Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың және жабудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 817. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 447 (V043333) бұйрығымен.
Бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың және жабудың тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың банктік шоттарын ашудың, жүргізудің және жабудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1997 жылғы 7 қазандағы N 334 бұйрығының күші жойылған деп танылсын.
3. Осы бұйрық ол Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1999 жылғы 25 мамыр
N 241 бұйрығымен
Бекітілген
Мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашудың
және жабудың тәртiбi туралы
Нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы нұсқаулық Қазынашылықтың аумақтық органдарында мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашудың және жабудың тәртiбiн белгiлейдi.
2. Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердiң қаражаттарын есепке алу үшiн мынадай шоттар ашылады:
1) Бюджеттiк шот - бөлiнген лимиттер шегiнде республикалық және жергiлiктi бюджеттерден кассалық шығыстарды есепке алу үшiн мемлекеттiк мекемеге ашылатын шот.
Бюджеттiк шоттарды Қазынашылықтың аумақтық органдары;
"Қазақстан Республикасы республикалық бюджетiнiң шығыстары" N 120;
"Аудандық және қалалық бюджеттердiң қаражаттары" N 130;
"Облыстық бюджеттердiң қаражаттары" N 132 баланс шоттарында ашылады.
2) "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шоты - Қазақстан Республикасының заңдарымен рұқсат етiлген ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттардың түсуiн және жұмсалуын есепке алу үшiн мемлекеттiк мекемеге ашылатын шот.
"Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шоты Қазынашылықтың аумақтық органында:
"Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 141;
"Қазақстан Республикасының жергiлiктi бюджеттерiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 142 баланс шоттарында ашылады.
3) Демеушiлiк және қайырымдылық көмекке арналған ағымдағы шот - қолданылып жүрген заңдарға сәйкес заңды және жеке тұлғалардан ұлттық валюта сияқты шетел валютасында да түсетiн демеушiлiк немесе қайырымдылық көмек түрiнде алынатын қаражаттардың түсуiн және жұмсалуын есепке алу үшiн мемлекеттік мекемеге ашылатын шот.
Шотқа түсетiн шетел валютасы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi айқындаған тәртiппен демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн кейiннен ағымдағы шотқа есепке алына отырып айырбасталады.
Демеушiлiк және қайырымдылық көмекке арналған ағымдағы шот Қазынашылықтың аумақтық органында:
"Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 141;
"Қазақстан Республикасының жергiлiктi бюджеттерiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 142 баланс шоттарында ашылады.

Об утверждении Инструкции о порядке открытия и закрытия счетов государственных учреждений
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 241. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23.06.1999 г. N 817. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 14 декабря 2004 года N 447 (V043333) (вводится в действие с 1 января 2005 года)
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке открытия и закрытия счетов государственных учреждений.
2. Признать утратившим силу приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 7 октября 1997 г. N 334 V970421_  "Об утверждении Инструкции о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов организаций, содержащихся за счет средств республиканского и местных бюджетов Республики Казахстан".
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр финансов
Инструкция
о порядке открытия и закрытия счетов
государственных учреждений
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая инструкция устанавливает порядок открытия и закрытия счетов государственных учреждений в территориальных органах Казначейства.
2. Для учета средств государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, открываются следующие счета:
1) Бюджетный счет - счет, открываемый государственному учреждению, для учета кассовых расходов средств из республиканского и местных бюджетов в пределах выделенных лимитов.
Бюджетные счета открываются территориальными органами Казначейства на балансовых счетах:
N 120 "Расходы республиканского бюджета Республики Казахстан";
N 130 "Средства районных и городских бюджетов";
N 132 "Средства областных бюджетов".
2) Текущий счет "Средства от платных услуг" - счет, открываемый государственному учреждению, для учета поступления и расходования средств, получаемых от реализации платных услуг, разрешенных законодательством Республики Казахстан.
Текущий счет "Средства от платных услуг" открывается в территориальном органе Казначейства на балансовых счетах:
N 141 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета Республики Казахстан";
N 142 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов Республики Казахстан".
3) Текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи - счет, открываемый государственному учреждению, для учета поступления и расходования средств, получаемых в соответствии с действующим законодательством от юридических и физических лиц в виде спонсорской или благотворительной помощи, поступающей как в национальной, так и в иностранной валюте.
Иностранная валюта, поступающая на счет, конвертируется с последующим зачислением на текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи в порядке, определенном Министерством финансов Республики Казахстан.
Текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи открывается в территориальном органе Казначейства на балансовых счетах:
N 141 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета Республики Казахстан";
N 142 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов Республики Казахстан".

4) Депозиттiк шот - мемлекеттiк мекеменiң уақытылы билiк етуiне түсетiн және өзге мақсатқа жұмсау құқығынсыз белгiлi бiр жағдайлар басталған кезде қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес мемлекеттiк бюджетке есептеуге немесе салымшыларға немесе үшiншi тұлғаларға қайтаруға жататын мемлекеттiк мекемеге ашылатын шот.<*>
Депозиттiк шот мемлекеттiк мекемеге мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне тiкелей есептеуге жататын және енгiзушілерге қайтарылуға жатпайтын қаражат үшiн ашылмайды.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының жанындағы сот әкiмшiлендiру жөнiндегi комитетке және оның әкiмшiлерiне (облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы) депозиттiк шоттар борышкерлерден, үшiншi тұлғалардан түскен, тұтқынға алынған мүлiктерiн сатудан түскен және оларды қуынушыларға беру үшiн атқару құжаттарына ақы төлеу мақсатында сот орындаушыларының ақшалай сомаларды қабылдау үшiн ашылады.<*>
Әділет аумақтық (облыстық, Астана және Алматы қалаларының) органдарына депозиттiк шоттар мемлекеттiк нотариустың атына борышкерден түсетiн, оны несие берушiге беру үшiн, пайдасына салым жасалған тұлғаның жазбаша келiсiмiмен немесе сот шешiмi бойынша оларды депозитке салған тұлғаға ақшаны қайтару үшiн және сот шешiмi бойынша белгіленген сақталу мерзiмi өткеннен кейiн талап етiлмеген ақшаны республикалық бюджетке есепке алу үшiн ашылады.<*>
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Түзеу мекемелерiне және тергеу изоляторларына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iстерi жөнiндегi агенттiгiнiң Қатаң бақылаудағы республикалық психиатриялық ауруханаға депозиттiк шот сотталғандардың, қылмыс жасағанға күмәндiлер мен кiнәлiлердiң, психиатриялық ауруханадағы пациенттердiң жеке ақшасын есептеу үшiн және олардың бұл қаражатты заң актiлерiнде көзделген мынадай шығындарға:
азық-түлiк өнiмдерiн, бiрiншi қажеттi заттарды сатып алуға;
жақын туыстарына және өзге де тұлғаларға ақша аударымын, жөнелтпелер, бандеролдар жiберуге;
халықаралық телефонмен сөйлесуге ақы төлеуге;
сауда жүйесi арқылы әдебиет, газеттер мен журналдарға жазылымды сатып алуға пайдалануы үшiн ашылады.
сотталғандарға, бас бостандығынан айыру жерлерінен босатылғандарға және психикалық ауруханадан шыққан пациенттерге қалған ақшаны қайтару.<*>
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң тәртiптiк әскери бөлiмдерiне депозиттiк шоттар сотталғандардың ақшалай қаражатын есепке алу үшiн, сондай-ақ бiрiншi қажеттiлiк заттары мен тамақ өнiмдерiн сатып алуға қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша осы қаражаттарды жарату және жазаларын өтеуден босатылған сотталғандарға ақшаның қалдығын қайтару үшiн ашылады.<*>
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің "Қаржы орталығы" мемлекеттiк мекемесiне депозиттiк шот Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнен түсетiн несиелiк ресурстарды есептеу және оларды мемлекеттiк бiлiм беру несиесi бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды дайындауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға аудару үшін, сондай-ақ, заемшылардың қаражатты қайтаруын есепке алу және бақылау үшiн ашылады.<*>
Ойлау қабілеті төмен балаларға арналған интернат-үйлерге, психио-неврологиялық интернаттарға қамқорлыққа алынған тұлғалардың дербес шотындағы ақшасын есептеу үшін осы қаражатты қамқорлыққа алынған тұлғалардың жеке мақсаттарына жұмсау құқығымен:<*>
қосымша азық-түлік өнімдерін сатып алуға;<*>
қосымша медициналық жәрдем көрсетуге;<*>
қосымша дәрі-дәрмек құралдарын сатып алуға;<*>
қосымша киім, аяқ киім және бірінші кезектегі қажетті заттарды, гигиена жабдықтарын сатып алуға;<*>
қосымша ақ жайма және іш киім сатып алуға депозиттік шоттар ашылады.<*>
Депозиттiк шот "Депозиттер" N 144 баланстық шотында аумақтық Қазынашылық органында ашылады.<*>

4) Депозитный счет - счет, открываемый государственному учреждению для зачисления средств, поступающих во временное распоряжение государственного учреждения и подлежащих, при наступлении определенных условий, зачислению в государственный бюджет или возврату вносителям или третьим лицам согласно действующему законодательству, без права расходования на иные цели.
Депозитный счет государственному учреждению для средств, подлежащих непосредственному зачислению в доход государственного бюджета и не подлежащих возврату вносителям, не открывается.
Комитету по судебному администрированию при Верховном суде Республики Казахстан и его администраторам (в областях, гг. Астаны и Алматы) депозитные счета открываются для принятия денежных сумм судебными исполнителями в целях оплаты исполнительных документов от должников, третьих лиц, от реализации арестованного имущества должников и для выдачи их взыскателям.
Территориальным (областным, гг. Астаны и Алматы) органам юстиции депозитные счета открываются для зачисления денег от должника на имя государственного нотариуса, для передачи их кредитору, для возврата денег лицу, внесшему их на депозит с письменного согласия лица, в пользу которого сделан взнос, или по решению суда и для зачисления невостребованных, по истечению установленного срока хранения, денег в республиканский бюджет по решению суда.
Исправительным учреждениям и следственным изоляторам Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Республиканской психиатрической больнице строгого наблюдения Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения депозитный счет открывается для зачисления личных денег осужденных, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, пациентов, находящихся в психиатрической больнице, и для использования ими данных средств на следующие расходы, предусмотренные законодательными актами:
приобретение продуктов питания, предметов первой необходимости;
отправление денежного перевода, посылок, бандеролей близким родственникам и иным лицам;
оплату междугородних телефонных переговоров;
приобретение через торговую сеть литературы, подписку на газеты и журналы;
возврат остатка денег осужденным, освобождаемым из мест лишения свободы, и пациентам, выписываемым из психиатрической больницы.
Дисциплинарным воинским частям Министерства обороны Республики Казахстан депозитные счета открываются для зачисления денежного содержания осужденных, а также денежных переводов для расходования ими данных средств по безналичному расчету на приобретение предметов первой необходимости и продуктов питания, и возврата остатка денег осужденным, освобожденным от отбывания наказания.
Государственному учреждению "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан депозитный счет открывается для зачисления кредитных ресурсов от Министерства образования и науки Республики Казахстан и от Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения и перечисления их юридическим лицам, осуществляющим подготовку специалистов с высшим образованием по государственному образовательному кредиту, а также для учета и контроля возврата средств заемщиками.
Домам-интернатам для умственно-отсталых детей, психоневрологическим интернатам открываются депозитные счета для зачисления денег с лицевых счетов опекаемых, с правом расходования этих средств на личные цели опекаемых:
дополнительное приобретение продуктов питания;
дополнительное оказание медицинской помощи;
дополнительное приобретение лекарственных средств;
дополнительное приобретение одежды, обуви и предметов первой необходимости, средств гигиены;
дополнительное приобретение постельного и нательного белья.
Депозитный счет открывается в территориальном органе Казначейства на балансовом счете N 144 "Депозиты".

5) Уәкiлеттiктердiң ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар бюджеттiк қаражаттарды жұмсауға арналған лимиттердi алмайтын, лимиттерге дербес билiк етушi болып табылмайтын және жалақыны, сыйлықақыны, материалдық көмектi, жұмысқа уақытша жарамсыздығы жөнiндегi жәрдемақыларды, iс-сапар шығыстарын және темекi бұйымдарының орнына ақшалай өтемақыларды төлеу үшiн оған тиiстi лимиттерге билiк етушi аударатын қаражаттарды есепке алу үшiн лимиттерге билiк етушiнiң тұрған жерiнен тыс орналасқан мемлекеттiк мекемеге ашылатын шот.
Уәкiлеттiктердiң ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар Қазынашылықтың аумақтық органында "Уәкiлеттiктердiң ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар" N 724 баланс шотында ашылады.
6) Мақсатты қаржыландырудың ағымдағы шоты - мақсатты қаржыландыруға түсетiн қаражаттарды есепке алу үшiн республикалық бюджеттен ұсталатын мемлекеттiк мекемеге ашылатын шот.
Мақсатты қаржыландырудың ағымдағы шоты Қазынашылықтың аумақтық органында "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" 141 баланс шотында ашылады.
7) Алматы қаласы мен оның аудандары Әкiмдерiнiң ағымдағы шоты - Алматы қаласының экономикалық, әлеуметтiк және мәдени дамуы үшiн қаражаттарды шоғырландыру мақсатында Алматы қаласы мен оның аудандарының Әкiмдерiне ашылатын шот.
Алматы қаласы мен оның аудандары Әкiмдерiнiң ағымдағы шоты Қазынашылықтың Алматы қалалық басқармасында "Қазақстан Республикасының жергiлiктi бюджеттерiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 142 баланс шотында ашылады және Алматы қаласы мен оның аудандары Әкiмiнiң бюджеттен тыс қорының қаражатын жұмсау жөнiндегi операцияларды есепке алуға арналған.
8) Қоса қаржыландырудың ағымдағы (арнаулы) шоттары облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармаларында мемлекеттiк мекемелерге теңгелiк баламамен, не Заемдар/гранттар туралы келiсiмдердiң шарттарына сәйкес бюджеттен қоса қаржыландырылатын жобаларды және халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдардың және Қазақстан Республикасының дамуына ресми көмек шегiнде донор елдердiң заем қаражаттарын және гранттарын iске асыру үшiн екiншi деңгейдегi банктерде ашылады.
Бiрлесiп қаржыландырудың ағымдағы (арнайы) шоты мынадай:<*>
"Қазақстан Республикасы республикалық бюджетiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 141;
"Қазақстан Республикасы жергiлiктi бюджеттерiнiң есебiнен ұсталатын мекемелердiң ағымдағы шоттары" N 142 баланстық шоттарда облыстық, Астана және Алматы қалалық Қазынашылық басқармаларында ашылады.

5) Текущий счет уполномоченных и невыплаченные переводы - счет, открываемый государственному учреждению, которое не получает лимиты на расходование бюджетных средств, не является самостоятельным распорядителем лимитов и расположено вне места нахождения распорядителя лимитов, для зачисления средств, переводимых ему соответствующими распорядителями лимитов для выплаты заработной платы, премий, материальной помощи, пособий по временной нетрудоспособности, командировочных расходов и денежных компенсаций взамен табачных изделий.
Текущий счет уполномоченных и невыплаченные переводы открывается в территориальном органе Казначейства на балансовом счете N 724 "Текущий счет уполномоченных и невыплаченные переводы".
6) Текущий счет целевого финансирования - счет, открываемый государственному учреждению, которое содержится за счет республиканского бюджета, для учета средств, поступающих на целевое финансирование.
Текущий счет целевого финансирования открывается в территориальном органе Казначейства на балансовом счете N 141 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета Республики Казахстан".
7) Текущий счет Акима г. Алматы и его районов - счета, открываемые Акимам г. Алматы и его районов, с целью аккумулирования средств для экономического, социального и культурного развития г. Алматы.
Текущий счет Акима г. Алматы и его районов открывается в Алматинском городском управлении Казначейства на балансовом счете N 142 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов Республики Казахстан" и предназначен для учета операций по расходованию средств внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов.
8) Текущие (специальные) счета софинансирования открываются в тенговом эквиваленте государственным учреждениям в областном, городов Астана и Алматы управлениях Казначейства, либо в соответствии с условиями Соглашений о займах/грантах в банках второго уровня для реализации проектов, софинансируемых из бюджета и средств займов и грантов международных финансовых и экономических организаций и стран- доноров в рамках официальной помощи развитию Республики Казахстан.
Текущий (специальный) счет софинансирования открывается в областном, городов Астана и Алматы управлениях Казначейства на балансовых счетах:
N 141 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета Республики Казахстан";
N 142 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов Республики Казахстан";

8-1) Сақтандыру өтемін есептеуге арналған ағымдағы шот - жол-көлік оқиғасы мүлікті" зақымдануына немесе жойылуына әкеп соқтырған жағдайда сақтандырушы төлейтін түсімдерді және сақтандыруды өтеу шығындарын есептеу үшін мемлекеттік мекемеге ұлттық валютада ашатын шот.
Сақтандыру өтемін есептеуге арналған ағымдағы шот:
N 141 "Қазақстан Республикасы республикалық бюджетінің есебінен ұсталатын мекемелердің ағымдағы шоттары";
N 142 "Қазақстан Республикасы жергілікті бюджеттерінен ұсталатын мекемелердің ағымдағы шоттары" баланстық шоттарда Қазынашылықтың" аумақтық органдарында ашылады.<*>
9) Валюталық шот - қаражаттарды шетел валютасында есепке алу, сақтау және жұмсау үшiн мемлекеттiк мекемеге ашылатын шот.
Валюталық шот Қазынашылықтың аумақтық органында:
"Тұрлаулы валютадағы валюталық шот" N 070;
"Жұмсақ валютадағы валюталық шот" N 160 баланс шотында ашылады.
10) Қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шоты - Қазынашылықтың чектерi бойынша мемлекеттiк мекемелер алатын қолма-қол ақша бойынша есеп айырысу үшiн Қазынашылықтың аумақтық органы ашатын шот.
Қолма-қол ақшаның ағымдағы шоты екiншi деңгейдегi банктерде немесе банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар мекемелерде N 889 "Бiрыңғай қазынашылық шот" баланстық шотында ашылады.
11) инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шоты (бұдан әрi - жаңғыртылып отыратын шот) - қатысушы қаржы мекемелерiне қосалқы несиелер беруге бұрын бөлiнген қосалқы заемдардың қайтарылатын қаражатын шоғырландыру үшiн, осы қаражаттан көрсетiлген инвестициялық жобаның шеңберiнде қатысушы қаржы мекемелерiн кейiннен несиелендiру үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң атына ашылатын банктiк валюталық шот.
Жаңғыртылып отыратын шотты ашу Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкiнде жүргiзiледi.
Жаңғыртылып отыратын шот заем туралы келiсiмде және iшкi несие келiсiмiнде айтылған шетел валютасында жүргiзiледi.
Ескерту: 2-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылды,
8)тармақшасы толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
Ескерту: 2-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
Ескерту: 2-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377
бұйрығымен .
3. "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шоты, демеушiлiк және қайырымдылық көмекке арналған ағымдағы шот, депозиттiк шот, сақтандыру өтемін есептеуге арналған ағымдағы шот және валюталық шот оған бюджеттік шот ашылған Қазынашылықтың аумақтық органында мемлекеттiк мекемеге ашылады.<*>

8-1) Текущий счет для зачисления страхового возмещения - счет, открываемый государственному учреждению в национальной валюте, для учета поступления и расходования страхового возмещения, выплачиваемого страховщиком в случае, когда дорожно-транспортное происшествие привело к повреждению или уничтожению имущества.
Текущий счет для зачисления страхового возмещения открывается в территориальных органах Казначейства на балансовых счетах:
N 141 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета Республики Казахстан";
N 142 "Текущие счета учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов Республики Казахстан";
9) Валютный счет - счет, открываемый государственному учреждению, для учета, хранения и расходования средств в иностранной валюте.
Валютный счет открывается в территориальном органе Казначейства на балансовых счетах:
N 070 "Валютный счет в твердой валюте";
N 160 "Валютный счет в мягкой валюте";
10) Текущий транзитный счет наличности - счет, открываемый территориальным органам Казначейства для расчетов по наличности, получаемой государственными учреждениями по чекам Казначейства.
Текущий транзитный счет наличности открывается в банках второго уровня или в организациях, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций на балансовом счете N 889 "Единый казначейский счет";
11) Возобновляемый счет инвестиционного проекта (далее - возобновляемый счет) - это банковский валютный счет, открываемый на имя Министерства финансов Республики Казахстан для аккумулирования возвращаемых участвующими финансовыми учреждениями средств, ранее выделенных им суб-займов на предоставление суб-кредитов, для последующего кредитования из этих средств участвующих финансовых учреждений в рамках указанного инвестиционного проекта.
Открытие возобновляемого счета производится в банке второго уровня Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Возобновляемый счет ведется в иностранной валюте, оговоренной в соглашении о займе и во внутреннем кредитном соглашении. <*>
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_ ; от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
3. Текущий счет "Средства от платных услуг", текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи, депозитный счет, текущий счет для зачисления страхового возмещения и валютный счет открывается государственному учреждению в том территориальном органе Казначейства, в котором ему открыт бюджетный счет. <*>
Сноска. Пункт 3 - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .

4. Шоттар аумақтық белгiлерi бойынша ашылады. Басқа әкiмшiлiк ауданға қызмет көрсететiн Қазынашылықтың аумақтық органында шот ашуға облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармасы басшысының жазбаша рұқсатымен жол берiледi.
5. Бюджеттiк шотқа билiк етушi мемлекеттік мекеменiң басшысы болып табылады.
Ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн қаражаттарға, демеушілiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттарға, депозиттiк сомаларға, сақтандыру өтемі қаражатына және валюталық қаражаттарды билiк етушi бюджеттiк қаражаттарды жұмсауға құқық берiлген мемлекеттiк мекеменiң басшысы болып табылады.<*>
Алматы қаласы мен оның аудандары Әкiмдерi ағымдағы шотына түсетiн қаражаттарға билiк етушi Алматы қаласы мен оның аудандарының Әкiмдерi болып табылады.
Ескерту: 5-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
6. Бюджеттiң атқарылуына алдын ала бақылау жасаудың, Қазынашылықтың аумақтық органдарының шоттарындағы шығыстарды басқарудың қажеттi деңгейiн қамтамасыз ету мақсатында.
Қазынашылықтың аумақтық органдары:
Қазынашылықтың аумақтық органдарында ашылған шоттар бойынша операциялардың құпиясын қамтамасыз етуге;
операциялардың жасалу шамасы бойынша қаражаттардың қозғалысы туралы билiк етушiлерге уақытылы ақпарат беруге;
мемлекеттiк мекемелерге есеп айырысу-кассалық қызмет ету процесiнде туындайтын мәселелер бойынша кеңес беруге мiндеттi.
Шоттарға билiк етушiлер:
Қазынашылықтың аумақтық органдарына шоттар ашуға қажеттi барлық құжаттарды ұсынуға;
есеп айырысу-кассалық құжаттарды ресiмдеудiң және шоттағы қаражаттардың мақсатты пайдаланылу тәртiбiн сақтауға мiндеттi.
Қазынашылықтың аумақтық органдарының:
шоттарға билiк етушiлерден есеп айырысу-кассалық құжаттарды ресiмдеудiң дұрыстығын талап етуге;
жүргiзiлген шығыстардың мақсатына және шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң тиiстi ерекшелiгiнiң мазмұнына және лимиттiң еркiн қалдығының бар-жоғына сәйкестiлiгiн тексеруге;
бюджеттiк шоттан және басқа да шоттардан бөлiнген лимиттердiң мақсатты пайдаланылуын тексеруге құқығы бар.
Шоттарға билiк етушiлердiң:
қолданылып жүрген заңдарға, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес шоттарда тұрған қаражаттарға билiк етуге;
Қазынашылықтың аумақтық органдарына шоттардағы қаражаттардың қозғалысы жөнiнде қажеттi ақпарат алуға;
қаражаттардың шоттардан уақытында есепке алынуы мен аударылуына бақылау жасауға құқығы бар.
2-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашудың
тәртiбi

4. Счета открываются по территориальному признаку. Открытие счета в территориальном органе Казначейства, обслуживающем другой административный район, допускается с письменного разрешения руководителя областного, городов Астана и Алматы управления Казначейства.
5. Распорядителем бюджетного счета является руководитель государственного учреждения.
Распорядителем средств, поступающих от реализации платных услуг, средств от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм, средств страхового возмещения и валютных средств является руководитель государственного учреждения, которому предоставлено право расходования бюджетных средств.
Распорядителем средств, поступающих на текущие счета Акима г. Алматы и его районов, являются Акимы города Алматы и его районов. <*>
Сноска. Пункт 5 - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .
6. В целях обеспечения надлежащего уровня предварительного контроля за исполнением бюджета, управления расходами на счетах в территориальных органах Казначейства территориальные органы Казначейства обязаны:
обеспечивать тайну операций по счетам, открытым в территориальных органах Казначейства;
своевременно информировать распорядителей счетов о движении средств по мере совершения операций;
консультировать по вопросам, возникающим в процессе расчетно- кассового обслуживания государственных учреждений.
Распорядители счетов обязаны:
предоставлять в территориальные органы Казначейства все документы, необходимые для открытия счетов;
соблюдать порядок оформления расчетно-платежных документов и использования средств на счетах по целевому назначению.
Территориальные органы Казначейства имеют право:
требовать от распорядителей счетов правильности оформления расчетно-платежных документов;
проверять соответствие проводимых расходов назначению и содержанию соответствующей специфике экономической классификации расходов и наличию свободного остатка лимита;
проверять целевое использование выделенных лимитов с бюджетного счета и других счетов.
Распорядители счетов имеют право:
распоряжаться средствами, находящимися на счетах в соответствии с действующим законодательством, нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан;
получать от территориальных органов Казначейства необходимую информацию по движению средств на счетах;
контролировать своевременность зачисления и перечисления средств со счетов.
Глава 2. Порядок открытия счетов государственных учреждений

7. Мемлекеттiк мекеме шот ашу үшiн Қазынашылықтың аумақтық органына мынадай құжаттар:
1) мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бас бухгалтерi қол қойған шот ашуға арналған өтiнiш (N 1 қосымша). Егер штатта екiншi қолды қоюға құқық берiлген бас бухгалтердiң немесе бухгалтердiң лауазымы болмаса, өтiнiшке басшы ғана қол қояды;
2) қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерi бар құжат тапсырады (N 2 қосымша).
Қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерi бар құжат екi данада тапсырылады, оның бiреуi Қазынашылықтың аумақтық органының операциялық бөлiмiнде болады, екiншiсi шотты заңды ресiмдеу жөнiндегi iс-қағазда сақталады.
Бірінші қол қою құқығы атына шот ашылған мемлекеттік мекеменің басшысында және/немесе оларға уәкілетті басқа тұлғада болады. Екінші қол қою құқығы мемлекеттік мекеменің бас бухгалтерінде және/немесе мемлекеттік мекеменің басшысы уәкілеттік берген басқа тұлғаға беріледі. Осы өкілеттіктер мемлекеттік мекеменің басшысы бұйрығының негізінде беріледі. Егер мемлекеттік мекеменің штатында екінші қол қою құқығы берілетін тұлға болмаған жағдайда, қолдардың және мөртаңбасының үлгілері бар құжатқа бірінші қол қою құқығы бар тұлғаның ғана қолы енеді.<*>
Екінші қол қою құқығы бар тұлға уақытша болмаған (еңбек демалысы немесе ауырған) жағдайда төлем құжаттарына, сол сияқты қолдарының және мөртаңбаның үлгілері бар құжатта көрсетілген екінші қол қоюға құқығы бар тұлғалар қол қояды. Бұл жағдайда қолдарының және мөртаңбаның үлгісі бар уақытша құжатты ресімдеу талап етіледі.<*>
Қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерi бар құжат республикалық (жергiлiктi) бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бастығының немесе бастықтың орынбасарының мөртаңбамен бекiтiлген қолымен расталуы тиiс.<*>
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнiң және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атына ашылған шоттар бойынша қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерi бар құжатты растау талап етiлмейдi.
Қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерi бар құжатқа мемлекеттiк мекемеге тағайындалған елтаңбалық мөрдiң үлгiсi кiредi. Арнайы мақсаттарға арналған мөрлердi пайдалануға жол берiледi. Қайта құрылған мемлекеттiк мекеменiң мөрi уақытша болмаған, атауы өзгерген, мөрi ескiрген немесе жоғалған жағдайда, Қазынашылықтың аумақтық органының басшысы мемлекеттiк мекемеге оның өтiнiшi негiзiнде жаңа мөр дайындау үшiн мерзiм бередi және жағдайларға байланысты сол елдi мекенде тұрған құжаттарды жоғары тұрған мемлекеттiк мекеменiң мөртаңбасымен нықтауға не құжаттарды мөртаңбасыз беруге рұқсат ете отырып, мөр болмаған уақытқа арналған төлем құжаттарын ресiмдеу тәртiбiн айқындайды.
Ең болмағанда, бiр қолды ауыстырған немесе толықтырған немесе мөрдi ауыстырған жағдайда, Қазынашылықтың аумақтық органына осы тармақшаның үшiншi азатжолында белгiленген тәртiппен расталған қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерiмен бiрге жаңа құжат ұсынылады. Бiрiншi немесе екiншi қол қоюға құқығы бар тұлғалардың бiрiнiң қолын уақытша ауыстырған кезде, оның қолданылу мерзiмi көрсетiле отырып, қолдардың тиiстi үлгiлерiмен бiрге уақытша құжат ресiмделедi, қолдар мен мөртаңбалар үлгiлерiнiң қайта ұсынылған құжаттары мемлекеттiк мекеменiң шотына заңды ресiмдеу жөнiндегi iс-қағазда түптеледi;

7. Для открытия счета в территориальный орган Казначейства государственное учреждение представляет следующие документы:
1) заявление на открытие счета (приложение № 1), подписанное руководителем и главным бухгалтером государственного учреждения. Если в штате нет должности главного бухгалтера или бухгалтера, которому предоставлено право второй подписи, заявление подписывается только руководителем;
2) документ с образцами подписей и оттиска печати (приложение N 2).
Документ с образцами подписей и оттиска печати представляется в двух экземплярах, один из которых находится в операционном отделе территориального органа Казначейства, другой хранится в деле по юридическому оформлению счета.
Правом первой подписи обладает руководитель государственного учреждения, которому открывается счет и/или другое, уполномоченное им, лицо. Право второй подписи предоставляется главному бухгалтеру государственного учреждения и/или другому, уполномоченному руководителем государственного учреждения, лицу. Данные полномочия предоставляются на основании приказов руководителя государственного учреждения. Если в штате государственного учреждения отсутствует лицо, которому может быть предоставлено право второй подписи, в документ с образцами подписей и оттиска печати включается только подпись лица, которому принадлежит право первой подписи.
Документ с образцами подписей и оттиска печати должен быть заверен подписью руководителя или заместителя руководителя администратора республиканских (местных) бюджетных программ, скрепленной оттиском печати.
По счетам, открытым на имя администратора республиканских бюджетных программ и администратора местных бюджетных программ, заверение документа с образцами подписей и оттиска печати не требуется.
В документ с образцами подписей и оттиска печати включается образец гербовой печати, присвоенный государственному учреждению. Применение печатей, предназначенных для специальных целей, не допускается. В случае временного отсутствия печати у вновь созданного государственного учреждения, изменения наименования, изношенности или утери печати руководитель территориального органа Казначейства предоставляет государственному учреждению на основании его заявления срок для изготовления новой печати и определяет порядок оформления платежных документов на время отсутствия печати, разрешая в зависимости от обстоятельств скреплять документы оттиском печати вышестоящего государственного учреждения, находящегося в том же населенном пункте, либо представлять документы без оттиска печати.
В случае замены или дополнения хотя бы одной подписи или замены печати в территориальный орган Казначейства представляется новый документ с образцами подписей и оттиска печати, заверенный в порядке, установленном абзацем 3 данного подпункта. При временной замене подписи одного из лиц, имеющих право первой или второй подписи, оформляется временный документ с соответствующими образцами подписей с указанием срока его действия. Вновь представленные документы образцов подписей и оттиска печати подшиваются в дело по юридическому оформлению счета государственного учреждения.
При временном отсутствии (отпуск или болезнь) лица, имеющего право второй подписи, платежные документы подписывают лица, также имеющие право второй подписи, указанные в документе с образцами подписей и оттиска печати. В данном случае оформление временного документа с образцами подписей и оттиска печати не требуется.

3) мемлекеттiк мекемеге салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн (СТТН) нөмiрi берiле отырып, салық органына есепке алу және оны жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын төлеушi ретiнде тiркеу қойылымының фактiсiн растайтын аумақтық салық органы берген, белгiленген нысанның құжаты;
4) мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктi және оның Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген тәртiппен расталған көшiрмесiн.
Шотты ашу туралы куәлiктiң түпнұсқасы Қазынашылықтың аумақтық органының белгiсiмен бiрге мемлекеттiк мекемеге қайтарылады, ал тиянақты ресiмделген көшiрме шотты заңды ресiмдеу жөнiндегi iс-қағазға түптеледi;
5) ереженің (жарғының) нотариалды куәландырылған көшiрмесiн;<*>
6) мемлекеттiк мекеменi құру немесе қайта ұйымдастыру туралы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес уәкiлеттiк берiлген органның шешiмi (өкiмi, қаулысы, бұйрығы).
Ескерту: 7-тармақтың 2) тармақшасы өзгертілді - ҚР Қаржы
министрлігінің 2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24
бұйрығымен .
Ескерту: 7-тармақтың 2) тармақшасы өзгертілді - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 57
бұйрығымен .
Ескерту: 7-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
8. Бұдан басқа, мемлекеттiк мекеме осы нұсқаулықтың 7-тармағында санамаланған құжаттарға қосымша төмендегiлердi ашу үшiн мынадай құжаттар:
1) "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шотын (немесе ашылған шоттың қолданылу мерзімін ұзарту):
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы бекіткен мемлекеттік мекемелердің ақылы қызметтерді көрсетуді іске асырудан алынатын қаражаттар бойынша кірістер мен шығыстардың жеке сметасы (3-қосымша).<*>
2) демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн ұлттық, сол сияқты шетел валютасындағы ағымдағы шоттар (немесе ашық шоттардың қолданылу мерзiмiн ұзарту):
бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi әкiмшiлерiнiң өтiнiшi мен демеушiлiк және қайырымдылық көмектi енгiзушiлердiң жазбаша өтiнiштерi негiзiнде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне берген рұқсаты (4-қосымша);
аумақтық Қазынашылық органының - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемеге берген рұқсаты (4-қосымша);
жергiлiктi қаржы органының жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мекемеге берген рұқсаты (4-қосымша);
Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiшiнде оған сәйкес мемлекеттiк мекеме демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражатын пайдаланатын заңнамалық акт көрсетiледi;<*>
Демеушілік және қайырымдылық көмек салушылардың жазбаша өтiнiшiн алу мүмкiн болмаған жағдайда, алушы мен демеушілік және қайырымдылық көмектi салушының арасындағы Шартты ұсынуға рұқсат етiледi.<*>

3) документ установленной формы, выданный территориальным органом налоговой службы, подтверждающий факт постановки государственного учреждения на учет в налоговый орган с присвоением регистрационного номера налогоплательщика (РНН) и регистрации его в качестве плательщика обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
4) свидетельство о государственной регистрации и его копию, заверенную в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Подлинник свидетельства с отметкой территориального органа Казначейства об открытии счета возвращается государственному учреждению, а надлежаще оформленная копия подшивается в дело по юридическому оформлению счета;
5) нотариально удостоверенную копию положения (устава);
6) решение (распоряжение, постановление, приказ) уполномоченного в соответствии с законодательством Республики Казахстан органа о создании или реорганизации государственного учреждения. <*>
Сноска. Пункт 7 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_ ; от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
8. Кроме того, дополнительно к документам, перечисленным в п.7 настоящей инструкции, государственным учреждением представляются следующие документы для открытия:
1) текущего счета "Средства от платных услуг" (или продления срока действия открытого счета):
индивидуальная смета доходов и расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг государственных учреждений (приложение 3), утвержденная руководителем администратора бюджетных программ;
2) текущего счета для спонсорской и благотворительной помощи (или продления срока действия открытого счета) как в национальной, так и в иностранной валюте:
на основании ходатайства соответствующего администратора бюджетных программ и письменных заявлений вносителей спонсорской и благотворительной помощи:
разрешение, выданное Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан - администратору республиканских бюджетных программ (приложение 4);
разрешение, выданное территориальным органом Казначейства - государственному учреждению администратора республиканских бюджетных программ (приложение 4);
разрешение местного финансового органа, выданное учреждению, которое содержится за счет местных бюджетов (приложение 4).
В ходатайстве администратора бюджетных программ указывается законодательный, в соответствии с которым государственное учреждение использует средства спонсорской и благотворительной помощи.
В случае, если письменное заявление вносителей спонсорской и благотворительной помощи получить невозможно, допускается представление Договора между получателем и вносителем спонсорской и благотворительной помощи;

3) депозиттiк шоттан (немесе ашық шоттардың қолданылу мерзiмiн ұзарту):
ұлттық валютада:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң - республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне берген рұқсаты (5-1-қосымша);<*>
Қазынашылықтың аумақтық органының республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеге берген рұқсаты (5-1-қосымша).
жергiлiктi қаржы органының жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мекемеге берген рұқсаты (5-қосымша);<*>
шетел валютасында (қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мекемеге рұқсаты негiзiнде екiншi деңгейдегi банктерде (5-қосымша);<*>
шетел валютасында (қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз) екінші деңгейдегі банктерде:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемеге рұқсаты негізінде (5-қосымша);
облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің шешімі мен жергілікті қаржы органдарының жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемеге рұқсаты негізінде (5-қосымша).<*>
4) <*>
5) Алматы қаласы мен оның аудандары Әкiмдерiнiң ағымдағы шотын:
Алматы қаласының өкiлеттi органы бекiткен Алматы қаласының Әкiмi жанындағы бюджеттен тыс қор туралы ереженiң көшiрмесi;
6) қоса қаржыландырудың ағымдағы (арнаулы) шотын:
екiншi деңгейдегi банк (Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ұсынысы бойынша) пен атына шот ашылғалы отырған мемлекеттiк мекеме арасында жасалатын келiсiм;
заем (грант) туралы келiсiмнiң көшiрмесi;
республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мекемеге Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi;
жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мекемеге тиiстi қаржы басқармасы берген рұқсат (N 6 қосымша);
6-1) сақтандыру өтемін есептеуге арналған ағымдағы шоты:
шот ашу туралы мемлекеттік мекеменің өтініші және сақтанушының жауапкершілігін белгілеген сот шешімі немесе сақтандырушының алдын-ала келісімімен үшінші тұлғаның алдында сақтанушының өзінің мойындауы және төлем туралы барлық қажетті құжаттарды (кінәлі тұлғаның, жәбірленушінің өтініштері, МАИ органдарынан алынған құжаттардың толық пакеті):
Қазынашылықтың аумақтық органының тиісті комитетінің республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемеге берген сақтандыру өтелімін есепке алу үшін ағымдағы шотты ашуға (қолданылу мерзімін ұзартуға) арналған рұқсаты (7-1-қосымша);
жергілікті қаржы органдарының жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемеге берген сақтандыру өтелімін есепке алу үшін ағымдағы шотты ашуға (қолданылу мерзімін ұзартуға) арналған рұқсаты (7-1-қосымша) негізінде.<*>

3) депозитного счета (или продления срока действия открытого счета):
в национальной валюте:
разрешение, выданное Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан - администратору республиканских бюджетных программ (приложение 5-1);
разрешение, выданное территориальным органом Казначейства - государственному учреждению, финансируемому из республиканского бюджета (приложение 5-1);
разрешение местного финансового органа, выданное учреждению, которое содержится за счет местных бюджетов (приложение 5);
в иностранной валюте (наличной и безналичной) в банках второго уровня:
на основании решения Правительства Республики Казахстан и разрешения Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан государственному учреждению, которое содержится за счет республиканского бюджета (приложение 5);
на основании решения акимов областей, городов Астаны и Алматы и разрешения местных финансовых органов государственному учреждению, которое содержится за счет местных бюджетов (приложение 5);
4) (подпункт исключен - приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ );
5) текущего счета Акима г. Алматы и его районов:
копия утвержденного представительным органом г. Алматы Положения о внебюджетном фонде при Акиме города Алматы;
6) текущего (специального) счета софинансирования:
соглашение, заключаемое между банком второго уровня (по рекомендации Национального Банка Республики Казахстана) и государственным учреждением, на имя которого открывается счет;
копия соглашения о займе (гранте);
разрешение (приложение N 6), выданное:
учреждению, которое содержится за счет республиканского бюджета, Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
учреждению, которое содержится за счет местных бюджетов, соответствующим финансовым управлением;
6-1) текущего счета для зачисления страхового возмещения:
на основании заявления государственного учреждения об открытии счета и решения суда, установившего ответственность страхователя, или признания самим страхователем с предварительного согласия страховщика ответственности перед третьим лицом (государственным учреждением) и получения всех необходимых документов (заявление от виновного лица, от пострадавшего, полный пакет документов от органов ГАИ) для решения о выплате:
разрешение на открытие (продление срока действия) текущего счета для зачисления страхового возмещения территориального органа Казначейства, выданное государственному учреждению, которое содержится за счет республиканского бюджета (приложение 7-1);
разрешение на открытие (продление срока действия) текущего счета для зачисления страхового возмещения соответствующего местного финансового органа, выданное государственному учреждению, которое содержится за счет местных бюджетов (приложение 7-1);

7) валюталық шотты:
республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мекемеге;
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi;<*>
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың бағынысты әкiмшiсiне мемлекеттiк мекемелерге - Қазақстанның тиiстi Қазынашылықтың аумақтық органы (8-тармақтың 2-тармақшасын қоспағанда);
жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемеге Қазақстанның тиiстi қаржы басқармасы (8-тармақтың 2-тармақшасын қоспағанда) берген рұқсат тапсырылады (N 7 қосымша).
Валюталық шот ашуға рұқсат мынадай жағдайларда:
оның Ережесiне және Жарғысына сәйкес халықаралық қызмет бойынша оған жүктелген функцияларды орындау үшiн мемлекеттiк мекемеге;
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан және республикалық бюджеттен және сыртқы көздерден қоса қаржыландырылатын мемлекетаралық ұйымға;
егер валюталық шоттарды ашу Қазақстан Республикасының халықаралық келiсiмдерiнде көзделген болса, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан Республикасының дамуына ресми көмек көрсету шегiнде бағдарламалық және жобалық заемдарды iске асыру жөнiнде берген өкiлдiктерi бар мемлекеттік мекемеге;
республикалық бюджеттен де және сыртқы көздерден де бiр мезгiлде қоса қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеге;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы шешiмдерi бойынша берiледi.
Ескерту: 8-тармақ өзгертілді және толықтырылды -
ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24
бұйрығымен .
Ескерту: 8-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
Ескерту: 8-тармақ толықтырылды және өзгертілді - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377
бұйрығымен .
9. Уәкiлеттiктердiң ағымдағы шотын және төленбеген аударымдарды ашу үшiн мемлекеттiк мекеме Қазынашылықтың аумақтық органына мынадай құжаттарды:
жалақыларды, сыйлықақыларды, материалдық көмектi, жұмысқа уақытша жарамсыздығы бойынша жәрдемақыларды, iс-сапар шығыстарын және темекi бұйымдарының орнына ақшалай өтемақыларды төлеуге арналған қаражаттарды аудару үшiн мемлекеттiк мекемеге немесе басшының атына лимиттердi бөлушiнiң өтiнiш-хатын;
7-тармақтың 1-тармақшасына сәйкес ресiмделген шот ашуға арналған өтiнiштi;
7-тармақтың 2-тармақшасында белгiленген тәртiппен ресiмделген қолдар мен мөртаңбалардың үлгiсi бар құжатты тапсырады.
9-1. Мақсатты қаржыландырудың ағымдағы шотын ашу үшiн мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық органының мынадай құжаттарды
7-тармақтың 1-тармақшасына сәйкес ресiмделген шот ашуға арналған өтiнiш;

7) валютного счета - разрешение (приложение N 7), выданное:
учреждению, которое содержится за счет республиканского бюджета:
администратору республиканских бюджетных программ - Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
подведомственным администратору республиканских бюджетных программ государственным учреждениям - соответствующим территориальным органом Казначейства Казахстана;
администратору местных бюджетных программ и государственному учреждению, которое содержится за счет местных бюджетов, соответствующим финансовым управлением Казахстана.
Разрешение на открытие валютного счета выдается в следующих случаях:
государственному учреждению для выполнения возложенных на него функций по международной деятельности согласно его Положению или Уставу;
межгосударственной организации, расположенной на территории Республики Казахстан и софинансируемой из республиканского бюджета и внешних источников;
государственному учреждению, имеющему предоставленные Правительством Республики Казахстан полномочия по реализации программных и проектных займов в рамках официальной помощи развитию Республики Казахстан, если открытие валютных счетов предусмотрено международными соглашениями Республики Казахстан;
государственному учреждению, софинансируемому одновременно из республиканского бюджета и внешних источников;
по специальным решениям Правительства Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 8 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_ ; от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
9. Для открытия текущего счета уполномоченных и невыплаченные переводы государственное учреждение представляет в территориальный орган Казначейства следующие документы:
письмо-ходатайство распорядителя лимитов государственному учреждению или на имя руководителя для перевода средств на выплату заработной платы, премий, материальной помощи, пособий по временной нетрудоспособности, командировочных расходов и денежных компенсаций взамен табачных изделий;
заявление на открытие счета, оформленное в соответствии с пп.1 п.7;
документ с образцами подписей и оттиска печати, оформленный в порядке, установленном в пп.2 п.7.
9-1. Для открытия текущего счета целевого финансирования государственное учреждение представляет в территориальный орган Казначейства следующие документы:
заявление на открытие счета, оформленное в соответствии с пп.1 п.7.;

7-тармақтың 2-тармақшасында белгiленген тәртiппен ресiмделген қолдарының үлгiлерi мен мөртаңбалары бар құжат тапсырады.<*>
Ескерту: 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
10. Ерекше жағдайларда Қазынашылықтың облыстық, Астана және Алматы қалалары басқармаларының басшылары республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жазбаша өтiнiшi бойынша мемлекеттiк мекемеге уақытша бюджеттiк шот - қайта құрылған мемлекеттiк мекемеге тиiстi рұқсаттармен ашылған лимиттердi есепке алу үшiн шот ашуға рұқсат етедi.
Уақытша бюджеттiк шот алпыс күнтiзбелiк күннен аспайтын мерзiмге ашылады.
Уақытша бюджеттiк шот ашу үшiн Қазынашылықтың аумақтық органына шот ашуға арналған өтiнiш және қолдар мен мөртаңбалардың үлгiлерi бар құжат (егер болса) тапсырылады.
10-1. Қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шотын ашу ушiн Қазынашылықтың аумақтық органы екiншi деңгейдегi банкке немесе банктiк операциялардың тиiстi түрiне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымға осы Нұсқаулықтың 7-тармағының 2)-5)-тармақшаларында көрсетiлген құжаттардың тiзiмдемесiн және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi оның хатының негiзiнде Қазынашылықтың аумақтық органы берген қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шотын ашуға (әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсатын бередi (7-2-қосымша).<*>
Ескерту: 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
10-2. Жаңғыртылып отыратын шотты ашу үшiн мемлекеттiк мекеме екiншi деңгейдегi банкке осы Нұсқаулықтың 7-тармағының 2)-5)-тармақшаларында көрсетiлген құжаттардың тiзбесiн және Заем туралы келiсiм және iшкi несие келiсiмдерiнiң негiзiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi берген жаңғыртылып отыратын шотты ашуға (әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) арналған рұқсат бередi (7-3-қосымша).<*>
Ескерту: 10-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
10-3. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне инвестициялық жобалардың арнайы шоттары Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 20.03.2001 ж. N 149 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде ашылатын мемлекеттiк сыртқы заемдар мен гранттардың қаражаты есебiнен қаржы инвестициялық жобалардың арнайы шоттары жөнiндегi нұсқаулықтың негiзiнде ашылады.<*>
Ескерту: 10-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .

документ с образцами подписей и оттиска печати, оформленный в порядке, установленном в пп.2 п.7.  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 9-1 - приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_  .
10. В исключительных случаях по письменному ходатайству администратора республиканских (местных) бюджетных программ, руководители областных, городов Астана и Алматы управлений Казначейства разрешают открыть государственному учреждению временный бюджетный счет - счет для зачисления лимитов, открытых соответствующими разрешениями, вновь созданному государственному учреждению.
Временный бюджетный счет открывается на срок не более чем на шестьдесят календарных дней.
Для открытия временного бюджетного счета в территориальный орган Казначейства представляются заявление на открытие счета и документ с образцами подписей и оттиска печати (если имеется).
10-1. Для открытия текущего транзитного счета наличности территориальный орган Казначейства представляет в банк второго уровня или в организацию, имеющую лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, перечень документов, указанных в подпунктах 2)-5) пункта 7 настоящей Инструкции, и разрешение на открытие (продление срока действия) текущего транзитного счета наличности, выданное Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан территориальному органу Казначейства на основании его письма (приложение 7-2). <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 10-1 приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
10-2. Для открытия возобновляемого счета государственное учреждение представляет в банк второго уровня перечень документов, указанных в подпунктах 2)-5) пункта 7 настоящей Инструкции, и разрешение на открытие (продление срока действия) возобновляемого счета, выданное Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан на основании Соглашения о займе и внутренних кредитных соглашений (приложение 7-3). <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 10-3 приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
10-3. Администратору бюджетных программ открываются Специальные счета инвестиционных проектов на основании V011480_  Инструкции по специальным счетам инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств государственных внешних займов и грантов, открываемым в банках второго уровня Республики Казахстан, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20.03.2001 г. N 149. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 10-3 приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .

11. Шоттарды ашу Қазынашылықтың аумақтық органы мен шоттың иесi арасындағы шотқа қызмет етуге арналған шартты жасасқан кезде жүргiзiледi. Шотты ашу Қазынашылықтың аумақтық органы шоттың иесiне жеке сәйкестендiру кодын беру жолымен жүргiзiледi.
12. Мемлекеттiк мекемеге шот ашылғаннан кейiн Қазынашылықтың аумақтық органы үш күндiк мерзiмде тиiстi салық органына шоттың ашылған күнiн хабарлауы тиiс.<*>
Ескерту: 12-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
12-1. Мемлекеттік мекеме қазынашылықтың бір аумақтық органында бірнеше шот ашқан жағдайда, қазынашылық мемлекеттік мекемеден шотты ашу үшін көзделген құжаттарды қайта көрсетуін талап етпеуге құқылы (қолдардың және мөртаңбаның үлгілері бар құжатты қоспағанда).<*>
Ескерту: 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
13. Қазынашылықтың аумақтық органында шот ашу үшiн мемлекеттiк мекеме тапсырған құжаттар аталған мекеменiң шотын заңды ресiмдеу жөнiнде арнайы ашылған iс-қағазда түптелуi және сақталуы тиiс.
14. Есеп айырысу-төлем құжаттарында атқаруға қабылданған қазынашының автоматтандырылған жұмыс орнының жауапты атқарушылары қолдарының растығын тексеру үшiн олардың қолдарының және атаулы мөртабандарының таңбалары бар тiзiлiм жасалады (N 8 қосымша).
3-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын жабу
15. Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің шоттарды заңды тұлғалардың мемлекеттiк регистрiне тиiстi жазба енгiзiлгеннен кейiн заңды тұлғаны таратқан немесе қайта ұйымдастырған кезде жабылады.
Шотты жабу үшiн негiздеме мемлекеттік мекеменiң шотын заңды ресiмдеу жөнiндегi iс-қағазда түптеледi.
Жоспарланып отырған жылдың 1 қаңтарына дейiн белгiленген тәртiппен бағдарламалар әкiмшiсi бекiтуге тапсырған ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынған қаражаттар бойынша кірістер және шығыстар сметалары бекiтiлмеген жағдайда, оған смета бекiтiлгенге дейiн, жоспарланып отырған жылдың қаңтарынан 1 ақпанына дейiн созылатын кезең iшiнде шығыстарды тек 31 желтоқсандағы қаражат қалдығының және өткен жылғы шығыстары сметасының шегiнде шығыстарды жүргiзуге рұқсат етiледi.
Егер смета жоспарланып отырған жылдың 1 сәуiрiне дейiн бекiтiлмесе, онда жоспарланып отырған жылдың 1 қаңтарынан 1 сәуiрiн қоса алғанда түскен қаражаттар Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiпке сәйкес тиiстi бюджеттiң кiрiс бөлiгiне есепке алынады.<*>
Ескерту: 15-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .

11. Открытие счетов производится при заключении договора на обслуживание счета между территориальным органом Казначейства и владельцем счета. Открытие счета производится путем присвоения территориальным органом Казначейства владельцу счета индивидуального идентификационного кода.
12. После открытия счета государственному учреждению территориальный орган Казначейства должен в трехдневный срок сообщить соответствующему налоговому органу дату открытия счета. <*>
Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .
12-1. В случае открытия государственным учреждением нескольких счетов в одном территориальном органе казначейства, казначейство вправе не требовать повторного представления государственным учреждением документов, предусмотренных для открытия счета (за исключением документа с образцами подписей и оттиска печати). <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 12-1 согласно приказу Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .
13. Документы, представленные государственным учреждением для открытия счета в территориальном органе Казначейства должны подшиваться и храниться в специально заведенном деле по юридическому оформлению счета данного учреждения.
14. Для проверки подлинности подписей ответственных исполнителей автоматизированного рабочего места казначея, на принимаемых к исполнению расчетно-платежных документах, составляется реестр с их образцами подписей и оттисками именных штампов (приложение N 8).
Глава 3. Закрытие счетов государственных учреждений
15. Счета государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, закрываются при ликвидации или реорганизации юридического лица после внесения соответствующей записи в государственный регистр юридических лиц.
Основание для закрытия счета подшивается в дело по юридическому оформлению счета государственного учреждения.
В случае не утверждения до 1-го января планируемого года сметы доходов и расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг, представленной администратором программ в установленном порядке на утверждение, ему разрешается впредь до утверждения сметы в течение периода, который длится с 1-го января до 1-го февраля планируемого года, производить расходы только в пределах остатка средств на 31-ое декабря и сметы расходов истекшего года.
Если смета не утверждается до 1-го апреля планируемого года, то средства, поступившие с 1-го января по 1-ое апреля планируемого года, зачисляются в доходную часть соответствующего бюджета в соответствии с порядком, определенным Министерством финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 15 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .

16. Шотты жабу үшiн, сондай-ақ мемлекеттiк мекеменiң атауы өзгерген жағдайда, шот иесi Қазынашылықтың аумақтық органына жабылған күнгi шоттағы қаражат қалдығының растамасымен өтiнiш тапсырады, сондай-ақ пайдаланылмай қалған чектерi бар чек кітапшасын қайтарады. Мемлекеттiк мекеменiң таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуына байланысты бюджеттiк шот жабылған кезде, шоттың жабылған күнi тиiстi бюджеттен алынған мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосi ("Алынған мiндеттемелердi ескере отырып бюджеттiк жiктеменiң ерекшелiктерi бойынша бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосi" 032-А немесе "Алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосi" 132-А нысаны) қоса берiледi. Осы шоттар бойынша кассалық шығыстар, егер олар құқықтық мұрагерге көшiрiлмесе, қорытынды айналымдармен жыл аяғында жабылады.<*>
Ескерту: 16-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
17. Мемлекеттiк мекеме мыналарда жабылатын пайдаланылмаған ақша қалдықтарын:
"Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шотында, егер құқықтық мұрагерде ақылы қызмет көрсетулердiң түрлерi болған жағдайда, оның шотына, болмаса, тиiстi бюджеттердiң кiрiс бөлiгiне аударады;
демеушiлiк және қайырымдылық көмекке арналған шотта құқықтық мұрагердiң шотына аударады;
депозиттік шотта депозиттiк соманы салушыларға қайтарады, не тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударады;
валюталық шотта айырбасталған сомалар қалдығының шегiнде құқықтық мұрагердiң бюджеттiк шотына немесе тиiстi бюджеттiң кiрiс бөлiгiне аударады.
Бiрлесiп қаржыландырудың ағымдағы (арнайы) шотындағы пайдаланылмаған қаражат ағымдағы қаржы жылының 25-ншi желтоқсанына дейiн жобаны iске асыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк мекеменiң бюджеттiк шотына қайта қалпына келтiруге жатады.<*>
31 желтоқсандағы жағдай бойынша сақтандыру өтемін есепке алуға арналған ағымдағы шоттың пайдаланылмаған қаражатының қалдығы тиісті бюджеттің кірісіне аударуға жатады.<*>
Егер сақтандыру өтемін есепке алуға арналған ағымдағы шотқа арналған қаражат 20 желтоқсаннан кейін түссе, онда ағымдағы шоттың қаражатын пайдалану құқығы бір ай мерзімге ұзартылады.<*>
Ескерту: 17-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
Ескерту: 17-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
18. Қазынашылықтың аумақтық органдары тоқсан сайын мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына тексеру жүргiзедi және 6 ай iшiнде шот бойынша қозғалыс болмаған кезде, аталған шот жабылады. Ақшаның қалған сомасын Қазынашылықтың аумақтық органдары шоттан мемориалдық ордермен тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударады.

16. Для закрытия счета, а также в случае изменения наименования государственного учреждения, владелец счета представляет в территориальный орган Казначейства заявление с подтверждением остатка средств на счете на день закрытия, а также возвращает чековые книжки с оставшимися неиспользованными чеками. При закрытии бюджетного счета в связи с ликвидацией или реорганизацией государственного учреждения прилагается ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств (форма 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств" или 132-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств") из соответствующего бюджета на день закрытия счета. Кассовые расходы по этим счетам закрываются в конце года заключительными оборотами, в случае, если они не переносятся правопреемнику. <*>
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_  .
17. Государственное учреждение остаток неиспользованных денег на закрываемом:
текущем счете "Средства от платных услуг", в случае наличия вида платных услуг у правопреемника, перечисляет на его счет, в противном случае, в доходную часть соответствующих бюджетов;
счете для спонсорской и благотворительной помощи перечисляет на счет правопреемника;
депозитном счете возвращает вносителям депозитных сумм, либо перечисляет в доход соответствующего бюджета;
валютном счете перечисляет в пределах остатка проконвертированных сумм на бюджетный счет правопреемника или в доходную часть соответствующего бюджета.
Неиспользованные средства на текущем (специальном) счете софинансирования до 25-го декабря текущего финансового года подлежат восстановлению на бюджетный счет государственного учреждения, осуществляющего реализацию проекта.
Остаток неиспользованных средств текущего счета для зачисления страхового возмещения по состоянию на 31 декабря подлежит перечислению в доход соответствующего бюджета.
Если средства на текущий счет для зачисления страхового возмещения поступили после 20 декабря, то право использования средств текущего счета продлевается сроком на один месяц. <*>
Сноска. Пункт 17 - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_  ; приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .
18. Территориальные органы Казначейства ежеквартально проводят ревизию счетов государственных учреждений и при отсутствии движения по счету в течение 6-ти месяцев данный счет закрывают. Оставшиеся суммы денег со счета перечисляются территориальными органами Казначейства мемориальным ордером в доход соответствующего бюджета.

19. Шот жабылғаннан кейiн Қазынашылықтың аумақтық органы он күндiк мерзiмде бұл туралы тиiстi салық органын жазбаша хабардар етуге мiндеттi.<*>
Ескерту: 19-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
N 1 қосымша
Шот ашуға арналған
Өтініш     ___________________________________________________________________
(Қазынашылыққа аумақтық органының атауы)     ___________________________________________________________________
(Мемлекеттік мекеменің (толық және дұрыс), мекен-жайы)
___________________________________________________________________
Бізге таныс және бір үшін міндетті күші бар Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің нормативтік құқықтық актілері негізінде ___________ шот ашуыңызды сұраймыз.
М.О.            Мемлекеттік мекеменің
басшысы              _____________________
Бас бухгалтер        _____________________
_____ жылғы "__" ____ ________________________________________________________________
Қазынашылықтың белгілері
_________________________________________ негізінде
_________________________________________ шот ашылсын.
(шоттың атауы)
Қазынашылықтың аумақтық
органының басшысы                _______________________
(қолы)
Шот ашуды ресімдеуге арналған құжаттарды тексерген
операциялық бөлімнің бастығы ____________   ______ жылғы "__" _____
(қолы)
Шот ашылды     _______________________________________________________________
баланс шотының N           !         шот N
_______________________________________________________________
!
_______________________________________________________________
2-қосымша<*>
Ескерту: Нұсқаулыққа 2-қосымша 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
Қолдардың үлгілері және мөртаңбалар бар
құжат
Кодтары   Қазынашылықтың белгілері
------------------------------------------------------------------
Шоттың иесі (толық атауы)
-----------------------------------        -----------------------
Шот иесінің почталық мекен-жайы
------------------------------------------------------------------
тел.N
-----------------------------------        -----------------------
Қазынашылық (толық атауы)         Кодтары
------------------------------------------------------------------
-----------------------------------        -----------------------
Қазынашылықтың орналасқан жері
(оның почталық мекен-жайы)
-----------------------------------        -----------------------
-----------------------------------        -----------------------
тел.N
-----------------------------------        -----------------------
Осы құжатта көрсетілген үлгілер оның иесінің   (Қазынашылықтың
санкцияларын талап ететін шот бойынша барлық    уәкілетті
операцияларды жүзеге асыру кезінде міндетті     органының қолы)
болып саналсын                                  __ж."__"______
------------------------------------------------------------------
Лауазымы Аты-жөні, тегі  Қол үлгісі Әрекет ету мерзімі Мөртаңбаның
(қолын уақытша       үлгісі
ауыст. кезде)
------------------------------------------------------------------
Бірінші
қол
------------------------------------------------------------------
Екінші
қол
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
Артқы беті
------------------------------------------------------------------
Үлгілерді      Үлгілерді куәландыруға Үлгілерді Үлгілерді куәлан.
куәландырушы   уәкілеттік берілген    куәлан.   дырушы тұлғалар.
органның атауы тұлғалардың аты-жөн.   дырған    дың қолдары мен
дері                   күн       мөртаңбалары
(егер болса)
------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------- (қолдар)
--------------------------------------------------------- (мөртаңба)
---------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
N 3 қосымша<*>
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
Бекітемін
Бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы
___ ж.  "____"________
М.О.
Мемлекеттік мекемелердің ақылы қызметтерді көрсетуді іске
асырудан алынатын қаражаттар бойынша кірістер мен
шығыстардың жеке сметасы
________
Функционалдық топ                                Кодтары
Кіші функция                                     ________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі              ________
Мемлекеттік мекеме                               ________
Бағдарлама                                       ________
Кіші бағдарлама                                  ________
Ақылы қызметтердің түрлері                       ________
мың теңге
___________________________________________________________________
Тоқсан бойынша сомасы
_________________________

19. После закрытия счета территориальный орган Казначейства в десятидневный срок обязан письменно уведомить об этом соответствующий налоговый орган. <*>
Сноска. Пункт 19 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .
Приложение N 1 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377   V011656_  .
Заявление
на открытие счета
_______________________________________________________________________
(Наименование территориального органа Казначейства)
_______________________________________________________________________
(Наименование государственного учреждения (полное и точное), адрес)
_______________________________________________________________________
Просим открыть _________________________________ счет на основании нормативных правовых актов Министерства финансов Республики Казахстан, нам  известных и имеющих обязательную силу для нас.
Руководитель государственного
М.П   учреждения                       _____________________
Главный бухгалтер                _____________________
"___"________  _____г.
______________________________________________________________________
Отметки казначейства
Открыть _______________________________________   счет
(наименование счета)
на основании __________________________________
Руководитель территориального
органа Казначейства            __________________
(подпись)
Документы на оформление открытия счета проверил
Начальник операционного отдела ________________   "_____"________ ____г.
(подпись)
Счет открыт
_______________________________________
N балансового счета !     N счета      !
____________________!__________________!
____________________!__________________!
Приложение N 2  <*>
Сноска. Приложение 2 - в новой редакции согласно приказу Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24   V001063_  .
Документ
с образцами подписей и оттиска печати
Коды  Отметки Казначейства
_______________________________________________________________________
Владелец счета (полное наименование)
-------------------------------------------
Почтовый адрес владельца счета
тел. N
Казначейство (полное наименование)           Коды
-------------------------------------------
Местонахождение казначейства (его
почтовый адрес)
-------------------------------------------
тел. N
-----------------------------------------------------------------------
Образцы, указанные в настоящем документе, считать
обязательными при осуществлении всех операций
по счету, требующих санкций                     (подпись уполномоченного
его владельца                                    работника Казначейства)
"____"__________ ____г.
______________________________________________________________________
Должность  ! Фамилия, имя, ! Образец !Срок действия  !Образец оттиска
!   отчество    ! подписи !(при временной !    печати
!               !         !замене подписи)!
----------------------------------------------------------------------
Первая
подпись
------------------------------------------------------
Вторая
подпись
------------------------------------------------------
Оборотная сторона
_________________________________________________________________________
Наименование органа,! Фамилии и инициалы лиц,!Дата удос-!Подписи и печати
удостоверяющего   !уполномоченных удостове-!товерения !(если имеются)
образцы         !      рять образцы      ! образцов !лиц, удостоверя-
!                        !          !ющих образцы
--------------------------------------------------------------------------
(подписи)
(печать)
--------------------------------------------------------------------------
Приложение N 3 <*>
Сноска. Приложение 3 - в новой редакции согласно приказу Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_  .
Утверждаю
Руководитель администратора
бюджетных программ
"__" _______________ г.
М.П.
Индивидуальная смета
доходов и расходов по средствам, получаемым
от реализации платных услуг
государственных учреждений
Коды
Функциональная группа                      _________
Подфункция                                 _________
Администратор бюджетных программ           _________
Государственное учреждение                 _________
Программа                                  _________
Подпрограмма                               _________
Вид платных услуг                          _________
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
! Коды строки/ !    Сумма по кварталам     ! Итого
Показатели        !код специфики !___________________________!

Көрсеткіштер        Жол кодтары/           1    2     3     4 Жиыны
ерекшеліктің коды
___________________________________________________________________
1                     2                3    4     5     6  7
___________________________________________________________________
Кірістер барлығы          010
Жыл басындағы қаражаттың  011
қалдығы
Ағымдағы жылдың түсімдері 012
Шығыстар барлығы          020
әрбір ерекшелік бойынша
Бюджеттің кірісіне
аударуға жатады           021
___________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер
4-қосымша<*>
Ескерту: Нұсқаулыққа 4-қосымша 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
Ескерту: 4 қосымшадағы "Банктiк операциялар жөнiндегi бухгалтерлiк есеп және есептілік басқармасының бастығы" деген сөздер "Төлем операциялары басқармасының бастығы" деген сөздермен ауыстырылсын - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
______________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті,
Қазынашылықтың аумақтық органы
(жергілікті қаржы органы)
Демеушілік және қайырымдылық көмек үшін шот ашуға
(әрекет ету мерзімін ұзартуға)
Рұқсат
___________бюджетте ұсталатын________________________________
(бюджеттің атауы)             (мемлекеттік мекеменің атауы)
_____________________________________________________________
_______________________________________________жұмсалатын
(пайдалану бағыты)
_____________________________________________________________
(валютаның атауы (теңге немесе шет. валютаның түрі)
_____________________________________________есепке алу үшін
(қаражат түсетін көздер)
демеушілік және қайырымдылық көмек үшін шот ашуға (демеушілік және қайырымдылық көмек үшін шоттың әрекет ету мерзімін ұзартуға) рұқсат етіледі.
Рұқсат_____________________________________ ____ ж."____"__
(бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
_________өтініші негізінде берілді және _______________дейін
(мерзімі көрсетіледі)
жарамды.
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетінің Төрағасы
(қазынашылықтың аумақтық органының (қаржы органының)
басшысы)                                _______________
(қолы)
Төлем операциялары басқармасының бастығы
(қаржы және жиынтық баланстар бөлімінің бастығы)
(бас бухгалтер)                         _______________
(қолы)
Қазынашылықтың белгілері
Шот ашылды N___                               __ж."__"___
Операциялық бөлімнің бастығы________________________
(қолы)
5-қосымша<*>
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
Ескерту: 5 қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi,
Қазынашылықтың аумақтық органы
(жергiлiктi қаржы органы)
_____ж. "____"___________ N ___
________________________________
(екінші деңгейдегі банктің,
Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Депозиттiк шот ашуға
(әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) арналған
РҰҚСАТ
______________________________________________ бюджетте ұсталатын
(бюджеттiң атауы)
_________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
_________________________________________________________________
_______________________________________________ аударуға жататын
(бағыты)
_________________________________________________________________
(валютаның атауы (теңге немесе шет.валютаның түрi)
_________________________________________________есепке алу үшiн
(қаражат түсiмi түрiнiң атауы)
депозиттiк шот ашуға (депозиттiк шоттың әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат етіледi.
ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң Төрағасы
(Қазынашылықтың аумақтық органының, (жергiлiктi қаржы
органының) басшысы)________________________ (қолы)
Төлем операциялары басқармасының бастығы
(қаржы және жиынтық баланстар бөлiмiнiң бастығы
(бас бухгалтер) ________________________ (қолы)
ҚАЗЫНАШЫЛЫҚТЫҢ  БЕЛГIЛЕРI
Шот ашылды N ___                       _____ ж. "___" _________
Операциялық бөлiмнiң бастығы ________________________
(қолы)
5-1-қосымша<*>
Ескерту: 5-1 қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi,
Қазынашылықтың аумақтық органы
(жергiлiктi қаржы органы)
____ ж. "____"___________ N ___
________________________________
(екінші деңгейдегі банктің,
Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Депозиттiк шот ашуға
(әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) арналған
РҰҚСАТ
_______________________________________________ бюджетте ұсталатын
(бюджеттiң атауы)
___________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
___________________________________________________________________
_________________________________________________ аударуға жататын
(бағыты)
___________________________________________________________________
(валютаның атауы (теңге немесе шет.валютаның түрi)
___________________________________________________есепке алу үшiн
(қаражат түсiмi түрiнiң атауы)
депозиттiк шот ашуға (депозиттiк шоттың әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат етіледi.
Рұқсат Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң (облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкiмдерiнiң)___ ж. "___" N ___ шешiмiнiң негiзiнде берiлдi және ___________________________________________дейiн
жарамды (мерзiмi көрсетiледi)
ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң Төрағасы
(Қазынашылықтың аумақтық органының (жергiлiктi қаржы
органының) басшысы) ________________________
(қолы)
Төлем операциялары басқармасының бастығы
(қаржы және жиынтық баланстар бөлiмiнiң бастығы
(бас бухгалтер) ________________________
(қолы)
ҚАЗЫНАШЫЛЫҚТЫҢ  БЕЛГIЛЕРI
Шот ашылды N ___                              _____ ж. "___" ____
Операциялық бөлiмнiң бастығы ________________________ (қолы)
N 6 қосымша <*>
Ескерту: 6 қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
Ескерту: 6 қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377
бұйрығымен .
____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi,
облыстық (Астана қ., Алматы қ.,
қалалық) қаржы органдары)
____ ж. "___"_________ N ___
________________________________
(екінші деңгейдегі банктің,
Қазынашылықтың облыстық басқармасының
атауы)
РҰҚСАТ
_______________________________________________ бюджетте ұсталатын
(бюджеттiң атауы)
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
____________________________________________________________________
______________________________________________________ қоса
(қаражаттың түсу көзі)
қаржыландырудың және мынадай ____________________ мақсатқа
(пайдалану бағыты)
жат жұмсаудың ағымдағы (арнайы) шотын ашуға (есептеу үшін бірлесіп қаржыландыру шотының әрекет ету мерзімін ұзартуға) рұқсат етіледі Көрсетілген қаражаттың түсуі және жұмсалуы
___________________________________________________________________
(Заем/грант туралы келісімнің немесе осындай қаражатты алу мүмкіндігін негіздейтін басқа нормативтік құқықтық кесімдердің нөмірі және күні)
Рұқсат________________________ дейін жарамды (мерзімі көрсетіледі)
М.О.  ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң
(облыстық (қалалық (Астана қ., Алматы қ.)
қаржы органының басшысы) ________________________
(қолы)
Төлем операциялары басқармасының бастығы
(бас бухгалтер) ________________________
(қолы)
ҚАЗЫНАШЫЛЫҚТЫҢ  БЕЛГIЛЕРI
___ ж. "___" _________ рұқсат алынды        N _______ шот
Операциялық бөлiмнiң бастығы ________________________ (қолы)
N 7 қосымша<*>
Ескерту: 7 қосымша өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24 бұйрығымен .
Ескерту: 7 қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi,
облыстық (қалалық-Астана қ.,
Алматы қ., Қазынашылық басқармасы)
қаржы органдары)
____ ж. "___"_________ N ___
________________________________
Қазынашылықтың облыстық басқармасы
РҰҚСАТ
________________________________________________________________
(шетел валютасында шот ашуға немесе шетел валютасында шоттың әрекет ету мерзімін ұзартуға рұқсат етілетін мемлекеттік мекеменің атауы)
мынадай ________________________________________________________
___________________________________ мақсатқа арналған валюталық
(пайдалану бағыты)
________________________________________________________________
(түсетін қаражаттың көзі көрсетіледі)
___________ қаражатты есептеу және жұмсау үшін _________________
(шетел валютасының атауы)
шот ашуға (_________ шоттың әрекет ету мерзімін ұзартуға) рұқсат
(шетел валютасының атауы)
етіледі.
Көрсетілген қаражаттың түсуі және жұмсалуы _____________________
(Үкімет шешімдерінің немесе осындай
________________________________________________________________
қаражатты алу мүмкіндігін шарттайтын басқа нормативтік құқықтық кесімдердің нөмірі және күні)
Рұқсат ______________________________ дейін жарамды
(мерзімі көрсетіледі)
М.О.  ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң басшысы
(Қазынашылықтың аумақтық органының, (облыстық,
қалалық-Астана қ., Алматы қ.) Қазынашылық басқармасының,
қаржы органының басшысы)) ________________________
(қолы)
Төлем операциялары басқармасының
бастығы ________________________
(қолы)
(Қаржылық және жиынтық баланстар бөлімінің бастығы,
бас бухгалтер)
ҚАЗЫНАШЫЛЫҚТЫҢ БЕЛГIЛЕРI
____ ж. "___" _________ рұқсат алынды      N __________ шот
Операциялық бөлiмнiң бастығы ___________________
(қолы)

!              !   1  !   2  !   3  !   4  !
____________________!______________!______!______!______!______!__________
1                    2          3      4      5      6        7
__________________________________________________________________________
Всего доходы                О10
Остаток средств на
начало года               О11
Поступления текущего
года                      О12
Всего расходы               О20
по каждой специфике
Подлежит перечислению       О21
в доход бюджета
__________________________________________________________________________
Руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер
Приложение N 4 <*>
Сноска. Приложение 4  - в новой редакции согласно приказу Министра  финансов РК от 20 января 2000 года N 24   V001063_ ; с изменениями - приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377   V011656_  .
__________________________________
(Комитет казначейства МФ РК,
территориальный орган Казначейства
(местный финансовый орган)
"____"______________  ____г. N_____
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
счета для спонсорской и благотворительной помощи
______________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
______________________________________________________________________
содержащегося на___ _______________ бюджете, разрешается  открыть счет для
(наименование бюджета)
спонсорской и благотворительной помощи (продлить срок действия счета для
спонсорской и благотворительной помощи) в__________________ для зачисления
(наименование валюты
(тенге или вид ин.валюты)
_______________________________________________________________________
(источники поступления средств)
которые направляются на:
_______________________________________________________________________
(направление использования)
Разрешение выдано на основании ходатайства____________________________ от
(наименование администратора бюджетных программ)
"____"_____________ _____г. N_________ и действительно до________________
(указывается срок)
Председатель Комитета казначейства МФ РК
(руководитель территориального органа казначейства
(финансового органа)           _________________________ (подпись)
Начальник Управления платежных операций
(начальник отдела финансов и сводных балансов
(главный бухгалтер)                  ____________________(подпись)
ОТМЕТКИ КАЗНАЧЕЙСТВА
Счет открыт N_________________                 "____"  _____________г.
Начальник операционного отдела ______________________________ (подпись)
Приложение N 5 <*>
Сноска. Приложение 5 - в новой редакции согласно приказу Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; в новой редакции согласно приказу Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57 V011420_ ; приказу Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
__________________________________ (Комитет казначейства МФ РК, территориальный орган Казначейства, (местный финансовый орган)
в ___________________________________
(наименование банка второго уровня,
"__"________ ____г. N____             территориального органа Казначейства)
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
депозитного счета
_________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
_________________________________________________________________
Содержащегося на____________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
депозитный счет (продлить срок действия депозитного счета) в
_________________________________________________________________
(наименование валюты (тенге или вид ин. валюты)
для зачисления __________________________________________________
(наименование вида поступления средств)
Которые подлежат перечислению ____________________________________
__________________________________________________________________
(направление)
Председатель Комитета казначейства МФ РК
(руководитель территориального органа Казначейства,
(местного финансового органа) _______________________________(подпись)
Начальник Управления платежных операций
(начальник отдела финансов и сводных балансов
(главный бухгалтер)           _______________________________(подпись)
Отметки Казначейства
Счет открыт N_______________                "____"  _____________г.
Начальник операционного отдела __________________________ (подпись)
________________________________________________________________________
Приложение 5-1 <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 5-1 приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377   V011656_  .
__________________________________
(Комитет казначейства МФ РК,
территориальный орган Казначейства,
(местный финансовый орган)
в ___________________________________
(наименование банка второго уровня,
"__"________ ____г. N____             территориального органа Казначейства)
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
депозитного счета
_________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
_________________________________________________________________
Содержащегося  на____________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
депозитный счет (продлить срок действия депозитного счета) в
_________________________________________________________________
(наименование валюты (тенге или вид ин. валюты)
для зачисления __________________________________________________
(наименование вида поступления средств)
Которые подлежат перечислению ____________________________________
__________________________________________________________________
(направление)
Разрешение выдано на основании решения Правительства Республики
Казахстан (акимов областей, городов Астаны и Алматы) от "____"
____________ _____г. N_____ и действительно до_________________
__________________________ (указывается срок)
Председатель Комитета казначейства МФ РК
(руководитель территориального органа Казначейства,
(местного финансового органа) ___________________________(подпись)
Начальник Управления платежных операций
(начальник отдела финансов и сводных балансов
(главный бухгалтер)           ___________________________(подпись)
Отметки Казначейства
Счет открыт N_______________                "____"  _____________г.
Начальник операционного отдела __________________________ (подпись)
__________________________________________________________________________
Приложение N 6 <*>
Сноска. Приложение 6 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
__________________________________ (Комитет казначейства МФ РК, областные (городские г. Астана, г. Алматы) финансовые органы)
в ___________________________________
(наименование банка второго уровня,
"__"________ ____г. N____                   обл. управления Казначейства)
Разрешение
_________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
содержащегося на____________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
текущий (специальный) счет софинансирования (продлить срок действия
счета софинансирования для зачисления)_____________________________
(источники поступления средств)
___________________________________________________________________
и расходования средств на следующие цели:__________________________
___________________________________________________________________
(направление использования)
Поступление и расходование указанных средств производится на основании
__________________________________________________________________
(номер и дата Соглашения о займе/гранте или других нормативных
__________________________________________________________________
правовых актов, обуславливающих возможность получения этих средств)
Разрешение действительно до_____________________ (указывается срок)
М.П. Руководитель Комитета казначейства МФ РК
(областного (городского (г. Астана,
г. Алматы) финансового органа) __________________(подпись)
Начальник Управления платежных
операций (главный бухгалтер) _____________________(подпись)
Отметки Казначейства
Разрешение получено "____"___________ ____г. Счет N________________
Начальник операционного отдела __________________________ (подпись)
_________________________________________________________________________
Приложение N 7 <*>
Сноска. Приложение 7 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20 января 2000 года N 24 V001063_ ; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
__________________________________ (Комитет казначейства МФ РК, областные (городские - г. Астана, г. Алматы управления Казначейства) финансовые органы)
в ___________________________________
обл.управление Казначейства
"__"________ ____г. N____
Разрешение
_________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения, которому разрешается открыть
_________________________________________________________________
счет в ин. валюте или продлить срок действия счета в ин. валюте)
разрешается открыть счет в _________________________(продлить срок
(название ин. валюты)
действия счета в________________________) для зачисления___________
(название ин. валюты)                (указываются
___________________________________________________________________
источники поступающих средств)
___________________________________________________________________
и расходования валютных средств на следующие цели__________________
___________________________________________________________________
(направление использования)
Поступление и расходование указанных валютных средств производится на
основании ___________________________________________________________
(указываются номера и даты решений Правительства или других
нормативных актов, обуславливающих возможность
получения этих средств)
Разрешение действительно до_____________________ (указывается срок)
М.П. Руководитель Комитета казначейства
МФ РК (областного (городского -
г. Астана, г. Алматы) управления
Казначейства, финансового органа)_____________________(подпись)
Начальник Управления платежных операций
(Начальник отдела финансов и сводных
балансов, главный бухгалтер) ________________________(подпись)
Отметки Казначейства
Счет открыт N____________                "___"______________ ____г.
Начальник операционного отдела __________________________ (подпись)
__________________________________________________________________________

N 7-1-қосымша<*>
Ескерту: 7-1 қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 57 бұйрығымен .
________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылықтың аумақтық
органы, жергілікті қаржы органы)
____ж. "___" __________ N____
Сақтандыру өтелімін есепке алу үшін
ағымдағы шотты ашуға
(қолданылу мерзімін ұзартуға) арналған
РҰҚСАТ ҚАҒАЗ
_________________________________ ___________бюджеттен ұсталатын
(бюджеттің атауы)
_________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
_________________________________________________________________
сақтандыру өтелімін есепке алу үшін ағымдағы шот ашуға (ағымдағы шоттың қолдану мерзімін ұзартуға) рұқсат етіледі.
Рұқсат __________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________негізінде берілді және
____________________________________ дейін әрекет етеді.
(мерзімі көрсетіледі)
М.О.
Басшы
(Қазынашылықтың аумақтық органы,
жергілікті қаржы органының)   _______________
(қолы)
Қаржы және жиынтық баланстар бөлімінің бастығы
(бас бухгалтер)              _______________
(қолы)
ҚАЗЫНАШЫЛЫҚТЫҢ БЕЛГIЛЕРI
Шот ашылды N_______           _______жылғы "____" _________
Операциялық бөлімнің бастығы ________________________
(қолы)
7-2-қосымша<*>
Ескерту: 7-2 қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
_____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi)
____ ж. "___"_________ N ___
_________________________________
(екінші деңгейдегі банктің немесе банктік
операциялардың тиісті түрлеріне арналған
ҚР ХБ-нің лицензиясы бар ұйымның атауы)
N 889 "Бірыңғай қазынашылық шот" баланстық шотын ашуға (әрекет ету
мерзімін ұзартуға)
РҰҚСАТ
______________________________________________ бюджетте ұсталатын
(бюджеттің атауы)
__________________________________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің атауы)
___________________________________________________ 889-баланстық
(қаражаттың түсу көзi)
шотында теңгеде ағымдағы транзиттiк шот ашуға (шоттың әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат етіледi.
__________________________________________________________________
(Заем/грант туралы келiсiмнiң немесе осындай қаражатты алу мүмкіндігін шарттайтын басқа нормативтiк құқықтық кесiмдердiң нөмiрi және күнi)
Рұқсат 200__ ж. "___"________ ____________________________________
(құжаттың атауы)
________________________________ дейiн жарамды.
(мерзімі көрсетіледi)
ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң төрағасы _______________
(қолы)
Төлем операциялары басқармасының бастығы _____________
(қолы)
ЕКIНШI ДЕҢГЕЙДЕГI БАНКТIҢ БЕЛГIЛЕРI
___ ж."___" ___________ рұқсат алынды
N ____________________ шот ашылды
Операциялық басқарманың бастығы _______________
(қолы)
7-3-қосымша<*>
Ескерту: 7-3 қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы
министрлігінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377 бұйрығымен .
_____________________________
(ҚР ҚМ Қазынашылық комитетi,)
______________________________________
(екінші деңгейдегі банктің атауы)
Инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шотын
ашуға әрекет ету мерзімін ұзартуға) арналған
РҰҚСАТ
______________________________________________ бюджетте ұсталатын
(бюджеттің атауы)
_________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
_________________________________________________________________
(кәсіпорынның, ұйымның атауы)
қайта несиелендiруге жататын ____________________________________
(түскен қаражат түрiнiң атауы)
қайтарымды қаражатты шоғырландыру үшiн
_________________________________________________________________
(валютаның атауы (теңге немесе шет.валют. түрi)
инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шотын ашуға (инвестициялық жобаның жаңғыртылып отыратын шотының әрекет ету мерзiмiн ұзартуға) рұқсат етiледi. Көрсетiлген қаражатты шоғырландыру және қайта несиелендiру
_________________________________________________________________
(осы қаражатты алу мүмкiндiгін шарттайтын Заем туралы келісімнің немесе басқа да құқықтық кесiмдердiң нөмiрi және күнi)
Рұқсат_____________________________________________ дейін әрекет
(мерзiмi көрсетiледi)
етедi.
ҚР ҚМ Қазынашылық комитетiнiң төрағасы _______________
(қолы)
М.О. Түсiмдердi есепке алу және бөлу
басқармасының бастығы _________________________
(қолы)
ЕКIНШI ДЕҢГЕЙДЕГI БАНКТIҢ БЕЛГIЛЕРI
Рұқсат 200__ ж. "___ __________ алынды
Шот ашылды N _______
Операциялық басқарманың бастығы___________________________
(қолы)
N 8 қосымша
________________________________________
(Қазынашылықты аумақтық органының атауы)
Қазынашылықтың жауапты атқарушысының
қолдары мен атаулы үлгілерінің
Тізілімі
__________________________________________________________________
рет !      Жауапты        !   Қолдың     ! Атаулы мөртабан
N   !   атқарушылардың    !   үлгісі     ! таңбасының үлгісі
!       Т.А.Ж.        !              !
__________________________________________________________________
1  !         2           !      3       !            4
__________________________________________________________________
!                     !              !
__________________________________________________________________
!                     !              !
__________________________________________________________________
Қазынашылықтың аумақтық органының бастығы _______________
(қолы)
Қаржы және жиынтық баланстар бөлімінің бастығы __________
(қолы)
Үлгілерді куәландырған күн ____ жылғы "__" ____
Шотқа қызмет көрсетуге арналған
N______ ШАРТ
___________ жылғы "__" _______
Бұдан әрi "Қазынашылық" деп аталатын, ереже негiзiнде әрекет ететiн ______________________ бастығы _________________ арқылы, бiрiншi тараптан және бұдан әрi "Клиент" деп аталатын ___________________________ негiзiнде әрекет ететiн _______________________________ арқылы екiншi тараптан, бұдан әрi Тараптар деп аталатындар, төмендегiлер туралы осы Шартты жасасты:

Приложение N 7-1 <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 7-1 - приказом Министра финансов РК от 7 февраля 2001 года N 57   V011420_  .
_____________________________
(территориальный орган
Казначейства, местный
финансовый орган)
"__"___________ ______г. N_____
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
текущего счета для зачисления
страхового возмещения
_____________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
_____________________________________________________________________
содержащегося на________________________бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
текущий счет для зачисления страхового возмещения (продлить срок
действия текущего счета)
Разрешение выдано на основании_______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
и действительно до___________________________________________________
(указывается срок)
М.П.
Руководитель
(территориального органа
Казначейства, местного
финансового органа)         ___________________________(подпись)
Начальник отдела
финансов и сводных
балансов
(главный бухгалтер)         ____________________________(подпись)
Отметки Казначейства
Счет открыт N___________                   "__"_______________
Начальник операционного отдела ______________________________(подпись)
Приложение 7-2 <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 7-2 приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
__________________________________
(Комитет казначейства МФ РК)
___________________________________
(наименование банка второго уровня
или организации, имеющей лицензию
НБ РК на соответствующие виды
банковских операций)
"__"________ 20____г. N____
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
балансового счета N 889 "Единый казначейский счет"
_________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Казначейства)
_________________________________________________________________
содержащегося на_____________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
текущий транзитный счет в тенге (продлить срок действия счета) на
889 балансовом счете для__________________________________________
(наименование вида поступления средств)
Разрешение выдано на основании____________________________________
(наименование документа)
от "____"_____________20___г. N_______ и действительно до
_________________________________________________________________
(указывается срок)
Председатель Комитета казначейства МФ РК ________________(подпись)
Начальник Управления по платежным операциям______________(подпись)
Отметки Банка второго уровня
Разрешение получено "____"____________200___г.
Счет открыт N____________
Начальник операционного управления_______________________ (подпись)
__________________________________________________________________________
Приложение 7-3 <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 7-3 приказом Министра финансов РК от 14 августа 2001 года N 377 V011656_  .
__________________________________
(Комитет казначейства МФ РК)
в _________________________________
(наименование банка второго уровня)
Разрешение
на открытие (продление срока действия)
Возобновляемого счета инвестиционного проекта
_________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
содержащегося на____________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
возобновляемый счет инвестиционного проекта (продлить срок действия
возобновляемого счета инвестиционного проекта) в____________________
(наименование валюты
_________________________________________________для аккумулирования
(тенге или вид ин. валюты)
возвратных средств__________________________________________________
(наименование вида поступления средств)
которые подлежат кредитованию_______________________________________
____________________________________________________________________
(наименование предприятия, организации)
Аккумулирование и кредитование указанных средств производится на
основании ___________________________________________________________
(номер и дата Соглашения о займе или других правовых актов,
обуславливающих возможность получения этих средств)
Разрешение действительно до ___________________(указывается срок)
М.П. Председатель Комитета казначейства МФ РК ________________(подпись)
Начальник Управления учета
и распределения поступлений _____________________________(подпись)
Отметки Банка второго уровня
Разрешение получено "____"____________200___г.
Счет открыт N____________
Начальник операционного управления______________________ (подпись)
___________________________________________________________________________
Приложение N 8
___________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Реестр
образцов подписей и оттиска именных штампов
ответисполнителей Казначейства
______________________________________________________________________
N !      Ф.И.О.       !   Образец    !   Образец оттиска
п/п! ответисполнителей !   подписи    !   именного штампа
___!___________________!______________!_______________________________
1          2                 3                   4
______________________________________________________________________
Начальник территориального органа Казначейства__________________(подпись)
Начальник отдела финансов и сводных балансов__________________(подпись)
Дата удостоверения образцов "_____"_____ ____г.
Договор N ________
на обслуживание счета
"____"________  ____г.
____________________________________________________________ именуемое  в
дальнейшем "Казначейство", действующего на основании Положения, в лице
Начальника ______________________________________________, с одной стороны,
и __________________________________________________________, именуемое в
дальнейшем "Клиент" действующего на основании ________________________, в
лице ______________________________________, с другой стороны, именуемые в
дальнейшем Стороны, заключили настоящий Договор о нижеследующем:

1. Шарттың мақсаты
1.1. Осы Шарттың мақсаты Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi берген, ______________ N лицензияға сәйкес Қазынашылық операцияларын жүзеге асыру және банктiк қызметтердi көрсету жөнiндегi Тараптардың өзара қарым-қатынасы болып табылады.
2. Шоттың режимi
2.1. Клиенттiң бюджеттiк және ағымдағы шоттарын ашу және банктiк қызметтер көрсету жөнiндегi мiндеттемелердi Клиент қолданылып жүрген заңдарға сәйкес тапсырады, ал Қазынашылық өзiне қабылдап алады. Қазынашылық пен Клиенттiң өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарымен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiмен, Қазынашылық туралы ережемен реттеледi.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн және нұсқамалық нұсқаулармен қоса, заңдар өзгерген кезде Қазынашылықтың осы Шарттың ережелерiне тиiстi өзгерiстер енгiзуге құқығы бар.
2.2. Клиент шот ашу үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашу және жабу жөнiндегi нұсқамалық нұсқауларына сәйкес Қазынашылыққа құжаттар тапсырады.
2.3. Шоттағы ақшалар Қазақстан Республикасының заңдарына және осы Шартқа сәйкес ақшаны аудару жолымен төлемдердi жүзеге асыру үшiн ғана пайдаланылады.
2.4. Қазынашылық келесi операциялық күннен кешiктiрмей ақшаны, Қазынашылық оларды қабылдаған күндi қоса есептегенде, Клиенттiң пайдасына қабылдауды жүзеге асырады.
2.5. Қазынашылық Клиенттiң шотына есептелген ақшаны ағымдағы шоттар бойынша несиелiк қалдықтан аспайтын сомалар немесе төлем жүзеге асырылған сәтте бюджеттiк шот бойынша лимиттердiң еркiн қалдығының шегiнде ғана қайтарып алады (есептен шығарады).
2.6. Қазынашылық Клиенттiң қолма-қол ақшаға деген ағымдағы тұтынысын Клиенттiң бiр күн бұрын берген өтiнiмi бойынша екiншi деңгейдегi банктер арқылы қамтамасыз етедi.
2.7. Төлемнiң тиiстi сомасын, шоттағы ақшаның қалдығын, деректемелердiң дұрыстығын, ақша сомаларын қабылдаудың (есептеудiң) және қайтарып алудың (есептен шығарудың) заңдылығын бақылауды Клиент жүзеге асырады.
2.8. Шоттағы ақша сомаларының қалдықтарын салыстыруды Клиент күн сайын Қазынашылық берген шоттан алынған көшiрме бойынша жүргiзедi.
3. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
3.1. Тараптар осы Шартта көзделген өздерiнiң мiндеттемелерiн тиiстi дәрежеде нақты мерзiмiнде атқаруға мiндеттенедi.
3.2. Тараптар шот арқылы жүргiзiлетiн операциялар туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етуге мiндеттенедi.
3.3. Қазынашылық:
төлемдердi жүргiзудiң дұрыстығын қамтамасыз етуге, банктiк операцияларды қолданылып жүрген заңдарға, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiне және осы Шартқа сәйкес орындауға;
бюджеттiк және ағымдағы шоттар бойынша жүргiзiлген операциялар туралы мәлiметтердi, Клиенттiң шотын жүргiзу барысында Қазынашылық алған өзге де құпия ақпаратты жасырын сақтауға. Клиенттiң келiсiмі болмаса, мәлiметтер заңдарда белгiленген жағдайларда және тәртiппен ғана белгiлi органдарға берiлуi мүмкiн;
Клиентке қайтарылатын төлем құжаттарының әрбiр данасына атқарылған уақыты туралы белгi қоюға;
Клиенттiң құжаттарды ресiмдеу тәртiбiн бұзғаны туралы дәлелдейтiн фактiлер болған жағдайда, төлемнiң сомасы шоттағы бар ақшаның сомасынан асып түскен жағдайда, Клиентпен қатынасты реттеуге мiндеттi.

1. Предмет договора
1.1. Предметом настоящего Договора являются взаимоотношения Сторон по осуществлению Казначейством операций и оказанию банковских услуг согласно лицензии N ____от ______________, выданной Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Режим счета
2.1. Клиент поручает, а Казначейство принимает на себя обязательство по открытию бюджетных и текущих счетов Клиента и оказанию банковских услуг в соответствии с действующим законодательством. Взаимоотношения Казначейства и Клиента регулируются действующим законодательством Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Положением о Казначействе.
При изменении законодательства, включая нормативные правовые акты и инструктивные указания Национального Банка Республики Казахстан, Министерства финансов Республики Казахстан, Казначейство имеет право соответственно изменять положения настоящего Договора.
2.2. Для открытия счета Клиент представляет документы Казначейству в соответствии с инструктивными указаниями по открытию и закрытию счетов государственных учреждений Министерства финансов Республики Казахстан.
2.3. Деньги на счете могут быть использованы только для осуществления платежей путем перевода денег в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
2.4. Казначейство осуществляет принятие (зачисление) денег в пользу Клиента не позднее следующего операционного дня, считая день получения их Казначейством.
2.5. Казначейство изымает (списывает) деньги, числящиеся на счете Клиента, только в сумме, не превышающей кредитового остатка по текущим счетам или в пределах свободного остатка лимитов по бюджетному счету на момент осуществления платежа.
2.6. Казначейство обеспечивает текущие потребности Клиента в наличных деньгах через банки второго уровня по предварительной заявке Клиента, представляемой за день вперед.
2.7. Контроль за соответствием суммы платежа, остатком денег на счете, правильностью реквизитов, правомочностью принятия (зачисления) и изъятия (списания) сумм денег осуществляется Клиентом.
2.8. Сверка остатка сумм денег на счете производится Клиентом ежедневно по выписке из счета, выданного Казначейством.
3. Права и обязанности сторон
3.1. Стороны обязуются надлежащим образом точно в срок исполнять свои обязанности, предусмотренные в настоящем Договоре.
3.2. Стороны обязуются обеспечить конфиденциальность информации об операциях, проводимых через счет.
3.3. Казначейство обязано:
обеспечить правильность проведения платежей, выполнять банковские операции в соответствии с действующим законодательством, нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и настоящим Договором;
хранить в тайне сведения об операциях, произведенных по бюджетным и текущим счетам, иную конфиденциальную информацию, полученную Казначейством в процессе проведения счета Клиента. Без согласия Клиента сведения могут быть предоставлены определенным органам только в случаях и в порядке, установленных законодательством;
проставлять отметки на экземплярах платежного документа, возвращаемого Клиенту, о дате исполнения;
урегулировать отношения с Клиентом при наличии фактов, свидетельствующих о нарушениях Клиентом правил оформления документов, при превышении суммы платежа над суммой денег, имеющихся на счете.

3.4. Қазынашылықтың мынадай құқықтары бар:
шотты жүргiзу және ол бойынша операциялар жасау процесiнде Клиент Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзғаны туралы дәлелдейтiн фактiлер болған жағдайда, сондай-ақ шотта ақша болмаған жағдайда, одан бас тартуға;
заңдарда және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiнде көзделген жағдайларда ғана ақшаны Клиенттiң келiсiмiнсiз қайтып алуын (есептен шығаруды) жүзеге асыруға.
3.5. Клиент шот бойынша операциялар жасау процесiнде мыналарға мiндеттi:
төлем сомасының, шот бойынша ақша қалдығының, ақшаны қайтып алудың (есептен шығарудың) және қабылдаудың (есептеудiң) заңдылығының сәйкестiлiгiн бақылауға;
ақша шотқа қате қабылданған (есептелген) жағдайда, Қазынашылық қате қабылдауға (есептеуге) байланысты пайда болған шот бойынша операциялардың бұзылуын жоюға бағытталған шараларды қолдану үшiн, бұл туралы шоттан алынған көшiрменi Қазынашылықтан алған күннен кейiнгi бiр операциялық күннен кешiктiрмей Қазынашылықты хабардар етуге.
3.6. Шот бойынша операцияларды жүзеге асыру процесiнде Клиенттiң:
оның шотында болған ақша сомаларын, несиелiк қалдықтың, лимиттiң еркiн қалдығының шегiнде заңдарда белгiленген тәртiппен дербес бөлуге;
жазбаша талап негiзiнде шот бойынша қозғалыс туралы, шоттағы сомалардың қалдықтары туралы және анықталмаған сомалар туралы ақпарат пен құжаттық растама алуға құқығы бар.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Қазынашылық органдары операциялардың Клиенттiң шоты бойынша дұрыс және уақытында жүргiзiлуi үшiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жауап бередi.
4.2. Клиент жасалатын операциялардың заңдылығы үшiн және оның әрекеттерi бойынша жасалатын әрекеттердiң сәйкестiлiгi үшiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап бередi.
4.3. Тараптар осы Шарт бойынша өздерiне қабылдаған мiндеттемелердiң толық немесе iшiнара атқарылмағаны үшiн, егер олардың атқарылмауы, табиғат құбылысы, әскери әрекеттер, жаппай тәртiпсiздiк және б.с., төтенше және тежеусiз жағдаяттардың салдарынан болған жағдайда жауапкершiлiктен босатылады.
Тараптар заңдар мен нормативтiк құқықтық актiлер қабылданған мiндеттемелердiң атқарылуына мүмкiндiк бермейтiндей болып өзгерген жағдайда , осы Шарт бойынша өздерiне қабылдаған мiндеттемелердiң толық немесе iшiнара атқарылмағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады.
4.4. Атқарылмаған мiндеттемелердi орындау мерзiмдерi аталған жағдаяттардың уақытына сәйкес ұзартылады немесе Тараптардың уағдаласуы бойынша бұл мiндеттеме жойылады.

3.4. Казначейство имеет право:
в процессе ведения счета и совершения операций по нему отказать Клиенту в совершении операций при наличии фактов, свидетельствующих о нарушении последним законодательства Республики Казахстан, нормативных правовых актов Министерства финансов Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан, а также при отсутствии денег на счете;
осуществлять изъятие (списание) денег со счета без согласия Клиента только в случаях, предусмотренных законодательством и нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан.
3.5. Клиент обязан в процессе совершения операций по счету:
контролировать соответствие сумм платежа, остаток денег по счету, правомочность изъятия (списания) и принятия (зачисления) денег;
в случае ошибочного принятия (зачисления) денег на счет уведомить об этом Казначейство не позднее одного операционного дня, следующего за днем получения выписки со счета от Казначейства, в целях принятия Казначейством мер, направленных на устранение нарушений операций по счету, возникших в связи с ошибочностью принятия (зачисления).
3.6. В процессе осуществления операций по счету Клиент имеет право:
самостоятельно распоряжаться суммами денег, находящихся на его счете, в пределах кредитового остатка, свободного остатка лимита в порядке, установленном законодательством;
на основании письменного запроса получать информацию и документальное подтверждение о движении по счету, об остатках сумм на счете и о невыясненных суммах.
4. Ответственность сторон
4.1. Органы Казначейства несут ответственность за правильность и своевременность совершения операций по счету Клиента в соответствии с действующим законодательством.
4.2. Клиент несет ответственность за законность совершаемых операций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, в том числе и за соответствие совершаемых операций по его деятельности.
4.3. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств, взятых на себя по настоящему Договору, в случае, если их неисполнение стало возможным вследствие действия чрезвычайных и непреодолимых обстоятельств, таких как стихийные явления, военные действия, массовые беспорядки и т.п..
Стороны также освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств по настоящему Договору, в случае изменения законодательных и нормативных правовых актов, ведущих к невозможности исполнения принятых обязательств.
4.4. Сроки выполнения неисполнимого обязательства продлеваются соответственно на время указанных обстоятельств или по договоренности Сторон, данное обязательство аннулируется.

5. Дауларды шешудiң тәртiбi
5.1. Қазынашылық пен Клиенттiң арасында осы Шартты атқару мәселелерi бойынша даулар туындаған жағдайда, Тараптар оларды келiссөздер жолымен шешу жөнiнде барлық шараларды қабылдайды.
5.2. Тараптар уағдаластыққа қол жеткiзе алмаған келiспеушiлiктер заңда белгiленген тәртiппен шешiледi.
6. шарттың әрекет ету мерзімі және тоқтатылу тәртібі
6.1. Осы Шарт оған Тараптар қол қойған уақыттан бастап күшіне енеді және бір күнтізбелік жыл ішінде әрекет етеді.
6.2. Егер Тараптардың біреуі оның әрекет ету мерзімі біткенге дейін бір күнтізбелік айдан бұрын өзінің осы Шартты бұзу ниеті туралы екінші Тарапты хабардар етпеген жағдайда, осы Шарт бір күнтізбелік жылға ұзартылған болып саналады.
6.3. Осы Шарт екі данада, әрбір тарап үшін бір-бірден жасалды. Олардың әрқайсысының бірдей заңдылық күші бар.
7. Қосымша ережелер
7.1. Тараптардың келісімі бойынша осы Шарттың мәтініне енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар Тараптар қол қоятын қосымша бөлек келісімдермен ресімделеді және осы Шарттың ажыратылмас бөлігі болып табылады.
7.2. Осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап Қазынашылық пен Клиент арасында бұдан бұрын қол қойылған барлық есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету туралы Шарттар заңдық күшін жояды.
8. Тараптардың заңды мекен-жайлары
8.1. Қазынашылық _________________________________________
8.2. Клиент ______________________________________________
Қазынашылық                              Клиент
Басқарма бастығы                         Басшы ________
________________                         Бас бухгалтер __
М.О.                                          М.О.

5. Порядок разрешения споров
5.1. В случае возникновения споров между Казначейством и Клиентом по вопросам исполнения настоящего Договора, Стороны примут все меры по разрешению их путем переговоров.
5.2. Разногласия, по которым Сторонами не достигнута договоренность, разрешаются в установленном законом порядке.
6. Срок действия и порядок прекращения Договора
6.1. Настоящий Договор вступает в силу с даты подписания его Сторонами и действует в течение одного календарного года.
6.2. Настоящий Договор считается пролонгированным на один календарный год, в случае, если ни одна из Сторон не уведомит другую о своем желании расторгнуть настоящий Договор не менее чем за один календарный месяц до истечения срока его действия.
6.3. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, по одному для каждой стороны, каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
7. Дополнительные условия
7.1. Все изменения и дополнения, вносимые в текст настоящего Договора по соглашению Сторон, оформляются отдельными дополнительными соглашениями, подписываемыми сторонами и являются неотъемлемыми частями настоящего Договора.
7.2. С момента подписания настоящего Договора все ранее заключенные Договоры о расчетно-кассовом обслуживании, заключенные между Казначейством и Клиентом теряют юридическую силу.
8. Юридические адреса сторон
8.1. Казначейство _________________________________________________
________________________________________________________________________
8.2. Клиент________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Казначейство                                    Клиент
Начальник управления                         Руководитель___________
____________________                        Главный бухгалтер_________
МП                                           МП