Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 1999 жылғы 23 сәуірдегі N 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті 1999 жылғы 21 қыркүйек N 202. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрлігiнiң Тіркеу қызметі комитетінің 2007 жылғы 25 шілдедегі N 84 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрлігiнiң Тіркеу қызметі комитетінің 2007 жылғы 25 шілдедегі N 84 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын.
...
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 1999 жылғы 21 қыркүйектегі N 202 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 1999 жылғы 23 сәуірдегі N 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 917 нөмiрiмен тiркелген) бұйрығы
2. Осы бұйрық қол қойған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Тіркеу қызметі комитеті
Төрағасының м.а.
-----------------------------
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Z952198_ заң күші бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында және "Қазақстан Республикасындағы ауылдық тұтыну кооперациясы туралы" Z990450 Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 21 шілдедегі Заңының және "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының қабылдануына байланысты бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 1999 жылғы 23 сәуірдегі N 66  V990768_ бұйрығына төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу ережесінде:
13-тармақтың тоғызыншы абзацындағы "және оның басшысының қолы қойылады" деген сөздер алынып тасталсын;
17-тармақта:
бірінші абзацта "Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексі (жалпы бөлім) 42 бабы 6-тармағына сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақшасындағы "жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктердің" деген сөздер "мемлекеттік кәсіпорынның, шаруашылық серіктестігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
23-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бұрынғы құрылтай құжаттарына қосымша ретінде немесе құрылтай құжаттары жаңа редакция түрінде рәсімделуі мүмкін болатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулардың екі данасы. Егер заңға сәйкес құрылтай құжаттарды нотариалды куәландыру қажет болса, онда оған енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар да нотариалды тәртіпте куәландырылуы қажет.";
24-тармақтың бесінші және алтыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"өзгерістер мен толықтырулар рәсімделгеннен (тиісті штамптар мен мөр қойылғаннан) кейін бір данасы заңды тұлғаның өкілетті тұлғасына қайтарылады, ал өзге құжаттар заңды тұлғаның тіркеу істеріне тігіледі. Құрылтай құжаттары жаңа редакцияда тапсырылған жағдайда, бұрынғы құрылтай құжаттарының түпнұсқалары қайтарылуға жатпайды;

О внесении изменений и дополнений в приказ председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66
Приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 21 сентября 1999 года N 202. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30.09.99г. за N 917. Утратило силу - приказом Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2007 года N 84
Извлечение из приказа Председателя Комитета регистрационной службы
Министерства юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2007 года N 84
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу:
...
2) Приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 21 сентября 1999 года N 202 "О внесении изменений и дополнений в приказ председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66 "Об утверждении Правил государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 917);
...
И.о. Председателя Комитета
регистрационной службы
_______________________________________________________
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц" и в связи с принятием  Закона Республики Казахстан от 21 июля 1999 года "О сельской потребительской кооперации в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан" приказываю:
1. Внести в  приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66 следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации юридических лиц, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 9 исключить;
в абзаце девятом пункта 13 слова "и подписью его руководителя" исключить;
в пункте 17:
в абзаце первом слова "Согласно пункту 6 статьи 42 Гражданского  кодекса Республики Казахстан (общая часть)" исключить;
в подпункте 1) слова "товариществ с ограниченной и дополнительной ответственностью" заменить словами "государственного предприятия, хозяйственного товарищества";
в пункте 19 слова ", печать юридического лица либо квитанция (справка) органа внутренних дел о приеме печати юридического лица на уничтожение (при переименовании, присоединении)" исключить;
абзац четвертый пункта 23 изложить в следующей редакции:
"два экземпляра изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, которые могут быть оформлены в виде приложения к прежним учредительным документам либо как учредительные документы в новой редакции. Если учредительные документы в соответствии с законом подлежат нотариальному удостоверению, то и вносимые в них изменения и дополнения должны быть удостоверены в нотариальном порядке;";
абзацы пятый и шестой пункта 24 изложить в следующей редакции:
"после оформления изменений и дополнений (проставления соответствующих штампов и печати) один экземпляр возвращается уполномоченному лицу юридического лица, а другие документы подшиваются к регистрационным материалам юридического лица. В случае, если учредительные документы представлены в новой редакции, то подлинники прежних учредительных документов возврату не подлежат;

10 күн ішінде мемлекеттік қатысуы бар заңды тұлғаларға қатысты реестрұстаушыға (3 қосымша), сондай-ақ тұрған жері өзгерген жағдайда - статистика органына (6 қосымша) хабарлайды.";
26-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексі (жалпы бөлім) 42 бабы 6 тармағына сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын;
27-тармақтағы "филиалға (өкілдікке)" деген сөздерінен кейін "белгіленген үлгідегі" деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақта:
үшінші абзацтағы "шешімнің көшірмесі" деген сөздер "шешім" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"тарату балансын бекіту туралы шешім;";
оныншы абзацтағы "заңды тұлға мөрі немесе" деген сөздер алынып тасталсын;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Осы ереженің 31-тармағында көрсетілген құжаттарды алған кезден бастап тіркеуші орган 10 күн ішінде;
заңдарда және заңды тұлғаның жарғысында қарастырылған тарату тәртібінің орындалуын тексереді;
заңды тұлғаның таратылуын тіркеу туралы, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің күшін жою туралы және оны Регистрден шығару туралы бұйрық шығарады. Заңды тұлғаны таратудың белгіленген тәртібі бұзылған жағдайларда тіркеуші орган таратуды тіркеуден бас тарту туралы бұйрық шығарады;
Регистрге және электронды деректер банкіне заңды тұлға қызметінің тоқтатылғаны туралы мәліметтер енгізеді;
заңды тұлғаның таратылуы аяқталғаны туралы статистика органдарына және реестрұстаушыға (мемлекеттік қатысуы бар заңды тұлғаларға қатысты) хабарлайды (7 қосымша).
Ұйымдардың кейбір түрлерін (банк және т.б.) тарату заңдарда қарастырылған ерекшеліктерді ескере отырып жүзеге асырылады.
Құрылтай құжаттары, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік және статистикалық карточканың түпнұсқалары, сондай-ақ таратуды тіркеуге ұсынылған өзге де құжаттар тіркеуші органда сақталады.";
34-тармақта:
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"таратуды тіркеу туралы белгіленген үлгідегі өтініш;";
сегізінші абзацтағы "мөрі немесе заңды тұлғаның" деген сөздер алынып тасталсын;
39-тармақтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын: "Бас тартылған жағдайда өтініш, заңдарға қайшылығы бар құжаттар және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) үшін төленген алым қайтарылуға жатпайды.";
40-тармақтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын: "Үзілістен кейін мерзімнің өтуі қайтадан басталады: үзіліске дейін өткен уақыт жаңа мерзімге есептелмейді.";
мынадай мазмұндағы 41-тармақпен толықтырылсын:
"41. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына мемлекеттік қайта тіркеуді талап етпейтін өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу қажетті құжаттармен қоса арыз берген күннен бастап 15 күн ішінде, ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін 3 жұмыс күн ішінде жүзеге асырылады. Құжаттардың толық емес пакеті ұсынылып немесе оларда заңдарға қайшылықтар болған жағдайда, өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуден бас тартылады.";
көрсетілген Ережеге 1 қосымшада:
10-тармақта:
бесінші абзацтағы "бірлестіктердің құрылымдық бөлімшелерін құру туралы" деген сөздер "бірлестікті құру туралы облыстардағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертудің 2-тармағы алынып тасталсын;
16-тармақта:
ескертудің 5-тармағы алынып тасталсын;

извещает в течение 10 дней реестродержателя в отношении юридических лиц с участием государства (приложение 3), а также при изменении места нахождения - органа статистики (приложение 6).";
в пункте 26 слова "Согласно пункту 4 статьи 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть)" исключить;
в пункте 27 после слова "перерегистрации" дополнить словами "установленного образца";
в пункте 31:
в абзаце третьем слова "копия решения" заменить словами "решение";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"решение об утверждении ликвидационного баланса;";
в абзаце десятом слова "печать юридического лица, либо" исключить;
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Регистрирующий орган в течение 10 дней с момента получения документов, указанных в пункте 31 настоящих Правил:
проверяет соблюдение порядка ликвидации, предусмотренного законодательством и уставом юридического лица;
издает приказ о регистрации ликвидации юридического лица, аннулировании свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и исключении его из Регистра. При выявлении нарушений установленного порядка ликвидации юридического лица регистрирующий орган выносит приказ об отказе в регистрации ликвидации;
вносит в Регистр и электронный банк данных сведение о прекращении деятельности юридического лица;
извещает органы статистики и реестродержателя (в отношении юридических лиц с участием государства) о завершении ликвидации юридического лица (приложение 7).
Ликвидация отдельных видов организаций (банковских и др.) осуществляется с учетом особенностей, предусмотренных законодательством.
Подлинники учредительных документов, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки, а также другие представленные для регистрации ликвидации документы хранятся в регистрирующем органе.";
в пункте 34:
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"заявление о регистрации ликвидации установленного образца;";
в абзаце восьмом слова "печать филиала (представительства), либо" исключить;
предложение второе пункта 39 изложить в следующей редакции:
"При отказе в государственный регистрации (перерегистрации) заявление, документы, содержащие нарушения законодательства и уплаченный сбор за государственную регистрацию (перерегистрацию) возврату не подлежат.";
предложение второе пункта 40 изложить в следующей редакции:
"После перерыва течение срока начинается заново: время, истекшее до перерыва, не засчитывается в новый срок";
дополнить пунктом 41 следующего содержания:
"41. Регистрация изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не влекущих его государственную перерегистрацию, осуществляется не позднее 15 дней, а для субъектов малого предпринимательства - 3 рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов. При представлении неполного пакета документов или наличия в них нарушений законодательства выносится отказ в регистрации изменений и дополнений.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в пункте 10:
в абзаце пятом слова "об образовании структурных подразделений" заменить словами "в областях об образовании";
пункт 2 примечания исключить;
в пункте 16:
пункт 5 примечания исключить;

мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Ауылдық тұтыну кооперативі:
тіркеу туралы өтініш;
құрылтай жиналысының хаттамасы;
жарғы;
тұрған жерін растайтын құжат;
тіркеу үшін алым төлегені туралы түбіртек немесе төлем тапсырмасының көшірмесі;
азаматтар үшін - тегі, аты, әкесінің аты, мекен-жайы және жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері, және заңды тұлғалар үшін - атауы, тұрған жері, тіркеу нөмірі туралы мәліметтер көрсетілген жарна салушылардың тізімі.";
"Тіркеуге ұсынатын құжаттардың барлық тізіміне Ескертулерде" 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Пәні банктік қызмет болып табылатын заңды тұлғаларды тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкісінің оны ашуға рұқсаты, ал сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдары үшін уәкілетті мемлекеттік органның оны ашуға рұқсаты талап етіледі.";
көрсетілген Ережеге 4 қосымшадағы ескертудің 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Пәні банктік қызмет болып табылатын филиал немесе өкілдікті есептік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкісінің оны ашуға келісімі, ал сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының филиалы немесе өкілдігін есептік тіркеу үшін уәкілетті мемлекеттік органның оны ашуға рұқсаты талап етіледі.";
көрсетілген ережеге 6 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу Ережесіне
6 қосымша
Заңды тұлғаның (филиал немесе өкілдіктің)
тұрған жерінің өзгергені туралы
Хабарлама
______________________________________________________________
тіркеуші органның атауы
______________________________________________________________
тіркеуші органның атауы
________________________________________________ тіркелген
тіркеу нөмірі, тіркеу күні ҚҰЖК коды
______________________________________________________________
заңды тұлғаның (филиалы немесе өкілдіктің) атауы
_______________________ тұрған жерінің өзгергені туралы
хабарлайды.
Заңды тұлғаның (филиал немесе өкілдіктің) жаңа тұрған жері ___
______________________________________________________________
_____________   ________________    _________________
жетекші            қолы                аты-жөні
көрсетілген Ережеге 8 қосымша алынып тасталсын.
2. Осы бұйрық нормативтік құқықтық актісі ретінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Тіркеу қызметі
комитетінің төрағасы

дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Сельский потребительский кооператив:
заявление о регистрации;
протокол учредительного собрания;
устав;
документ, подтверждающий место нахождения;
квитанция или копия платежного поручения об уплате сбора за регистрацию;
список пайщиков с указанием фамилии, имени, отчества, места жительства и данных документа, удостоверяющего личность - для граждан, и сведений о наименовании, месте нахождения, регистрационного номера - для юридических лиц.";
пункт 2 в "Примечаниях ко всему перечню документов, представляемых для регистрации" изложить в следующей редакции:
"2. Для регистрации юридического лица, предметом которого является банковская деятельность, требуется разрешение Национального Банка Республики Казахстан на его открытие, а для регистрации страховых и перестраховочных организаций - разрешение уполномоченного государственного органа на их открытие.";
пункт 3 примечания в приложении 4 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"3. Для учетной регистрации филиала или представительства, предметом которого является банковская деятельность, требуется согласие Национального Банка Республики Казахстан на его открытие, а для учетной регистрации филиала или представительства страховых, перестраховочных организаций - разрешение уполномоченного государственного органа на его открытие.";
приложение 6 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Правилам государственной
регистрации юридических лиц
Извещение
об изменении места нахождения
юридического лица (филиала или представительства)
_________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа
сообщает об изменении местонахождения (адреса)___________________
_________________________________________________________________
наименование юридического лица (филиала или представительства)
зарегистрированного______________________________________________
наименование регистрирующего органа
_________________________________________________________________
регистрационный номер, дата регистрации, код ОКПО
Новый адрес юридического лица (филиала или представительства)____
_________________________________________________________________
_____________        ______________               _______________
руководитель            подпись                     Ф.И.О. ";
приложение 8 к указанным Правилам исключить.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в качестве нормативного правового акта.
Председатель Комитета
регистрационной службы
Министерства юстиции
Республики Казахстан