"Сот приставтары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 367-IV Заңы
1-бап. «Сот приставтары туралы» 1997 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 201-құжат; 2003 ж., № 10, 49-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; № 20, 152-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 4-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Сот приставтарының бөлімшелерін Жоғарғы Сотта және облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшелерде (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) (соттардың кеңселерінде) Жоғарғы Соттың, жергілікті және басқа соттардың қызметін ұйымдастырушылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) құрады.»;
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Жоғарғы Сотта және аумақтық бөлімшелерде сот приставтарының қызметіне ұйымдастырушылық және әдістемелік басшылықты уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.»;
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Аумақтық бөлімшелерде сот приставтарын тиісті аумақтық бөлімшелердің басшылары қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.»;
екінші бөліктегі «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы» деген сөздер «уәкілетті органның басшысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы «тиісінше», «және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы» деген сөздер алып тасталсын;
2) 8-бапта:
5-тармақтың бірінші бөлігінде:
«аумақтық бөлімнің басшысына хабарлауға міндетті, аумақтық бөлім басшысы осындай жағдайлар жөнінде» деген сөздер «тиісті» деген сөзбен ауыстырылсын;
«органның» деген сөз «бөлімшенің» деген сөзбен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Аппаратының» деген сөздер «уәкілетті органның» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы «тиісінше», «және Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына» деген сөздер алып тасталсын;
3) 12-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«12-бап. Сот приставтарының қызметін бақылау
Жоғарғы Сотта және аумақтық бөлімшелерде сот приставтарының қызметін бақылауды уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев

О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О судебных приставах"
Закон Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 367-IV
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О судебных приставах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 201; 2003 г., № 10, ст. 49; 2004 г.,  № 23, ст. 142; 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 8, ст. 52; № 20, ст. 152; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28) следующие изменения:
1) в статье 4:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Подразделения судебных приставов образуются уполномоченным государственным органом по организационному и материально-техническому обеспечению деятельности Верховного Суда, местных и других судов (далее – уполномоченный орган) в Верховном Суде и территориальных подразделениях (канцеляриях судов) в областях, столице и городах республиканского значения (далее – территориальные подразделения).";
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Организационное и методическое руководство деятельностью судебных приставов в Верховном Суде и территориальных подразделениях осуществляют уполномоченный орган и его территориальные подразделения.";
пункт 3 исключить;
в пункте 4:
часть первую изложить в следующей редакции:
"4. Судебные приставы в территориальных подразделениях назначаются на должность и освобождаются от должности руководителями соответствующих территориальных подразделений.";
в части второй слова "Председателем Верховного Суда Республики Казахстан" заменить словами "руководителем уполномоченного органа";
в пункте 5 слова "соответственно", "и Председателем Верховного Суда Республики Казахстан" исключить;
2) в статье 8:
в части первой пункта 5:
слова "территориального отдела, который обязан сообщить о таких случаях руководителю" заменить словом "соответствующего";
слово "органа" заменить словом "подразделения";
слова "Аппарата Верховного Суда Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченного органа";
в пункте 6 слова "соответственно", "и Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан" исключить;
3) статью 12 изложить в следующей редакции:
"Статья 12. Контроль за деятельностью судебных приставов
Контроль за деятельностью судебных приставов в Верховном Суде и территориальных подразделениях осуществляют уполномоченный орган и его территориальные подразделения.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                        Н. Назарбаев