2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 158-V ҚРЗ
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге 2012 жылғы 5 желтоқсанда Бішкекте жасалған хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері 2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) практикалық іске асыру, сондай-ақ төтенше жағдайларға ден қою тиімділігін арттыру мақсатында
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар осы Хаттамамен төтенше жағдайлар кезінде көмек көрсету бойынша осы Хаттамаға №№ 111-қосымшаларда қамтылған құжаттардың үлгі нысандарын бекітеді және оларды Келісім шеңберінде ынтымақтастықты жүзеге асыру кезінде қолданады.
2-бап
Осы Хаттаманың ережелерін талқылауға немесе қолдануға қатысты келіспеушіліктер консультациялар немесе келіссөздер арқылы шешіледі.
3-бап
Тараптардың өзара келісуі бойынша осы Хаттамаға оның ажырамас бөлігі болып табылатын және хаттамалармен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
4-бап
Шанхай ынтымақтастық ұйымының хатшылығы осы Хаттаманың депозитарийі болып табылады, ол осы Хаттамаға қол қойылғаннан күннен бастап 15 күн ішінде барлық Тараптарға оның расталған көшірмелерін жібереді.
5-бап
Осы Хаттама Келісімнің қолданылу мерзіміне жасалады және Келісімнің 16-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді.
6-бап
Осы Хаттама оған Келісімнің қатысушысы болып табылатын кез келген мемлекеттің қосылуы үшін ашық.
Қосылған мемлекет үшін осы Хаттама Келісімнің 18-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді. Депозитарий қосылған мемлекет үшін осы Хаттаманың күшіне енгені туралы барлық Тараптарды хабардар етеді.
7-бап
Тараптардың әрқайсысы шығудың болжанып отырған күніне дейін кемінде 3 ай бұрын бұл туралы депозитарийге жазбаша хабарлама жібере отырып, осы Хаттамадан шыға алады. Депозитарий шығу туралы хабарлама алған күннен бастап 30 күн ішінде осы ниет туралы басқа Тараптарды хабардар етеді.
Осы Хаттаманың қолданылуын тоқтату Келісімге сәйкес жүзеге асырылатын қызметті қозғамайды.

О ратификации Протокола к Соглашению между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 года
Закон Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 158-V ЗРК
Ратифицировать Протокол к Соглашению между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 года, совершенный в Бишкеке 5 декабря 2012 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ
ПРОТОКОЛ
к Соглашению между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при
оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Правительства государств-членов Шанхайской организации сотрудничества, далее именуемые Сторонами, в целях практической реализации Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 года (далее - Соглашение), а также повышения эффективности реагирования на чрезвычайные ситуации
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Настоящим Протоколом Стороны утверждают типовые формы документов по оказанию помощи при чрезвычайных ситуациях, содержащиеся в приложениях №№ 1-11 к настоящему Протоколу, и применяют их при осуществлении сотрудничества в рамках Соглашения.
Статья 2
Разногласия относительно толкования или применения положений настоящего Протокола разрешаются путем консультаций или переговоров.
Статья 3
В настоящий Протокол по взаимному согласию Сторон могут вноситься изменения и дополнения, которые являются его неотъемлемой частью и оформляются протоколами.
Статья 4
Депозитарием настоящего Протокола является Секретариат Шанхайской организации сотрудничества, который в течение 15 дней с даты подписания настоящего Протокола направит всем Сторонам его заверенные копии.
Статья 5
Настоящий Протокол заключается на срок действия Соглашения и вступает в силу в порядке, предусмотренном Статьей 16 Соглашения.
Статья 6
Настоящий Протокол открыт для присоединения к нему любого государства, являющегося участником Соглашения.
Для присоединившегося государства настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном Статьей 18 Соглашения. Депозитарий уведомляет все Стороны о вступлении в силу настоящего Протокола для присоединившегося государства.
Статья 7
Каждая из Сторон может выйти из настоящего Протокола, направив депозитарию письменное уведомление об этом не менее чем за 3 месяца до предполагаемой даты выхода. Депозитарий извещает другие Стороны о данном намерении в течение 30 дней с даты получения уведомления о выходе.
Прекращение действия настоящего Протокола не затрагивает осуществляемую в соответствии с Соглашением деятельность.

2012 жылғы "5" желтоқсанда Бішкек қаласында орыс және қытай тілдерінде бір данада жасалды, әрі екі мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Қытай Халық Республикасының
Үкіметі үшін
Қырғыз Республикасының
Үкіметі үшін
Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін
Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін
Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 1 қосымша
№ 1 нысан
№______________
күні_______________
Көмек көрсету туралы сұрау
____________(Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) Үкіметі 2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге сәйкес
___________ (көмек сұралатын Тараптың мемлекеті көрсетіледі) Үкіметіне ______________(Сұратушы тараптың мемлекетінің аумағында болған төтенше жағдай түрі көрсетіледі) байланысты көмек көрсету туралы өтініш білдіреді.
Болған төтенше жағдай туралы ақпарат
Орны:
(төтенше жағдай болған жер көрсетіледі)
Уақыты:
(төтенше жағдай болған кездегі нақты жергілікті уақыт көрсетіледі)
Сипаты:
(төтенше жағдайдың түрі және оған тән сипаттық ерекшеліктері көрсетіледі)
Ауқымы:
(қаза тапқандар мен зардап шеккендердің, қираған ғимараттардың болжамды саны және төтенше жағдай туралы басқа ақпарат көрсетіледі)
Жай-күйі:
(төтенше жағдайдың даму үрдісі, төтенше жағдайдың қайталама факторының күтілетін-күтілмейтіні; Сұратушы тараптың қолданған іс-әрекеттері; төтенше жағдайды жою бойынша жүзеге асырылатын іс-шаралар көрсетіледі, сондай-ақ басқа Тараптар көрсеткен көмек туралы ақпарат беріледі)
Көмек басымдылықтары:
(Сұратушы тарап мұқтаж болып отырған көмек түрі (авариялық-құтқару немесе іздестіру-құтқару жұмыстарын жүргізу, ізгілік жүгін жеткізу), зардап шеккен халықтың арасында бөлу үшін қажетті қамтамасыз ету материалдарының тізбесі көрсетіледі)
Уәкілетті адамның лауазымы                       Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 2 қосымша
№ 2-нысан
№ _________
күні_________
Көмек көрсету туралы сұрауға жауап
__________________ (көмек сұралған Тараптың мемлекеті көрсетіледі) Үкіметі _________________ (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі)
Үкіметінің ______________(Сұратушы тарап мемлекетінің аумағында болған төтенше жағдай түрі көрсетіледі) байланысты көмек көрсету туралы сұратылған өтінішін қарап:
1-нұсқа: авариялық-құтқару немесе басқа да шұғыл жұмыстарды жүргізу үшін көмек көрсету жөніндегі топты жіберу, қамтамасыз ету материалдарын (тізбе) жіберу түрінде көмек көрсетуге (өтеусіз негізде немесе көмек көрсету бойынша шығыстарды өтеу арқылы) дайын (көмектің көлемі, оны ұсыну тәртібі немесе төтенше жағдайды жоюдағы көмектің сұрау салынатын өзге нысаны көрсетіледі);
2-нұсқа: сұратылатын көмекті көрсетуге мүмкіндік жоқ екенін хабарлайды.
Уәкілетті адамның лауазымы                       Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 3 қосымша
№ 3 нысан
№ ________
күні ________
Төтенше жағдай туралы хабарлама

Совершено в городе Бишкек 5 декабря 2012 г. в одном экземпляре на русском и китайском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Китайской Народной Республики
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Российской Федерации
За Правительство
Республики Таджикистан
За Правительство
Республики Узбекистан
Приложение № 1
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 1
№ ___________
дата ________
Запрос об оказании помощи
Правительство ________________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в соответствии с Соглашением между Правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. обращается к Правительству _____________ (указывается государство Стороны, у которой запрашивается помощь) с просьбой об оказании помощи в связи с  _________________ (указывается вид чрезвычайной ситуации, которая произошла на территории государства запрашивающей Стороны).
Информация о произошедшей чрезвычайной ситуации
Место:
(указывается, где произошла чрезвычайная ситуация)
Время:
(указывается точное местное время, когда произошла чрезвычайная ситуация)
Характер:
(указывается вид чрезвычайной ситуации и присущие ей характерные особенности)
Масштабы:
(указывается предполагаемое количество погибших и пострадавших, разрушенных зданий и другая информация о чрезвычайной ситуаций)
Состояние:
(указываются тенденции развития чрезвычайной ситуации; ожидаются ли вторичные факторы чрезвычайной ситуации; предпринятые действия запрашивающей Стороны; осуществляемые мероприятия по ликвидации чрезвычайной ситуации, а также предоставляется информация о помощи, оказанной другими Сторонами)
Приоритеты помощи:
(указывается вид помощи (проведение аварийно-спасательных или поисково-спасательных работ, доставка гуманитарного груза), в которой нуждается запрашивающая Сторона, перечень необходимых материалов обеспечения для распределения среди пострадавшего населения)
Должность уполномоченного лица               Подпись
Приложение № 2
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 2
№ _________
дата ______
Ответ на запрос об оказании помощи
Правительство _____________ (указывается государство Стороны, у которой запрашивалась помощь) рассмотрело обращение Правительства __________ (указывается государство запрашивающей Стороны) с просьбой об оказании помощи в связи с __________ (указывается вид чрезвычайной ситуации, произошедшей на территории государства запрашивающей Стороны) и сообщает о том, что
вариант 1: готово оказать помощь (на безвозмездной основе или с возмещением расходов по оказанию помощи) в виде направления группы по оказанию помощи для проведения аварийно-спасательных или других неотложных работ, направления материалов обеспечения (перечень) (указывается объем помощи и порядок ее предоставления или указывается иная запрашиваемая форма помощи в ликвидации чрезвычайной ситуации);
вариант 2: не имеет возможности оказать запрашиваемую помощь
Должность уполномоченного лица                 Подпись
Приложение № 3
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 3
№ ________
дата _____
Уведомление о чрезвычайной ситуации

2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 3-бабының 4-тармағына сәйкес _______________ аумағына (хабардар етілетін Тараптың мемлекеті көрсетіледі) өз әсерін тигізуі мүмкін ________________ (төтенше жағдай түрі көрсетіледі) болғаны туралы хабарлаймыз.
Орын алған төтенше жағдай туралы ақпарат
Орны:
(төтенше жағдай болған жер көрсетіледі)
Уақыты:
(төтенше жағдай болған кездегі нақты жергілікті уақыт көрсетіледі)
Сипаты:
(төтенше жағдайдың түрі және оған тән сипаттық ерекшеліктер көрсетіледі)
Ауқымы:
(қаза тапқандар мен зардап шеккендердің, қираған ғимараттардың болжамды саны және төтенше жағдайдың салдары туралы басқа да ақпарат көрсетіледі)
Жай-күйі:
(төтенше жағдайдың даму үрдісі; төтенше жағдайдың қайталама факторларының күтілетін-күтілмейтіні; Сұратушы Тараптың қолданған іс-әрекеттері, төтенше жағдайды жою бойынша жүзеге асырылатын іс-шаралар көрсетіледі, сондай-ақ басқа Тараптар көрсеткен көмек туралы ақпарат беріледі)
Уәкілетті адамның лауазымы                         Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 4 қосымша
№ 4 нысан
№ _________
күні _________
Көмек көрсету жөніндегі топ жетекшісін
тағайындау туралы куәлік
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 7-бабының 1-тармағына сәйкес (адамның тегі, аты, әкесінің аты, паспорт деректері және лауазымы көрсетіледі) (төтенше жағдайдың түрі көрсетіледі) байланысты (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) көмек көрсетуге бара жатқан көмек көрсету жөніндегі топтың жетекшісі болып табылатынын куәландырамыз.
Құзыретті органның уәкілетті
адамының лауазымы                             Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 5 қосымша
5 нысан
№ _________
күні _______
Көмек көрсету жөніндегі топ мүшелерінің тізімі
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 7-бабының 1-тармағына сәйкес ___________(Сұратушы тарап мемлекетінің немесе транзит мемлекетінің шекарасын кесіп өту болжанатын күн мен уақыт көрсетіледі)_______________ (халықаралық қатынас үшін ашық өткізу пункті көрсетіледі)
мынадай құрамдағы көмек көрсету жөніндегі топтың шекараны кесіп өтуі жоспарланып отырғанын хабарлаймыз.
Рет №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Паспорт деректері
Құзыретті органның уәкілетті
адамының лауазымы                                     Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 6 қосымша
№ 6 нысан
№ _________
күні ______
Көмек көрсету жөніндегі топтың құрамы, жарақтарды, қамтамасыз ету материалдарын әкелу немесе әкету туралы хабарлама

В соответствии с пунктом 4 статьи 3 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. информируем о том, что произошла/произошло __________ (указывается вид чрезвычайной ситуации), которая/которое может распространить свое воздействие на территорию (указывается государство  Стороны, которая уведомляется).
Информация о произошедшей чрезвычайной ситуации
Место:
(указывается, где произошла чрезвычайная ситуация)
Время:
(указывается точное местное время, когда произошла чрезвычайная ситуация)
Характер:
(указывается вид чрезвычайной ситуации и присущие ей характерные особенности)
Масштабы:
(указывается предполагаемое количество погибших и пострадавших, разрушенных зданий и другая информация о последствиях чрезвычайной ситуации)
Состояние:
(указываются тенденция развитии чрезвычайной ситуации; ожидаются ли вторичные факторы чрезвычайной ситуации; предпринятые действия запрашивающей Стороны, осуществляемые мероприятия по ликвидации чрезвычайной ситуации, а также предоставляется информация о помощи, оказанной другими Сторонами)
Должность уполномоченного лица                 Подпись
Приложение № 4
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 4
№ _______
дата ____
Свидетельство о назначении руководителя группы
по оказанию помощи
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. свидетельствуем о том, что ____________ (указывается фамилия, имя, отчество, паспортные данные и должность лица) является руководителем группы по оказанию помощи, следующей для оказания помощи ____________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в связи с ______________ (указывается вид чрезвычайной ситуации).
Должность уполномоченного лица
компетентного органа                      Подпись
Приложение № 5
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 5
№ _______
дата ____
Список членов группы по оказанию помощи
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. информируем о том, что _______________ (указывается дата и время, когда предполагается пересечение границы государства запрашивающей Стороны или государства транзита) в ___________ (указывается пункт пропуска, открытый для международного сообщения) планирует осуществить пересечение границы группа по оказанию помощи в следующем составе:
№ п.п.
фамилия, имя, отчество
Должность
Паспортные данные
Должность уполномоченного лица
компетентного органа                     Подпись
Приложение № 6
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 6
№ _______
дата ____
Уведомление о составе группы по оказанию помощи,
ввозе или вывозе оснащения, материалов обеспечения

2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 9-бабының 2-тармағына сәйкес:
1-нұсқа (әкелген кезде):_________ (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) көмек көрсету мақсатында мынадай құрамдағы көмек көрсету жөніндегі топтың баратынын:
2-нұсқа (әкеткен кезде):____________(Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) көмек көрсету нәтижелері бойынша мына құрамдағы көмек көрсету жөніндегі топтың баратынын хабарлайды:
Рет №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Паспорт деректері
Мына жарақтар мен қамтамасыз ету материалдарының оңайлатылған түрде және басым тәртіппен кедендік ресімделуін қамтамасыз етуді сұраймыз.
Рет
Жарақтар мен қамтамасыз ету материалдарының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескерту
Құзыретті органның
уәкілетті адамының лауазымы                           Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 7 қосымша
№ 7 нысан
Құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттары бар медициналық препараттардың болуы туралы декларация
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 9-бабына сәйкес осы Декларацияда:
1-нұсқа (әкелген кезде): ____________ (төтенше жағдайдың түрі көрсетіледі) байланысты _______________ (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) зардап шеккен халқына жедел медициналық көмек көрсету мақсатында көмек көрсету жөніндегі топта құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар бар мынадай медициналық препараттардың/дәрілік заттардың бар екені мәлімделеді:
2-нұсқа (әкеткен кезде): ______________ (төтенше жағдайдың түрі көрсетіледі) байланысты (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) зардап шеккен халқына жедел медициналық көмек көрсету нәтижелері бойынша көмек көрсету жөніндегі топта құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар бар мынадай медициналық препараттардың/дәрілік заттардың бар екені мәлімделеді:
Рет
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
Күні ____________
Уәкілетті адамның лауазымы                        Қолы

В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 года уведомляем о том, что
вариант 1 (при ввозе): в целях оказания помощи ____________ (указывается государство запрашивающей Стороны) следует группа по оказанию помощи в следующем составе:
вариант 2 (при вывозе): по результатам оказания помощи ____________ (называется государство запрашивающей Стороны) следует группа по оказанию помощи в следующем составе:
№ п.п.
фамилия, имя, отчество
Должность
Паспортные данные
Просим обеспечить таможенное оформление в упрощенном виде и приоритетном порядке следующего оснащения и материалов обеспечения:
№ п.п.
Наименование оснащения и материалов обеспечения
Единица измерения
Количество
Примечание
Должность уполномоченного лица
компетентного органа                   Подпись
Приложение № 7
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 7
Декларация о наличии медицинских препаратов,
содержащих наркотические средства и психотропные вещества
В соответствии со статьей 9 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. настоящей Декларацией заявляется, что
вариант 1 (при ввозе): в целях оказания срочной медицинской помощи пострадавшему населению ____________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в связи с __________ (указывается вид чрезвычайной ситуации) группа по оказанию помощи имеет при себе следующие медицинские препараты/лекарственные средства, содержащие наркотические средства и психотропные вещества:
вариант 2 (при вывозе): по результатам оказания срочной медицинской помощи пострадавшему населению ____________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в связи с ____________ (указывается вид чрезвычайной ситуации) группа по оказанию помощи имеет при себе следующие неиспользованные медицинские препараты/лекарственные средства, содержащие наркотические средства и психотропные вещества:
№ п.п.
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
Дата __________
Должность уполномоченного лица               Подпись
Приложение № 8
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций

2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 8 қосымша
№ 8 нысан
Растаймын
______________________
(Сұратушы тараптың құзыретті
органы өкілінің қолы, тегі,
аты, әкесінің аты)
_________________________
(күні)
Мөр орны
Құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттары бар дәрілік заттардың пайдаланылғаны туралы акт
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 9-бабының 6-тармағына сәйкес осы актімен (төтенше жағдайдың түрі көрсетіледі) байланысты (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) зардап шеккендерге жедел медициналық көмек көрсеткен кезде құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар бар мынадай медициналық препараттардың/дәрілік заттардың жұмсалғаны белгіленді:
Рет №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескерту
Күні ____________
Көмек көрсету жөніндегі топтың жетекшісі                  Қолы
Көмек көрсету жөніндегі топтың дәрігері                   Қолы
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 9 қосымша
№ 9-нысан
Жарақтардың жойылғаны немесе толық тұтынылғаны туралы акт
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 9-бабының 7-тармағына сәйкес осы актімен (төтенше жағдайдың түрі көрсетіледі) байланысты (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) зардап шеккендерге көмек көрсеткен кезде мынадай жарақтардың жойылғаны немесе толық тұтынылғаны белгіленді:
Рет №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескерту
Күні __________
Көмек көрсету жөніндегі топтың жетекшісі                      Қолы
Сұратушы тараптың
құзыретті органының өкілі                                     Қолы
мөр орны
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 10 қосымша
№ 10 нысан
Қамтамасыз ету материалдарын қабылдау-тапсыру актісі
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 9-бабының 7-тармағына сәйкес осы актіде ______________ (төтенше жағдай түрі көрсетіледі) байланысты ______________ (Сұратушы тараптың мемлекеті көрсетіледі) көмек көрсеткен кезде Сұратушы тараптың уәкілетті өкіліне мынадай қамтамасыз ету материалдары тапсырылғаны белгіленді:
Рет №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескерту
Күні ____________
Ұсынушы тараптың
уәкілетті өкілі                                              Қолы
Сұратушы тараптың
уәкілетті өкілі                                              Қолы
мөр орны
2005 жылғы 26 қазандағы
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше
мемлекеттердің үкіметтері арасындағы
Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде
өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттамаға
№ 11 қосымша
№ 11 нысан
Көмек ұсыну бойынша қаржылық шығыстар туралы акті

от 26 октября 2005 года
Форма № 8
Заверяю
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
представителя компетентного органа
запрашивающей Стороны)
_______________
(дата)
Место печати
Акт об использовании медицинских препаратов, содержащих
наркотические средства и психотропные вещества
В соответствии с пунктом 6 статьи 9 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. настоящим актом установлено, что при оказании срочной медицинской помощи пострадавшим в ____________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в связи с ___________ (указывается вид чрезвычайной ситуации) были израсходованы следующие медицинские препараты/лекарственные средства, содержащие наркотические средства и психотропные вещества:
№ п.п.
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
Дата _____________
Руководитель группы по оказанию помощи          Подпись
Врач группы по оказанию помощи                  Подпись
Приложение № 9
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 9
Акт об уничтожении или полном потреблении оснащения
В соответствии с пунктом 7 статьи 9 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. настоящим актом установлено, что при оказании помощи пострадавшим в _____________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в связи с _______________ (указывается вид чрезвычайной ситуации) было уничтожено или полностью потреблено следующее оснащение:
№ п.п.
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
Дата _______
Руководитель группы по оказанию помощи           Подпись
Представитель компетентного органа
запрашивающей Стороны                        Подпись
место печати
Приложение № 10
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 10
Акт приема-передачи материалов обеспечения
В соответствии с пунктом 7 статьи 9 Соглашения между
правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. настоящим актом установлено, что при оказании помощи __________ (указывается государство запрашивающей Стороны) в связи с __________ (указывается вид чрезвычайной ситуации) были переданы уполномоченному представителю запрашивающей Стороны следующие материалы обеспечения:
№ п.п.
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
Дата _________
Уполномоченный представитель
предоставляющей Стороны                       Подпись
Уполномоченный представитель
запрашивающей Стороны                      Подпись
место печати
Приложение № 11
к Протоколу к Соглашению
между правительствами государств-членов
Шанхайской организации сотрудничества о
взаимодействии при оказании помощи в
ликвидации чрезвычайных ситуаций
от 26 октября 2005 года
Форма № 11
Акт о финансовых расходах по предоставлению помощи

2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімнің 11-бабының 3-тармағына сәйкес осы актімен  __________ № ____________ сұрауды орындау нәтижесінде ______________ (Ұсынушы тарап көрсетіледі) мынадай авариялық-құтқару және басқа да кезек күттірмейтін жұмыстардың орындалғанын белгілейді:
Рет №
Жұмыс түрі, жарақтарды пайдалану
Жұмсалған сағат саны
Шығыстар
Жалпы шығыстар ______________ (еркін айырбасталатын валютадағы жиынтық сома көрсетіледі) құрады.
Күні ___________
Ұсынушы тараптың                        Сұратушы тараптың
құзыретті органы үшін                   құзыретті органы үшін
Тараптың банк деректемелері             Тараптың банк деректемелері
Осымен қоса берілген құжаттың 2012 жылғы 5 желтоқсанда Бішкек қаласында орыс және қытый тілдерінде қол қойылған "2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттама" түпнұсқалық көшірмесі екенін  растаймын.
Аталған Хаттаманың түпнұсқа данасы Шанхай ынтымақтастық ұйымының Хатшылығында сақталады.
Бас хатшының орынбасары               П. Додов
2005 жылғы 26 қазандағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттердің үкіметтері арасындағы Төтенше жағдайларды жоюда көмек көрсету кезінде өзара іс-қимыл жасау туралы келісімге хаттаманың орыс  тіліндегі нұсқасы қазақ тіліне аударылған нұсқасымен сай келетінін растаймын.
Әкімшілік жұмыс департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту
Басқармасының басшысы                      А. Кендірбекұлы
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұдан әрі Хаттаманың қытай тіліндегі мәтіні берілген.

В соответствии с пунктом 3 статьи 11 Соглашения между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 г. настоящим актом установлено, что в результате исполнения запроса от _______ № _______ (указывается предоставляющая Сторона) были выполнены следующие аварийно-спасательные и другие неотложные работы:
№ п.п.
Вид работы, эксплуатация оснащения
Количество затраченных часов
Расходы
Общие расходы составили  ________________ (указывается итоговая сумма в свободно конвертируемой валюте).
Дата _______
За компетентный орган           За компетентный орган
предоставляющей Стороны          запрашивающей Стороны
Банковские реквизиты Стороны   Банковские реквизиты Стороны
Настоящим удостоверяю, что прилагаемый документ является аутентичной копией «Протокола к Соглашению между правительствами государств-членов Шанхайской организации сотрудничества о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций от 26 октября 2005 года», подписанного 5 декабря 2012 года в Бишкеке на русском и китайском языках.
Подлинный экземпляр данного Протокола хранится в Секретариате Шанхайской организации сотрудничества.
Заместитель Генерального секретаря            П.Додов
Примечание РЦПИ!
Далее следует текст Протокола на китайском языке.