2002 жылғы 7 маусымдағы Санкт-Петербург қаласында (Ресей Федерациясы) қол қойылған Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы Өңірлік терроризмге қарсы құрылым туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 21 қарашадағы N 91-IV Заңы
2002 жылғы 7 маусымда Санкт-Петербург қаласында (Ресей Федерациясы) қол қойылған Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы Өңірлік терроризмге қарсы құрылым туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы Бішкекте 2007 жылғы 16 тамызда қол қойылған хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
2002 жылғы 7 маусымда Санкт-Петербург қаласында (Ресей
Федерациясы) қол қойылған Шанхай ынтымақтастық ұйымына
мүше мемлекеттер арасындағы Өңірлік терроризмге қарсы
құрылым туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы
ХАТТАМА
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер осы Хаттаманы төмендегілер жөнінде жасасты:
1-бап
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы Өңірлік терроризмге қарсы құрылым туралы келісімге (бұдан әрі - Келісім) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Келісімнің 11-бабының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Директорды Кеңестің ұсынымы бойынша ШЫҰ мүше мемлекеттер басшыларының Кеңесі тағайындайды. Директордың орынбасарларын Кеңес аталған лауазымдар бекітіліп берілген Тараптардың ұсынысы бойынша лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
Келісімнің 21-бабы мынадай редакцияда жазылсын:
"Орыс және қытай тілдері ӨТҚҚ-ның ресми және жұмыс тілдері болып табылады.".
2-бап
Осы Хаттама Келісімнің 26-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді. Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап уақытша қолданылады.
2007 жылғы 16 тамызда Бішкек қаласында орыс және қытай тілдерінде бір түпнұсқалық данада жасалған, екі мәтіннің де күші бірдей.
Қазақстан Республикасы үшін
Қытай Халық Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Тәжікстан Республикасы үшін
Өзбекстан Республикасы үшін
2002 жылғы 7 маусымда Санкт-Петербург қаласында (Ресей Федерациясы) қол қойылған Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы Өңірлік терроризмге қарсы құрылым туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманың куәландырылған көшірмесінің қазақ тіліне аударылған мәтінінің орыс тіліндегі мәтінімен тең екендігін растаймын.
Қазақстан Республикасы ҰҚК
Кадрлар департаментінің
басқармасы бастығының орынбасары            Қ. Терекбаев
РҚАО-ның ескертуі: Әрі қарай Хаттаманың қытай тіліндегі мәтіні берілген.

О ратификации Протокола о внесении изменений в Соглашение между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о Региональной антитеррористической структуре, подписанное 7 июня 2002 года в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация)
Закон Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года № 91-IV.
Ратифицировать Протокол о внесении изменений в Соглашение между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о Региональной антитеррористической структуре, подписанное 7 июня 2002 года в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация), подписанный в Бишкеке 16 августа 2007 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение между государствами-членами
Шанхайской организации сотрудничества о Региональной
антитеррористической структуре, подписанное 7 июня 2002 года
в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация)
Государства-члены Шанхайской организации сотрудничества заключили настоящий Протокол о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о Региональной антитеррористической структуре (далее - Соглашение) следующие изменения:
третий абзац статьи 11 Соглашения изложить в следующей редакции:
"Директор назначается Советом глав государств-членов ШOC по рекомендации Совета. Заместители Директора назначаются на должность и освобождаются от должности Советом по предложению Сторон, за которыми закрепляются указанные должности.";
статью 21 Соглашения изложить, в следующей редакции:
"Официальными и рабочими языками РАТС являются русский и китайский языки.".
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статьей 26 Соглашения.
Настоящий Протокол временно применяется с даты его подписания.
Совершено в городе Бишкеке 16 августа 2007 года в одном подлинном экземпляре на русском и китайском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Китайскую Народную Республику
За Кыргызскую Республику
За Российскую Федерацию
За Республику Таджикистан
За Республику Узбекистан
Настоящим удостоверяю, что данный текст является верной копией заверенной копии Протокола о внесении изменений в Соглашение между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о Региональной антитеррористической структуре от 7 июня 2002 года, подписанного в Бишкеке 16 августа 2007 года.
Начальник управления
Международно-правового департамента
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Ж. Бухбантаев
Примечание РЦПИ: Далее прилагается текст Протокола на китайском языке.