"Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 8 мамырдағы N 247 Заңы
1-бап.  "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 24, 435-құжат; 2001 ж., N 21-22, 286-құжат; 2003 ж., N 10, 53-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
17-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік мұрағаттар ақылы негізде жұмыстар орындауға және қызметтер көрсетуге құқылы.
Мемлекеттік мұрағаттардың ақылы жұмыстары мен қызметтеріне тек қана:
1) ұйымдар мұрағаттарының және басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету қызметтерінің жұмысын жетілдіру жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және енгізу;
2) құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу;
3) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша құжаттама жасау мен құжаттаманы басқарудың қазіргі заманғы негіздерін оқыту жөніндегі курстар мен семинарларды өткізу;
4) мұрағат істері мен құжаттарды реставрациялау, түптеу, мұрағаттық қораптар дайындау;
5) мұрағат құжаттарының сақтандыру көшірмелерін дайындау, мәтіндерін қалпына келтіру, микрофильмдердің, кино құжаттарының, фото негативтерінің, құжаттардың түрлі-түсті слайдтарының, сондай-ақ қағаздағы және электрондық негіздегі құжаттардың көшірмелерін түсіріп алу;
6) мұрағат қорларына ғылыми-анықтамалық аппарат жасауда және оны жетілдіруде әдістемелік және практикалық көмек көрсету;
7) тапсырыстар (өтінімдер) бойынша генеалогиялық және тақырыптық сипаттағы ақпаратты анықтауды жүргізу және мұрағат құжаттарының көшірмесін алу жатады.".
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменения в Закон Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах"
Закон Республики Казахстан от 8 мая 2007 года N 247
Статья 1.  Внести в  Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. "О Национальном архивном фонде и архивах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 24, ст. 435; 2001 г., N 21-22, ст. 286; 2003 г., N 10, ст. 53; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22) следующее изменение:
пункт 1 статьи 17 изложить в следующей редакции:
"1. Государственные архивы вправе выполнять работы и оказывать услуги на платной основе.
К платным работам и услугам государственных архивов относятся только:
1) разработка и внедрение методических рекомендаций по совершенствованию работы архивов организаций и служб документационного обеспечения управления;
2) научно-техническая обработка документов;
3) проведение по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц курсов и семинаров по обучению современным основам документирования и управления документацией;
4) реставрация, переплет архивных дел и документов, изготовление архивных коробок;
5) изготовление страховых копий, восстановление текста архивных документов, снятие копии микрофильмов, кинодокументов, фотонегативов, цветных слайдов документов, а также документов на бумажной и электронной основе;
6) оказание методической и практической помощи в создании и совершенствовании научно-справочного аппарата к архивным фондам;
7) проведение по заказам (заявкам) выявления информации генеалогического и тематического характеров и копирование архивных документов.".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан