1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі қағидаттары туралы келісімнің шеңберінде жеткізілетін әскери мақсаттағы өнімдердің нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы хаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 4 қарашадағы N 185 Заңы
Мәскеуде 2004 жылғы 22 қарашада қол қойылған 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы  шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі қағидаттары туралы  келісімнің шеңберінде жеткізілетін әскери мақсаттағы өнімдердің нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы хаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа
қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық
ынтымақтастықтың негізгі қағидаттары туралы келісімнің
шеңберінде жеткізілетін әскери мақсаттағы өнімдердің нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы хаттамаға
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
(2006 жылғы 29 қарашада күшіне енді - ҚР СІМ-нің ресми сайты)
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарты Ұйымына мүше мемлекеттер,
Ұжымдық қауіпсіздік тұжырымдамасының ережелерін және олардың қарулы күштері ұжымдық қауіпсіздік жүйесінің күштері мен құралдарының құрамына енетіні және Шарттың 4-бабын іске асыру мақсатында әскерлердің коалициялық (өңірлік) топтарына кіру мүмкіндігі туралы 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа (бұдан әрі - Шарт) қатысушы мемлекеттердің коалициялық стратегиясының негізгі ережелерін басшылыққа ала отырып,
Шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі қағидаттары туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) және Келісімнің шеңберінде жеткізілетін әскери мақсаттағы өнімдердің нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы хаттаманың (бұдан әрі - Хаттама) шеңберіндегі өзара іс-қимылдың тиімділігін арттыруға ұмтыла отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Хаттаманың 2-бабы мынадай редакцияда жазылсын:
Келісімнің 1, 2, 6 және 10-баптарына (жаңадан нөмірленген) сәйкес жеңілдік шарттарымен жеткізілген әскери мақсаттағы өнімдер бақылаудың мәні болып табылады.
2-бап
Хаттаманың 3-бабының екінші абзацындағы "ұжымдық қауіпсіздік аймақтарындағы көп жақты күштер мен құралдардың құрамына бөлінген әскери құралымдарда" деген сөздер "ұлттық қарулы күштерде" деген сөздермен ауыстырылсын.

О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Протокол о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
Закон Республики Казахстан от 4 ноября 2006 года N 185
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в  Протокол  о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках  Соглашения  об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками  Договора  о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, подписанный в Москве 22 ноября 2004 года.
Президент
Республики Казахстан
Протокол
о внесении изменений и дополнений в Протокол о порядке осуществления
контроля за целевым использованием продукции военного назначения,
поставляемой в рамках Соглашения
об основных принципах военно-технического сотрудничества
между государствами-участниками Договора о
коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
Государства-члены Организации Договора о коллективной безопасности, именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь положениями Концепции коллективной безопасности и Основных положений коалиционной стратегии государств-участников Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года (далее - Договор) о том, что их вооруженные силы входят в состав сил и средств системы коллективной безопасности и могут включаться в коалиционные (региональные) группировки войск в целях реализации статьи 4 Договора,
стремясь к повышению эффективности взаимодействия в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора (далее - Соглашение) и Протокола о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения (далее - Протокол),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Статью 2 Протокола изложить в следующей редакции:
Предметом контроля является продукция военного назначения, поставленная на льготных условиях в соответствии со статьями 1, 2, 6 и 10 (в новой нумерации) Соглашения.
Статья 2
Во втором абзаце статьи 3 Протокола слова "воинских формированиях, выделенных в состав многосторонних сил и средств в регионах коллективной безопасности" заменить словами "национальных вооруженных силах".

3-бап
13-баптың мәтініндегі 10-баптың нөмірі 11 болып ауыстырылсын.
4-бап
Осы Хаттама 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі қағидаттары туралы келісімнің шеңберінде жеткізілетін әскери мақсаттағы өнімдердің нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы хаттаманың ажырамас бөлігі болып табылады.
5-бап
Осы Хаттама Келісімнің 14-бабында (жаңадан нөмірленген) көзделген тәртіппен күшіне енеді.
Орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа данасы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарты Ұйымының Хатшылығында сақталады, ол осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке оның расталған көшірмесін жібереді.
Армения Республикасы үшін        Қырғыз Республикасы үшін
Беларусь Республикасы үшін       Ресей Федерациясы үшін
Қазақстан Республикасы үшін      Тәжікстан Республикасы үшін
Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрі Аппаратының Халықаралық
ынтымақтастық департаменті
бастығының міндетін уақытша атқарушы

Статья 3
В тексте статьи 13 номер статьи 10 заменить на 11.
Статья 4
Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Протокола о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года.
Статья 5
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статьей 14 (в новой нумерации) Соглашения.
Совершено в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Секретариате Организации Договора о коллективной безопасности, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Республику Армения                За Кыргызскую Республику
За Республику Беларусь               За Российскую Федерацию
За Республику Казахстан              За Республику Таджикистан
Настоящим удостоверяю, что данный текст является аутентичной копией с заверенной копии Протокола о внесении изменений   и дополнений в Протокол о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, совершенного 22 ноября 2004 года в Москве.
Советник
Международно-правового департамента
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан