Мемлекеттік тапсырысты республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен қаржыландырудың ережесін бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 1999 жылғы 15 маусым N 292 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 21 маусымдағы N 811 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 11 қарашадағы N 480 бұйрығымен. (Бұйрықтан үзіндіні төменнен қараңыз.)
Ескерту: ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 11 қарашадағы N 480
бұйрығы мен күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесінен
үзінді:
"Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орындалатын республикалық және
жергілікті бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 қарашадағы N 1675 қаулысына
сәйкес Бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын...
Министр
1. "Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 15 маусымдағы N 292 бұйрығы V990811_ . _________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 сәуірдегі N 519 P990519_ қаулысымен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1334 P981334_ қаулысын іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік тапсырысты республикалық және
жергілікті бюджеттердің есебінен қаржыландырудың ережесі бекітілсін.
2. Мемлекеттік мекемелер-бағдарламалардың әкімшілері, аумақтық қаржы
органдары және Қазынашылық органдары мемлекеттік тапсырыстың шеңберінде
орындалатын бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру кезінде
аталған ережені басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары-Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1999 жылғы 15 маусым
N 292 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік тапсырысты республикалық және
жергілікті бюджеттердің есебінен қаржыландырудың
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже мемлекеттік мекемелер-бағдарламалар әкімшілерінің республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шығыстарын төлеудің негізгі шарттарын және тәртібін қарастырады.

Об утверждении Правил финансирования государственного заказа за счет республиканского и местных бюджетов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 1999 года N 292 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 1999г. за N 811. Утратил силу - приказом Министерства финансов РК от 11 ноября 2000г. N 480 (Извлечение из текста приказа см. ниже)
Извлечение из приказа Министерства финансов РК от 11.11.00г. N 480
"В соответствии с постановлением Правительства РК от 6 ноября 2000 года N 1675 "Об утверждении Правил финансирования республиканских и местных бюджетных программ, выполняемых в рамках государственного заказа", приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню ...
Министр
1. Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 15 июня 1999 года N 292 "Об утверждении Правил финансирования государственного заказа за счет республиканского и местных бюджетов"..."
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1334 P981334_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" с учетом изменений и дополнений, внесенных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 519 P990519_ приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила финансирования государственного заказа за счет республиканского и местных бюджетов.
2. Государственным учреждениям-администраторам программ,
территориальным финансовым органам и органам Казначейства
руководствоваться указанными правилами при финансировании программ
(подпрограмм), выполняемых в рамках государственного заказа.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Правила
финансирования государственного заказа
за счет республиканского и местных бюджетов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предусматривают основные условия и порядок оплаты расходов на выполнение государственного заказа государственных учреждений - администраторов программ за счет республиканского и местных бюджетов.

2. Мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру тиісті қаржы жылына арналып республикалық немесе жергілікті бюджеттерде көзделген қаражаттың есебінен жүргізіледі.
3. Мемлекеттік мекемелер-бағдарламалардың әкімшілері (бұдан әрі - Тапсырыс беруші) мемлекеттік тапсырыс негізінде бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) жүзеге асыру үшін мемлекеттік тапсырысты орындауға заңды немесе жеке тұлғалармен (бұдан әрі - Атқарушылар) шарттар (келісім-шарттар) жасасады.
Мемлекеттік мекемелер-республикалық бағдарламалар әкімшілерінің аумақтық органдарына республикалық бюджеттің есебінен мемлекеттік тапсырысты орындауға Атқарушылармен шарттар (келісім-шарттар) жасасуға жол беріледі.
4. "Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегінің өсуін алдын алу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1336 P981336_ қаулысына сәйкес мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған барлық азаматтық-құқықтық мәмілелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарында тіркелуге жатады.
4-1. Қазақстан Республикасы Үкiметiмен айқындалған республикалық программалар (подпрограммалар) бойынша мемлекеттiк тапсырысты қаржыландырудың ерекше тәртiбiн Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлiгi белгiлей алады. <*>
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 11 қаңтардағы N 8 бұйрығымен. V001070_
2. Мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру шарттары
5.Мемлекеттiк тапсырыс ретінде қаржыландыру нысаны белгiленген тәртiппен айқындалған бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) екi топқа бөлiнедi: <*>
- орындалатын жұмыстың (көрсетілетін қызметтердің) көлеміне сәйкес қаржыландырылатын бағдарламалар (кіші бағдарламалар);
- мемлекеттік тапсырыс құнының бір өлшеміне шағып қаржыландырылатын бағдарламалар (кіші бағдарламалар).
Мемлекеттiк бюджет қаржысы есебiнен орындалатын мемлекеттiк тапсырыс туралы Ережеде бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi әзiрлейтiн және бекiтiлетiн әрбiр бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша жоғарыда аталған топтың бiреуi айқындайтын есептесудiң принципi көрсетiледi. <*>
Ескерту: 5-тармақтың бірінші, төртінші абзацтары жаңа редакцияда
жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 11 қаңтардағы
N 8 бұйрығымен. V001070_
6. Бірінші кезеңде республикалық бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарттар (келісім-шарттар) әрбір бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша бекітілген бюджеттің жылдық сомасының 70 %-і шегіндегі сомаға жасалады. Екінші кезеңде, бірінші кезеңде жасалған шарттар (келісім-шарттар) бойынша міндеттемелерді орындау үшін бөлінген ақша лимиттерін игергеннен кейін республикалық бюджетті атқарудың белгіленген қаржылық рәсімдеріне сәйкес әрбір бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша бекітілген бюджеттің жылдық көлемдері шегінде қалған сомаға қосымша шарттар (келісім-шарттар) жасалады. Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарттар (келісім-шарттар) облыс (Астана және Алматы ққ.) Әкімдері белгілейтін мөлшерде жасалады.
Мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарттар (келісім шарттар), осы қаржы жылына арналған республикалық немесе жергiлiктi бюджеттерде бекiтiлген жылдық сомадан, осы қаржы жылында қайта тiркелген, өткен қаржы жылындағы мiндеттемелер алып тасталынған сомаға жасалуы мүмкін. <*>
Ескерту: 6-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы
министрлігінің 2000 жылғы 11 қаңтардағы
N 8 бұйрығымен. V001070_

2. Финансирование государственного заказа производится за счет средств, предусмотренных в республиканском или местных бюджетах на соответствующий финансовый год.
3. Для реализации программ (подпрограмм) на основе государственного заказа государственным учреждением-администратором программ (далее - Заказчиком) заключаются договоры (контракты) с юридическими или физическими лицами (далее - Исполнителями) на выполнение государственного заказа.
Допускается заключение договоров (контрактов) территориальными органами государственных учреждений-администраторов республиканских программ с Исполнителями на выполнение государственного заказа за счет республиканского бюджета.
4. Все гражданско-правовые сделки на выполнение государственного заказа согласно постановлению Правительства Республики Казахстан "О мерах по предупреждению роста кредиторской задолженности государственных учреждений" от 25 декабря 1998 года N 1336 подлежат регистрации в территориальных органах Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4-1. Министерством финансов Республики Казахстан может устанавливаться особый порядок финансирования государственного заказа по республиканским бюджетным программам (подпрограммам), определенным Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. Глава 1 дополнена новым пунктом 4-1 согласно приказу Министра финансов РК от 11 января 2000 года N 8 V001070_ .
2. Условия финансирования государственного заказа
5. Программы (подпрограммы), форма финансирования которых в установленном порядке определена как государственный заказ, распределяются на две группы:
программы (подпрограммы), финансируемые согласно объему выполненных работ (оказанных услуг);
программы (подпрограммы), финансируемые из расчета на единицу стоимости государственного заказа.
В Правилах о государственном заказе, выполняемом за счет средств республиканского и местных бюджетов, разрабатываемых и утверждаемых администраторами бюджетных программ по каждой программе (подпрограмме), указывается принцип расчета стоимости государственного заказа, применяемый при финансировании, по которому определяется принадлежность программ к одной из вышеуказанных групп. Данные Правила представляются администраторами бюджетных программ в территориальные органы Казначейства. <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11 января 2000 года N 8 V001070_ .
6. Договор (контракт) на выполнение государственного заказа на текущий финансовый год может заключаться в пределах годовой суммы, утвержденной в республиканском или местных бюджетах, за вычетом обязательств прошлого финансового года, перерегистрированных в текущем финансовом году. <*>
Сноска. Пункт 6 - в новой редакции согласно приказу Министра финансов РК от 11 января 2000 года N 8 V001070_ .

7. Шарт (келісім-шарт) ағымдағы қаржы жылы шегіндегі мерзімге жасалады.
Республикалық немесе жергілікті бюджеттен нақтыланған жағдайда шарттар (келісім-шарттар) қазынашылық органдарында өзгертілуге және қайта тіркелуге жатады.
8. Егер шарттар (келісім-шарттар) бір бағдарламаны (кіші бағдарламаны) орындау үшін бірнеше Атқарушымен жасалатын болса, осындай шарттардың (келісім-шарттардың) жалпы сомасы осы бағдарлама, кіші бағдарлама бойынша шарт жасасуға жол берілетін шектегі сомадан аспауы тиіс.
9. Мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарт (келісім-шарт) мынаны:
осы ережеге, осы қосымшаларда айлар бойынша сомалар республикалық және жергiлiктi бюджет тiзiмдемесi шығындарының шеңберінде болуға тиiс. 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша сандық (заттық) және құндық түрдегі орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) көлемін; <*>
егер бағдарлама (кіші бағдарлама) бірінші топқа жататын болса, орындалатын жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін, және егер екінші топқа - мемлекеттік тапсырыс құнының жалпы көлемі немесе өлшем мөлшері көрсетілген есептер міндетті түрде жасалуын және қазынашылық органдарына тапсырылуын көздейтін шарттарды;
шарттың (келісім-шарттың) ережелерін орындамағаны үшін тараптардың жауапкершілігін қамтуы тиіс.
Ескерту: 9-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 11 қаңтардағы N 8 бұйрығымен. V001070_
10. Қазынашылық органдары шарттарды (келісім-шарттарды) тіркеген кезде осы Ереженің 9-тармағында аталған шарттардың бар-жоғын тексереді.
11. Орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) актісі (бағдарламаның 1-тобы) және есептеулер (бағдарламаның 2-тобы) мынаны:
- Тапсырыс беруші мен Атқарушының атауын;
- шарттың (келісім-шарттың) әрекет басталғаннан бергі орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) жалпы сомасын;
- Атқарушыға аударылған аванстың сомасын;
- орындалатын жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) бойынша бұрын актіленген сомаларды;
- белгілі бір уақыт кезеңінде (күні көрсетіледі) заттай түрдегі 1-топ үшін өздерінің көлемін көрсете отырып, орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) түрлері және 2-топ үшін мемлекеттік тапсырыс құны өлшемінің нақты саны;
- аталған жұмыстың (қызметтің) түрлерін орындауға Атқарушының жұмсаған нақты шығындарының сомасын;
- қаржыландырылатын айға бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша лимиттің қалдығынан аспауы тиіс емес авансты ескере отырып, орындалатын жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) төлеуге Атқарушыға аударылуға қажетті соманы;
- Тапсырыс беруші мен Атқарушы басшыларының қолы және мөрлерінің таңбасын қамтуы тиіс.

7. Договор (контракт) заключается на срок в пределах текущего финансового года.
В случае уточнения республиканского или местных бюджетов договоры (контракты) подлежат изменению и перерегистрации в органах казначейства.
8. Если для выполнения одной программы (подпрограммы) договоры (контракты) заключаются с несколькими Исполнителями, общая сумма таких договоров (контрактов) не должна превышать сумму, в пределах которой допускается заключить договор по данной программе (подпрограмме).
9. Договор (контракт) на выполнение государственного заказа должен содержать:
объем выполняемых работ (оказываемых услуг) в количественном (натуральном) и стоимостном выражении по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам, в данных приложениях суммы по месяцам должны быть приведены в пределах соответствующих сумм, отраженных в росписи расходов республиканского и местных бюджетов;
условие, предусматривающее обязательное составление и представление в органы казначейства акта выполненных работ (оказанных услуг), если программа (подпрограмма) относится к первой группе, и расчетов с указанием фактического объема или количества единиц стоимости государственного заказа, - если ко второй;
ответственность сторон за невыполнение условий договора (контракта). <*>
Сноска. Пункт 9 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11 января 2000 года N 8 V001070_ .
10. Органы казначейства при регистрации договоров (контрактов) проверяют наличие условий, указанных в пункте 9 настоящих Правил.
11. Акт выполненных работ (оказанных услуг)(I группа программ) и расчеты (II группа программ) должны содержать:
наименования Заказчика и Исполнителя;
общая стоимость выполненных работ (оказанных услуг) с начала действия договора (контракта);
сумма аванса, перечисленная Исполнителю;
ранее заактированные суммы по выполненным работам (оказанным услугам);
виды выполненных работ (оказанных услуг) с указанием их объемов для I группы и фактическое количество единиц стоимости государственного заказа для II группы за определенный период времени (указываются даты) в натуральном выражении;
суммы фактических расходов, произведенных Исполнителем для выполнения указанных видов работ (услуг);
сумма, требуемая к перечислению Исполнителю для оплаты выполненных работ (оказанных услуг) с учетом аванса, которая не должна превышать остатка лимита по программе (подпрограмме) на финансируемый месяц;
подписи руководителей и оттиски печатей Заказчика и Исполнителя.