Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 25 маусымдағы N 9 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999 жылғы 30 қыркүйек N 42. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қадағалау ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 283 Қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қадағалау ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 283 Қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді---------------
Нормативтiк құқықтық актiлердi "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi...
Төраға
Қосымша
Күшi жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
1...
2. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 25 маусымдағы N 9 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" 1999 жылғы 30 қыркүйектегi N 42 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 921 тiркелген, 2001 жылы Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық және нормативтiк актiлер жинағында жарияланған, IY-том)...
--------------------------------
Бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметті реттеу және инвесторлардың мүдделерін қорғау мақсатында және Қазақстан Республикасы Презитентінің 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы туралы ереженің 4-тармағы 11) тармақшасының негізінде Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі - "Ұлттық комиссиясы" деп аталады) Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 06 тамызда 562  V980562_  нөмірмен тіркелген "Бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушыларына қойылатын талаптар туралы" Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 25 маусымдағы N 9 қаулысына өзгеріс енгізілсін:
1) 1-тармақтағы "50.000 айлық есепті көрсеткіш" деген сөздер "60.000 айлық есепті көрсеткіш" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 25 июня 1998 года N 9
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 1999 года N 42. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5.10.99г. за N 921. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.08.2005г. N 283
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 27.08.2005г. N 283
"В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства РК по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 27.08.2005г. N 283
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
...
2. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 1999 года N 42 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 25 июня 1998 года N 9"...".
-------------------------------------------------------------------
В целях регулирования профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и защиты интересов инвесторов и на основании подпункта 11) пункта 4 Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан 13 ноября 1997 года  U973755_  N 3755, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие изменения и дополнения в постановление Национальной комиссии  V980562_  "О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг" от 25 июня 1998 года № 9, зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан 6 августа 1998 года за № 562:
1) в пункте 1 слова "50.000 месячных расчетных показателей" заменить словами "60.000 месячных расчетных показателей";

2) мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Бағалы қағаздар рыногында депозитарлық қызметті жүзеге асыруға арналған қажетті резервтік және сақтандыру капиталының ең төменгі деңгейі жарияланған жарғылық капиталдың 30 және 20 пайызы мөлшерінде белгіленсін.";
3) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Бағалы қағаздар рыногында депозитарлық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" ЖАҚ-ы 2000 жылғы 01 қаңтарға дейінгі мерзімде өз, резервтік және сақтандыру капиталдарының мөлшерін осы Қаулыға сәйкес келтірсін.".
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет минстрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енгізілетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін.
4. Осы Қаулының орындалысына бақылау жасау Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасына жүктелсін.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Установить минимальный уровень резервного и страхового капитала, необходимого для осуществления депозитарной деятельности на рынке ценных бумаг, в размере 30 и 20 процентов от объявленного уставного капитала.";
3) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг", имеющему лицензию на осуществление депозитарной деятельности на рынке ценных бумаг, в срок до 1 января 2000 года привести размеры собственного, резервного и страхового капиталов в соответствие с настоящим Постановлением.".
3. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее постановление (после введения его в действие) до сведения Национального Банка Республики Казахстан ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
5. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на Управление лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии.
Председатель комиссии
Члены комиссии