Қазақстан Республикасының кредиттік серіктестіктеріне арналған пруденциалдық нормативтер және сақталуға міндетті басқа нормалар мен лимиттер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 25 желтоқсан N 435. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 7 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1047. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасы 2003 жылғы 4 шілдедегі N 223 қаулысымен.
Кредиттiк серiктестiктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 16 тамыздағы N 256 қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының кредиттiк серiктестiктерiне арналған пруденциалдық нормативтер және сақталуға мiндеттi басқа нормалар мен лимиттер туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Банктердi қадағалау департаментi (Жұмағұлов Б.Қ.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және кредиттiк серiктестiктерге арналған пруденциалдық нормативтер және сақталуға мiндеттi басқа нормалар мен лимиттер туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын.
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап екi апта мерзiмде осы қаулыны және кредиттiк серiктестiктерге арналған пруденциалдық нормативтер және сақталуға мiндеттi басқа нормалар мен лимиттер туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң облыстық филиалдарына және кредиттiк серiктестiктерге жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 25 желтоқсандағы
N 435 қаулысымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
1999 жылғы 16 тамыздағы N 256 қаулысымен бекiтiлген
Кредиттi серiктестiкке арналған пруденциалдық нормативтер және сақталуға мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттер
туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар
1. 4-тармақ "ай сайын" сөздерден кейiн "есеп берiлiп отырған айдан кейiнгi айдың бесiнен кешiктiрмей" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 8-тармақтың:
- 1) тармақшасындағы "плюс 3205 есепшоты "деген сөздерден кейiн "(минус 3002, 3003, 3026, 3027);" деген сөздермен толықтырылсын;

Об утверждении изменений и дополнений в Правила о пруденциальных нормативах и иных обязательных к соблюдению нормах и лимитах для кредитных товариществ
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 1999 года N 435. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7.02.2000г. за N 1047. Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 г. N 223
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность кредитных товариществ, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Изменения и дополнения в V990894_  Правила о пруденциальных нормативах и иных обязательных к соблюдению нормах и лимитах для кредитных товариществ, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 августа 1999 года N 256, и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Жумагулов Б.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений и дополнений в Правила о пруденциальных нормативах и иных обязательных к соблюдению нормах и лимитах для кредитных товариществ;
2) в двухнедельный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Правила о пруденциальных нормативах и иных обязательных к соблюдению нормах и лимитах для кредитных товариществ до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и кредитных товариществ.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 1999 г. N 435
Изменения и дополнения в Правила о пруденциальных
нормативах и иных обязательных к соблюдению
нормах и лимитах для кредитных товариществ, утвержденные
постановлением Правления Национального Банка Республики
Казахстан от 16 августа 1999 года N 256
1. Пункт 4 после слова "ежемесячно" дополнить словами "не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным".
2. В пункте 8:
- подпункт 1) после слов "плюс счет 3025" дополнить словами "минус счета 3002, 3003, 3026, 3027);";

- 3) тармақшасындағы "3599" саны алынып тасталсын;
- 4) тармақшасы "(3599 есепшоты);" деген сөздермен толықтырылсын;
- 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қайта бағалау бойынша резервтер (3540, 3561, 3581, 3585
есепшоттары);",
- 7) тармақшасындағы "3599" саны "3580" санымен ауыстырылсын;
- 8) тармақша "(3599 есепшоты);" деген сөздермен толықтырылсын;
- 9) тармақша алынып тасталсын.
3. 9-тармақтың соңғы азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кредиттiк серiктестiктiң таза активтерi (ТА) есептелген сыйақыларды (мүдделердi) (1705 және 1715 есепшоттарын алып тастағанда 1700 тобының есепшоттары) және төлемдер бойынша есеп айырысу сомаларын шегерiп тастағандағы баланстық есепке сәйкес кредиттiк серiктестiктiң барлық активтерiнiң сомасы ретiнде есептеледi".
4. 14-тармақтың үшінші, төртінші азат жолдары мынадай редакцияда жазылсын:
"мұндағы: ӨА - өтімділік активтері: (1001, 1002, 1003, 1050, 1051, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155 есепшоттары);
М - талап ету міндеттемелері (2203, 2211 есепшоттары), сондай-ақ 2229, 2552, 2870 есепшоттары, талап ету сомасына қатысты 2850 есепшоттары тобы."
Ұлттық Банктің
Төрағасы

- из подпункта 3) цифру "3599" исключить;
- подпункт 4) дополнить словами "(счет 3599);";
- подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) Резервы по переоценке (счета 3540, 3561, 3581, 3585);";
- в подпункте 7) цифру "3599" заменить цифрой "3580";
- подпункт 8) дополнить словами "(счет 3599);";
- подпункт 9) исключить.
3. Последний абзац пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Чистые активы кредитного товарищества (ЧА) рассчитываются как сумма всех активов кредитного товарищества в соответствии с балансовым отчетом за вычетом начисленного вознаграждения (интереса) (счета группы 1700 за минусом счетов 1705 и 1715) и сумм расчетов по платежам (счет 1552)".
4. Абзацы третий, четвертый пункта 14 изложить в следующей редакции:
"где: ЛА - ликвидные активы: (счета 1001, 1002, 1003, 1050, 1051, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155);
О - обязательства до востребования (счета 2203, 2211), а также счета 2229, 2552, 2870, группа счетов 2850 в части сумм до востребования.".
Председатель
Национального Банка