Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сатуды енгізу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 28 наурыз N 55 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 2 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 725. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 15 қарашадағы N 346 қаулысымен. ~V990978
Ішкі валюта рыногында қалыптасқан жағдайды, сондай-ақ елдің төлем балансының нашарлауын ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Z952155_ Заң күші бар Жарлығына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 54 V990724_ қаулысымен бекітілген "Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сату туралы" нұсқаулыққа сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағында тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді 50 процент мөлшерінде міндетті түрде сату осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап енгізілсін.
2. Ішкі валюта рыногында міндетті түрде сатылуға тиісті шетел валютасының ұсынылған тізімі бекітілсін.
3. Валюталық реттеу және бақылау басқармасы (Қасымжанова Г.З.) осы қаулыны Ұлттық Банктің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Мерзімді басылымдар және іскерлік ақпарат бөлімі (Байменов Х.Қ.) осы қаулыны республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Тауар (жұмыс, қызмет)
экспортынан шетел валютасымен
түскен түсімді міндетті түрде сатуды енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 55 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының ішкі рыногында
уәкілетті банктер арқылы міндетті түрде
сатылуға тиісті валюталардың
Тізімі
Австрия шиллингi
Ағылшын стерлинг фунты
Бельгия франкi
Голланд гульденi
АҚШ доллары
Еуро (Еуропалық одақтың бiрыңғай валютасы)
Ирланд фунтi
Испан песетi
Итальян лирi
Немiс маркасы
Португал эскудосы
Фин маркасы
Француз франкi
Швейцар франкi
Жапон йенi
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Икебаева А.Ж.

О введении обязательной продажи выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)
Постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 02.04.1999 г. за N 725. Утратил силу - постановлением Нацбанка РК от 15 ноября 1999г. N 346 ~V990978
Принимая во внимание ситуацию, сложившуюся на внутреннем валютном рынке, а также учитывая ухудшение платежного баланса страны и в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О Национальном Банке Республики Казахстан" Z952155_ от 30 марта 1995 года и Инструкцией об обязательной продаже выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг), утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 54 V990724_ , Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести на территории Республики Казахстан обязательную продажу валютной выручки от экспорта товаров (работ, услуг) в размере 50% со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемый перечень иностранных валют, подлежащих обязательной продаже на внутреннем валютном рынке.
3. Управлению валютного регулирования и контроля (Касымжанова Г.З.) довести настоящее постановление до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Отделу периодических изданий и деловой информации (Байменов Х.К.) опубликовать настоящее постановление в республиканских средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Приложение N 1
к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан "О введении обязательной продажи выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)" N 55 от 28 марта 1999 г.
Список
валют, подлежащих обязательной
продаже на внутреннем валютном рынке
Республики Казахстан через уполномоченные банки
Австрийский шиллинг
Английский фунт стерлингов
Бельгийский франк
Голландский гульден
Доллар США
Евро (Единая валюта Европейского союза)
Ирландский фунт
Испанская песета
Итальянская лира
Немецкая марка
Португальское эскудо
Финляндская марка
Французский франк
Швейцарский франк
Японская йена
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Жакупова Э.)