Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 – 2026 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 42-VIII ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заң 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
1-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттің мөлшерлері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджетке кепілдендірілген трансферттің мынадай мөлшерлері бекітілсін:
2024 жыл – 2 000 000 000 мың теңге;
2025 жыл – 2 000 000 000 мың теңге;
2026 жыл – 2 000 000 000 мың теңге.
2-бап. Кесімді баға мөлшерлері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдер бойынша мұнайдың 2024 – 2026 жылдарға арналған кесімді бағасының мынадай мөлшерлері белгіленсін:
2024 жыл – бір баррель үшін 43,4 АҚШ доллары;
2025 жыл – бір баррель үшін 40,2 АҚШ доллары;
2026 жыл – бір баррель үшін 41,8 АҚШ доллары.
3-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
1. Осы Заң 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 – 2025 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы" 2022 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ

О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2024 – 2026 годы
Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года № 42-VIII ЗРК
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст. 3
Статья 1. Размеры гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Утвердить следующие размеры гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2024 – 2026 годы:
2024 год – 2 000 000 000 тысяч тенге;
2025 год – 2 000 000 000 тысяч тенге;
2026 год – 2 000 000 000 тысяч тенге.
Статья 2. Размеры цены отсечения
Установить следующие размеры цены отсечения на нефть по поступлениям в Национальный фонд Республики Казахстан от организаций нефтяного сектора на 2024 – 2026 годы:
2024 год – 43,4 доллара США за баррель;
2025 год – 40,2 доллара США за баррель;
2026 год – 41,8 доллара США за баррель.
Статья 3. Порядок введения в действие настоящего Закона
1. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2024 года.
2. Признать утратившим силу Закон Республики Казахстан от 24 ноября 2022 года "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2023 – 2025 годы".
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ