8-бап
Осы Шарт шеңберiнде аэронавигациялық ақпарат құжаттарын беру туралы
Тараптардың шарттық мiндеттерiн орындауы қосылған құн салығынан, кедендiк
алымдар мен төлемдерден босатылады.
9-бап
Аэронавигациялық деректер алмасу, сондай-ақ аэронавигациялық ақпарат
құжаттарын дайындау орыс тiлiнде жүзеге асырылады.
10-бап
Осы Шарт оған қол қойған Тараптардың оның күшiне енуi үшiн қажеттi
iшкi мемлекеттiк рәсiмдердi орындағандықтары туралы үшiншi жазбаша
хабарламасы сақтау үшiн депозитарийге тапсырылған күннен бастап күшіне
енедi.
Қажеттi рәсiмдердi кешiктiрiп орындаған Тараптар үшiн ол тиiстi
құжаттар депозитарийге тапсырылған күннен бастап күшiне енедi.
11-бап
Осы Шартқа Тараптардың жалпы келiсiмiмен жеке хаттамалармен
ресiмделетiн өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.
12-бап
Шартты қолдануға немесе талқылауға байланысты даулы мәселелер мүдделi Тараптардың консультациялар мен келiссөздер жүргiзуi арқылы шешiледi.
13-бап
Осы Шарт күшiне енген күнiнен бастап 10 жыл бойы қолданылады. Бұл мерзiмдi уақыты бiткен соң, егер Тараптар басқа шешiм қабылдамаса, Шарттың мерзiмi келесi бес жылдық мерзiмге өздiгiнен ұзартылады.
Әр Тарап депозитарийге жазбаша хабарлау арқылы осы Шарттан шыға алады.
Осы Шарттың мұндай қатысушы мемлекеттерi үшiн Шарттың күшi оның қолданылуы кезiнде туындаған қаржы және басқа мiндеттемелер реттелген жағдайда, депозитарий жазбаша хабарламаны алған күннен бастап бiр жыл өткен соң тоқтатылады.
14-бап
Осы Шарт оған қосылатындықтары туралы құжаттарын депозитарийге
тапсыру арқылы оның мақсаттары мен қағидаттарын бөлiсетiн басқа да
мемлекеттердiң қосылуы үшiн ашық.
2000 жылғы 25 қаңтарда Мәскеу қаласында орыс тiлiндегi бiр
түпнұсқалық данада жасалды. Түпнұсқалық дана Тәуелсiз Мемлекеттер
Достастығының Атқарушы комитетiнде сақталады, ол осы Шартқа қол қойған
әрбiр мемлекетке оның куәландырылған көшiрмесiн жiбередi.
Әзiрбайжан Республикасының               Молдова Республикасының
Үкiметi үшiн                             Үкiметi үшiн
Армения Республикасының                  Ресей Федерациясының
Үкiметi үшiн                             Үкiметi үшiн
Беларусь Республикасының                 Тәжікстан Республикасының
Үкiметi үшiн                             Үкiметi үшiн
Грузияның                                Түрікменстанның
Үкiметi үшiн                             Үкiметi үшiн
Қазақстан Республикасының                Өзбекстан Республикасының
Үкiметi үшiн                             Үкiметi үшiн
Қырғыз Республикасының                   Украина Республикасының
Үкiметi үшiн                             Үкiметi үшiн
Беларусь Республикасының өзгеше пікiрi
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің қарулы күштерi авиациясының ұшуын аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету туралы шарт туралы.
Шарттың 8-шi бабынан басқа.
Осы арқылы ұсынылып отырған бұл мәтiн 2000 жылғы 25 қаңтарда Мәскеу
қаласында өткен Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы үкiметтерiнiң басшылары
Кеңесiнің мәжiлiсiнде қабылданған Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына
қатысушы мемлекеттердің қарулы күштерi авиациясының ұшуын аэронавигациялық
ақпаратпен қамтамасыз ету туралы шарттың түпнұсқасымен бiрдей екендiгiн
куәландырамын. Жоғарыда аталған Шарттың түпнұсқалық данасы Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығының Атқару комитетiнде сақтаулы.
Тәуелсiз Мемлекеттер
Достастығының Атқару комитетi
Төрағасының орынбасары -
Атқарушы хатшысы
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

Статья 8
Выполнение договорных обязательств Сторон по предоставлению документов аэронавигационной информации в рамках настоящего Договора освобождается от налогов на добавленную стоимость, таможенных сборов и платежей.
Статья 9
Обмен аэронавигационными данными, а также издание документов аэронавигационной информации осуществляется на русском языке.
Статья 10
Настоящий Договор вступает в силу с даты сдачи на хранение депозитарию третьего уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Стороны, выполнившей необходимые процедуры позднее он вступает в силу с даты сдачи соответствующих документов депозитарию.
Статья 11
В настоящий Договор могут быть внесены изменения и дополнения с общего согласия Сторон, которые оформляются отдельными протоколами.
Статьи 12
Спорные вопросы, связанные с применением или толкованием настоящего Договора, разрешаются путем консультаций и переговоров заинтересованных Сторон.
Статья 13
Настоящий Договор действует в течение 10 лет с даты его вступления в силу. По истечении этого срока Договор автоматически продлевается на последующий пятилетний период, если Стороны не примут иного решения.
Каждая Сторона может выйти из настоящего Договора, направив письменное уведомление об этом депозитарию.
Действие Договора для такого государства-участника настоящего Договора прекращается по истечении одного года с даты получения депозитарием письменного уведомления об этом, при условии урегулирования финансовых и иных обязательств, возникших за время действия настоящего Договора.
Статья 14
Настоящий Договор открыт для присоединения к нему других государств, разделяющих его цели и принципы, путем передачи депозитарию документов о таком присоединении.
Совершено в городе Москве 25 января 2000 года в одном подлинном экземпляре на  русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Договор его заверенную копию.
За Правительство                За Правительство
Азербайджанской Республики      Республики Молдова
За Правительство                За Правительство
Республики Армения              Российской Федерации
За Правительство                За Правительство
Республики Беларусь             Республики Таджикистан
За Правительство                За Правительство
Грузии                          Туркменистана
За Правительство                За Правительство
Республики Казахстан            Республики Узбекистан
За Правительство                За Правительство
Кыргызской Республики           Украины
Особое мнение
Республики Беларусь
по Договору об обеспечении полетов авиации
вооруженных сил государств-участников
Содружества Независимых Государств
аэронавигационной информацией
За исключением статьи 8 Договора.
Настоящим удостоверяю, что прилагаемый текст является аутентичной копией Договора об обеспечении полетов авиации вооруженных сил государств-участников Содружества Независимых Государства эронавигационной информацией, принятого на заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств, которое состоялось 25 января 2000 года в городе Москве. Подлинный экземпляр вышеупомянутого Договора хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств.
Заместитель Председателя
Исполнительного комитета -
Исполнительного секретаря
Содружества Независимых Государств