Тұрғындарды әлеуметтік қорғау және еңбек жөніндегі Солтүстік Қазақстан облыстық департаментінің құрамына өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің шешімі 1998 ж. 07.10. N 210 Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 1998 ж. 12.18. N 45 тіркелінді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2007 жылғы 24 мамырдағы N 16 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2007.05.24 N 16 Шешімімен
Қазақстан Республикасының тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi Министрдiң 29.06.1998 ж. N 138 "Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi жергiлiктi органдардың бөлiмшелерiнiң типтiк /мүшелiк/ құрылымдарына өзгерiстер енгiзу туралы "Бұйрығына сәйкес, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiнiң 13.08.1998 ж. N 20-23/6475 тапсырмасын /ережесiн/ және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 19.02.1998 ж. N 119 P980119_ Қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998-2000 жылғы iс-қимыл бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспарын орындау үшiн облыс әкiмi шешім шығарды:
1. Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi департаменттiң 01.01.1998 ж. штаттық саны ұсынылған құрылымға сәйкес, облыстық бюджеттен қаржыландыратын 70 бiрлiк бекiтiлсiн.
2. Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi департаментiнiң жанынан құрылымдық бөлiмше құқындағы тұрғындарға әлеуметтiк көмек көрсету орталығын құрсын.
3. Тұрғындарға әлеуметтiк көмек көрсету орталығы туралы қағидасын 1 қосымшаға сәйкес бекiтсiн.
4. Солтүстiк Қазақстан облысының тұрғындарды әлеуметтiк қорғау еңбек жөнiндегi департаментiнiң құрылымын 2 қосымшаға сәйкес бекiтсiн.
5. Облыс әкiмiнiң 1996 жылғы 29 мамырдағы N 118 "Тұрғын үйдi ұстау және тұрғын үй коммуналдық қызметтердiң жаңа төлем жүйесiне кезең-кезеңмен көшу туралы" шешiмiнiң 6.1. пунктiн және жоғарыда көрсетiлген шешiмнiң 2 қосымшасына сәйкес тұрғын үй жөнiндегi жәрдемақы қызметiнiң нұсқаулық ереже қызметiн белгiлесiн.
6. Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi қалалық бөлiмдердiң тұрғын үй жөнiндегi жәрдемақы орталығының қызметкерлер санының лимитiн Көкшетау қаласы бойынша - 3 бiрлiк, Петропавл қаласы бойынша - 5 бiрлiк жiберсiн.
7. Петропавл, Көкшетау қалаларының және облыс аудандарының әкiмдерiне 31.02.1998 жылға дейiнгi мерзiм iшiнде қызметкерлер санының лимитiн, тұрғын үй жөнiндегi жәрдемақыны төлеу жөнiндегi таратылатын орталықтың iстерiн және мүлкiн басқару жөнiндегi өкiлетiн жiбере отырып, тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi аудандық және қалалық бөлiмдер жанынан тұрғындарға әлеуметтiк көмек көрсету орталығын құрсын. Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi облыстық департаментпен бiрлесе отырып, тұрғындарға әлеуметтiк көмек көрсету орталығының құрылымының, оларға штаттық бiрлiк, функция және тұрғын үй жөнiндегi жәрдемақы төлеу жөнiндегi таратылатын орталықтың iстерiн және мүлкiн басқару жөнiндегi өкiлеттi бере отырып әзiрлесiн және бекiтсiн.
Тұрғын үй жөнiндегi жәрдемақының таралатын орталығы қызметкерлерiн,
сондай-ақ тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек жөнiндегi аудандық және
қалалық бөлiмдерiн босату қолданылып жүрген заңның талаптарына сәйкес
жүргiзiлсiн.

О внесении изменений в структуру Северо-Казахстанского областного департамента по труду и социальной защиты населения
Решение Акима Северо-Казахстанской области от 07 октября 1998 г. № 210. Зарегистрировано управлением юстиции Северо-Казахстанской области 18.12.1998 г. за № 45. Утратило силу - решением акима Северо-Казахстанской области от 24 мая 2007 года N 16
Сноска. Утратило силу - решением акима Северо-Казахстанской области от 24.05.2007 N 16
В соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29. 06.1998г. N 138 "О внесении изменений в типовую структуру подразделений местных органов по труду и социальной защиты населения", во исполнение поручения Премьер - Министра Республики Казахстан от 13. 08.1998 г. N 20-23/6475 и Плана мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998 - 2000 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19.02.1998 г. N 119, аким области РЕШИЛ:
1. Утвердить с 01. 01.1999 года штатную численность департамента по труду и социальной защиты населения в соответствии с предложенной структурой, с финансированием из областного бюджета 70 единиц.
2. Образовать при департаменте по труду и социальной защиты населения на правах структурного подразделения Центр социальной помощи населению.
3. Утвердить Положение о Центре социальной помощи населению согласно приложению.
4. Утвердить структуру департамента по труду и социальной защиты населения Северо-Казахстанской области согласно приложению 2.
5. Отменить действие п. 6.1, решения акима области от 29 мая 1996г. N 118 " О поэтапном переходе на новую систему оплаты содержания жилья и жилищно - коммунальных услуг " и примерное Положение о службе жилищных пособий, согласно приложению 2 к вышеуказанному решению.
6. Передать лимит численности работников Центра жилищных пособий городским отделам по труду и социальной защиты населения по г. Кокшетау-3 единицы, по г. Петропавловску - 5 единиц.
7. Акимам г. Петропавловска, Кокшетау и районов области в срок до 31.12.1998 года образовать Центры социальной помощи населению при районных и городских отделах по труду и социальной защиты населения с передачей им лимита численности работников, полномочий по управлению имуществом и делами упраздняемых Центров по выплате жилищных пособий. По согласованию с областным департаментом по труду и социальной защиты населения разработать и утвердить структуру центров социальной помощи населению с передачей им штатных единиц, функций и полномочий по управлению имуществом и делами упраздненных центров по выплате жилищных пособий.
Высвобождение работников упраздняемых центров жилищных пособий, а также районных и городских отделов по труду и социальной защиты населения, провести в соответствии с требованиями действующего законодательства.

8. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау жасау облыс әкiмiнiң орынбасары
В.П.Никандровқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмiнiң
1998 ж. 7 қазанындағы N 210
шешiмiне 1 қосымша
Солтүстiк Қазақстан облысының халыққа
әлеуметтiк көмек көрсету орталығы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ереже
1. Халыққа әлеуметтiк көмек көрсету орталығы /iлгерiде орталық/ Солтүстiк Қазақстан облысының еңбек және халыққа әлеуметтiк көмек департаментiнiң құрылымдық бөлiмшесi болып табылады және облыс тұрғындарына мекен-жайлық әлеуметтiк көмек көрсету жөнiндегi қызметiн жүзеге асырады.
2. Орталықтың құрылымдық және штаттық саны Қазақстан Республикасының еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен келiсу бойынша облыс әкiмiнiң анықталады және бекiтiледi.
3. Орталықты ұстау шығысы мен материалдық техникалық жабдықтауды қаржыландыру облысты бюджет қаржысының есебiнен жүзеге асырылады.
2. Орталықтың негiзгi қызметтерi
4. Орталықтың негiзгi қызметi болып мыналар табылады:
заңдарға сәйкес тұрғындарға мекен-жайлық әлеуметтiк көмек көрсету
бөлiгiнде азаматтардың әлеуметтiк құқын қамтамасыз ету;
тұрғындарға мекен-жайлық әлеуметтiк көмек көрсетуде мемлекеттiк
әлеуметтiк саясаты жүзеге асыру;
әлеуметтiк көмектi керек ететiн адамдардың құрамын анықтау;
жеңiлдiкке құқы бар азаматтарға, сондай-ақ әлеуметтiк қорғауды керек
ететiн азаматтар мен отбасыларға жеке есеп жасау;
аз қамтамасыз етiлген азаматтар мен отбасылардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету;
жеңiлдiк беруге байланысты мәселенi шешудi;
жеңiлдiкке құқы бар азаматтардың жеңiлдiктерiн ақшалай төлеудi;
бiржолғы төлемдi, ақшалай өтемдi белгiлеу және жүзеге асыру мәселесiн
шешу;
балалары бар аз қамтамасыз етiлген отбасыларға жәрдемақы белгiлеу
және төлеу;
тұрғын үйлiк жәрдемақыны белгiлеу және төлеу;
жерлеу жәрдемақысын белгiлеу және төлеу;
мүгедектiк жөнiндегi, асыраушысынан айырылғандығы жөнiндегi, жасы жөнiндегi мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыны төлеу;
аймақтық деңгейде бекiтiлген басқа әлеуметтiк көмек түрлерiн көрсету;
аймақтық деңгейдегi тұрғындарға әлеуметтiк көмек бағдарламасын жүзеге
асыру және әлеуметтiк қорғаудың республикалық бағдарламасына ұсыну;
орталық құзыретке жататын мәселелер жөнiнде азаматтарда қабылдау және
кеңес беру;
әлеуметтiк көмек алуға үмiттенетiн азаматтардың ұсынысын, өтiнiшiн
және арызын қарау және қажеттi шаралар қабылдау;
мемлекеттiк әлеуметтiк көмекке құқылығын растайтын, өтiнушiмен
ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексеру;
отбасына тиесiлi жәрдемақының сомасын есептеу;
шығыстарды жабуға ақшалай қаржының қажеттiлiгiн болжамдау;
жоғары ұйымдарға мемлекеттiк есеп және ақпараттық құжаттарды ұсыну;
бар заңдарға сәйкес азаматтарға ұсынылған әлеуметтiк көмектiң түрлерi
туралы халыққа ақпарат беру;
қайырымдылық қормен жұмыс.
3. Халыққа әлеуметтiк көмек орталығының құқы мен мiндеттерi

8. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима области Никандрова В. П.
Аким области
Приложение N 1
к решению акима области
от 7 октября 1998 года N 210
П О Л О Ж Е Н И Е
о центре социальной помощи населению
Северо-Казахстанской области
I. Общие положения
1. Центр социальной помощи населению (далее Центр) является структурным подразделением Северо-Казахстанского областного департамента по труду и социальной защиты населения и осуществляет функции по оказанию адресной социальной помощи населению области.
2. Структура и штатная численность центра определяется и утверждается акимом области по согласованию с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Финансирование расходов на содержание и материально - техническое оснащение Центра осуществляется за счет средств областного бюджета.
II. Основные функции центра
4. 0сновными функциями Центра являются:
обеспечение социальных прав граждан в части адресной социальной помощи населения в соответствии с законодательством,
реализация государственной социальной политики в адресной социальной помощи населению,
определение контингента лиц, нуждающихся в социальной помощи,
персональный учет граждан, имеющих право на льготы, а также малообеспеченных граждан и семей, нуждающихся в социальной защите,
оказание социальной помощи отдельным категориям малообеспеченных граждан и семей,
решению вопросов, связанных с предоставлением льгот, предоставлению льгот в виде денежных выплат лицам, имеющим право на льготы, назначению и осуществлению единовременных выплат, денежных компенсаций,
назначение и выплата пособий малообеспеченным семьям, имеющим детей,
назначение и выплата жилищных пособий,
назначение и выплата пособий на погребение, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту,
оказание других видов социальной помощи, установленной на региональном уровне,
разработка программ социальной помощи населению на региональном уровне и предложений к республиканским программам социальной зашиты,
прием и консультирование граждан по вопросам, отнесенным к компетенции Центра, рассмотрение предложений, заявлений и жалоб граждан, претендующих на получение социальной помощи, принятие необходимых мер,
проверка правильности представленных заявителем документов, подтверждающих право на государственную социальную помощь,
расчет причитающейся семье суммы пособия. Оформление того или иного вида социальной помощи,
прогнозирование потребности финансовых средств на покрытие затрат,
представление государственной отчетности и информативных документов вышестоящей организации,
информирование населения о предоставляемых видах социальной помощи гражданам в соответствии с действующим законодательством,
работа с благотворительными фондами.
III. Права и обязанности Центра социальной помощи населению

5. Орталық жүктеген қызметтi атқару үшiн мынандай құқы бар:
оған жүктелген қызметтi жүзеге асыру үшiн қажеттi анықтамалық, нормативтiк және басқа да құжаттарды өзiнен жоғарғы ұйымдармен және жергiлiктi атқарушы органдармен бекiтiлген тәртiпте талап етуге және алуға;
әлеуметтiк көмектi талап ететiн үмiткерлерден, жеңiлдiктер беруге және жәрдемақы тағайындау үшiн заңдылыққа сәйкес құжаттарды талап етуге;
жеңiлдiк алуға және жәрдемақы берiлетiн үмiткерлердiң ұсынған мәлiметтерiн, көшiрмелерiн, ПИК басшыларымен, басқа да мүмкiн болған хабарлаушылармен кездесу және әңгiмелесу жолымен тексеруге;
мына азаматтардың ақшалай төлемдерiн тоқтата тұруға және бұзуға:
1) бiле тұра дәйексiз құжаттар бергендерге;
2) үш ай iшiнде тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметке фактiге негiзделген шығысты төлемегендерге;
төмендегi орталықтардың қызметiне жалпы басшылықты iске асыруға;
арызданушының ұсынған құжаттарының дұрыстығын тексеруге, кiрiсi туралы ұсынған мәлiметтердiң дұрыстығын тексерудi iске асыруға. Кiрiс туралы ұсынылған мәлiметтердiң дұрыстығын тексеру, кiрiс алатын жер бойынша ұйымға ресми талап етудi рәмiздеу жолымен жүзеге асырылады.
4. Орталықтың қызметiн ұйымдастыру
6. Орталықтың қызметiн еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау
жөнiндегi департамент бастығының қызметiне тағайындалатын бастық басқарады
/бiр мезгiлде еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау департаментi
бастығының орынбасары болып табылады/.
7. Орталықтың бастығы орталыққа жүктелген мiндеттер мен қызметтердiң
орындалуына арнайы жауапкершiлiктi атқарады, өз құзiретi шегiнде.
8. Орталықтың қызметi нәтижесiнде пайда болған ұрыстар орнатылған
заңды тәртiпте шешiледi.
Еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау
мәселесi жөнiндегi үйлестiру кеңесi
Төрағасы                - еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау
мәселесi жөнiндегi департаментiнiң бастығы
Төраға орынбасары       - еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау
мәселесi жөнiндегi департамент бастығының
бiрiншi орынбасары
Кеңес мүшелерi          - облыстық жұмыспен қамту орталығының бастығы
- зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк
орталықтың облыстық филиалының директоры
- еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау
мәселесi жөнiндегi департамент бастығының
орынбасары, халыққа әлеуметтiк көмек
орталығының бастығы
- облыстық жұмыспен қамту орталығы бастығының
орынбасары
- облыстық жұмыспен қамту орталығының бөлiм
бастығы
- зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк
орталықтың облыстық филиалы директорының
орынбасары
- зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк
орталықтың облыстық филиалының бөлiм
бастығы
Барлығы: 9 адам
Облыс әкiмiнiң
1999 ж. 7 қазандағы N 210
шешiмiне 2 қосымша
Еңбек және халықты әлеуметтiк қолдау жөнiндегi
облыстық департаментiнiң құрылымы
1. Департамент бастығы
2. Департамент бастығының орынбасары
3. Департамент бастығының бiрiншi орынбасары
4. Департамет бастығының орынбасары, халыққа әлеуметтiк көмек
орталығының бастығы
5. Бухгалтерлiк есеп және есеп беру бөлiмi 6 адам, соның iшiнде
ведомство аралық мекемелер жөнiндегi сектор 3 адам
6. Қаржылық жоспарлау және талдау бөлiмi 4 адам
7. Әлеуметтiк сақтандыру қорының секторы 3 адам
8. Ақпараттық технология және компьютермен қамтамасыз ету бөлiмi 4
адам
9. Ұйымдық-бақылау және әкiмшiлiк-шаруашылық жұмысы бөлiмi 8 адам
10. Интернат үйлерi
11. МСЭК
12. Еңбектiң мемлекеттiк инспекциясы бөлiмi 16 адам
13. Құқықтық жұмыс секторы 5 адам
14. Еңбектi қорғау секторы 9 адам
15. Өмiр, еңбек ақысы, әлеуметтiк партнерлiк және жұмыспен қамту
деңгейiнiң бөлiмi 7 адам
16. Жұмыспен қамту секторы 3 адам
17. Құқықтық кеңес және талаптық-қуыным жұмыстары секторы 3 адам
18. Кадрлармен жұмыс жөнiндегi бас маман 1 адам
19. Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға жәрдемақы тағайындау және төлеу
бөлiмi 5 адам
20. Мүгедектiгi жөнiндегi, асыраушысынан айырылғандығы жөнiндегi,
жасы жөнiндегi мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыны тағайындау және төлеу
бөлiмi 5 адам
21. Мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жөнiндегi бөлiм 5 адам
Барлық штат: 70 адам

5. Для выполнения возложенных функций Центр имеет право:
запрашивать и получать в установленном порядке от своей вышестоящей организации и местного исполнительного органа справочные, нормативные и иные документы, необходимые для осуществления функций, возложенных на него,
запрашивать от претендентов на социальную помощь требуемые в соответствия с законодательством документы для предоставления льгот и назначения пособий,
проверять сведения, предоставленные претендентами на получение пособий и предоставление льгот, путем встреч и бесед с соседями, руководством КСК, другими возможными информаторами,
приостанавливать и отменять денежные выплаты гражданам:
1) предоставившим заведомо недостоверные документы,
2) не оплатившим в течении 3 месяцев фактических расходов на содержание жилища и за коммунальные услуги,
осуществлять общее руководство деятельностью нижестоящих Центров,
осуществлять проверку достоверности представленных заявителем документов, проверять правильность представленных данных о доходах. Проверка правильности представленных данных о доходах осуществляется путем оформления официального запроса в организации по месту получения доходов.
1V. Организация деятельности Центра
6. Деятельность Центра возглавляет начальник ( одновременно является заместителем начальника Департамента по труду и социальной защите населения, назначаемый на должность начальником департамента по труду и социальной защите населения.
7. Начальник Центра несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Центр задач и функций, в пределах своей компетенции.
8. Споры, возникшие в результате деятельности Центра разрешаются в установленном законодательством порядке.
Приложение 2
к решению акима области
от 7 октября 1998 года  N 210
СТРУКТУРА
Областного департамента по труду и социальной защите населения
Начальник департамента
Зам. начальника департамента        1-й зам.начальника департамента
Отдел бухгалтерского учета и
отчетности 6 чел.
в т.ч. сектор по подведомственным
учреждения 3 чел.
Отдел финансового планирования и
анализа 4 чел.
Сектор фонда социального                Отдел государственной инспекции
страхования 3 чел.                       труда 16 чел.
Сектор правовой
Сектор охраны
Отдел информационных                     работы                    труда
технологий и компьютерного                5 чел.                   9 чел.
обучения 4 чел.
Отдел организационно -                Отдел уровня жизни, оплаты труда,
контрольной и административно -     социального партнерства и занятости
хозяйственной работы 8 чел.                                   7 чел.
сектор
занятости 3 чел.
Дома - интернаты                                        Сектор
юридической консультации
и претензионно-исковой работы 3 чел.
МСЭК                                 Главный специалист по работе
с кадрами 1 чел.
Продолжение структуры
_________________________________________________________________________
Зам.начальника департамента,
начальник центра социальной
помощи населению.
Отдел назначения и выплаты
пособий малообеспеченным
гражданам 5 чел.
Отдел назначения и выплаты
государственных социальных
пособий по инвалидности,
по потере кормильца
и по возрасту 5 чел.
Отдел по работе
с инвалидами и ветеранами
4 чел.
Всего штат: 70 человек
Координационный совет по вопросам труда,
занятости и социальной защиты населения
Председатель     - начальник департамента по труду и социальной защите
населения
Заместитель       - 1 - й заместитель начальника департамента по труду
председателя        и социальной защиты населения
Члены совета :    - начальник областного центра занятости
- директор областного филиала государственного
центра по выплате пенсий
- заместитель начальника департамента по труду и
социальной защиты населения
- начальник центра социальной помощи населению
- заместитель начальника областного центра занятости
- начальник отдела областного центра занятости
- заместитель директора областного филиала
государственного центра по выплате пенсий
- начальник отдела областного филиала государственного
центра по выплате пенсий
Итого :      9 человек