Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен
6. Егер тексерiлетiн мемлекеттiк мекеме бақылауды жүргiзетiн органның тұжырымдарымен келiспеген жағдайда оны қайтадан тексеруден кейiн қабылданған шешiм заңмен белгiленген тәртiпте қайта қаралуы мүмкiн.
7. Акт екi данада жасалады. Ұйғарым төрт данада жасалады. Актi мен ұйғарымның бiрiншi даналары бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органда қалдырылады, актi мен ұйғарымның екiншi даналары бақылау объектiсiнде қалдырылады, тиiсiнше ұйғарымның үшiншi және төртiншi даналары бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне берiлген рұқсаттар шегiнде бюджет қаражатын керi қайтарып алу жөнiндегi мiндеттеменi қабылдауға арналған өтiнiмдердi қалыптастыратын бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне және мемлекеттiк мекемеге жiберiледi. <*>
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
8. Әкiм уәкiлеттiк берген жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын iшкi бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар тоқсан сайын есептiден кейiнгi келесi айдың 5 күнiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне оның ұйғарымының негiзiнде мақсатына сай пайдаланылмаған жергiлiктi бюджет қаражатын керi қайтарып алудың атқарылуы туралы ақпаратты ұсынады. <*>
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен
9. Жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және нысаналы бағыт бойынша пайдаланылған бюджеттiк қаражатты керi қайтарып алу есебi кiтабының 6, 7 бағаналарына (3 қосымша) жергiлiктi атқарушы органы бюджеттiк қаражатты керi қайтарып алу нұсқауын тiркейдi, олар нөмiрленуге, жiппен қайымдауға және маститикалық мөрмен басылуға тиiс. Есеп кiтабындағы беттердiң саны тиiстi жергiлiктi атқарушы органның басшысы қолымен куәландырылады.
10. Бюджеттiк бағдарламаның, кiшi бағдарламаның, ерекшелiктiң мақсаттарына сәйкес келмейтiн шығыстарын мемлекеттiк мекеменiң жүзеге асыруына байланысты жергiлiктi бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуын айқындаған жағдайда, қаражатты керi қайтарып алу iс жүзiнде жүргiзiлген шығындарға сәйкес келетiн бюджеттiк сыныптаманың сол кодынан бастап жүргiзiледi.
Ағымдағы жылдың қаржыландыру жоспарында көзделмеген өткен жылдардың бағдарламалары бойынша жергiлiктi бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуын айқындаған жағдайда керi қайтарып алу:
жергiлiктi бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануға жол берген жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнде - жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн қамтамасыз етумен байланысты шығындарға көзделген қаражаттан шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеде - осы мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген бағдарлама шығыстарының экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша жүзеге асырылады.
Жергiлiктi бюджетте ағымдағы қаржы жылына арналған бағдарлама, кiшi бағдарлама болмаған жағдайда, ол бойынша өткен жылдарда жергiлiктi бюджеттен бөлiнген қаражатты мақсатсыз пайдалану айқындалғанда керi қайтарып алу ағымдағы қаржы жылының жергiлiктi бюджетiнде шығыстар көзделген бағдарлама, кiшi бағдарлама бойынша ағымдағы қаржыландыруды азайту ("Қайтарып алу" белгiсiмен рұқсат бepу) жолымен жүргiзiледi. Ағымдағы қаржы жылының жергiлiктi бюджетiнде осындай бағдарламалар болмаған кезде жергiлiктi бюджет қаражатын керi қайтарып алу:
жергiлiктi бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануға жол берген жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнде - жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн қамтамасыз етумен байланысты шығындарға көзделген қаражаттан шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеде - осы мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген бағдарлама шығыстарының экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша жүргiзiледi. <*>

Сноска. Пункт 5 с изменениями - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
6. В случае, если проверяемое государственное учреждение не согласно с выводами органа, осуществляющего контроль, после его повторного контроля, принятое решение может быть обжаловано в установленном законодательством порядке.
7. Акт составляется в двух экземплярах. Предписание составляется в четырех экземплярах. Первые экземпляры акта и предписания остаются у государственного органа, осуществляющего контроль, вторые экземпляры акта и предписания остаются у объекта контроля, третий и четвертый экземпляры предписания соответственно направляются администратору бюджетной программы и государственному учреждению, формирующие заявки на принятие обязательств по отзыву бюджетных средств, в пределах выданных разрешений администратору бюджетных программ. <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85
8. Уполномоченные Акимом государственные органы, осуществляющие внутренний контроль за исполнением местных бюджетов, ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным, представляют в территориальные подразделения Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан информацию об исполнении отзыва средств местного бюджета, использованных не по целевому назначению, на основании его предписаний. <*>
Сноска. Пункт 8 в новой редакции - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
9. Регистрация предписаний местным исполнительным органом производится в графах 6, 7 Книги учета отзывов бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных не по целевому назначению (приложение 3), которая должна быть пронумерована, прошнурована и опечатана мастичной печатью. Количество листов в книге учета заверяется подписью руководителя соответствующего местного исполнительного органа.
10. В случае выявления нецелевого использования средств местного бюджета, связанного с осуществлением государственным учреждением расходов, не соответствующих целям бюджетной программы, подпрограммы, специфики, отзыв средств производится с того кода бюджетной классификации, который соответствует фактически произведенным затратам.
В случае выявления нецелевого использования средств местного бюджета по программам прошлых лет, не предусмотренным планом финансирования текущего года, отзыв осуществляется:
у администратора местных бюджетных программ, допустившего нецелевое использование средств местного бюджета - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов из средств, предусмотренных на затраты, связанные с обеспечением деятельности местных исполнительных органов;
у государственного учреждения, финансируемого из местного бюджета, - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов программы, предусмотренной на содержание данного государственного учреждения.
В случае отсутствия в местном бюджете на текущий финансовый год программы, подпрограммы, по которой выявлено нецелевое использование средств, выделенных из местного бюджета в прошлых годах, отзыв производится путем уменьшения текущего финансирования (выдачи разрешения с признаком "Отзыв") по той программе, подпрограмме, по которой предусмотрены расходы в местном бюджете текущего финансового года. При отсутствии таких программ в местном бюджете текущего финансового года отзыв средств местного бюджета производится:
у администратора местных бюджетных программ, допустившего нецелевое использование средств местного бюджета - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов из средств, предусмотренных на затраты, связанные с обеспечением деятельности местных исполнительных органов;
у государственного учреждения, финансируемого из местного бюджета, - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов программы, предусмотренной на содержание данного государственного учреждения. <*>

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен
10-1. Керi қайтарып алу сомасына бухгалтерлiк жазбалар жүргiзу үшін жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне жергiлiктi атқарушы орган 280-нысанының хабарламасы (4-қосымша) жiберiледi. Хабарламаның "Операцияларды ұстау" бағанында экономикалық сыныптаманың мекемесiн, бағдарламасын, кiшi бағдарламасын, ерекшелiгiн көрсете отырып "жергiлiктi уәкiлеттi орган берген рұқсаттарда көзделмеген мақсаттарға пайдаланылған жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген қаражатты керi қайтарып алу" жазбасы жүргiзiледi, олар бойынша жергiлiктi уәкiлеттi орган берген керi қайтарып алу, рұқсаттардың нөмiрлерi және күндерi жүргiзiлген ол бойынша ағымдағы қаржыландыру азайған. Бұл ретте хабарламада қайтарып алынған бюджеттiк қаражаттың жалпы сомасы санмен және жазумен, сондай-ақ ол бойынша керi қайтарып алу жүргiзiлген әрбiр мекеме, экономикалық сыныптаманың бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi бойынша керi қайтарып алу сомасы көрсетiледi. <*>
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
10-2. Жеке және заңды тұлғалар мемлекеттiк мекемелермен (жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiмен) жасалатын азаматтық-құқықтық мәмiлелердiң талаптарына сәйкес, оның iшiнде кредиттiк шарттар бойынша да қабылданған мiндеттемелердi орындамаған жағдайда, жоғарыда көрсетiлген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелерге жергiлiктi бюджеттен бөлiнген бюджет қаражатын керi қайтарып алу осы Ереженiң 10-тармағында көзделген тәртiппен шарттық мiндеттемелердi орындамау сомасына мемлекеттiк мекемеге (жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне) ағымдағы қаржыландыруды азайту ("Қайтарып алу" белгiсiмен рұқсат беру) жолымен жүргiзiледi. Жергілiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi өз кезегiнде сот, немесе сотсыз тәртiппен заңды және/немесе жеке тұлғалардан осы қаражатты өндiрiп алуы тиiс.
Бұл ретте, егер керi қайтарып алу ағымдағы жылы жергiлiктi бюджеттен бөлiнген бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалану фактiлерi бойынша өткен жылдарда сияқты, ағымдағы қаржы жылында да жүргiзiлсе, және мақсатсыз пайдалану сомасы сот тәртiбiмен немесе сотсыз тәртiппен жергiлiктi бюджет кiрiсiне ағымдағы жылы да өндiрiлiп алынса, онда мемлекеттiк мекеме (жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi) қаржыландырудың керi қайтарып алынған лимиттерiн қалпына келтiру үшiн аумақтық қазынашылық органына осы факт туралы хабарлайды.
Жергiлiктi бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануға жол берген мемлекеттiк мекемелер қайта ұйымдастырылған жағдайларда керi қайтарып алулар олардың құқықтық мирасқорларында жүргiзiледi.

Сноска. Пункт 10 в новой редакции - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
10-1. Для проведения бухгалтерских записей на сумму отзыва администратору местных бюджетных программ местным исполнительным органом направляется извещение формы 280 (приложение 4). В извещении в графе "Содержание операции" производится запись "отзыв выделенных средств из местных бюджетов, использованных на цели, не предусмотренные разрешениями, выданными местным уполномоченным органом", с указанием учреждения, программы, подпрограммы, специфики экономической классификации, по которым произведен отзыв, номера и даты разрешения, выданного местным уполномоченным органом по которому уменьшено текущее финансирование. При этом в извещении указывается общая сумма отозванных бюджетных средств цифрами и прописью, также суммы отзыва по каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации, по которым проводился отзыв. <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 10-1 - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
10-2. В случае невыполнения физическими и юридическими лицами обязательств, принятых в соответствии с условиями гражданско-правовых сделок, заключаемых с государственными учреждениями (администраторами местных бюджетных программ), в том числе и по кредитным договорам, отзыв бюджетных средств, выделенных из местного бюджета государственным учреждениям на вышеуказанные цели, производится путем уменьшения текущего финансирования (выдачи разрешения с признаком "Отзыв") государственному учреждению (администратору местных бюджетных программ) на сумму невыполнения договорных обязательств в порядке, предусмотренном пунктом 10 настоящих Правил. Администратор местных бюджетных программ, в свою очередь, должен взыскать эти средства с юридических и/или физических лиц в порядке, установленном законодательством.
При этом, если отзыв произведен в текущем году по фактам нецелевого использования бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов, как в прошлых годах, так и в текущем финансовом году, и сумма нецелевого использования взыскана в судебном порядке, либо в несудебном порядке в доход местного бюджета также в текущем году, то государственное учреждение (администратор местных бюджетных программ) сообщает об этом факте в территориальный орган казначейства для восстановления отозванных лимитов финансирования.
В случае реорганизации государственного учреждения, допустившего нецелевое использование средств местного бюджета, отзыв производится у его правопреемника. <*>

Ескерту. 10-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
11. Жергiлiктi атқарушы органымен 280 нысандағы хабарлауда жазылған сомасы, нөмiрi және уақыты есеп кiтабындағы 8,9 бағаналарда көрсетіледi (3 қосымша).
12. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi жергiлiктi атқарушы органнан хабарлауды алғаннан кейiн нақты мақсатта емес бөлiнген қаражатты пайдаланғаны анықталғаны туралы мемлекеттiк мекемеге хабарлама, онда әрбiр бағдарлама, кiшi бағдарлама, экономикалық жiктеме ерекшелiктерi бойынша керi қайтарып алу сомасы көрсетiлген хабарлама жазып бередi.
13. Бөлiнген бюджет қаражаттың мақсатсыз пайдаланғаны анықталғаны жөнiндегi шығыстардың экономикалық жiктеме ерекшелiктерi бойынша бюджеттiк мақсаттың болмауы кезiнде белгiленген тәртiпте тиiстi бюджеттiң жиынтық қаржыландыру жоспарына және мемлекеттiк мекеменiң шығыстар сметасына өзгерiстер енгiзедi. <*>
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
14. <*>
Ескерту. 14-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
15. Үстiмiздегi қаржы жылының желтоқсан соңында бөлiнген бюджеттiк қаражатты мақсатсыз пайдалану фактiлерiнiң анықталғаны кезiнде керi қайтарып алу нұсқаманың деректемелерi есеп кiтабiнiң 10, 11 бағандарына қойылады және алдағы жылға 4,5 бағандарына көшiрiледi.
3. Бухгалтерлiк есеп және есептiлiк
16. Жергiлiктi бюджеттер есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер бюджетке керi қайтарылып алынған соманы 095 "Мақсатсыз пайдаланған керi қайтарып алу қаражатының лимиттерi" қосалқы шот дебетi және 140 "Мемлекеттiк мекемелер мен басқа да iс-шаралар шығыстарына бюджеттен алынатын қаржыландыру жөнiндегi есеп айырысулар" 230 қосалқы шоттарының кредиті бойынша бухгалтерлiк есепте сипатталады. Бiруақытта 200 "Бюджет бойынша бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде мемлекеттiк мекемелердi және басқа шараларды ұстауға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы дебетi және 095 қосалқы шот кредитi бойынша көрсете отырып екiншi жазу жүргiзiледi. Қаржы жылы аяқталған соң қорытынды айналымдармен жұмсалған шығыстарды шығыстан шығару 140, 230 қосалқы шоттар дебетi және 200 қосалқы шот кредитi бойынша бухгалтерлiк жазу жүргiзiледi.<*>
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен
17. Мемлекеттiк мекеме қаржыландыру жоспарын атқару туралы есептемелiкте мақсатсыз пайдаланған бөлiнген бюджеттiк қаржыны бюджетке керi қайтарып алуға өндiрiлген сомалар мынадай тәртiпте сипатталады: 2 нысанда 5 "Жыл басынан рұқсат етiлген" және 7 "Нақты шығыстар" бағандардағы керi қайтарып алу (коды 0603008) керi қайтарып алуда өндiрiлген сомалар сипатталады. Бюджеттен (Шығыстар сметаларын атқарылуы балансы (код 0503001)) қаржыландырылатын сомалардың қозғалысы туралы анықтамада 951 "Керi қайтарып алу" жолдары бойынша бөлiнген бюджеттік қаражат бюджетте керi қайтарып алу сомасы көрсетiледi;
қаржыландыру жоспарының атқарылуы туралы бухгалтерлiк есепке мемлекеттiк мекеме ұсынған түсiндiрме жазбада керi қайтарып алынған сомалар мiндеттi түрде көрсетіледi.

Сноска. Глава дополнена новым пунктом 10-2 - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
11. Суммы, номера и даты выписанных извещений формы 280 местным исполнительным органом указываются в графах 8, 9 Книги учета (приложение 3).
12. Администратор местных бюджетных программ после получения от местного исполнительного органа извещения выписывает государственному учреждению, в котором установлено использование выделенных средств не по назначению, извещение с указанием в нем сумм отозванных средств по каждой программе, подпрограмме, специфике экономической классификации расходов.
13. При отсутствии бюджетных назначений по специфике экономической классификации расходов, по которой выявлено нецелевое использование выделенных бюджетных средств, в установленном порядке вносятся изменения в сводный план финансирования соответствующего бюджета и план финансирования государственного учреждения. <*>
Сноска. Пункт 13 с изменениями - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
14. (Пункт исключен - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 ).
15. При выявлении фактов нецелевого использования выделенных бюджетных средств в конце декабря текущего финансового года реквизиты предписания проставляются в графах 10, 11 Книги учета и переносятся на следующий год в графы 4, 5.
3. Бухгалтерский учет и отчетность
16. Государственные учреждения, содержащиеся за счет местных бюджетов, суммы произведенного отзыва в бюджет отражают в бухгалтерском учете по дебету субсчета 095 "Лимиты отозванных (взысканных) средств нецелевого использования" и кредиту субсчетов 140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы государственных учреждений и другие мероприятия", 230 "Финансирование из бюджета на расходы государственных учреждений и другие мероприятия". Одновременно производится вторая запись с отражением по дебету субсчета 200 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения и другие мероприятия в пределах утвержденного плана финансирования" и кредиту субсчета 095. По окончании финансового года списание произведенных расходов заключительными оборотами проводится бухгалтерской записью по дебету субсчетов 140, 230 и кредиту субсчета 200. <*>
Сноска. Пункт 16 с изменениями - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
17. В отчетности об исполнении плана финансирования государственных учреждений суммы произведенного отзыва в бюджет выделенных бюджетных средств, использованных не по целевому назначению, отражаются в следующем порядке:
в форме 2 - отзыв (код 0603008) в графах 5 "Разрешено с начала года" и 7 "Фактические расходы" отражаются суммы произведенного отзыва. В справке о движении сумм финансирования из бюджета ("Баланс исполнения плана финансирования" (код 0503001) по строке 951 "Отзыв" указывается сумма произведенного отзыва в бюджет выделенных бюджетных средств;
в пояснительной записке, прилагаемой государственным учреждением к бухгалтерскому отчету об исполнении плана финансирования, обязательно указываются суммы произведенного отзыва.

18. Жергiлiктi атқарушы органдар жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есепке ұсынылған түсiндiрме жазбада жергiлiктi бюджеттерден берiлген бюджеттiк қаражатты пайдаланғаны үшiн бақылау жөнiндегi жүргiзiлген жұмыстар туралы хабарланады, оларды мақсатсыз пайдаланудың себептерiн көрсететiн фактiлер, келiсiлген бұзушылықтар, қаржы рұқсаттарымен көзделмеген мақсаттарға бөлiнген қаражатты қалыпқа келтiру бойынша қабылданған шаралар сипатталады.
19. Жергiлiктi атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын ұйымдастыру департаментiне беретiн белгiленген нысан бойынша жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы ай сайынғы есепте "Мақсатсыз пайдаланған үшiн керi қайтарып алу" бағанда әрбiр функционалды топ, iшкi топ, жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама, бағдарлама, iшкi бағдарлама, шығыстардың экономикалық жiктеме ерекшелiктерi бойынша өндiрiлiп алынған керi қайтарып алу сомалары бойынша нәтижелерi сипатталады. <*>
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
1 қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85   бұйрығымен .
"___"______________ ____ ж.
Бұйрық (Шешiм) N
" Бюджет жүйесi туралы " және "Республикалық және жергiлiктi
бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының
Заңдарына  сәйкес
________________________________________________________ жергілікті
тексерілетін мемлекеттік мекеменің атауы
бюджеттерден бөлінген бюджеттік қаражаттарды есепке алу, аудару
және пайдалануға байланысты құжаттарды тексеруді мына төмендегі
мамандарға жүргізуді тапсырады:
1. ____________________________________________________
(Аты-жөні, тегі, атқаратын лауазымы)
2. ____________________________________________________
(Аты-жөні, тегі, атқаратын лауазымы)
3. ____________________________________________________
(Аты-жөні, тегі, атқаратын лауазымы)
Тексеруді жүзеге асыратын
органның бастығы              ________________________
(қолы, Аты-жөні, тегі)
2 қосымша
Жергілікті бюджеттерден бөлінген бюджеттік
қаражаттың пайдаланылуын тексеру
Актісі
____________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік мекемелердің атауы)
"____"_________ _______ ж.
_____________________________________________________________
(тексеруді жүргізетін органның атауы, тексеруді жүргізу
тапсырылған тұлғаның аты-жөні, тегі, лауазымы)
_____________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік мекеме)
_____________________________________________________________
(мамандардың аты-жөні, лауазымы)
қатысуында
____________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік мекеменің атауы)
жергілікті бюджеттерден бөлінген бюджеттік қаражаттың
пайдаланылуына тексеру жүргізілді.
Тексеру "___"__________     ____ ж.   N _____тапсырыс негізінде
және _______________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік мекеме басшысының аты-жөні, тегі,
лауазымы)
________ рұқсатымен "_____"_________ _____ ж. қоса алғанда
"___"____ __ж. жүргізілді.
Тексеру "___"__________ _______ ж. басталып., қоса алғанда
"__"________ ______ ж. аяқталды.
Тексеруге мынадай құжаттар қамтылды (тексерілген құжаттардың
тізілімі көрсетіледі):
______________________________________________________
__________________________________________________________
Тексеру нәтижесінде жергілікті бюджеттерден бөлінген бюджеттік
қаражатты пайдалануда мынадай тәртіп бұзышулық анықталды
(тексерілген құжаттарға талдау жүргізіледі, бөлінген бюджет
қаражаттың пайдалануда анықталған тәртіп бұзушылықты нақты және
жүйелі жазу):
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
Қолдары:
Тексеруді жүргізетін органның өкілдері:
__________________________
(қолы, лауазымы, аты-жөні)
__________________________
(қолы, лауазымы, аты-жөні)
__________________________
(қолы, лауазымы, аты-жөні)
Тексерілген мемлекеттік
мекеменің басшысы
__________________________
(қолы, лауазымы, аты-жөні)
Жергілікті бюджеттерден бөлінген және мақсатсыз
пайдаланған бюджеттік қаражатты кері қайтарып
алу есебінің Кітабы
_________________________________________________________________________
жаз! Тексерілетін мемлекеттік! Бюджеттік ! Өткен жылы өндіріліп
ба.! мекеменің атауы және    ! қаражатты ! алынбаған жыл басындағы сома
лар! коды                    ! мақсатсыз !
!пайдалану  !_______________________________
анықталған   сомасы   ! кері қайтарып алу
бойынша                 туралы өкімінің N
шығыстардың             және уақыты
бюджеттік
жіктеме коды
_________________________________________________________________________
1           2                    3           4             5
_________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________________________________________________________
Кері қайтарып алуға ! Үстіміздегі қаржы жылында  ! Алдағы қаржы жылына.
жататын үстіміздегі   кері қайтарып алу жүргізіл.  ауысқан кері қайтарып
қаржы жылында мақсат. гені туралы белгі            алынбаған соманың
сыз пайдаланылған,                                 қалдығы
анықталған сома
_________________________________________________________________________
сомасы!кері қайтарып! сомасы! уақыты және        !сомасы! кері қайтарып
алу туралы                хабарлама                 алу туралы
өкімінің N                                          өкімінің N
және уақыты                                         және уақыты
_________________________________________________________________________
6       7             8           9             10          11
_________________________________________________________________________
4 қосымша
N 280 нысан
Кімнен ____________________________________________________
Кімге _____________________________________________________
Хабарлама N ____ "___"__________ _____ ж.
________________________________
м/о N ____ _______ _____ ж.
________________________________
дебет     кредит      сома
________________________________

18. Местные исполнительные органы в пояснительной записке, прилагаемой к отчету об исполнении местных бюджетов, сообщают о проделанной работе по контролю за использованием бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов, отражают факты их нецелевого использования с указанием причин, обусловивших нарушения, принятые меры по восстановлению выделенных средств, использованных на цели, не предусмотренные разрешениями.
19. В представляемом в Департамент организации исполнения государственного бюджета Министерства финансов Республики Казахстан местным исполнительным органом ежемесячном отчете об исполнении местных бюджетов по утвержденной форме в графе "Отзыв за нецелевое использование" отражаются результаты по суммам произведенного отзыва по каждой функциональной группе, подфункции, администратору местных бюджетных программ, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации расходов. <*>
Сноска. Пункт 19 с изменениями - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
Приложение 1 <*>
Сноска. Приложение 1 с изменениями - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 .
"____"________________ _______г.
Приказ (Решение)
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О бюджетной системе " и " О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов"  __________________________________ поручает проведение контроля документов, (наименование органа, осуществляющего контроль) связанных с зачислением, перечислением и использованием бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов, в_________________________________________
(наименование проверяемого
__________________________________________________________________________,
государственного учреждения)
следующим специалистам:
1. __________________________________________________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность)
2. __________________________________________________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность)
3.___________________________________________________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность)
Руководитель                          _______________________________
органа, осуществляющего контроль            (подпись, Ф.И.О.)
Приложение 2
АКТ
контроля использования бюджетных средств,
выделенных из местных бюджетов
в_________________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного учреждения)
"_____"______________  ______г.
__________________________________________________________________________
(наименование органа, осуществляющего контроль, должность, Ф.И.О. лиц,
____________________________________________________________ в присутствии
которым поручено проводить контроль)
__________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. специалистов проверяемого государственного учреждения)
проведена проверка использования бюджетных средств, выделенных из местных
бюджетов, ________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного учреждения)
Проверка осуществлялась на основании поручения N__ от "___"_____ __г.
и с ведома _______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя проверяемого государственного учреждения)
за период с ________________ ______г. по _______________ ____г.
Проверка начата "___" _____________ _____г., окончена "___"________ ____г.
Проверкой охвачены следующие документы (указать перечень проверенных
документов):______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
В результате контроля выявлены следующие нарушения в использовании
бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов (приводится анализ
проверенных документов, конкретное и последовательное изложение выявленных
нарушений в использовании выделенных бюджетных средств, законодательства,
инструкций и других нормативных правовых актов с указанием лиц,
допустивших такие нарушения):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Подписи:
Представители органа,                          ___________________________
осуществляющего контроль:                      (подпись, должность, Ф.И.О.)
___________________________
(подпись, должность, Ф.И.О.)
___________________________
(подпись, должность, Ф.И.О.)
Руководитель
проверенного государственного учреждения       ___________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 3
Книга
учета отзывов бюджетных
средств, выделенных из местных бюджетов и
использованных не по целевому назначению
------------------------------------------------------------------------
N!Наимено!Код бюджетной!Сумма на начало!Сумма нецелевого!Отметка о про-
за!вание и!классификации!года, недовзыс-!использования,  !веденном от-
пи!код про!расхода, по  !канная в прош- !выявленная в те-!зыве в теку-
си!веряемо!которому выяв!лом году       !кущем финансовом!щем финансо-
!го госу!лено нецеле- !---------------!году, подлежащая!вом году
!дарст- !вое использо-!сум!дата и     !отзыву          !
!венного!вание бюджет-!ма !предписания!----------------!--------------
!учрежде!ных средств  !   !           !сум!дата и N    !сум!дата и N
!ния    !             !   !           !ма !предписания !ма !извещения
------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !      3      ! 4 !     5     ! 6 !      7     ! 8 !    9
------------------------------------------------------------------------
(Продолжение таблицы)
---------------------------------------
Остаток не отозванных сумм, переходящих
на следующий финансовый год
---------------------------------------
сумма ! дата и N предписания
---------------------------------------
10   !              11
---------------------------------------
Приложение 4
Форма N 280
От кого__________________________________________________________________
кому_____________________________________________________________________
ИЗВЕЩЕНИЕ N _______ от "____"______________ ______г.
_____________________________________
! м/о N_____ за_____________ _____г. !
!____________________________________!
!  дебет  !  кредит  !     сумма     !
По Вашему счету______за______ __г  !_________!__________!_______________!