Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 25 қарашадағы N 17 қаулысымен бекiтiлген Бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған қаржы тұрақтылығының өлшемдерiн (нормативтерiн) есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы нұсқаулыққа толықтырулар енгiзу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 1999 жылғы 9 көкек N 27. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 маусымдағы № 75 қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.06.01 № 75 қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының рөлін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 25 қарашадағы N 17 қаулысымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 12 қаңтарда 663 V980663_ нөмiрмен тiркелген Бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеғе асыратын ұйымдарға арналған қаржы тұрақтылығының өлшемдерiн (нормативтерiн) есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы нұсқаулыққа мынадай толықтырулар енгізiлсiн:
12-тармағы мынадай мазмұнды екiншi және үшiншi бөлiктермен толықтырылсын: "осы Брокер-дилер мүшесi болып табылатын бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымының өтiнiшi болған кезде Ұлттық комиссияның Директораты бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензияны қолдануды тоқтата тұрмауға және осындай лицензияны қайтарып алмауға құқылы. Осы өтiнiштi берудiң тәртiбi бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымының оның басқару органының (Биржалық кеңесiнiң, қауымдастық кеңесiнің/Президиумының) Ұлттық комиссия Директоратымен келiсу бойынша бекiткен нормативтiк актiсiмен айқындалу керек (осы бөлiк Ұлттық комиссия Директоратының 1999 жылғы 09 көкектегі N 27 қаулысымен енгiзiлген).
Бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензияны тоқтата тұрмау және осы Брокер-дилерге қаржы тұрақтылығының өлшемдерiн (нормативтерiн) осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес келтiру жөнiнде қосымша мерзiм беру туралы өтiнiшiн Ұлттық комиссияның Директораты қанағаттандырған жағдайда, осы Брокер-дилер аталған мерзiм аяқталғанға дейiн осы Нұсқаулықтың 10-тармағымен белгiленген мiндеттердi орындаудан босатылады (осы бөлiк Ұлттық комиссия Директоратының 1999 жылғы 09 көкектегi N 27 қаулысымен енгізілген)."

О внесении дополнения в Инструкцию о порядке расчета и применения критериев (нормативов) финансовой устойчивости для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утвержденную постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 25 ноября 1998 года N 17
Постановление Национальной комиссии по ценным бумагам Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года N 27 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4.06.1999г. за N 795. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 июня 2010 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.06.2010 № 75.
В целях повышения роли саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемые "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие дополнения в Инструкцию о порядке расчета и применения критериев (нормативов) финансовой устойчивости для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утвержденную постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 25 ноября 1998 года N 17 и зарегистрированную Министерством юстиции Республики Казахстан от 12 января 1999 года за N 663 V980663_ :
пункт 12 дополнить частями второй и третьей следующего содержания:
"Директорат Национальной комиссии вправе не приостанавливать действие лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг или не отзывать такую лицензию при наличии соответствующего ходатайства саморегулируемой организации профессиональных участников рынка ценных бумаг, членом которой является данный Брокер-дилер. Порядок выдачи указанного ходатайства должен определяться нормативным актом саморегулируемой организации профессиональных участников рынка ценных бумаг, утвержденным ее органом управления (Биржевым советом, советом/Президиумом ассоциации) по согласованию с Директоратом Национальной комиссии (данная часть включена постановлением Национальной комиссии от 09 апреля 1999 года N 27).
В случае удовлетворения Директоратом Национальной комиссии ходатайства саморегулируемой организации профессиональных участников рынка ценных бумаг о неприостановлении действия лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг и предоставления данному Брокеру-дилеру дополнительного срока по приведению значений критериев (нормативов) финансовой устойчивости в соответствие с требованиями настоящей Инструкции данный Брокер-дилер освобождается от выполнения обязанностей, установленных пунктом 10 настоящей Инструкции, до истечения указанного срока (данная часть включена постановлением Национальной комиссии от 09 апреля 1999 года N 27).".

2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген сәттен бастап күшiне енгiзiлетiндiгі белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) "Қазақстан қор биржасы" жабық акционерлік қоғамының, бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары қауымдастықтарының (оларға осы Қаулыны олардың мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті жүктей отырып) және бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын және "Қазақстан қор биржасы" жабық акционерлік қоғамының, бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары қауымдастықтарының мүшелері болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (ол күшіне енгізгеннен кейін) бағалы қағаздар рыногында
брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға ниет
білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Нарбаев Е.А.

2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с момента его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после его введения в действие) до сведения закрытого акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа", ассоциаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения их членов) и организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и не являющихся членами закрытого акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и ассоциаций профессиональных участников рынка ценных бумаг;
2) доводить настоящее Постановление (после его введения в действие) до сведения организаций, намеренных получить лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель комиссии
Члены комиссии