"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы N 441-II Заңы
1-бап.  "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 7, 225-құжат; N 20, 731-құжат; N 21, 783-құжат; N 23, 916, 928, 930-құжаттар; 2000 ж., N 21, 395-құжат; 2001 ж., N 1, 6-құжат; N 10, 123-құжат; N 23, 310-құжат; 2002 ж., N 18, 160-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 9-баптың 3-тармағындағы "ұлттық валютаның бөлінген кезіндегі ресми айырбас бағамы" деген сөздер "валюталар бөлінген кездегі олардың айырбасының Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен айқындалған нарықтық бағамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 11-баптың 1-тармағы б) тармақшасының он төртінші абзацы алып тасталсын;
3) 12-бапта:
1-тармақта:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"тұрғын үй көмегін көрсетуді;";
мынадай мазмұндағы он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы және он жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруды;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуді;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес мемлекеттік қажеттіліктер үшін тұрғын үйлерді және жер учаскелерін алып қоюды;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзуды;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес, республиканың сейсмикалық қауіпті аймақтарында орналасқан тұрғын үйлердің сейсмикалық беріктігін қолдауға бағытталған іс-шараларды;";
4-тармақтағы "ұлттық валютаның бөлінген кезіндегі ресми айырбас бағамы" деген сөздер "валюталар бөлінген кездегі олардың айырбасының Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен айқындалған нарықтық бағамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 24-1-баптың 1-1-тармағы екінші бөлігінің бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шикізат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке түскен түсімдердің олардың бекітілген көлемінен асып түсетін бөлігі мен республикалық меншіктегі және кен өндіруші әрі өңдеуші салаларға жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түскен қаражатты Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіппен бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударады.".
2-бап.  Осы Заң 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе"
Закон Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 441
Статья 1.  Внести в Закон  Республики Казахстан от 1 апреля 1999 г. "О бюджетной системе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 7, ст. 225; N 20, ст. 731; N 21, ст. 783; N 23, ст. 916, 928, 930; 2000 г., N 21, ст. 395; 2001 г., N 1, ст. 6; N 10, ст. 123; N 23, ст. 310; 2002 г., N 18, ст. 160) следующие изменения и дополнение:
1) в пункте 3 статьи 9 слова "официальному обменному курсу национальной валюты" заменить словами "рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан,";
2) абзац четырнадцатый подпункта б) пункта 1 статьи 11 исключить;
3) в статье 12:
в пункте 1:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"оказания жилищной помощи;";
дополнить абзацами тринадцатым, четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым и семнадцатым следующего содержания:
"организации сохранения государственного жилищного фонда;
обеспечения жильем отдельных категорий граждан в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
изъятия жилища и земельных участков для государственных надобностей в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
сноса аварийного и ветхого жилья в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
мероприятий, направленных на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах республики, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;";
в пункте 4 слова "официальному обменному курсу национальной валюты" заменить словами "рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан,";
4) первое предложение части второй пункта 1-1 статьи 24-1 изложить в следующей редакции:
"Часть поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора, превышающая их утвержденный объем, и средства от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, перечисляются в Национальный фонд Республики Казахстан из республиканского бюджета уполномоченным органом по исполнению бюджета в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2003 года.
Президент
Республики Казахстан