Консолидейтед" "Алматыжылукоммунэнерго" АҚ босататын жылы және ыстық су үшiн есеп айырысуға арналған қаражатты және бiлiм мен денсаулық сақтау мекемелерiн күрделi жөндеуге жұмсалатын шығынды орталықтандыру қажет деп танылсын.
18. Әлеуметтiк сақтандыру мен әлеуметтiк қамсыздандыру жүргiзу үшiн 1728869 мың теңге сомасында қаражат бекiтiлсiн.
Қала бюджеті шығыстарының құрамында қоғамдық жұмыстарға, жұмыссыздарды кәсіби даярлау мен қайта даярлауға, жұмыссыздарды еңбекке орналастыруға көмектесуге қаражат қарастырылсын.
1999 жылғы 1 мамырдан бастап Алматы қаласының барлық санаттағы зейнеткерлеріне бұрын берілген ыстық су, 18 м2 норма шегіндегі орталықтандырылған жылыту, газ, суық су мен канализация үшін тарифтік ставкалардың 50 проценті көлемінде коммуналдық қызметтердің төлемі жөніндегі жеңілдіктердің орнына айлық есептемелік көрсеткіштің 0,5 көлемінде арнайы мемлекеттік жәрдемақы белгіленсін.
Қала бюджетінде туған балаға, адамдарды жерлеуге және жұмыссыздарға көмек бойынша шығындардың қарастырылғандығы ескерілсін.<*>

12. Утвердить в бюджете города ассигнования на содержание исполнительных и законодательных органов и услуг общего характера в сумме 236034 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
13. Определить расходы на оборону в сумме 192286 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 13 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
14. Определить ассигнования на расходы по общественному порядку и безопасности в сумме 885706 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 14 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
15. Утвердить ассигнования на содержание учреждений образования в сумме 4408033 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 15 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
16. Утвердить ассигнования на содержание учреждений здравоохранения в сумме 3763021 тыс.тенге.
Учесть, что в 1999 году в составе расходов бюджета города предусмотрены ассигнования на финансирование государственного заказа по бесплатному гарантированному объему медицинской помощи и по модели фондодержания.
Определить администратором в рамках государственного заказа по бесплатному гарантированному объему медицинской помощи Алматинское городское отделение Центра по оплате медицинских услуг. <*>
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
17. Признать целесообразным централизацию расходов на приобретение медицинского оборудования, приобретение отдельных видов медикаментов (по перечню городского управления здравоохранения и АГО ФОМС), лекарственное обеспечение отдельных категорий граждан лечебно- профилактических учреждений, а также ассигнований для расчета за отпускаемое тепло и горячую воду АООТ "Алматы Пауэр Консолидейтед", АО "Алматыгортеплокоммунэнерго" и расходов на капитальный ремонт по учреждениям образования и здравоохранения.
18. Утвердить ассигнования на проведение социального страхования и социального обеспечения в сумме 1728869 тыс.тенге.
Предусмотреть в составе расходов бюджета города ассигнования на общественные работы, профессиональную подготовку и переподготовку безработных, содействие безработным в трудоустройстве.
Установить с 1 мая 1999 года пенсионерам всех категорий города Алматы специальное государственное пособие в размере 0,5 месячного расчетного показателя взамен ранее предоставленных льгот по оплате коммунальных услуг в размере 50 % тарифной ставки за горячее водоснабжение, централизованное отопление в пределах нормы (18 м2), газ, холодное водоснабжение и канализацию.
Учесть, что в бюджете города предусмотрены расходы по социальной помощи на рождение ребенка, погребение работавших граждан и материальную помощь безработным в сумме 57090 тыс.тенге. <*>

Ескерту. 18 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
19. Қала аумағын көрiктендiру, оны көгалдандыру жұмыстарын жүргiзуге 622000 мың теңге сомасында қаражат бекiтiлсiн.
20. Мәдениет салалары мекемелерiн ұстауға, спорт жөнiндегi шараларға және ақпарат кеңiстiгi үшiн 372332 мың теңге қаражат   бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 20 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
21. Қоршаған ортаны қорғау қоры бойынша шаралар үшiн 70000 мың теңге қаражат бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 21 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
22. Жобалау-iздестiру, конструкторлық жұмыстар үшiн 42000 мың теңге қаражат қарастырылсын.
23. Автомобиль жолдарын қалпына келтiру мен қалыпты жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге кететiн шығындар үшiн қала бюджетiнен 431816 мың теңге ескерiлсiн.<*>
Ескерту. 23 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
24. Шағын және орта бизнестi қолдау үшiн 50000 мың теңге сомасында қаражат бекiтiлсiн.
25. 1999 жылғы 1 қаңтардан бастап жергiлiктi бюджеттер құрамында жұмыспен қамту бағдарламасын iске асыру үшiн қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсiби даярлау мен қайта даярлауды, жұмыссыздарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесудi, ҰОС мүгедектерi мен қатысушыларын баспасөзге жазуға, ҰОС мүгедектерiне, қатысушыларына және азаматтардың кейбiр санаттарына байланыс үшiн әлеуметтiк көмек көрсетудi қоса алғанда қаражат қарастырылатындығы ескерiлсiн.
26. Қалалық еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасының шығындарында ҰОС мүгедектерiнiң, азаматтардың кейбiр санаттарының тiс протездерi мен көзәйнек оптикасы бойынша әлеуметтiк көмек көрсетуi үшiн қаражат ескерiлсiн.
27. Қала Әкiмiнiң резерв қоры 263000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 27 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.
28. 2000 жылдың 1 қаңтарында қала бюджетi бойынша қолға берiлетiн ақшаның айналымдағы резерв қорының көлемi 300000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
29. Алматы қаласы бойынша салық комитетi қарастырылған қаражаттың бюджетке өз уақытында және толық түсуiн қамтамасыз етсiн.
30. Әлеуметтiк-экономикалық саясат мәселесi бойынша жедел шешiм қабылдау үшiн қала әкiмiне бюджеттiң атқарылу процесiнде бюджет бөлiнiсiн нақтылау мен өзгерiс құқығы берiлiп, олар артынша Мәслихатта бекiтiлсiн.

Сноска. Пункт 18 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
19. Утвердить ассигнования на проведение работ по благоустройству территории города, его озеленение в сумме 622000 тыс.тенге.
20. Утвердить ассигнования на содержание учреждений сферы культуры, на мероприятия по спорту и информационное пространство в сумме 372332 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 20 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
21. Утвердить ассигнования на мероприятия по фонду охраны окружающей среды в сумме 70000 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 21 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
22. Предусмотреть ассигнования на проектно-изыскательские, конструкторские работы в сумме 42000 тыс.тенге.
23. Учесть в бюджете города расходы на реконструкцию и обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 431816 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 23 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
24. Утвердить ассигнования на поддержку малого и среднего бизнеса в сумме 50000 тыс.тенге.
25. Учесть, что с 1 января 1999 года в составе расходов местных бюджетов предусмотрены ассигнования на реализацию программы занятости, включая общественные работы, профессиональную подготовку и переподготовку безработных, содействие безработным в трудоустройстве, на социальную помощь по подписке инвалидам и участникам ВОВ, по связи инвалидам, участникам ВОВ и некоторым категориям граждан.
26. Учесть в расходах Городского управления труда и социальной защиты населения ассигнования на оказание социальной помощи по зубопротезированию и очковой оптике инвалидам, участникам ВОВ и отдельным категориям граждан.
27. Утвердить резервный фонд акима города в сумме 263000 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 27 - с изменениями, внесенными  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
28. Утвердить размер оборотного резерва наличности по бюджету города на 1 января 2000 года в сумме 300000 тыс.тенге.
29. Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет предусмотренных налогов.
30. Для повышения оперативности в принятии решений по вопросам социально-экономической политики предоставить право акиму города вносить уточнения и изменения в распределение бюджета в процессе его исполнения с последующим утверждением его на Маслихате.

31. Есеп беру жылының аяғында қала бюджетi бойынша қалыптасқан кiрiстердiң шығыстардан артығы қала әкiмiнiң иелiгiнде қалады және оның өкiмi бойынша айналымдағы кассалық қолға берiлетiн ақшаны көбейтуге және кезек күттiрмейтiн мұқтажға жұмсалады.
I сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты ХХIII сессиясының
төрағасы I сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының
хатшысы I сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының»
1998 жылғы 25 желтоқсандағы
ХХIII сессиясының шешiмiне
N 1 қосымша
"1999 жылға арналған Алматы қаласының" БЮДЖЕТI
КIРIСТЕР<*>
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда мазмұндалған - Алматы қалалық Мәслихатының І сайланған ХХҮ сессиясының 1999 жылғы 14 мамырдағы шешімімен.  V99r061_
мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Санат                                                      !
Сынып                                                    ! Өзгерiстi
Кiшi сынып                                             ! ескергендегi
Ерекшелiк                                            ! бюджет
---------------------------------------------------------------------------
1!2!3!4!                        5                          !       6
---------------------------------------------------------------------------
1       Салық түсiмдерi                                        27251885
1     Кiрiстерге салынатын табыс салығы                      13328981
1   Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы                4656586
2   Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы                 8672395
1 Жеке тұлғалардың көлем төлемiнен ұсталатын табыс
салығы                                                 7334935
2 Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғалардан
алынатын табыс салығы                                  1337460
3     Әлеуметтiк салық                                       9214000
4     Меншiк салығы                                          3172998
1   Мүлiк салығы                                           1652750
1 Заңды тұлғалар мүлкiне салынатын салық<*>              1488488
Ескерту. Айқындама өзгертілді - Алматы қалалық
Мәслихатының шешімімен І сайланған ХХҮІ сессиясының 1999 жылғы
15 шілдедегі.
2 Жеке тұлғалар мүлкiне салынатын салық                  219186
3   Жер салығы                                             906394
4   Көлiк құралдарына салынатын салық                      613854
1 Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық    282933
2 Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық     330921
5     Тауарларға, жұмыстар мен қызмет көрсетуге салынатын
iшкi салық                                             1511732
2   Акциздер<*>                                            361068
Ескерту. Айқындама өзгертілді - Алматы қалалық
Мәслихатының шешімімен І сайланған ХХҮІ сессиясының 1999 жылғы
15 шілдедегі.

31. Превышение доходов над расходами, образовавшееся по бюджету города на конец отчетного периода, остается в распоряжении акима города и направляется по его распоряжению на увеличение оборотной кассовой наличности и неотложные нужды.
Председатель
ХХIII-й сессии Алматинского
городского Маслихата
I-го созыва                           В.Киселев
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата I-го созыва                  Ж.Турегельдинов
Приложение № 1
к решению XXIII сессии Алматинского
Городского Маслихата I созыва
от 25 декабря 1998 г.
БЮДЖЕТ ГОРОДА АЛМАТЫ НА 1999 ГОД<*>
Сноска. Приложение в редакции  решением  XXV сессии Алматинского городского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года.
Д О Х О Д Ы
тыс.тенге
--------------------------------------------------------------------
Категория                                                 Бюджет c
Класс                                                  учетом
Подкласс                                             изменений
Специфика
--------------------------------------------------------------------
1 2 3 4                    5                                 6
--------------------------------------------------------------------
1       Налоговые поступления                            27251885
1     Подоходный налог на доходы                       13328981
1   Подоходный налог с юридических лиц               4656586
2   Подоходный налог с физических лиц                8672395
1 Подоходный налог с физических лиц, удерживаемый
у источника выплаты                              7334935
2 Подоходный налог с физических лиц, занимающихся  1337460
предпринимательской деятельностью
3     Социальный налог                                 9214000
4     Налоги на собственность                          3172998
1   Налоги на имущество                              1652750
1 Налог на имущество юридических лиц               1433564
2 Налог на имущество физических лиц                219186
3   Земельный налог                                  906394
4   Налог на транспортные средства                   613854
1 Налог на транспортные средства с юридических лиц 282933
2 Налог на транспортные средства с физических лиц  330921
5     Внутренние налоги на товары, работы и услуги     1511732
2   Акцизы                                           415992

2 Арақ                                                   191385
3 Ликер арақ бұйымдары                                   11827
4 Шарап                                                  18944
5 Коньяк                                                 15000
6 Аққайнар                                               8601
7 Сыра                                                   67328
8 Күшейтiлген сусындар, күшейтiлген шырындар мен
бальзамдар                                             43007
23 Ойын бизнесi                                           59900
3   Табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн алынатын төлем    3480
3 Су төлемi                                              3480
4   Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн
алынатын төлем                                         1092260
1 Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларды
тiркеуден өткiзгенi үшiн алынатын алым                 13600
2 Қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу үшiн алынатын
алым                                                   121900
3 Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым       65300
4 Аукциондық сатылымнан алынатын алым                    2180
5 Базарларда тауар сату құқығы үшiн алынатын алым        889280
7     Басқа салықтар                                         24174
1   Басқа салықтар                                         24174
1 Қарыздар түсiмi                                        24174
2       Салықтық емес түсiмдер                                 1682066
1     Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түскен кiрiс          707398
2   Заңды тұлғалар мен қаржы мекемелерiнiң салықтық емес
түсiмдерi                                              707398
5 Тәркiленген, иесiз мүлiктi, мемлекет мұралығына
көшкен мүлiктi, қазынаны, олжаны өткiзуден түскен
түсiм                                                  1110
6 Республика iшiнде мемлекеттiк кәсiпорындар мен
мемлекеттiк қаржы мекемелерiнiң берген несиелерi
мен кредиттерi үшiн алынған проценттер                  1188
8 Меншiк құқығын, жер пайдалану құқығын, жер учаскелерiн
жалдауды қоса алғанда сатудан түскен түсiм             680500
12 Мемлекеттiк кәсiпорындарға тиесiлi мүлiктi сатудан
түскен түсiм                                           24600
2     Әкiмшiлiк алымдары мен төлемдерi, коммерциялық емес
және көлденең»сатудан түскен кiрiстер                  549165
1   Әкiмшiлiктiк алымдар                                   223550
3 Әкiмшiлiктiк тұтқындалған тұлғалар орындайтын жұмыстар
мен қызметтердi ұйымдастырудан түскен түсiм            30550
4 Қозғалмайтын мүлiк құқығы мен онымен мәмiленi
мемлекеттiк тiркегендiгi үшiн төлем                    25200

2 Водка                                            191385
3 Ликероводочные изделия                           11827
4 Вина                                             18944
5 Коньяки                                          15000
6 Шампанские вина                                  8601
7 Пиво                                             67328
8 Крепленные напитки, крепленные соки и бальзамы   43007
23Игорный бизнес                                   59900
3   Поступления за использовование природных ресурсов 3480
3 Плата за воду                                     3480
4
Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности                     1092260
1 Сбор за регистрацию физических лиц, занимающихся  13600
предпринимательской деятельностью
2 Сбор за право занятия отдельными видами           121900
деятельности
3 Сбор за государственную регистрацию юридических   65300
лиц
4 Сбор с аукционных продаж                          2180
5 Сбор за право реализации товаров на рынках        889280
7     Прочие налоги                                     24174
1   Прочие налоги                                     24174
1 Поступление задолженности                         24174
2       Неналоговые поступления                           1682066
1     Доходы от предпринимательской деятельности и      707398
собственности
2   Неналоговые поступления от юридических лиц и      707398
финансовых учреждений
5 Поступления от реализации конфискованного,        1110
бесхозяйного имущества, имущества, прешедшего
по праву наследования к государству, кладов,
находок
6 Проценты, полученные за предоставление            1188
государственным предприятиям и государственным
финансовым учреждениям ссуд и кредитов внутри
республики
8 Поступления от продажи права собственности,       680500
права землепользования, включая аренду земельных
участков
12Поступления от продажи имущества, принадлежащего  24600
государственным предприятиям
2     Административные сборы и платежи, доходы от       549165
некоммерческих и сопутствующих продаж
1   Административные сборы                            223550
3 Поступления от организаций за работы и услуги,    30550
выполняемые административно арестованными лицами
4 Плата за государственную регистрацию прав на      25200
недвижимое имущество и сделок с ними

9 Қылмыстық түзету инспекциясынан алынған кiрiстер       2200
12 Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем                   165600
2   Баж салығы                                             291215
1 Мемлекеттiк баж салығы                                 291215
3   Басқа төлемдер және коммерциялық емес және көлденең»
сатылымдардан түскен кiрiс                             34400
1 Мемлекеттiк мүлiктi жалдау мен сатудан түскен кiрiс    24600
9   Басқа төлемдер және коммерциялық емес және көлденең»
сатылымдардан түскен кiрiс                             9800
3     Айыптар мен санкциялар бойынша түсiм                   317263
1   Айыптар мен санкциялар бойынша түсiм                   317263
1 Әкiмшiлiктiк айыппұл мен басқа санкциялар (жасырған
салық бойынша салық органдары салғаннан басқа)         226700
2 Медициналық айықтырғышқа орналасқан тұлғалар
төлемдерiнiң»түсiмi                                    15000
3 Стандарттар талаптары мен сертификаттау тәртiбiне сай
емес өнiмдi, жұмыс пен қызметтi өткiзуден алынған
кiрiс жиынының түсiмi                                  3800
9 Басқа санкциялар мен айыппұлдар                        53363
10 Табиғат қорғау заңын бұзғандығы үшiн алынатын айыппұл  18400
5     Басқа салықтық емес түсiмдер                           108240
1   Басқа салықтық емес түсiмдер                           108240
9 Басқа салықтық емес түсiмдер                           108240
3       Капитал мен операция жасаудан түскен кiрiстер          268352
1     Негiзгi капиталды сату                                 268352
1   Негiзгi капиталды сату                                 268352
4 Мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жекешелендiруден
түскен түсiм                                           268352
4       Алынған ресми трансферттер                              100000
2     Жоғарғы басқару органдарының трансфертi                100000
1   Республикалық бюджет трансфертi                        100000
2 Капиталдық                                             100000
5       Басқа iшкi кредиттi өтеу                               48812
1     Бұрын берiлген кредиттi өтеу                           48812
5   Iшкi кредиттеудi өтеудiң басқа түрлерi                 48812
9 Өзге iшкi кредиттеудi өтеу                             48812
---------------------------------------------------------------------------
КIРIСТЕР жиыны                                         29351115
---------------------------------------------------------------------------
ШЫҒЫСТАР
--------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ                                            !
Мiндетө                                                    !  Өзгерiстi
Мекеме                    А т а у ы                      ! ескергендегi
Бағдарлама                                             !   бюджет
Кiшi бағдарлама                                      !
---------------------------------------------------------------------------
1!2!3!4!5!                      6                            !      7
---------------------------------------------------------------------------

9 Доходы, получаемые от деятельности                2200
уголовно-исправительной инспекции
12Плата за загрязнение окружающей среды             165600
2   Пошлины                                           291215
1 Государственная пошлина                           291215
3   Прочие платежи и доходы от некоммерческих и       34400
сопутствующих продаж
1 Поступления от аренды и продажи государственного  24600
имущества
9 Прочие платежи и доходы от некоммерческих и       9800
сопутствующих продаж
3     Поступления по штрафам и санкциям                 317263
1   Поступления по штрафам и санкциям                 317263
1 Административные штрафы и иные санкции (кроме     226700
налагаемых налоговыми органами по сокрытым
налогам)
2 Поступления платы от лиц, помещенных в            15000
медицинские вытрезвители
3 Поступление суммы дохода, полученного от          3800
реализации продукции, работ и услуг, не
соответствующих требованиям стандартов и правил
сертификации
9 Прочие санкции и штрафы                           53363
10Штрафы за нарушение природоохранного              18400
законодательства
5     Прочие неналоговые поступления                    108240
1   Прочие неналоговые поступления                    108240
9 Прочие неналоговые поступления                    108240
3       Доходы от операций с капиталом                    268352
1     Продажа основного капитала                        268352
1   Продажа основного капитала                        268352
4 Поступления от приватизации объектов              268352
государственной собственности
4       Полученные официальные трансферты                 100000
2     Трансферты от вышестоящих органов управления      100000
1   Трансферты из республиканского бюджета            100000
2 Капитальные                                       100000
5       Погашение прочего внутреннего кредитования        48812
1     Погашение ранее выданных кредитов                 48812
5   Другие виды погашения внутреннего кредитования    48812
9 Погашение прочего внутреннего кредитования        48812
ИТОГО  доходов                                    29351115
Р А С Х О Д Ы
--------------------------------------------------------------------
Функциональная группа
Подфункция                                                 Бюджет
Учреждение                  Наименование                  с
Программа                                              учетом
Подпрограмма                                      изменений
--------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5                          6                           7
--------------------------------------------------------------------

1         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер                236034
1       Өкiлдi, атқарушы және мемлекеттiк басқарудың жалпы
мiндетiн атқаратын басқа органдар                    202755
103   Жергiлiктi өкiлдi органдар аппараты                  3492
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          3492
2 Аумақтық органдар аппараты                           3492
105   Әкiмдер аппараттары                                  199263
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          199263
2 Аумақтық органдар аппараты                           199263
5       Жоспарлау және статистикалық қызмет                  33279
105   Әкiмдер аппараттары                                  10000
51  Жергiлiктi деңгейдегi халық санағын жүргiзу          10000
256   Экономиканы, индустрияны және сауданы басқару        23279
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          23279
2 Аумақтық органдар аппараты                           23279
2         Қорғаныс                                             192286
2       Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру      192286
105   Әкiмдер аппараты                                     192286
31  Төтенше жағдай жөнiндегi штабтар жұмысын ұйымдастыру 6915
32  Жергiлiктi деңгейдегi төтенше жағдайларды жою        185261
30 Өрт қызметi                                          183015
31 Судан құтқару қызметi                                2246
33   Төтенше жағдайлар жөнiндегi штабтарды
материалдық-техникалық құралдармен қамсыздандыру     110
3         Қоғамдық тәртiп пен қауiпсiздiк                      885706
1       Құқық қорғау қызметi                                 872706
105   Әкiмдер аппараты                                     40000
44  Қалалар мен елдi мекендерде жол қозғалысын реттеу    40000
251   Iшкi iстер басқармасы                                832706
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          786384
2 Аумақтық органдар аппараты                           786384
30  Қоғамдық тәртiптi қорғау және жергiлiктi деңгейде
қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету                46322
30 Айықтырғыш жұмысын ұйымдастыратын айықтырғыштар мен
милиция құрылымдары                                  13000
31 Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейiмдеу
және оңалту орталығы                                 14000
32 Белгiлi тұрағы мен құжаты жоқ тұлғаларға арналған
қабылдау тұрақтары                                   17522
33 Әкiмшiлiктiк тәртiппен тұтқындалған тұлғаларға
арналған арнайы тұрақтар                             1800
2       Құқықтық қызмет                                      13000

1         Государственные услуги общего характера                236034
1       Представительные, исполнительные и другие органы,      202755
выполняющие общие функции государственного
управления
103    Аппарат местных представительных органов               3492
2   Административные расходы на местном уровне             3492
2 Аппарат территориальных органов                        3492
105    Аппарат акимов                                         199263
2   Административные расходы на местном уровне             199263
2 Аппарат территориальных органов                        199263
5       Планирование и статистическая деятельность             33279
105    Аппарат акимов                                         10000
51  Проведение переписи населения на местном уровне        10000
256    Управление экономики, индустрии и торговли             23279
2   Административные расходы на местном уровне             23279
2 Аппарат территориальных органов                        23279
2         Оборона                                                192286
2       Организация работы по чрезвычайным ситуациям           192286
105    Аппарат акимов                                         192286
31  Организация работ штабов по чрезвычайным ситуациям     6915
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне     185261
30Пожарные службы                                        183015
31Водно-спасательные службы                              2246
33  Обеспечение материально-техническими средствами штабов 110
по чрезвычайным ситуациям
3         Общественный порядок и безопасность                    885706
1       Правоохранительная деятельность                        872706
105    Аппарат акимов                                         40000
44  Регулирование дорожного движения в городах и           40000
населенных пунктах
251    Управление внутренних дел                              832706
2   Административные расходы на местном уровне             786384
2 Аппарат территориальных органов                        786384
30  Охрана общественного порядка и обеспечение             46322
общественной безопасности на местном уровне
30Медвытрезвители и подразделения милиции, организующие  13000
работу медвытрезвителей
31Центр временной изоляции, адаптации и реабилитации     14000
несовершеннолетних
32Приемники-распределители для лиц, не имеющих           17522
определенного места жительства и документов
33Спецприемники для лиц, арестованных в административном 1800
порядке
2       Правовая деятельность                                  13000

105   Әкiмдер аппараты                                     13000
66  Нотариалдық iс-әрекеттердi жасауды ұйымдастыру       13000
30 Нотариалдық кеңселер                                 13000
4         Бiлiм                                                4408033
1       Мектепке дейiнгi бiлiм                               505223
253   Бiлiм басқармасы                                     505223
36  Мектеп жасына дейiнгi балаларды дамыту               505223
2       Бастауыш және орта бiлiм                             3514729
253   Бiлiм басқармасы                                     3463621
20  Жергiлiктi деңгейдегi жалпы бiлiм беру               3452948
30 Арнайы мектептер                                     11019
32 Ерекше режимдегi мектеп-интернаттар                  284822
33 Бастауыш, толық емес орта және орта мектептер        3096051
34 Мектеп-интернаттар                                   29537
35 Арнайы мектеп-интернаттар                            31519
32  Жергiлiктi деңгейдегi орта бiлiм жүйесiн
ақпараттандыру                                       10673
255   Туризм және спорт басқармасы                         51108
20  Жергiлiктi деңгейдегi жалпы бiлiм беру               51108
31 Спорт мектептерi                                     51108
3       Кәсiптiк-техникалық бiлiм                            144936
253   Бiлiм басқармасы                                     144936
31  Кәсiби-техникалық бiлiм                              144936
30 Кәсiби-техникалық мектептер                          143794
31 Арнайы кәсiби-техникалық мектептер                   1142
4       Арнайы орта бiлiм                                    225152
253   Бiлiм басқармасы                                     197194
8   Жергiлiктi деңгейде орта арнаулы оқу орындары
кадрларын даярлау                                    197194
254   Денсаулық сақтау басқармасы                          27958
8   Жергiлiктi деңгейде орта арнаулы оқу орындары
кадрларын даярлау                                    27958
5       Кадрларды қайта даярлау                              10026
253   Бiлiм басқармасы                                     10026
11  Жергiлiктi деңгейде кадрларды қайта даярлау          10026
6 Мемлекеттiк мекемелер кадрларын қайта даярлау        10026
9       Бiлiм саласындағы басқа да қызметтер                 7967
253   Бiлiм басқармасы                                     7967
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығын             7967
31 Аудандық бiлiм бөлiмдерi                             3304

105    Аппарат акимов                                         13000
66  Организация совершения нотариальных действий           13000
30Нотариальные конторы                                   13000
4         Образование                                            4408033
1       Дошкольное образование                                 505223
253    Управление образования                                 505223
36  Развитие детей дошкольного возраста                    505223
2       Начальное и среднее образование                        3514729
253    Управление образования                                 3463621
20  Общеобразовательное обучение на местном уровне         3452948
30Специальные школы                                      11019
32Школы-интернаты с особым режимом                       284822
33Школы начальные, неполные средние и средние            3096051
34Школы-интернаты                                        29537
35Специальные школы-интернаты                            31519
32  Информатизация системы среднего образования на
местном уровне                                         10673
255    Управление туризма и спорта                            51108
20  Общеобразовательное обучение на местном уровне         51108
31Спортивные школы                                       51108
3       Профессионально-техническое образование                144936
253    Управление образования                                 144936
31  Профессионально-техническое обучение                   144936
30Профессионально-технические школы                      143794
31Специальные профессионально-технические школы          1142
4       Среднее специальное образование                        225152
253    Управление образования                                 197194
8   Подготовка кадров в средних специальных учебных        197194
заведениях на местном уровне
254    Управление здравоохранения                             27958
8   Подготовка кадров в средних специальных учебных        27958
заведениях на местном уровне
5       Переподготовка кадров                                  10026
253    Управление образования                                 10026
11  Переподготовка кадров на местном уровне                10026
6 Переподготовка кадров государственных учреждений       10026
9       Прочие услуги в области образования                    7967
253    Управление образования                                 7967
2   Административные расходы на местном уровне             7967
31Районные отделы образования                            3304

32 Қалалық бiлiм бөлiмдерi                              4663
5         Денсаулық сақтау                                     3763021
1       Сан салалы ауруханалар                               16000
251   Iшкi iстер басқармасы                                16000
31  Жергiлiктi деңгейдегi сан салалы ауруханалар         16000
30 Госпитальдар                                         16000
2       Халық денсаулығын сақтау                             136585
254   Денсаулық сақтау басқармасы                          136585
31  Жергiлiктi деңгейдегi медициналық орталықтар         19817
30 СПИД-тiң»алдын алу және күрес жөнiндегi облыстық
орталықтар                                           19817
33  Жергiлiктi деңгейдегi эпидемиямен күрес              19000
39  Жергiлiктi деңгейдегi қауiптi инфекцияның алдын
алу және күрес                                       95068
30 Облыстық, аудандық санитарлық-эпидемиологиялық
станциялар                                           95068
41  Жергiлiктi деңгейдегi салауатты өмiр салтын
насихаттау                                           2700
3       Арнайы медициналық көмек                             479264
254   Денсаулық сақтау басқармасы                          479264
30  Жергiлiктi деңгейдегi арнайы ауруханалар             280653
30 Облыстық, клиникалық, психоневрологиялық ауруханалар 97449
31 Инфекциялық ауруханалар                              183204
32  Жергiлiктi деңгейде орындалатын "Туберкулез"
бағдарламасы                                         187799
30 Туберкулез ауруханалары                              132870
32 Туберкулез санаторийлерi                             54929
40  ҰОС ардагерлерi мен мүгедектерiне арналған
ауруханалар мен поликлиникалар                       10812
5       Медициналық қызметтiң басқа түрлерi                  3124019
254   Денсаулық сақтау басқармасы                          3124019
35  Қор ұстау үлгiсi бойынша бастапқы медициналық-
санитарлық көмек көрсету                             617360
36  Жергiлiктi деңгейде халыққа медициналық көмектiң
кепiлдi көлемiн көрсету                              2174450
37  Жедел жәрдем көмегi                                  297657
38  Облыс халқының денсаулығын сақтау жөнiндегi басқа
қызметтер                                            34552
31 Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрi-дәрмекпен
қамсыздандыру                                        32400
33 Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базасы         2152
9       Денсаулық сақтау саласындағы басқа қызметтер         7153
254   Денсаулық сақтау басқармасы                          7153

32Городские отделы образования                           4663
5         Здравоохранение                                        3763021
1       Больницы широкого профиля                              16000
251    Управление внутренних дел                              16000
31  Больницы широкого профиля на местном уровне            16000
30Госпитали                                              16000
2       Охрана здоровья населения                              136585
254    Управление здравоохранения                             136585
31  Медицинские центры на местном уровне                   19817
30Областные центры по профилактике и борьбе со СПИДом    19817
33  Борьба с эпидемиями на местном уровне                  19000
39  Профилактика и борьба с опасными инфекциями на местном
уровне                                                 95068
30Областные, районные санитарно-эпидемиологические
станции                                                95068
41  Пропаганда здорового образа жизни на местном уровне    2700
3       Специализированная медицинская помощь                  479264
254    Управление здравоохранения                             479264
30  Специализированные больницы на местном уровне          280653
30Областные клинические психоневрологические больницы    97449
31Инфекционные больницы                                  183204
32  Программа "Туберкулез", выполняемая на местном уровне  187799
30Туберкулезные больницы                                 132870
32Туберкулезные санатории                                54929
40  Больницы и поликлиники для ветеранов и инвалидов ВОВ   10812
5       Другие виды медицинской помощи                         3124019
254    Управление здравоохранения                             3124019
35  Оказание первичной медико-санитарной помощи по модели  617360
фондодержания
36  Оказание гарантированного объема медицинской помощи    2174450
населению на местном уровне
37  Оказание скорой помощи                                 297657
38  Прочие услуги по охране здоровья населения в области   34552
31Лекарственное обеспечение отдельных категорий граждан  32400
33Областные базы спецмедснабжения                        2152
9       Прочие услуги в области здравоохранения                7153
254    Управление здравоохранения                             7153

2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          7153
3 Облыстық басқармалар аппараттары                     7153
6         Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру       1728869
Әскери қызметшiлердiң ақшалай өтемi (мерзiмдiк
қызметтегiден басқалары)                             16985
Iшкi iстер органдарының әскери қызметшiлерiнiң
ақшалай өтемi                                        47414
Арнайы мемлекеттiк жәрдем                            326677
1       Әлеуметтiк жәрдем                                    317917
253   Бiлiм басқармасы                                     79332
6   Балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру                   79332
30 Балалар үйлерi                                       78782
31 Қамқорсыз қалған, отбасылық үлгiдегi балалар үйi
мен қабылдау алған отбасыларындағы жетiм балаларға
мемлекеттiк көмек                                    550
254   Денсаулық сақтау басқармасы                          103916
6   Балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру                   103916
30 Балалар үйi                                          103916
258   Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау
басқармасы                                           134669
32  Жергiлiктi деңгейде интернат үлгiсiндегi мекемелер
арқылы көрсетiлетiн әлеуметтiк қамсыздандыру         134539
30 Жасөспiрiм мүгедектерге арналған мектеп-интернаттар
мен психоневрологиялық интернат үйлер                35352
31 Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгiдегi
интернат-үйлер                                       68571
32 Үйге әлеуметтiк көрсететiн аумақтық орталықтар мен
бөлiмшелер                                           30616
54  4-тен артық баласы жұмыс iстемейтiн аналарға жәрдем  130
2       Әлеуметтiк қамсыздандыру                             965239
258   Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау
басқармасы                                           965239
30  Жұмыспен қамту бағдарламасы (қоғамдық жұмыс,
жұмыссыздарды кәсiби даярлау мен қайта даярлау)      63000
31  Тұрғын үй көмегi тұрмысы нашар азаматтарға әлеуметтiк
көмек көрсету (балалар мен жұмыссыздары бар
отбасыларға көмек                                    411674
30 Тұрғын үй жәрдемақысы                                230000
31 Баласы бар отбасыларға көмек                         124584
32 Туған балаға әлеуметтiк көмек                        18860
33 Жұмыс iстейтiн азаматтарды жерлеу үшiн әлеуметтiк
көмек                                                10032
34 Жұмыссыздарға материалдық көмек                      28198
35  Газ бойынша әлеуметтiк көмек                         48067

2   Административные расходы на местном уровне             7153
3 Аппарат областных управлений                           7153
6         Социальная помощь и социальное обеспечение             1728869
Денежная компенсация военнослужащим (кроме срочной
службы)                                                16985
Денежная компенсация военнослуж. органов внутр. дел    47414
Специальное государственное пособие                    326677
1       Социальная помощь                                      317917
253    Управление образования                                 79332
6   Социальное обеспечение детей                           79332
30Детские дома                                           78782
31Государственная помощь детям-сиротам, оставшимся без   550
попечения родителей, находящихся в детских домах
семейного типа и в приемных семьях
254    Управление здравоохранения                             103916
6   Социальное обеспечение детей                           103916
30Дома ребенка                                           103916
258    Управление труда, занятости и социальной защиты
населения                                              134669
32  Социальное обеспечение, оказываемое через учреждения   134539
интернатского типа на местном уровне
30Дома-интернаты для малолетних инвалидов и              35352
психоневрологические дома-интернаты
31Дома-интернаты для престарелых и инвалидов общего типа 68571
32Территориальные центры и отделения социальной помощи
на дому                                                30616
54  Пособия неработающим матерям, имеющим 4-х и более
детей                                                  130
2       Социальное обеспечение                                 965239
258    Управление труда, занятости и социальной защиты
населения                                              965239
30  Программа занятости (общественные работы,              63000
профессиональная подготовка и переподготовка
безработных)
31 Оказание социальной помощи малообеспеченным гражданам   411674
(жилищная помощь, помощь семьям, имеющим детей и
безработным)
30Жилищное пособие                                       230000
31Помощь семьям, имеющим детей                           124584
32Социальная помощь на рождение ребенка                  18860
33Социальная помощь на погребение работавших граждан     10032
34Материальная помощь безработным                        28198
35  Оказание социальной помощи по газу                     48067

37  Сұйық отын бойынша әлеуметтiк көмек                  338
38  Тұрғын-үй коммуналдық қызметi бойынша әлеуметтiк
көмек                                                297846
39  Таксиден басқа жалпы пайдаланатын көлiкте жүру
бойынша әлеуметтiк көмек                             60000
40  Электр энергиясы бойынша әлеуметтiк көмек            25123
41  Санаториялық емдеу бойынша әлеуметтiк көмек          19500
44  Бензин алу бойынша әлеуметтiк көмек                  3965
49  Байланыс бойынша әлеуметтiк көмек                    13500
51  Арнайы қозғалыс құралдарымен қамсыздандыру және
оларға техникалық қызмет көрсету                     18940
56  Үйде мүгедек балаларды тәрбиелейтiн отбасыларға
материалдық қамсыздандыру                            3286
9       Әлеуметтiк көмек пен әлеуметтiк қамсыздандыру
саласындағы басқа да қызметтер                       54637
258   Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк
қорғау басқармасы                                    54637
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          47335
30 Еңбек, жұмыспен қамту және әлеуметтiк
қамсыздандырудың жергiлiктi органдары                47335
33  Жергiлiктi деңгейдегi медициналық-әлеуметтiк сарап   7302
30 Облыстық, қалалық және аудандық медициналық-
әлеуметтiк сарап комиссиялары                        7302
7         Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы                    615000
1       Тұрғын-үй шаруашылығы                                 190000
105   Әкiмдер аппараттары                                  190000
43  Тұрғын-үй шаруашылығы                                 190000
30 Аса мұқтаж адамдарды тұрғын-үймен қамтамасыз ету     190000
4       Санитарлық жұмыстар                                  138000
105   Әкiмдер аппараттары                                  138000
35  Қоқыс пен басқа да қалдықтарды жинау мен тасу,
канализация жүйесiн пайдалану және көшелердi тазалау 138000
5       Қала көшелерiн жарықтандыру                          84000
105   Әкiмдер аппараттары                                  84000
36  Көше жарығы бойынша жұмыстарды жүргiзу мен
ұйымдастыру                                          84000
6       Қала мен елдi мекендердi көрiктендiру                203000
105   Әкiмдер аппараттары                                  203000
37  Қала мен елдi мекендердi көгалдандыру жөнiндегi
жұмыстар                                             194300
45  Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық мұқтаж үшiн жер
бөлу жұмыстар                                        8700
8         Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк             372332

37  Оказание социальной помощи по жидкому топливу          338
38  Оказание социальной помощи по жилищно-коммунальным
услугам                                                297846
39  Оказание социальной помощи по проезду на транспорте    60000
общего пользования, кроме такси
40  Оказание социальной помощи по электроэнергии           25123
41  Оказание социальной помощи на санаторно-курортное
лечение                                                19500
44  Оказание социальной помощи по приобретению бензина     3965
49  Оказание социальной помощи по связи                    13500
51  Обеспечение специальными средствами передвижения и их  18940
техническое обслуживание
56  Материальное обеспечение семьям, воспитывающим на      3286
дому детей-инвалидов
9       Прочие услуги в области социальной помощи и            54637
социального обеспечения
258    Управление труда, занятости и социальной защиты
населения                                              54637
2   Административные расходы на местном уровне             47335
30Местные органы труда, занятости и социального
обеспечения                                            47335
33  Медико-социальная экспертиза на местном уровне         7302
30Областные, городские и районные медико-социальные      7302
экспертные комиссии
7         Жилищно-коммунальное хозяйство                         615000
1       Жилищное хозяйство                                     190000
105    Аппарат акимов                                         190000
43  Жилищное хозяйство                                     190000
30Обеспечение жильем особо нуждающихся лиц населения     190000
4       Санитарные работы                                      138000
105    Аппарат акимов                                         138000
35  Сбор и удаление мусора и других отходов, эксплуатация  138000
канализационных систем и очистка улиц
5       Освещение городских улиц                               84000
105    Аппарат акимов                                         84000
36  Организация и проведение работ по уличному освещению   84000
6       Благоустройство городов и населенных пунктов           203000
105    Аппарат акимов                                         203000
37  Проведение работ по озеленению городов и населенных
пунктов                                                194300
45  Проведение работ по отводу земель для общественных     8700
нужд на на местном уровне
8         Культура, спорт и информационное пространство          372332

1       Мәдениет саласындағы қызмет                          217245
105   Әкiмдер аппараттары                                  42000
38  Жергiлiктi деңгейдегi демалысты ұйымдастыру          42000
30 Хайуанаттар паркi мен дендропарктер                  42000
252   Бiлiм басқармасы                                     47983
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          1705
3 Облыстық басқармалар аппараттары                     1705
30  Жергiлiктi деңгейдегi мәдениет ұйымдарын есептiк
қызметтермен қамсыздандыру                           680
93 Орталықтандырылған бухгалтерия                       680
35  Мәдени демалысты ұйымдастыру                         7655
36  Жергiлiктi деңгейде театрлық және сахналық
шараларды жүргiзу                                    4000
37  Жергiлiктi деңгейде мемлекеттiк қайраткерлерiн
мәңгi есте қалдыру                                   27800
38  Жергiлiктi деңгейде сахналық шараларды жүргiзу       5000
39  Жергiлiктi деңгейде тарихи мәдени құндылықтарды
сақтау                                               1143
253   Бiлiм басқармасы                                     127262
35  Жергiлiктi деңгейде балалармен мәдени шаралар
жүргiзу                                              127262
2       Спорт және туризм                                    40637
255   Туризм және спорт басқармасы                         40637
2   Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiктiк шығындар          3262
3 Облыстық басқармалар аппараттары                     3262
30  Жергiлiктi деңгейде спорт шараларын жүргiзу          37375
3       Ақпарат кеңiстiгi                                    114450
105   Әкiмдер аппараттары                                  80000
46  Жергiлiктi деңгейдегi газет-журналдар арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын жүргiзу                 30000
47  Жергiлiктi деңгейдегi теледидар арқылы мемлекеттiк
ақпарат саясатын жүргiзу                             50000
252   Мәдениет басқармасы                                  25060
34  Жергiлiктi деңгейде ақпарат өтiмдiлiгiмен
қамсыздандыру                                        25060
30 Кiтапханалар                                         25060
261   Архив қоры бөлiмi                                    9390
30  Жергiлiктi деңгейде архив қорының, баспа
басылымдарының сақталуын және олардың арнайы
пайдаланылуын қамсыздандыру                          9390
30 Облыстық және қалалық архивтер                       9390
10        Ауыл, су және орман шаруашылығы мен табиғатты қорғау 70000
5       Қоршаған ортаны қорғау                               70000

1       Деятельность в области культуры                        217245
105    Аппарат акимов                                         42000
38  Организация отдыха на местном уровне                   42000
30Зоопарки и дендропарки                                 42000
252    Управление культуры                                    47983
2   Административные расходы на местном уровне             1705
3 Аппарат областных управлений                           1705
30  Обеспечение учетными услугами организаций культуры на  680
местном уровне
93Централизованные бухгалтерии                           680
35  Организация культурного досуга                         7655
36  Проведение театрально-зрелищных мероприятий на местном
уровне                                                 4000
37  Увековечение памяти деятелей государства на местном
уровне                                                 27800
38  Проведение зрелищных мероприятий на местном уровне     5000
39  Хранение историко-культурных ценностей на местном
уровне                                                 1143
253    Управление образования                                 127262
35  Проведение культурных мероприятий с детьми на местном
уровне                                                 127262
2       Спорт и туризм                                         40637
255    Управление туризма и спорта                            40637
2   Административные расходы на местном уровне             3262
3 Аппарат областных управлений                           3262
30  Проведение спортивных мероприятий на местном уровне    37375
3       Информационное пространство                            114450
105    Аппарат акимов                                         80000
46  Проведение государственной информационной политики     30000
через газеты и журналы на местном уровне
47  Проведение государственной информационной политики     50000
через телерадиовещание на местном уровне
252    Управление культуры                                    25060
34  Обеспечение общедоступности информации на местном
уровне                                                 25060
30Библиотеки                                             25060
261    Отдел архивного фонда                                  9390
30  Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных      9390
изданий и их специальное использование на местном
уровне
30Областные и городские архивы                           9390
10        Сельское, водное и лесное хозяйство и охрана природы   70000
5       Охрана окружающей среды                                70000

105   Әкiмдер аппараты                                     70000
34  Жергiлiктi деңгейде қоршаған ортаны қорғауды
ұйымдастыру                                          70000
30 Қоршаған ортаны қорғаудың облыстық (қалалық) қорлары 5366
31 Қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi жұмыстар            64634
11        Өнеркәсiп, құрылыс және жер қойнауын пайдалану       142000
2       Құрылыс                                              142000
105   Әкiмдер аппараттары                                  42000
48  Жергiлiктi деңгейдегi жобалық-iздестiру,
конструкторлық және технологиялық жұмыстар           42000
130   Алматы қаласының Әкiмi                               100000
30  Алматы қаласындағы метро құрылысы                    100000
12        Көлiк пен байланыс                                   431816
1       Автомобиль көлiгi                                    431816
105   Әкiмдер аппараттары                                  431816
39  Қала жолдарының жұмысын қамсыздандыру                237200
49  Жергiлiктi деңгейдегi автомобиль жолдарын салу       194616
30 Жергiлiктi деңгейдегi автомобиль жолдарын жөндеу     194616
13        Басқалар                                             319501
3       Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау                          49501
105   Әкiмдер аппараттары                                  49501
80  Жергiлiктi деңгейдегi шағын кәсiпкерлiктi қолдау     49501
9       Басқалар                                             270000
105   Әкiмдер аппараттары                                  270000
52  Жергiлiктi атқару органдарының резервi               263000
57  Қозғалмайтын мүлiктi бағалау                         7000
14        Қарызды өтеу                                         289
1       Қарызды өтеу                                         289
105   Әкiмдер аппараттары                                  289
53  Жергiлiктi атқару органдарының қарызын өтеу          289
11 Заем бойынша, сыйақы төлеу                           289
15        Ресми трансферттер                                   16161844
1       Ресми трансферттер                                   16161844
130   Алматы қаласының Әкiмi                               16161844
26  Облыстық бюджеттен республикалық бюджетке
трансферттер                                         16161844
16        Қаржыландыру                                         210
1       Негiзгi қарызды өтеу                                 210
105   Әкiмдер аппараттары                                  210
55  Жергiлiктi атқару органдардың қарызын өтеу           210
Бұрынғы бюджеттiк ұйымдардың кешiктiрiлген қаржылық
мiндеттемесiн орындау                                24174
---------------------------------------------------------------------------
ШЫҒЫСТАР  жиыны                               29351115
---------------------------------------------------------------------------
I сайланған Алматы
қалалық Мәслихаты
ХХIII сессиясының төрағасы
I сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы

105    Аппарат акимов                                         70000
34  Организация охраны окружающей среды на местном уровне  70000
30Областные (городские) фонды охраны окружающей среды    5366
31Проведение работ по охране окружающей среды            64634
11        Промышленность, строительство и недропользование       142000
2       Строительство                                          142000
105    Аппарат акимов                                         42000
48  Проектно-изыскательские, конструкторские и             42000
технологические работы на местном уровне
130    Аким города Алматы                                     100000
30  Строительство метрополитена в г.Алматы                 100000
12        Транспорт и связь                                      431816
1       Автомобильный транспорт                                431816
105    Аппарат акимов                                         431816
39  Обеспечение функционирования городских дорог           237200
49  Строительство автомобильных дорог на местном уровне    194616
30Реконструкция автомобильных дорог местного значения    194616
13        Прочие                                                 319501
3       Поддержка предпринимательской деятельности             49501
105    Аппарат акимов                                         49501
80  Поддержка малого предпринимательства на местном уровне 49501
9       Прочие                                                 270000
105    Аппарат акимов                                         270000
52  Резерв местных исполнительных органов                  263000
57  Обеспечение оценки недвижимого имущества               7000
14        Обслуживание долга                                     289
1       Обслуживание долга                                     289
105    Аппарат акимов                                         289
53  Обслуживание долга местных исполнительных органов      289
11Выплата вознаграждений (интересов) по займам           289
15        Официальные трансферты                                 16161844
1       Официальные трансферты                                 16161844
130    Аким города Алматы                                     16161844
26  Трансферты из областного бюджета в республиканский
бюджет                                                 16161844
16        Финансирование                                         210
1       Погашение основного долга                              210
105    Аппарат акимов                                         210
55  Погашение долга местных исполнительных органов         210
Выполнение просроченных финансовых обязательств бывших 24174
бюджетных организаций
ИТОГО расходов                                         29351115
___________________________________________________________________________
Председатель
ХХIII-й сессии Алматинского
городского Маслихата
I-го созыва                            В.Киселев
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата I-го созыва                  Ж.Турегельдинов