Арнаулы қалалық жәрдемақы туралы
Алматы қаласы әкімінің 1999 жылғы 4 маусымдағы N 501 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 1999 жылғы 17 маусымда N 63 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы N 4/1119 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 27.12.2013 N 4/1119 қаулысымен.
Шешімнің мәтіні мен шешіммен бекітілген Ереже бойынша "Ереже" сөзі "Қағида" деген сөзбен ауыстырылды - Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005.03.09 N 1/131 қаулысымен.
Қалалық мәслихаттың 1 шақырылған 14 мамыр 1999 ж. XXV сессиясының "Арнаулы қалалық жәрдемақы жөнiндегi" шешiмiн жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласы Әкiмi ШЕШТІ:
1. Арнаулы қалалық жәрдемақыны тағайындау және төлеудiң ретiнiң  Қағидасы бекiтiлсiн.
2. Қалалық қаржы басқармасы (Қ.Қ.Тәжібаев) Арнаулы қалалық жәрдемақыға төленетiн қаражатты уақтылы бөлудi қамтамасыз етсiн.
3. Еңбек, жұмыспен қамту және Халықты Әлеуметтiк қорғау Департаментi (Н.I.Сүлейменов) Қалалық арнаулы жәрдемақының уақтылы тағайындалуы мен төленуiн қамтамасыз етсін.
4. Алматы қаласы Әкiмiнiң N 11, 9 қаңтардағы 1997 жылғы, N 18, 22 қаңтардағы 1997 жылғы шешiмдерi күштерiн жойды деп есептелсiн.
5. Бұл қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары Ә.Ж.Ыбыраевқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi
Алматы қаласы Әкiмiнiң
1999 жылғы 4 маусымдағы
N 501 шешiмiмен "Бекiтiлдi"
Ескерту. Қағида мәтіні бойынша "еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау" сөздері "жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" деген сөздермен ауыстырылды - Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005.03.09 N 1/131 қаулысымен.
Қалалық арнаулы жәрдемақыны тағайындаудың
және төлеудiң тәртiбi туралы Қағида
Осы Қағида I сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 1999 жылғы 14 мамырдағы ХХV сессиясының "Қалалық арнаулы жәрдемақы туралы" шешiмiне сәйкес қалалық арнаулы жәрдемақыны (әрi қарай - жәрдемақы) тағайындаудың, төлеудiң тәртiбiн белгiлейдi.
Қалалық арнаулы жәрдемақыны тағайындаудың және төлеудiң тәртiбi
1. Тиiстi құқығы бар азаматтарға жәрдемақыны тағайындау Алматы қалалық Мәслихатының шешiмiмен белгiленген мөлшерде жүзеге асырылады.
2. Жәрдемақы алуға құқығы бар азаматтар зейнетақы алатын орны бойынша аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар орталықтарына өтiнiш жасайды және келесi құжаттарды тапсырады:
- өтiнiш (жеке iсiне тiгiледi);
- жәрдемақы алушының жеке басын куәландыратын құжат - жеке басының куәлiгi;
- зейнеткердiң куәлiгi;
- тiркелген номерi туралы анықтама (РНН);
- халықтық банкiнiң тиiстi филиалындағы арнаулы есебi бар жинақ кiтапшасы.
Жәрдемақы тағайындауға арналған құжаттар, оларды тiркеу үшiн түпнұсқа күйiнде ұсынылуы тиiс, одан соң өтiнiш иесiне қайтарылады.

О специальном городском пособии
Решение акима города Алматы от 4 июня 1999 года N 501. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 17 июня 1999 года за № 63. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 27 декабря 2013 года № 4/1119
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 27.12.2013 № 4/1119.
В целях реализации решения XXV сессии I созыва Алматинского городского Маслихата "О специальном городском пособии" от 14 мая 1999 г. Аким города Алматы решил:
1. Утвердить Правила о порядке назначения и выплаты специального городского пособия.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
2. Городскому финансовому управлению (Тажибаев К.К) обеспечить своевременное выделение денежных средств на выплату специального городского пособия.
3. Департаменту занятости и социальных программ (Сулейменов Н.И) осуществлять своевременное назначение и выплату специального городского пособия.
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
4. Решения Акима г.Алматы N 11 от 9 января 1997 года, N 18 от 22 января 1997 года считать утратившими силу.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима города Алматы Ибраева А.Ж.
Аким г.Алматы          В.Храпунов
Утверждено
Решением Акима города Алматы
от 4 июня 1999 года N 501
П Р А В И Л А
о порядке назначения и выплаты
специального городского пособия
Настоящие Правила определяет порядок назначения, выплаты специального городского пособия (далее пособия) в соответствии с Решением XXV сессии Алматинского Маслихата I созыва от 14 мая 1999 года "О специальном городском пособии".
Сноска. Заголовок и преамбула - с изменениями, внесенными  постановлением   Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
Порядок назначения и выплаты специального
городского пособия
1. Назначение пособия гражданам, имеющим на это право производится в размере, установленном решением Алматинского городского Маслихата.
2. Граждане, имеющие право на пособие, обращаются в районные центры занятости и социальных программ по месту получения пенсии и представляют следующие документы:
- заявление (подшивается в личное дело);
- документ, удостоверяющий личность получателя - удостоверение личности;
- пенсионное удостоверение;
- справка о регистрационном номере (РНН);
- сберегательная книжка со специальным счетом в обслуживающем филиале народного банка.
Документы, необходимые для назначения пособия должны быть предоставлены в подлинниках для регистрации, после чего возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.

3. Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар орталықтары қажеттi құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және жаңа жеке iстердi қалыптастырады, әрбiр алушыға жәрдемақы тағайындау туралы шешiмдi әзiрлейдi, бұл шешiмге аудандық орталықтың бастығы, орындаушы маман қол қояды және мөр басылып, куәландырылады.
4. Жәрдемақыны төлеу өткен ай үшiн жүзеге асырылады.
5. Жәрдемақы мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыны алатын азаматтарға тағайындалмайды созылмалы бүйрек ауруы бар І-ші топтағы мүгедектерден және Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы ерен еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Одағының ордендері мен медальдерімен марапатталған тұлғалар, соғыс жылдарындағы тыл еңбеккерлері, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кем дегенде алты ай жұмыс (қызмет) жасаған мемлекеттік наградалармен марапатталмаған тұлғалардан басқасы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - Алматы қаласы Әкімінің 1999.12.21 N 1229 шешімімен және Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005.03.09 N 1/131 қаулысымен.
6. Қалалық арнаулы жәрдемақыны алуға құқылы азаматтар:
- қалалық тiркелiмi бар зейнеткерлер;
- "Халық қаһарманы" жоғары атағы бар азаматтар;
- созылмалы бүйрек ауруы бар І-ші топтағы мүгедектер;
- Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы ерен еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Одағының ордендері мен медальдерімен марапатталған тұлғалар, соғыс жылдарындағы тыл еңбеккерлері, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кем дегенде алты ай жұмыс (қызмет) жасаған мемлекеттік наградалармен марапатталмаған тұлғалар.
Ескерту. 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - Алматы қаласы Әкімінің 1999.12.21 N 1229 шешімімен және Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005.03.09 N 1/131 қаулысымен.
7. Алматы қаласы Әкiмiнiң 1997 жылғы 22 қаңтардағы N 18 шешiмiне сәйкес коммуналдық қызметтерге арналған жеңiлдiктер бойынша ақшалай өтемақы алатын зейнеткерлерге жәрдемақы тағайындау 1999 жылғы 5 қаңтардан бастап тағайындалады, өтiнiш берген жағдайда 1999 жылғы 1 шiлдеден кешiктiрмей тағайындалады.
8. Азаматтар оларға зейнетақы 1999 жылғы 1 мамырдан тағайындалғанда өтiнiш берген күннен бастап жәрдемақы алуларына құқықтары бар.
9. Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар орталықтары жәрдемақы тағайындау үшiн құжаттарды өтiнiш берген күннен бастап 5 күннiң iшiнде қарайды.
10. Ай сайын Қалалық зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөнiндегi орталық қайтыс болған немесе шығып кеткен зейнеткерлер туралы мәлiметтi аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар орталықтарына бередi.

3. Районные центры занятости и социальных программ производят прием необходимых документов и формируют новые личные дела, готовят решение о назначении пособия на каждого получателя, которые подписываются начальником районного центра, исполняющим специалистом и заверяются печатью.
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
4. Выплата пособия производится за истекший месяц.
5. Пособие не назначается гражданам, получающим специальное государственное пособие кроме инвалидов 1 группы, страдающих хронической почечной недостаточностью, а также лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, тружеников тыла военных лет, не награжденных государственными наградами, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года.<*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями, внесенными решением Акима г.Алматы от 21.21.1999 № 1229 и постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
6. Граждане, имеющие право на специальное городское пособие:
- пенсионеры, имеющие городскую прописку;
- граждане, удостоенные высокого звания "Халык Каhарманы";
- инвалиды 1 группы, страдающие хронической почечной недостаточностью.
- лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, труженики тыла военных лет, не награжденные государственными наградами, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года.<*>
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными решением Акима г.Алматы от 21.12.1999 № 1229 и постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
7. Пенсионерам, получавшим денежную компенсацию по льготам на коммунальные услуги в соответствии с решением Акима г.Алматы от 22.01.1997 года N 18, назначение пособия производится с 01.05.99 г., в случае подачи заявления не позднее 01.07.99 г.
8. Граждане, пенсия которым назначена после 01.05.99 г. имеют право на получение пособия со дня подачи заявления.
9. Рассмотрение документов для назначения пособия районными центрами занятости и социальных программ производится в пятидневный срок со дня подачи заявления.
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.
10. Ежемесячно Городской центр по выплате пенсий и пособий представляет сведения об умерших или выбывших пенсионерах в районные центры занятости и социальных программ.
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Алматы от 09.03.2005 № 1/131.