"Сот-сараптамалық қызметті лицензиялау жөніндегі комиссияның жұмысы туралы Ережені" бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі 1999 жылғы 8 маусым N 41 бұйрық. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 82 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Әділет министрлінің 2010.03.12 № 82 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Сот сараптамасы туралы" Заңның 17, 18 - баптарының талаптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 9 қазандағы N 1021 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметін лицензиялау Ережесінің 15 тармағына сәйкес Бұйырамын:
Ұсынып отырған "Сот-сараптамалық қызметті лицензиялау жөніндегі комиссияның жұмысы туралы Ереже" бекітілсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
1999 жылғы 8 маусымдағы
N 41 бұйрығымен бекітілген
Сот-сараптамалық қызметті лицензиялау
жөніндегі комиссияның жұмысы туралы Ереже
1. Сот-сарамалық қызметтi лицензиялау жөнiндегi комиссия Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 қарашадағы N1021 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметiн лицензиялау Ережесiнiң 15 тармағына сәйкес құрылады (одан әрi - Ереже). Z100240
2. Сот-сараптамалық қызметтi лицензиялау жөнiндегi комиссия (одан әрi комиссия) лицензияны беру, лицензияны керi қайтарып алуға, сондай-ақ тоқтатуға және оның жұмысын қайтадан жаңартуға байланысты мәселелердi шешу мақсатында құрылады.
3. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N2200 "Лицензиялау туралы" Жарлығын және Ереженi басшылыққа алады.
4. Комиссия құрамына Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң сот-сараптама Орталығының өкiлдерi кiредi. Комиссия құрамы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң бұйрығымен бекiтiледi.
5. Комиссия мына мiндеттердi атқарады:
лицензиатқа ұсынған мәлiмдеушiнiң талаптарына сәйкес ұйғарымды анықтау;
лицензияны беру немесе қарсы болу жөнiнде қабылданған шешiм; лицензияны толтыру және беру;
мәлiмдеушiге лицензия берудiң қабыл алынбауы әрi оның себебiн көрсетiп хабарлау;
лицензиаттың талаптарына сәйкес бақылауды нығайту Қазақстан Республикасының Заңдарымен Ережелерiнде қамтылған;
қабылданған шешiмдi қайтарып алу, жедел түрде оның жұмысын тоқтату, сонымен қатар лицензия қызметiн тоқтату әрi жаңарту; лицензиатқа лицензия қызметiн тоқтатқаны (себептерiн анықтай отырып) және қайтадан жаңартқаны жөнiнде хабарлау;
лицензиялық құжаттардың бланкiлерiн есепке алу және сақтау, лицензия көшiрмесiн және оны тiркеу;

Об утверждении "Положения о работе комиссии по лицензированию судебно-экспертной деятельности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 июня 1999 года № 41 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5.08.99г. за N 864. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 82
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 12.03.2010 № 82.
В целях реализации статей 17, 18 Закона Республики Казахстан "О судебной экспертизе" и пункта 15 "Правил лицензирования судебноэкспертной деятельности в Республике Казахстан", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1998 г. № 1021, приказываю:
Утвердить прилагаемое "Положение о работе комиссии по лицензированию судебно-экспертной деятельности".
Министр
Положение
о работе комиссии по лицензированию
судебно-экспертной деятельности
1. Комиссия по лицензированию судебно-экспертной деятельности образуется в соответствии с пунктом 15 Правил лицензирования судебно- экспертной деятельности в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1998 года № 1021 (далее - Правил). Z100240
2. Комиссия по лицензированию судебно-экспертной деятельности (далее - Комиссия) создается с целью решения вопросов, связанных с выдачей, отзывом лицензий, а также с приостановлением, прекращением или возобновлением их действия.
3. В своей работе Комиссия руководствуется Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 17 апреля 1995 года № 2200 "О лицензировании" и Правилами.
4. В состав Комиссии включаются представители Министерства юстиции Республики Казахстан и Центра судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан. Состав Комиссии утверждается приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Задачами Комиссии являются:
определение соответствия заявителя требованиям, предъявляемым к лицензиату;
принятие решения о выдаче или отказе в выдаче лицензии;
оформление и выдача лицензий;
уведомление заявителя об отказе в выдаче лицензии с указанием причин отказа;
контроль за соблюдением лицензиатом требований, установленных законодательством Республики Казахстан и Правилами;
принятие решения об отзыве, досрочном прекращении, а также приостановлении и возобновлении действия лицензии;
уведомление лицензиата о приостановлении (с указанием причин) или возобновлении действия лицензии;
учет и хранение бланков лицензионных документов, копий лицензий и их регистрация;
предоставление сведений о лицах, получивших лицензии на право осуществления судебно-экспертной деятельности, для внесения информации в Государственный реестр судебных экспертов.

6. Комиссия мәжiлiсiнiң мерзiмдiлiгi Ереженiң 17 тармағымен белгiленедi.
7. Комиссия лицензияны беру, лицензияны қайтарып алу жөнiндегi шешiңдi, сонымен қатар оның жұмысын тоқтатып қою, тоқтату және оның қызметiн қайтадан жаңарту iсiн жинақталған құжаттардың непзiнде қабылдайды.
8. Комиссияның шығарған шешiмiне сәйкестi сот-сараптамалық қызметтi жүзеге асыруға байланысты құқықтық лицензия Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Орталық аппаратында жүргiзiледi, немесе лицензиаттың арызы бойынша оның мекен-жайына сәйкес облыстық Әдiлет басқармаларында жүргiзiледi.
9. Комиссия жеке тұлғаның сот-сараптамалық қызметiнiң лицензиясы болуы негізiнде iске асырылуына, сараптамалық қорытындыларды рецензиялаудың мерзiмдiлiгiн (кемiнде 1 жылда бiр реттен) анықтауды ұйымдастыру, сондай-ақ сот сараптамалары жөніндегі шағымдарға байланысты бақылауды жүзеге асырады. сараптамалары жөнiндегi шағымдарға байланысты бақылауды жүзеге асырады.

6. Периодичность заседаний Комиссии определяется пунктом 17 Правил.
7. Решения о выдаче, отзыве лицензий, а также о приостановлении, прекращении или возобновлении их действия, Комиссия принимает на основе представленных материалов.
8. Выдача лицензий на право осуществления судебно-экспертной деятельности на основании вынесенных Комиссией решений производится в Центральном аппарате Министерства юстиции Республики Казахстан либо, по заявлению лицензиата, в областном управлении юстиции по месту его жительства.
9. Комиссия контролирует судебно-экспертную деятельность лиц, имеющих лицензии на ее осуществление, путем организации периодических (не реже 1 раза в год) рецензирований заключений экспертов, а также проверок, связанных с жалобами по поводу производства судебных экспертиз.
(Специалисты: Цай Л.Г. Склярова И.)