Құбырлы көлік арқылы өткізілетін табиғи газдарды кедендік ресімдеудің жерлері туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті 1999 жылғы 10 наурыз N 53-п Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 28 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 744. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті төрағасының 2001 жылғы 15 ақпандағы N 51 бұйрығымен. ~V011441
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Z952368_ Жарлығының 154 бабына сәйкес батыс және оңтүстік жүйеден құрылған, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы табиғи газдың өтілуін жүзеге асыратын магистральды газ құбырларының орналасу ерекшеліктеріне байланысты
Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өтілетін табиғи газды кедендік ресімдеу табиғи газды өткізетін тұлғаны қай жерде тіркелгеніне қарамастан, табиғи газды тұтынуға (жөнелтуге) шығаратын қызмет аймағындағы кеден органдары жүргізсін.
2. Жер астындағы газ қоймаларына құйылатын табиғи газдарды кедендік ресімдеу:
"Базой" - Ақтөбе облысы бойынша Кеден басқармасында жүргізілсін.
"Полторацкое" - Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кеден басқармасында жүргізілсін.
"Ақыр-төбе" - Жамбыл облысы бойынша Кеден басқармасында жүргізілсін.
3. "Интергаз Орталық Азия" ЖАҚ-ның транзитпен және жеке мұқтаждық пен шығынға (ЖМПШ) тасымалданып өткізілетін табиғи газды кедендік ресімдеу:
батыс жүйесі бойынша ("Бұхара-Орал", "Орта-Азия-Орталық", "Одақ", "Мақат-Солтүстік Кавказ", "Орынбор - Новопсковск" газ құбырлары) - Батыс Қазақстан облысы бойынша Кеден басқармасында жүргізілсін;
оңтүстік жүйесі бойынша ("Бұхардың газ айдау аудандары -
Ташкент-Бішкек-Алматы", "Газли-Шымкент" газ құбырлары) - Алматы қаласы
бойынша Кеден басқармасында жүргізілсін.
4. Осы бұйрықтың мәтіндік мәліметі кеден басқармаларына, кедендерге
жеткізілсін.
5. Бұйрықтың орындалуын қадағалау Энергиялық қорларға кедендік
бақылауды ұйымдастыру басқармасына (А. Садықов) жүктелсін.
Төраға міндетін атқарушы
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Нарбаев Е.А.

О местах таможенного оформления природного газа, перемещаемого трубопроводным транспортом
Приказ Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 10 марта 1999 года N 53-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.04.1999 г. за N 744. Утратил силу - приказом Таможенного Комитета МГД РК от 15 февраля 2001 г. N 51 ~V011441
В связи с особенностью расположения магистральных газопроводов, по которым осуществляется перемещение природного газа через таможенную границу Республики Казахстан, состоящих из западной и южной систем, в соответствии со ст.154 Указа Президента Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" Z952368_ приказываю:
1. Таможенное оформление природного газа, перемещаемого через таможенную границу Республики Казахстан, производить в таможенных органах, в зонах деятельности которых производится потребление (отправка) природного газа вне зависимости от места регистрации лица, перемещающего природный газ.
2. Таможенное оформление природного газа, закачиваемого в подземные хранилища газа:
- "Базой" - производить в Таможенном управлении по Актюбинской области;
- "Полторацкое" - производить в Таможенном управлении по Южно-Казахстанской области;
- "Акыр-Тобе" - производить в Таможенном управлении по Жамбылской области.
3. Таможенное оформление природного газа, перемещаемого перевозчиком
ЗАО "Интергаз Центральная Азия" транзитом и на собственные нужды и потери
(СНИП):
- по западной системе (газопроводы: "Бухара-Урал", "Средняя
Азия-Центр", "Союз", "Макат-Северный Кавказ", "Оренбург-Новопсковск") -
производить в Таможенном управлении по Западно-Казахстанской области;
- по южной системе (газопроводы: "Бухарский газоносный район-Ташкент-
Бишкек-Алматы", "Газли-Шымкент") производить в Таможенном управлении
по г. Алматы.
4. Данный приказ довести до сведения таможенных управлений, таможен.
5. Контроль за исполнением приказа возложить на Управление
организации таможенного контроля за энергоресурсами (А. Садыков).
И.О. Председателя
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Сельдемирова И.Г.)