Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 05 маусымдағы N 5 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999 жылғы 14 қазан N 47. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 151 қаулысымен.
------------Қаулыдан үзінді------------------
Бағалы қағаздар рыногы субъектілерінің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) ...
2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Төрағасының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 5 маусымдағы N 5 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1999 жылғы 14 қазандағы N 47 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тізiлiмiнде N 936 тiркелген);
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. .....
Төраға
Бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттеу және инвесторлардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ "Ақпараттық технологияларды 2000 жылға сәйкес келтіру проблемасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 13 мамырдағы N 572  P990572_  қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады)
Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 06 тамызда 563  V980563_  нөмірмен тіркелген "Тіркеушілерге қойылатын талаптар туралы" Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 05 маусымдағы N 5 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Тіркеушілерге мынадай техникалық-технологиялық талаптар белгіленсін:
1) 2000 жылы проблемалардың туындауының алдын алатын және оның туындалуы мүмкін салдарларын төмендететін ақпараттық технологияларды пайдалану;
2) сыртқы электр көздерін пайдаланусыз, оның ішінде электрмен жұмыс істейтін құралдар мен приборларды пайдаланусыз толық қағаз технология бойынша бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізуді және сақтауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін материалдық-техникалық ресурстардың болуы;

О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 июня 1998 года N 5
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 октября 1999 года N 47 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20.10.99г. за N 936. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 151
Извлечение из постановления Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 28 мая 2007 года N 151
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность субъектов рынка ценных бумаг, в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу:
1) .....
2) постановление Председателя Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 октября 1999 года N 47 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 июня 1998 года N 5", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 936).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
...
Председатель                       А. Дунаев
В целях регулирования деятельности организаций, осуществляющих деятельность по ведению реестра держателей ценных бумаг, и защиты интересов инвесторов, а также во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан  P990572_  "О некоторых вопросах решения проблемы соответствия информационных технологий 2000 году" от 13 мая 1999 года N 572 Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие изменения и дополнения в постановление Национальной комиссии  V980563_  "О требованиях, предъявляемых к регистраторам" от 5 июня 1998 года N 5, зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан 6 августа 1998 года за N 563:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить к регистраторам следующие технико-технологические требования:
1) использования информационных технологий, предотвращающих возникновение проблемы 2000 года и минимизирующих возможные последствия ее возникновения;
2) наличие материально-технических ресурсов, позволяющих осуществлять ведение и хранение реестров держателей ценных бумаг без применения внешних источников электропитания, в том числе и полностью по бумажной технологии без использования оборудования и приборов, работающих на электричестве;

3) бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізу және сақтау жүйелерімен бағалы қағаздар ұстаушылардың кемінде 5.000.000 (бес миллион) жеке шоттарын ұстап тұру;
4) бағалы қағаздар ұстаушыларының барлық тізілімде бір бағалы қағаздар ұстаушыға арналған бір жеке шот ашуға негізделген бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізу технологиясын пайдалану.";
2) 3-тармақта ", бағдарламалық-технологиялық кешендер" деген сөздер алып тасталсын;
3) мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Тіркеушілер өз қызметтерін (бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті реттейтін ішкі құжаттарды қоса):
1) осы Қаулының 2-тармағынның 1) және 2) тармақшаларының талаптарына 1999 жылғы 01 желтоқсанға дейінгі мерзімде;
2) осы Қаулының 2-тармағының 3) және 4) тармақшаларының талаптарына 2000 жылғы 01 көкекке дейінгі мерзімде сәйкес келтіруге міндеттелсін.".
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енгізілетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушылары қауымдастықтарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті жүктей отырып) және "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметті жүзеге асыратын және "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның және бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушылары қауымдастықтарының мүшелері болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

3) поддержание системами ведения и хранения реестров держателей ценных бумаг не менее 5.000.000 (пяти миллионов) лицевых счетов держателей ценных бумаг;
4) использование технологии ведения реестров держателей ценных бумаг, основанной на открытии единого лицевого счета для одного держателя ценных бумаг во всех реестрах держателей ценных бумаг.";
2) в пункте 3 слова ", программно-технические комплексы" исключить;
3) дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Обязать регистраторов привести свою деятельность (включая внутренние документы, которые регламентируют деятельность по ведению реестров держателей ценных бумаг) в соответствие:
1) с требованиями подпунктов 1) и 2) пункта 2 настоящего постановления в срок до 1 декабря 1999 года;
2) с требованиями подпунктов 3) и 4) пункта 2 настоящего постановления в срок до 1 апреля 2000 года.".
2. Установить, что настоящее постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее постановление до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", ассоциации профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов) и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
4. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее постановление до сведения организаций, осуществляющих профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг и не являющихся членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и ассоциаций профессиональных участников рынка ценных бумаг;
2) доводить настоящее Постановление до сведения организаций,
намеренных получить лицензию на осуществление деятельности по ведению
реестра держателей ценных бумаг;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)