"Жер салығын есептеу мен төлеу тәртібі туралы" N 34 Нұсқауға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі 1999 жылғы 4 тамыз N 929. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 24 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 903. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi: 43. "Жер салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" N 34 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929 V990903_ бұйрығы. ----------------------------------------------------- "Салық салу мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1999 жылғы 16 шілдедегі N 440-1 Z990440_ Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты Бұйырамын: 1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының мынадай нұсқаулары бекітілсін: N 33 V950078_ "Заңды тұлғалардың табыс салығын бюджетке төлеу және есептеу тәртібі туралы" ; N 34 V950075_ "Жер салығын төлеу және есептеу тәртібі туралы"; N 36 V950074_ "Акциздерді төлеу және есептеу тәртібі туралы"; N 37 V950077_ "Қосылған құн салығын төлеу және есептеу тәртібі туралы"; N 38 V950071_ "Мүлік салығын төлеу және есептеу тәртібі туралы"; N 39 V950072_ "Көлік құралдары салығын төлеу және есептеу тәртібі туралы"; N 43 V950080_ "Салықтар мен бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша әкімшілік ережелер туралы"; N 46 V990717_ "Әлеуметтік салықты төлеу және есептеу тәртібі туралы";
"Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты акциздер мен оларды қолдану тәртібі туралы" V950115_ ҚР МКМ нұсқауы;
"Ойын бизнесі субъектілеріне салық салудың оңайлатылған режимі туралы" V990780_ ҚР МКМ нұсқауы.
2. Әдістеме департаменті мен Өндірістік емес төлемдер департаменті (Н.Д.Үсенова., А.Б. Тілегенов):
- аталған Нұсқауларды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келіссін;
- келісілген Нұсқауларды мемлекеттік тіркеуге Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жіберсін.
Министр
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыз N 929 бұйрығымен бекітілді
"Жер салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" V950075_
N 34 Нұсқауға өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
1. Бүкiл мәтiндегi:
"Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығы" деген сөздер "Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы N 2235 Заңы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлықта", "Жарлыққа" деген сөздер тиiсiнше "Заң", "Заңның", "Заңмен", "Заңда", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 34 "О порядке исчисления и уплаты земельного налога"
Приказ Министра государственных доходов от 4 августа 1999 года N 929. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24.09.99г. N 903. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929 "О внесении изменений и дополнений в инструкции ..., N 34 "О порядке исчисления и уплаты земельного налога"...
Министр ---------------------------------------------------------------------------
В связи с принятием Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 440-1 Z990440_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему приказу изменения и дополнения в следующие Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан:
N 33 V950078_ "О порядке исчисления и уплаты в бюджет подоходного налога с юридических лиц";
N 34 V950075_ "О порядке исчисления и уплаты земельного налога";
N 36 V950074_ "О порядке исчисления и уплаты акцизов";
N 37 V950077_ "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость";
N 38 V950071_ "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество";
N 39 V950072_ "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства";
N 43 V950080_ "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет";
N 46 V990717_ "О порядке исчисления и уплаты социального налога";
Инструкция МГД V950115_ "О порядке применения налога на добавленную стоимость и акцизов в отношении товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан"; Инструкция МГД РК V990780_ "Об упрощенном режиме налогообложения субъектов игорного бизнеса". 2. Департаменту методологии и Департаменту непроизводственных платежей (Усенова Н.Д., Тилегенов А.Б.): - согласовать указанные Инструкции с Министерством финансов Республики Казахстан; - направить согласованные Инструкции в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию. Министр Утверждено приказом Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929 О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 34 "О порядке исчисления и уплаты земельного налога" 1. По всему тексту:
слова "Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года N 2235, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" заменить словами "Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указе", "Указу" заменить словами "Закон", "Закона", "Законом", "Законе", "Закону".

2. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Конституциясына сәйкес жер мемлекеттiк меншiк болып табылады. Мемлекеттiк меншiктен жер учаскелерiн жеке меншiкке беру, егер заңдарда өзгеше көзделмесе, ақы төленiп жүргiзiледi.
Мемлекеттiк меншiктегi жерлердегi жер учаскелерi мынадай болуы мүмкiн:
1) жеке меншiкке өтеусiз берiлдi немесе сатылды;
2) тұрақты немесе уақытша жер пайдалануға берiледi;
3) "Жер туралы" (бұдан әрi- Жарлық) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығымен, өзге де заңдар актiлерi мен мемлекеттiк шарттарда көзделген жағдайлардағы өзге де құқықтық нысандарда iске асырылады.
Жерге жеке меншiк азаматтар мен мемлекеттiк емес заңды тұлғалардың меншiгi түрiнде болып келедi.
Жер иесiне оған тиесiлі жердi иелену, пайдалану және билiк ету құқықтары жатады.
Шетел азаматтары мен заңды тұлғалар, сондай-ақ азаматтығы жоқ тұлғалар, егер өзге де Жарлықпен немесе басқа да заңдарда көзделмесе, жер құқықтық қатынастарында Қазақстан Республикасының азаматтары және заңды тұлғаларымен бiрдей құқықтарды пайдаланады және мiндеттердi орындайды.
Мемлекет берген жер үшiн төлем жер учаскесiнiң сапасы, орналасқан жерi және сумен қамтамасыз етiлуiне қарай айқындалған жер салығы немесе жал төлемi нысандарында алынады.
Осы Нұсқауда қолданылатын ұғымдар мынадай мағыналарды бiлдiредi:
жерге жеке меншік құқығы - азаматтар мен мемлекеттік емес заңды тұлғалардың Жарлықпен және өзге де заңдармен белгіленген жағдайлар мен шектерде олардың жер учаскелерін иелену, пайдалану және билік ету құқығы;
жер пайдалану құқығы - мемлекеттік меншіктегі жер учаскесін мерзімсіз (тұрақты жер иелену) немесе белгілі бір мерзімде (уақытша жер пайдалану) тұлғаның иелену және пайдалану құқығы. Жер пайдаланушы Жарлықпен белгіленген жағдайлар мен шектерде оған жер пайдалану құқығына билік етуге құқылы. Уақытша жер пайдалану құқығы қысқа мерзімді (3 жылға дейін) және ұзақ мерзімді (3 жылдан 99 жылға дейін) болуы мүмкін. Бастапқы және қайталама жер пайдалану құқығына бөлінеді;
жер учаскесі - жер құқықтық қатынастар субъектілері үшін Жарлықпен белгіленген тәртіпте бекітілген, жабық шекараларда бөлінген жер бөлшегі.; төлемнің базалық ставкасы - жерді пайдалануға мемлекет беретін немесе жеке меншікке берілетін жер үшін төлем нормативі. 3. 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Жер салығы төлеушілері біртұтас жер салығы төлеушілерінен басқа меншігінде тұрақты пайдалану немесе бастапқы өтеусіз уақытша пайдалануға жер учаскелері бар заңды тұлғалар (оның ішінде резидент еместер), өкілдіктер мен өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелер мен жеке тұлғалар болып табылады." 4. 11-тармақта: "0,12-ге дейін" сөздері "0,50-ге дейін" сөздерімен ауыстырылсын; "0,12-ден 0,25-ке дейін" сөздері" 0,50-ден асатын" сөздерімен ауыстырылсын; "0,25 гектардан асатын алаң үшін - 0,01 гектар үшін 400 теңге" сөздері алып тасталсын; мысал мынадай редакцияда жазылсын: "Мысал.

2. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В соответствии с Конституцией Республики Казахстан земля находится в государственной собственности. Передача земельных участков из государственной собственности в частную производится за плату, если иное не предусмотрено законодательством.
Земельные участки из земель, находящихся в государственной собственности могут быть:
1) проданы или переданы безвозмездно в частную собственность;
2) предоставлены в постоянное или временное землепользование;
3) реализованы в иных правовых формах в случаях, предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О земле" (далее - Указ), иными законодательными актами или международными договорами.
Частная собственность на землю выступает в виде собственности граждан и негосударственных юридических лиц.
Собственнику принадлежат права владения, пользования и распоряжения принадлежащей ему землей.
Иностранные граждане и юридические лица, а также лица без гражданства пользуются правами и несут обязанности в земельных правоотношениях наравне с гражданами и юридическими лицами Республики Казахстан, если иное не предусмотрено Указом или другими законодательными актами.
Плата за землю, предоставляемую государством, взимается в формах земельного налога или арендной платы, определяемых в зависимости от качества, местоположения и водообеспеченности земельного участка.
Понятия, используемые в настоящей Инструкции, означают следующее:
право частной собственности на землю - право граждан и негосударственных юридических лиц владеть, пользоваться и распоряжаться принадлежащим им земельным участком на условиях и в пределах, установленных Указом и иным законодательством;
право землепользования - право лица владеть и пользоваться земельным участком, находящимся в государственной собственности, бессрочно (постоянное землепользование) или в течение определенного срока (временное землепользование). Землепользователь вправе распоряжаться принадлежащим ему правом землепользования в случаях и пределах, установленных Указом. Право временного землепользования может быть краткосрочным (до 3 лет) и долгосрочным (от 3 до 99 лет). Различают право первичного и вторичного землепользования;
земельный участок - выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном Указом порядке за субъектами земельных правоотношений;
базовая ставка платы - норматив платы за землю, передаваемую в частную собственность или предоставляемую в землепользование государством.
3. Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Плательщиками земельного налога являются юридические лица (в том числе нерезиденты), их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения и физические лица, имеющие в собственности, постоянном пользовании или первичном безвозмездном временном пользовании земельные участки, кроме плательщиков единого земельного налога.".
4. В пункте 11:
слова "до 0,12" заменить словами "до 0,50";
слова "от 0,12 до 0,25" заменить словами "превышающую 0,50";
слова "на площадь, превышающую 0,25 гектара - 400 тенге за 0,01 гектара" исключить;
пример изложить в следующей редакции:
"Пример.

Жеке тұлға иелігінде көлемі 0,70 гектар қосалқы, бағбандық, бау-бақша және саяжайлық шаруашылық жүргізу үшін берілетін жер учаскесі бар.
Заңның 108-бабы 4-тармағына сәйкес салық ставкасы 0,50 гектарға дейінгі көлемінде 0,01 гектар үшін 20 теңге мөлшерінде, 0,50 гектардан асатын алаң көлеміне - 0,01 гектар үшін 100 теңгеде белгіленген. Аталған ставкаларға жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілейтін коэффициент қолданылады, 1999 жылғы коэффициент 1,57 болды.
1999 жыл үшін жер салығы мөлшері мынаны құрады:
1) 0,50 гектарға дейінгі алаңға
0,50 га : 0,01 га х 20 теңге х 1,57 = 1570 теңге;
2) 0,50 гектардан асатын алаңға
(0,70 га - 0,50 га) : 0,01 га х 100 теңге х 1,57 = 3140 теңге.
Жалпы 1570 теңге + 3140 теңге = 4710 теңге.
Сөйтіп, 1999 жыл үшін жер салығы мөлшері мынаны құрады."
5. Мынадай мазмұндағы 12-1 тармағымен толықтырылсын:
"12-1. 2000 жылдан бастап ауыл шаруашылығы емес жер пайдаланушылар-заңды тұлғалар 15 ақпанға дейiнгi мерзiмде тең үлеспен жер салығы сомасын бөле отырып, 7-қосымшаға сәйкес алдағы жылға жер салығы бойынша Ағымдағы төлемдер есебiн ұсынады."
6. 13-тармақта:
бiрiншi абзацта "өзге де оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер" деген сөздерiнен кейiн "(бiртұтас жер салығын төлеушiлерден басқа)" деген сөздерiмен толықтырылсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ағымдағы жылдағы 1 шілдеге дейiнгi жер учаскелерінің алаңдар мөлшерлерiнің ұлғаюы немесе кемуi жағына өзгерiстер жағдайынан бастап ауыл шаруашылығы емес жер пайдаланушылар-заңды тұлғалар жер алаңдарының өзгерген күнiнен бастап 30 күнтiзбелiк күн iшiнде салық органына 8-қосымшаға сәйкес Есеп тапсыру қажет.
Ағымдағы жылдағы 1 шiлдеден кейiнгi (яғни Декларация ұсынғаннан кейiн) жер учаскелерiнiң алаңдар мөлшерлерiнiң ұлғаюы немесе кемуi жағына өзгерiстер жағдайынан бастап ауыл шаруашылығы емес жер пайдаланушылар-заңды тұлғалар жер алаңдарының өзгерген күнiнен бастап 30 күнтiзбелiк күн iшiнде салық органына қосымша декларация тапсыру қажет.
Бұл жағдайларда төлем мерзiмi деп алдағы (келесi) жер салығын төлеу мерзiмi есептеледi."
7. 17-тармақтағы "жеке тұлғалар" деген сөздерден кейiн "(бiртұтас жер салығын төлеушiлерден басқа)" деген сөздерiмен толықтырылсын.
8. 18-тармақтағы "жер учаскелерi" деген сөздерден кейiн "(бiртұтас жер салығын төлеушiлерден басқа)" деген сөздерiмен толықтырылсын. 9. 27-1 тармағында: "0,12-ге дейiнгi" деген сөздерi "0,50-ге дейiнгі" деген сөздерiмен ауыстырылсын; "0,12-ден 0,25-ке дейiнгi" деген сөздер "0,50-ден асатын" деген сөздерiмен ауыстырылсын; "0,25 гектардан асатын алаңға - 0,01 гектар үшiн 400 теңге" деген сөздер алып тасталсын. 10. нұсқауға 4-қосымшада: "Павлодар 3,00 0,3" жолдары бойынша "3,00" сандары "5,00" сандарымен ауыстырылсын. 11. 62-тармақта: 8) тармақшада: бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:

Физическое лицо имеет во владении земельный участок, предоставленный для ведения личного подсобного хозяйства, садоводства, огородничества и дачного строительства, площадью 0,70 гектара.
Согласно пункту 4 статьи 108 Закона ставка налога установлена в размере 20 тенге за 0,01 гектара при площади до 0,50 гектара, на площадь превышающую 0,50 гектара - 100 тенге за 0,01 гектара. К указанным ставкам применяется коэффициент, устанавливаемый ежегодно Правительством Республики Казахстан, в 1999 году коэффициент 1,57.
Размер земельного налога за 1999 год составит:
1) на площадь до 0,50 гектара
0,50 га : 0,01 га х 20 тенге х 1,57 = 1570 тенге;
2) на площадь, превышающую 0,50 гектара
(0,70 га - 0,50 га): 0,01 га х 100 тенге х 1,57 = 3140 тенге.
Всего 1570 тенге + 3140 тенге = 4710 тенге.
Таким образом, размер земельного налога за 1999 год составит 4710 тенге.".
5. Дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Начиная с 2000 года несельскохозяйственные землепользователи - юридические лица представляют в срок до 15 февраля Расчеты текущих платежей по земельному налогу на предстоящий год согласно приложению 7, с распределением суммы земельного налога по установленным срокам равными долями.".
6. В пункте 13:
в абзаце первом после слов "иные обособленные структурные подразделения" дополнить словами "(кроме плательщиков единого земельного налога)";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В случае изменений размеров площадей земельных участков в сторону уменьшения или увеличения до 1 июля текущего года несельскохозяйственным землепользователям - юридическим лицам необходимо в течение 30 календарных дней со дня изменения земельных площадей представить в налоговый орган Расчет согласно приложению 8.
В случае изменений размеров площадей земельных участков в сторону уменьшения или увеличения после 1 июля текущего года (т.е. после представления Декларации) несельскохозяйственным землепользователям - юридическим лицам необходимо в течение 30 календарных дней со дня изменения земельных площадей представить в налоговый орган дополнительную декларацию. В этих случаях сроком уплаты считается предстоящий (очередной) срок уплаты земельного налога.". 7. В пункте 17 после слов "физических лиц" дополнить словами "(кроме плательщиков единого земельного налога)". 8. В пункте 18 после слов "земельных участков" дополнить словами "(кроме плательщиков единого земельного налога)". 9. В пункте 27-1: слова "до 0,12" заменить словами "до 0,50"; слова "от 0,12 до 0,25" заменить словами "превышающие 0,50"; слова "на площадь, превышающую 0,25 гектара - 400 тенге за 0,01 гектара" исключить. 10. В приложении 4 к инструкции: по строке "Павлодар 3,00 0,3" цифры "3,00" заменить цифрами "5,00". 11. В пункте 62: в подпункте 8): абзац первый изложить в следующей редакции:

"8) салық төлеушiге инвестициялар жөнiндегi уәкiлеттi органмен келiсiм-шартқа сәйкес келiсiм-шарт жасау сәтiнен бастап 5 жылға дейiнгi мерзiмге жер салығын төлеуден босатылуы мүмкiн;" екiншi және үшiншi абзацтар алып тасталсын; төртінші абзацтағы "жобаның бағыты, уақыты және ақталу жағдайы" деген сөздер "экономиканың негізгі капиталы мен басым секторына инвестициялар мөлшерлері" деген сөздермен ауыстырылсын; 9) тармақшасы ", Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қылмыстық атқарушы жүйесінің еңбекпен түзеу мекемелерінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары". 12. мынадай мазмұндағы 7-қосымшамен толықтырылсын: 13. мынадай мазмұндағы 8-қосымшамен толықтырылсын: 14. Осы өзгерістердің 4, 9-тармақтарының ережелері 1999 жылғы 1 сәуірден бастап енгізіледі. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27 маусымдағы N 34 нұсқауына 7 қосымша Жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебі Кәсіпорын (бірлестік, ұйым) мөртабаны _______________ (банк шоттары) СТТН ___________________________ _______________________________бойынша (салық төлеушінің мекен-жайы) (заңды тұлға атауы) ______________________ (телефон) __________________________________________________________________________ Салық салынатын Жер учаскесінің 1 га немесе 1 шаршы Жер салығының объектілер тіз. көлемі метрге ставка сомасы, теңге бесі және олардың (га, шаршы метр) орналасқан жері __________________________________________________________________________ Жиынтығы: __________________________________________________________________________ Барлығы жер салығын төлеуге тиеселі Мынадай мерзімдерде: _____жылғы 20 ақпанға дейін ____ теңге _____жылғы 20 тамызға дейін__ теңге _____жылғы 20 мамырға дейін ____ теңге _____жылғы 20 қарашаға дейін __теңге Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі Біз осы есепте көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен шындығы үшін заң алдында жауап береміз. Басшы___________ __________ (аты-жөні) (қолы) Бас бухгалтер ___________ __________ (аты-жөні) (қолы) ____________күні МО Есеп жасау бойынша қызмет көрсеткен аудитор ___________________ __________ (аты-жөні, СТТН) (қолы) МО Салық органының басшысы ________________ _______________ (аты-жөні) (қолы) Бөлім бастығы ______________ ______________ (аты-жөні) (қолы) Ескерту. Ауыл шаруашылығы жер пайдаланушылары мен жер иелері үшін жер салығын төлеу мерзімі - ағымдағы жылдың 1 қазанынан кешеуілдетпеу. Жер салығы бойынша есепті ағымдағы жылдың 15 ақпанынан кешеуілдетпей объектілер орналасқан жердегі салық комитетіне ұсынылады. Ай ішінде оның ұсынылған сәтімен жер салығы қосымша декларация салық жылы ортасында қайта жүргізілген жер учаскесі бойынша түседі. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27 маусымдағы N 34 нұсқауына 8 қосымша Жер салығы бойынша өзгерістер есебі Кәсіпорын (бірлестік, ұйым) мөртабаны _______________ (банк шоттары) СТТН ___________________________ _______________________________бойынша (салық төлеушінің мекен-жайы) (заңды тұлға атауы) ______________________ (телефон) __________________________________________________________________________ Салық салынатын Жер учаскесінің 1 га немесе 1 шаршы Жер салығының объектілер тіз. көлемі метрге ставка сомасы, теңге бесі және олардың (га, шаршы метр) орналасқан жері __________________________________________________________________________ 1 2 3 4 __________________________________________________________________________ Жиынтығы: __________________________________________________________________________ Барлығы жер салығын төлеуге тиесілі мынадай мерзімдерде: _____жылғы 20 ақпан дейін ____ теңге _____жылғы 20 тамыз дейін__ теңге _____жылғы 20 мамыр дейін ____ теңге _____жылғы 20 қараша дейін __теңге Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі Біз осы есепте көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен шындығы үшін заң алдында жауап береміз. Басшы___________ __________ (аты-жөні) (қолы) Бас бухгалтер ___________ __________ (аты-жөні) (қолы) ____________күні МО Есеп жасау бойынша қызмет көрсеткен аудитор ___________________ __________ (аты-жөні, СТТН) (қолы) МО Салық органының басшысы ________________ _______________ (аты-жөні) (қолы) Бөлім бастығы ______________ ______________ (аты-жөні) (қолы) Ескерту. Есеп жер учаскесінің көлемі өзгерген күннен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде салық органына тапсырылады. Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

"8) налогоплательщикам в соответствии с контрактом с уполномоченным органом по инвестициям может быть предоставлено освобождение от уплаты земельного налога на срок до 5 лет с момента заключения контракта;";
абзацы второй и третий исключить;
в абзаце четвертом слова "приоритета, времени и условий окупаемости проекта" заменить словами "объемов инвестиций в основной капитал и приоритетного сектора экономики";
подпункт 9) дополнить словами ", республиканские государственные предприятия исправительных учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
12. Дополнить приложением 7 следующего содержания:
"Приложение 7
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 27 июня 1995 года N 34
Расчет текущих платежей по земельному налогу Штамп предприятия ___________________ (объединения, организации) (банковские счета) РНН _____________ По ___________________________________________________ (наименование юридического лица) __________________________ (адрес налогоплательщика) __________________________ (телефон) --------------------------------------------------------------------------- Перечень объектов ! Площадь земельного ! Ставка за 1 га !Сумма земельного налогообложения и ! участка (га, кв.м) ! или за 1 кв.м !налога, тенге их местонахождение! ! ! --------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- Итого: --------------------------------------------------------------------------- Всего подлежит уплате земельного налога ________________________ тенге в следующие сроки: до 20 февраля ____г.___________ тенге до 20 августа ____г. _________тенге до 20 мая ____г.___________ тенге до 20 ноября ____г. _________тенге Ответственность налогоплательщика перед законом Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений приведенных в данном расчете Руководитель __________ ___________ Руководитель налогового (Ф.И.О.) (подпись) комитета ___________ ____________ (Ф.И.О.) (подпись) Главный бухгалтер __________ ___________ Начальник отдела _______ __________ (Ф.И.О.) (подпись) (Ф.И.О.) (подпись) Дата ___________________ МП Аудитор, оказавший услуги по составлению расчета _______________ ________________ (Ф.И.О., РНН) (подпись) МП Примечание. Срок уплаты земельного налога для сельскохозяйственных землепользователей и землевладельцев - не позднее 1 октября текущего года. Расчет по земельному налогу представляется в налоговый комитет по месту нахождения объектов не позднее 15 февраля текущего года. По вновь отведенным земельным участкам среди налогового года подается дополнительная декларация по земельному налогу в течение месяца с момента их предоставления.". 13. Дополнить приложением 8 следующего содержания:
"Приложение 8
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 27 июня 1995 года N 34
Расчет изменений по земельному налогу Штамп предприятия ___________________ (объединения, организации) (банковские счета) РНН _____________ По ___________________________________________________ __________________________ (наименование юридического лица) (адрес налогоплательщика) __________________________ (телефон) --------------------------------------------------------------------------- Перечень объектов ! Площадь земельного ! Ставка за 1 га !Сумма земельного налогообложения и ! участка (га, кв.м) ! или за 1 кв.м !налога, тенге их местонахождение! ! ! --------------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 4 --------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- Итого: --------------------------------------------------------------------------- Всего подлежит уплате земельного налога ________________________ тенге в следующие сроки: до 20 февраля ____г.___________ тенге до 20 августа ____г. _________тенге до 20 мая ____г.___________ тенге до 20 ноября ____г. _________тенге Ответственность налогоплательщика перед законом Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений, приведенных в данном расчете Руководитель __________ ___________ Руководитель налогового (Ф.И.О.) (подпись) комитета ___________ ____________ (Ф.И.О.) (подпись) Главный бухгалтер __________ ___________ Начальник отдела _______ __________ (Ф.И.О.) (подпись) (Ф.И.О.) (подпись) Дата ___________________ МП Аудитор, оказавший услуги по составлению расчета _______________ ________________ (Ф.И.О., РНН) (подпись) МП Примечание: Расчет представляется в налоговый орган в течение 30 календарных дней со дня изменения размеров земельных участков.". 14. Положения пунктов 4, 9 настоящих изменений вводятся в действие с 1 апреля 1999 года. (Специалисты: Склярова И.В., Цай Л.Г.)