Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыноктарында зейнетақы активтерінің қатысуымен сатып алу-сату мәмілелерін жүргізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының 1999 жылғы 24 маусым N 352 қаулыcы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 26 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 853. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 шілдедегі N 264 қаулысымен (V032484).
Ескерту: Қаулыға өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының 2000 жылғы 30 маусымдағы N 633 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-1 заңының  1-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын және 32-бабының 2-тармақшасының негізiнде жинақтаушы зейнетақы қорлары зейнетақы төлемдерiн салымшыларының (алушыларының) құқықтары мен мүдделерiн қорғау және бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыноктарында зейнетақы активтерiнiң қатысуымен зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялар және "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ы жасайтын сатып алу-сату мәмiлелерiне бақылау жасау мақсатында Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) Директораты қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыноктарында зейнетақы активтерiнiң қатысуымен мемлекеттiк және мемлекеттiк емес бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмiлелерiнiң үзiлiссiз қарама-қарсы аукцион әдiсiмен жасалатындығы белгiленсiн.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының 2001 жылғы 19 қазандағы N 410 қаулысымен.
1-1. Зейнетақы активтерiнiң қатысуымен жасалған "керi репо" мәмiлелерiнiң 30 күннен аспайтын мерзiмге жасалатындығы белгiленсiн.
1-2. <*>
Ескерту: 1-2-тармақ алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының 2001 жылғы 19 қазандағы  N 410 қаулысымен.
2. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Заң басқармасы осы Қаулыны мемлекеттiк тiркеу мақсатында Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жiберсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитетiнiң, кастодиан-банктердiң және зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегі компаниялардың назарына жеткiзсiн.

О проведении сделок купли-продажи с участием пенсионных активов на организованных рынках ценных бумаг
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 24 июня 1999 года N 352. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26.07.99г. за N 853. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июля 2003 года N 264 (V032484)
На основании пункта 2 статьи 32 и подпункта 1) пункта 1 статьи 55 Закона  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20 июня 1997 года и в целях защиты прав и интересов вкладчиков (получателей пенсионных выплат) накопительных пенсионных фондов и контроля за сделками купли-продажи на организованных рынках ценных бумаг с участием пенсионных активов, совершаемыми компаниями по управлению пенсионными активами и ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд", Директорат Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") постановляет:
Сноска. Преамбула - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением  НКЦБ РК от 30.06.2000г. N 633.
1. Установить, что сделки купли-продажи государственных и негосударственных эмиссионных ценных бумаг, совершенные на организованных рынках ценных бумаг с участием пенсионных активов, должны быть заключены методом непрерывного встречного аукциона.
Сноска. Пункт 1 - с дополнениями, внесенными постановлением  НКЦБ РК от 30.06.2000г. N 633; с изменениями - постановлением  Правления Национального Банка РК от 19 октября 2001 года N 410.
1-1. Установить, что сделки "обратного репо", совершаемые с участием пенсионных активов, могут заключаться на срок не более 30 дней.
Сноска. Постановление дополнено новым пунктом 1-1 согласно постановлению  НКЦБ РК от 30.06.2000г. N 633.
1-2. (Пункт исключен - постановлением  Правления Национального Банка РК от 19 октября 2001 года N 410).
Сноска. Постановление дополнено новым пунктом 1-2 согласно постановлению  НКЦБ РК от 30.06.2000г. N 633.
2. Юридическому управлению центрального аппарата Национальной комиссии направить настоящее Постановление в целях его регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, банков-кастодианов, компаний по управлению пенсионными активами.

4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасының Зейнетақыны реформалау бөлiмi осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы

4. Отделу пенсионной реформы Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии.