Об утверждении Правил замещения должностей педагогов, научных работников и квалификационных характеристик должностей педагогов Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Распоряжение Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 28 октября 2024 года №1-8/52
В соответствии с подпунктами 10) и 11) статьи 5-2 Закона Республики Казахстан "Об образовании", подпунктом 10) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан":
1. Утвердить Правила замещения должностей педагогов, научных работников и квалификационные характеристики должностей педагогов Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Отделу судебного образования и организации квалификационного экзамена Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан обеспечить размещение настоящего распоряжения на официальном интернет-ресурсе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
3. Настоящее распоряжение вводится в действие со дня его подписания.
Председатель
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Д. Малахов
Приложение
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 28 октября 2024 г. № 1-8/52
Правила замещения должностей педагогов, научных работников и квалификационные характеристики должностей педагогов Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила замещения должностей педагогов, научных работников и квалификационные характеристики должностей педагогов (далее – Правила) Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (далее – Академия) разработаны в соответствии с подпунктами 10) и 11) статьи 5-2 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и определяют порядок замещения должностей педагогов, научных работников и квалификационные характеристики должностей педагогов, предусмотренных штатным расписанием Академии.
2. Конкурс на занятие вакантной должности педагогов, научных работников проводится Академией при наличии вакантной должности.
3. К конкурсу на замещение должностей педагогов, научных работников Академии допускаются лица, соответствующие квалификационным характеристикам должностей педагогов Академии согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – квалификационные характеристики).
Глава 2. Объявление о конкурсе
4. В случае наличия в Академии вакантной должности педагога, научного работника, Академия размещает объявление о проведении конкурса на сайте электронной биржы труда Enbek.kz и на сайте Академии.

Қазақстан Республикасы Жоғары Соты Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясының педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына орналасу қағидаларын және педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесі Төрағасының 2024 жылғы 28 қазандағы № 1-8/52 өкімі.
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-2-бабының 10) және 11) тармақшаларына сәйкес:
1. Осы өкімнің қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғары Соты Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясының педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына орналасу қағидалары және педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппаратының сот оқуы және біліктілік емтиханын ұйымдастыру бөлімі осы өкімді Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы өкім қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы
Д. Малахов
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесі
Төрағасының
2024 жылғы 28 қазандағы
№ 1-8/52 өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғары Соты Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына орналасу және педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамаларының қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Жоғары Соты Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы (бұдан әрі – Академия) педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына орналасу және педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамаларының қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-2 бабының 10) және 11) тармақшаларына сәйкес әзірленген және Академия штаттық кестесінде қарастырылған педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына орналасу және педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамаларының тәртібін анықтайды.
2. Педагог, ғылыми жұмыскердің бос лауазымына орналасуға конкурс бос лауазым болған кезде Академиямен жүзеге асырылады.
3. Академияның педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына орналасуға конкурсқа осы Қағидалардың 1 қосымшасына сәйкес Академияның педагог лауазымдарының біліктілік сипаттамаларына (бұдан әрі – біліктілік сипаттамалары) сәйкес келетін тұлғалар жіберіледі.
2 тарау. Конкурс туралы хабарландыру
4. Академияда педагогтың, ғылыми жұмыскердің бос лауазымы болған жағдайда, Академия конкурс өткізу туралы хабарландыруды электрондық еңбек биржасының Enbek.kz сайтында және Академияның сайтында орналастырады.

5. Прием документов завершается по истечении тридцати календарных дней со дня размещения объявления о проведении конкурса.
6. Объявление о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) название вакантной должности педагога, научного работника с указанием квалификационных характеристик;
2) наименование Академии с указанием местонахождения, почтового адреса, телефона;
3) дату и время окончания приема документов.
Глава 3. Формирование конкурсной комиссии
7. Конкурсная комиссия на замещение должностей педагогов, научных работников Академии (далее – конкурсная комиссия) создается приказом ректора Академии в составе не менее пяти человек, из числа которых назначается председатель.
В состав конкурсной комиссии входят руководители структурных подразделений, а также другие работники Академии.
В состав конкурсной комиссии по согласованию с Высшим Судебным Советом Республики Казахстан (далее – Совет) могут включаться члены Совета, а также представители Аппарата Совета.
Секретарь конкурсной комиссии назначается из числа работников Академии, осуществляет организационное обеспечение ее работы, не является ее членом и не принимает участие в голосовании.
8. Основными задачами работы конкурсной комиссии являются:
1) предоставление всем равных возможностей для участия в конкурсе;
2) обеспечение добросовестной конкуренции среди участников конкурса;
3) осуществление контроля за соблюдением объективности, гласности проведения конкурса;
4) определение графика заседаний конкурсной комиссии;
5) проведение анализа конкурсной документации;
6) вынесение решения по итогам конкурса.
Глава 4. Прием и рассмотрение документов участников конкурса
9. Лица, желающие участвовать в конкурсе, подают заявление (в произвольной форме) на имя ректора Академии. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) личный листок по учету кадров;
2) автобиография;
3) копии дипломов о высшем образовании по соответствующей специальности;
4) копии дипломов о наличии ученой степени кандидата наук, доктора наук или степени (академической) доктора философии (PhD)/доктора по профилю;
5) копии сертификатов о переподготовке и повышении квалификации (при наличии) и их подлинники для сверки;
6) список научных трудов за последние пять лет;
7) список публикаций в изданиях, входящих в первые три квартиля по данным Journal Citation Reports (Журнал Цитэйшн Репортс) компании Clarivate (Кларивэйт) или имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35-ти (тридцати пяти) по одной из научных областей, соответствующих образовательной программе (при наличии);

5. Құжаттарды қабылдау конкурс өткізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап отыз күнтізбелік күн өткеннен кейін аяқталады.
6. Конкурс өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) біліктілік сипаттамаларын көрсете отырып педагогтардың, ғылыми жұмыскерлердің бос лауазымының ататуы;
2) Академияның орналасқан жері, пошталық мекен-жайы, телефоны көрсетілген атауы;
3) құжаттарды қабылдаудың аяқталатын күні мен уақыты.
3 тарау. Конкурстық комиссияны қалыптастыру
7. Академияның педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына тағайындауға арналған конкурстық комиссияның (бұдан әрі – конкурстық комиссия) құрамында кемінде бес адамнан тұратын, олардың ішінен төраға мен хатшы тағайындалатын, Академия Ректорының бұйрығымен құрылады.
Конкурстық комиссияның құрамына құрылымдық бөлімшелердің басшылары, сондай-ақ Академияның басқа да қызметкерлері кіреді.
Конкурстық комиссияның құрамына Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесімен (бұдан әрі – Кеңес) келісімімен Кеңес Аппаратының өкілдері, сондай-ақ Кеңес мүшелері енгізілуі мүмкін.
Конкурс комиссиясының хатшысы Академия қызметкерлерінің арасынан тағайындалады, оның жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның мүшесі болып табылмайды және дауыс беруге қатыспайды.
8. Конкурстық комиссия жұмысының негізгі міндеттері:
1) конкурсқа қатысу үшін барлығына бірдей мүмкіндік беру;
2) конкурсқа қатысушылар арасында әділ бәсекелестікті қамтамасыз ету;
3) конкурсты өткізудің әділдігінің, жариялығының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
4) конкурстық комиссия отырысының кестесін анықтау;
5) конкурстық құжаттамаларға талдау жүргізу;
6) конкурстың қорытынды бойынша шешім шығару болып табылады.
4 тарау. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қабылдау және қарау
9. Конкурсқа қатысуға тілек білдірген адамдар, Академия ректорының атына өтініш жазады (ерікті нысанда). Өтінішке қоса мына құжаттарды тапсырады:
1) кадрларды есепке алу бойынша жеке парағы;
2) өмірбаян;
3) тиісті мамандық бойынша жоғары білімі туралы дипломдардың көшірмелері;
4) дәрежесі туралы дипломдардың көшірмелері (ғылым кандидаты, ғылым докторы немесе философия (академиялық) докторы (PhD)/бейіні бойынша доктор дәрежесі;
5) қайта даярлау және біліктілікті арттыру туралы сертификаттардың көшірмесі (болған жағдайда) және салыстыру үшін түпнұсқалары;
6) соңғы бес жылдағы ғылыми еңбектерінің тізімі;
7) Clarivate (Кларивэйт) компаниясының Journal Citation Reports (Цитейшн reports журналы) деректері бойынша алғашқы үш квартильге кіретін немесе Scopus (Скопус) дерекқорында Сitescore (СайтСкор) бойынша білім беру саласына сәйкес келетін ғылыми салалардың бірі бойынша бағдарламаға (болған жағдайда) кемінде 35 (отыз бес) процентиль көрсеткіші бар басылымдардағы жарияланымдардар тізімі;

8) медицинская справка формы 075/у, утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2020 № 21579);
9) справки с Центра наркологии и психотерапии;
10) справка о наличии либо отсутствии сведений по учетам, выдаваемая Комитетом правовой статистики и специальным учетам Генеральной прокураторы Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения;
11) справка о наличии либо отсутствии сведений о совершении коррупционного преступления, выдаваемая информационной системой Egov.
Участник конкурса вправе представить дополнительную информацию, касающуюся его образования, опыта работы, профессионального уровня (рекомендации от руководства предыдущего места работы и т.п.).
Глава 5. Порядок проведения конкурса
10. Конкурс состоит из следующих этапов:
1) рассмотрение заявления кандидата на замещение вакантной должности педагога, научного работника Академии и приложенных к нему документов;
2) проведение собеседования с кандидатом;
3) подведение итогов конкурса.
11. Академия:
1) принимает решение о проведении конкурса;
2) определяет дату и место проведения конкурса;
3) производит прием, регистрацию и хранение документов, представленных для участия в конкурсе;
4) организует заседание конкурсной комиссии.
12. Участником конкурса является лицо, подавшее необходимые документы до указанной в объявлении даты окончания приема документов.
13. Конкурс на замещение должностей педагогов, научных работников Академии проводится на основе изучения представленных материалов и в форме собеседования по каждой должности для определения уровня профессионализма. Целью собеседования является оценка профессиональных и личностных качеств кандидата, участвующего в конкурсе.
Оценка членом конкурсной комиссии оформляется в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
14. Кандидат включается в бюллетень для тайного голосования по конкурсному отбору на вакантную должность согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. Согласие или несогласие с кандидатом выражается путем вычеркивания слов "согласен" или "не согласен", которые указаны против фамилии каждого кандидата.
Бюллетень, в котором не выражено согласие или несогласие с кандидатом, путем вычеркивания, либо вычеркнуты оба варианта, в случае участия в конкурсном отборе двух и более кандидатов на одну должность, признается недействительным.

8) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген 075/у нысанындағы медициналық анықтама (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 қарашада № 21579 болып тіркелген);
9) наркология және психотерапия орталығынан анықтамалар;
10) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша тұлғаның қылмыстық құқық бұзушылық жасауы туралы мәліметтердің болуы не болмауы туралы анықтама;
11) Egov ақпараттық жүйесі беретін сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтердің болуы не болмауы туралы анықтама.
Конкурсқа қатысушы біліміне, кәсіби деңгейіне қатысты қосымша ақпарат (ғылыми жарияланымдардың тізімі, алдыңғы жұмыс орнындағы басшылық берген ұсынымдар), сондай-ақ жұмыс тәжірибесін және біліктілігін растайтын құжаттар беруге құқылы.
5 тарау. Конкурсты өткізу тәртібі
10. Конкурс мына кезеңдерден тұрады:
1) Академияның педагогтарының, ғылыми жұмыскерлерінің бос лауазымдарға орналасуға кандидаттардан өтініштер мен қоса берілген құжаттарды қарау;
2) үміткерлермен әңгімелесу өткізу;
3) конкурстың қорытындыларын шығару.
11. Академия:
1) конкурс өткізу туралы шешім қабылдайды;
2) конкурс өткізілетін күн мен орынды белгілейді;
3) конкурсқа қатысу үшін ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тіркеуді және сақтауды жүргізеді;
4) комиссия отырысын ұйымдастырады.
12. Хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау аяқталатын күнге дейін қажетті құжаттарды табыс еткен азамат конкурсқа қатысушы болып табылады.
13. Академияның педагогтары, ғылыми жұмыскерлері лауазымдарына тағайындау конкурсы ұсынылған материалдарды зерделеу негізінде және кәсіби деңгейін айқындау үшін әрбір лауазым бойынша әңгімелесу нысанында өткізіледі. Әңгімелесудің мақсаты конкурсқа қатысатын кандидаттың кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
Конкурстық комиссия мүшесінің бағалауы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
14. Кандидат осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес бос лауазымға конкурстық іріктеу бойынша жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньге енгізіледі.
15. Кандидатпен келісетіндігін немесе келіспейтіндігін әр кандидаттың аты-жөнінің қасында жазылған "келісемін" немесе "келіспеймін" деген сөздерді белгілеу арқылы көрсетіледі.
Конкурстық іріктеуде бір лауазымға екі және одан да көп кандидат қатысқан жағдайда, кандидаттың келісетіндігі немесе келіспейтіндігі көрсетілмеген болса, не екі нұсқада сызылған бюллетень жарамсыз деп танылады.

16. Для подсчета голосов конкурсная комиссия перед началом тайного голосования избирает из числа конкурсной комиссии счетную комиссию в составе не менее трех членов комиссии. Счетная комиссия оглашает результаты голосования по каждому кандидату. Протокол счетной комиссии утверждается конкурсной комиссией и приобщается к материалам конкурса.
17. Заседание конкурсной комиссии правомочно, если в нем участвовало не менее двух третей ее членов.
18. Кандидат получает положительное заключение в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих членов комиссии.
19. По результатам тайного голосования конкурсная комиссия готовит рекомендации по каждому кандидату на вакантную должность с формулировкой "рекомендуется ректору Академии" или "не рекомендуется ректору Академии" для заключения трудового договора.
С результатами конкурса и рекомендациями конкурсной комиссии секретарь комиссии знакомит лиц, участвовавших в нем.
20. Трудовой договор заключается на основании рекомендации конкурсной комиссии и решения ректора Академии в течение десяти календарных дней.
Глава 6. Порядок обжалования
21. Участник конкурса может ознакомиться с конкурсными документами и решением конкурсной комиссии в части, которая касается лично данного кандидата.
22. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано участником конкурса в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам замещения
должностей педагогов,
научных работников и квалификационные
характеристики должностей педагогов
Академии правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
Профессор Научно-образовательного центра
Квалификационные характеристики
Образование
Высшее образование в сфере: "Бизнес, управление и право", "Искусство и гуманитарные науки", "Социальные науки, журналистика и информация", наличие ученой степени кандидата наук, доктора наук или степени (академической) доктора философии (PhD)/доктора по профилю.
Опыт работы
Стаж работы не менее десяти лет научно-педагогической деятельности или в должности судьи либо в сфере, имеющей отношение к судебной деятельности, за исключением лиц, прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам; наличие научных трудов.
Знания
Конституция Республики Казахстан, законы и иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие вопросы функционирования системы высшего и послевузовского образования, судебной системы; знание государственного, русского и желательно иностранного (английского) языков.
Умения
Умение достигать поставленных целей и выполнять задачи, систематизировать работу и составлять по ней отчеты, принимать решения в рамках своей компетенции. Владение педагогическими технологиями, умение эффективно использовать различные формы, методы, средства и технологии обучения. Умение разрабатывать и использовать инновационные и дистанционные методы обучения. Проводить анализ, исследования и делать прогнозы в сфере деятельности органов правосудия; обрабатывать, систематизировать и представлять результаты проведенных исследований; применять качественные и количественные методы анализа при осуществлении научно-исследовательской работы; обобщать результаты исследований. Владение навыками работы на компьютерной технике.
Личностные характеристики
Ответственность, стрессоустойчивость, инициативность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, способность к саморазвитию, оперативность в работе, сотрудничество и взаимодействие с коллегами, стратегическое мышление.
Доцент Научно-образовательного центра
Квалификационные характеристики
Образование
Высшее образование в сфере: "Бизнес, управление и право", "Искусство и гуманитарные науки", "Социальные науки, журналистика и информация", наличие ученой степени кандидата наук, доктора наук или степени (академической) доктора философии (PhD)/доктора по профилю.
Опыт работы
Стаж работы не менее семи лет научно-педагогической деятельности или в должности судьи либо в сфере, имеющей отношение к судебной деятельности, за исключением лиц, прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам; наличие научных трудов.
Знания
Конституция Республики Казахстан, законы и иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие вопросы функционирования системы высшего и послевузовского образования, судебной системы; знание государственного, русского и желательно иностранного (английского) языков.
Умения
Умение достигать поставленных целей и выполнять задачи, систематизировать работу и составлять по ней отчеты, принимать решения в рамках своей компетенции. Владение педагогическими технологиями, умение эффективно использовать различные формы, методы, средства и технологии обучения. Умение разрабатывать и использовать инновационные и дистанционные методы обучения. Проводить анализ, исследования и делать прогнозы в сфере деятельности органов правосудия; обрабатывать, систематизировать и представлять результаты проведенных исследований; применять качественные и количественные методы анализа при осуществлении научно-исследовательской работы; обобщать результаты исследований. Владение навыками работы на компьютерной технике.
Личностные характеристики
Ответственность, стрессоустойчивость, инициативность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, способность к саморазвитию, оперативность в работе, сотрудничество и взаимодействие с коллегами, стратегическое мышление.
Приложение 2
к Правилам замещения
должностей педагогов,
научных работников и
квалификационные
характеристики должностей
педагогов Академии правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
ОЦЕНОЧНЫЙ ЛИСТ
Конкурсная комиссия
(утверждена приказом ректора от ___________________ № __________________)
Заседание от ______________________ 20___ года. Протокол № ______________
на должность _________________________________________________________
научно-образовательного центра ________________________________________
Ф.И.О (при наличии) кандидата__________________________________________

16. Дауыстарды санау үшін конкурстық комиссия жасырын дауыс берудің алдында конкурстық комиссия арасынан кемінде үш адамнан тұратын есептеу комиссиясын сайлайды. Есептеу комиссиясы әр кандидатура бойынша берілген дауыстардың нәтижесін жариялайды. Есептеу комиссиясының хаттамасын конкурстық комиссия бекітеді және конкурс материалдарына қосады.
17. Конкурс өткізу кезінде конкурстық комиссия мүшелерінің кемінде үштен екі мүшесі дауыс беруге қатысқан жағдайда, конкурстық комиссияның шешімі жарамды болып саналады.
18. Кандидат, егер оған комиссия құрамынан қатысып отырған мүшелердің көпшілігі дауыс берген жағдайда оң қорытындыға ие болады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
19. Құпия дауыс берудің нәтижелері бойынша конкурстық комиссия бос лауазымға әр үміткер бойынша еңбек шартын жасау үшін "Академия ректорына ұсынылады" немесе "Академия ректорына ұсынылмайды" деген жазумен ұсынымдар дайындайды.
Комиссия хатшысы конкурсқа қатысқан тұлғаларды конкурстың нәтижелерімен және конкурстық комиссияның ұсынымдарымен таныстырады.
20. Еңбек шарты конкурс комиссиясының ұсынымдары және Академия ректорының шешімі негізінде он күнтізбелік күн ішінде жасалады.
6 тарау. Шағымдану тәртібі
21. Конкурсқа қатысушы өзіне қатысы бар бөлігінде конкурстық құжаттармен және комиссияның шешімімен таныса алады.
22. Конкурстық комиссияның шешіміне конкурсқа қатысушы Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіппен шағымдана алады.
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Соты Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің
педагогтары, ғылыми
жұмыскерлері лауазымдарына
орналасу және педагог
лауазымдарының біліктілік
сипаттамаларының
қағидаларына
1 қосымша
Ғылыми-білім беру орталығының профессоры
Біліктілік сипаттамалар
Білімі
Жоғары "Бизнес, басқару және құқық", "Өнер және гуманитарлық ғылымдар", "Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат" саласындағы білім, ғылым кандидаты, ғылым докторы, академиялық философия докторы (PhD)/бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежесінің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
Теріс себептермен өз өкілеттігін тоқтатқан судьяларды қоспағанда, ғылыми-педагогикалық қызметте немесе судья лауазымында не сот қызметіне қатысы бар салада кемінде он жыл жұмыс өтілі; ғылыми еңбектерінің болуы.
Білуі керек
Қазақстан Республикасының Конституциясы, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру жүйесінің, сот жүйесінің жұмыс істеу мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу; мемлекеттік, орыс және мүмкіндігінше шет (ағылшын) тілдерін білу.
Іскерлігі
Қойылған мақсаттарға қол жеткізу және міндеттерді шешу қабілеті, жұмысты жүйелеу және ол бойынша есептер жасай білу, өз құзыреті шегінде шешім қабылдау. Педагогикалық технологияларды меңгеру, оқытудың түрлі түрлерін, әдістерін, құралдары мен технологияларын тиімді қолдана білу. Оқытудың инновациялық және қашықтықтан әдістерін қолдана білу. Сот төрелігі органдарының қызметі саласында талдау мен зерттеулер жүргізу және болжам жасау; жүргізілген зерттеулердің нәтижелерін өңдеу, жүйелеу және ұсыну; ғылыми-зерттеу жұмысын жүзеге асыру кезінде сапалық және сандық талдау әдістерін қолдану; зерттеу нәтижелерін жалпылау. Компьютерлік техникада жұмыс істеу дағдыларын меңгеру.
Тұлғалық сипаттамалары
Жауапкершілік, стресс тұрақтылығы, бастамашылдық, қызмет тұтынушыларына бағдар беру және оны ақпараттандыру, парасаттылық, өзін-өзі дамыту қабілеті, жұмыстағы жеделдік, әріптестермен ынтымақтастық және өзара іс-қимыл жасау, стратегиялық ойлау.
Ғылыми-білім беру орталығының доценті
Біліктілік сипаттамалар
Білімі
Жоғары "Бизнес, басқару және құқық", "Өнер және гуманитарлық ғылымдар", "Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат" саласындағы білім, ғылым кандидаты, ғылым докторы, академиялық философия докторы (PhD)/бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежесінің болуы.
Жұмыс тәжірибесі
Теріс себептермен өз өкілеттігін тоқтатқан судьяларды қоспағанда, ғылыми-педагогикалық қызметте немесе судья лауазымында не сот қызметіне қатысы бар салада кемінде он жыл жұмыс өтілі; ғылыми еңбектерінің болуы.
Білуі керек
Қазақстан Республикасының Конституциясы, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру жүйесінің, сот жүйесінің жұмыс істеу мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу; мемлекеттік, орыс және мүмкіндігінше шет (ағылшын) тілдерін білу.
Іскерлігі
Қойылған мақсаттарға қол жеткізу және міндеттерді шешу қабілеті, жұмысты жүйелеу және ол бойынша есептер жасай білу, өз құзыреті шегінде шешім қабылдау. Педагогикалық технологияларды меңгеру, оқытудың түрлі түрлерін, әдістерін, құралдары мен технологияларын тиімді қолдана білу. Оқытудың инновациялық және қашықтықтан әдістерін қолдана білу. Сот төрелігі органдарының қызметі саласында талдау мен зерттеулер жүргізу және болжам жасау; жүргізілген зерттеулердің нәтижелерін өңдеу, жүйелеу және ұсыну; ғылыми-зерттеу жұмысын жүзеге асыру кезінде сапалық және сандық талдау әдістерін қолдану; зерттеу нәтижелерін жалпылау. Компьютерлік техникада жұмыс істеу дағдыларын меңгеру.
Тұлғалық сипаттамалары
Жауапкершілік, стресс тұрақтылығы, бастамашылдық, қызмет тұтынушыларына бағдар беру және оны ақпараттандыру, парасаттылық, өзін-өзі дамыту қабілеті, жұмыстағы жеделдік, әріптестермен ынтымақтастық және өзара іс-қимыл жасау, стратегиялық ойлау.
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Соты Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясы" педагогтары,
ғылыми жұмыскерлері
лауазымдарына орналасу және
педагог лауазымдарының
біліктілік сипаттамаларының
қағидаларына 2 қосымша
БАҒАЛАУ ҚАҒАЗЫ
Конкурстық комиссия
(Академия ректорының ______________ № __________бұйрығымен бекітілген)
20_____ ж. ____________ отырысы № ____________ хаттамасы
лауазым _________________________________________________________________
ғылыми-білім беру орталығы _______________________________________________
үміткердің Т.А.Ә. ______________________________________________

1. ОЦЕНКА ДАННЫХ
Квалификационные требования
Критерии оценивания
Примечание
Образование
соответствует/
не соответствует
Степень/звание
соответствует/
не соответствует
5
4
3
2
1
Профессиональный опыт
Профессиональные требования (наличие научных публикаций, учебных изданий, участие в качестве руководителя или исполнителя в фундаментальных и/или научно-прикладных проектах)
Знание языков
2. ОЦЕНКА СОБЕСЕДОВАНИЯ
Вопросы
5
4
3
2
1
Примечание
1
2
3
___________________________________________
Ф.И.О (при наличии) члена конкурсной комиссии
подпись __________________
дата_____________
Приложение 3
к Правилам замещения
должностей педагогов,
научных работников и
квалификационные
характеристики должностей
педагогов Академии правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
Бюллетень
для тайного голосования по конкурсному отбору на должность в республиканском государственном учреждении "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
Конкурсная комиссия
(утверждена приказом ректора Академии от _______________ №__________________)
Заседание от "____" ___________ 20____ года. Протокол № _________________
на должность ____________________________________________________________
научно-образовательного центра _____________________________________________
количество объявленных единиц____________
Ф.И.О. претендента
(при его наличии)
Результаты голосования
1.
согласен
не согласен
2.
согласен
не согласен
3.
согласен
не согласен
4.
согласен
не согласен
5.
согласен
не согласен
Примечание:
1. Фамилии вносятся в алфавитном порядке.
2. Результаты голосования "за" кандидатуру выражаются вычеркиванием слова "не согласен", при голосовании "против" - вычеркиванием слова "согласен".
3. Количество кандидатур, за которых член комиссии голосует (слова "согласен", "не согласен"), не превышает количество объявленных единиц.
4. Бюллетень, заполненный с нарушениями указанных требований, признается недействительным.

1. ДЕРЕКТЕРДІ БАҒАЛАУ
Біліктілік талаптар
Бағалау өлшемдері
Ескертпе
Білімі
сәйкес/сәйкес емес
Дәрежесі/атағы
сәйкес/сәйкес емес
5
4
3
2
1
Кәсіби тәжірибесі
Кәсіби талаптар (жарияланымдардың, оқу басылымдарының болуы, іргелі және/немесе ғылыми қолданбалы жобаларға жетекші немесе орындаушы ретінде қатысуы)
Тілдерді білу
2. ӘҢГІМЕЛЕСУДІ БАҒАЛАУ
Сұрақтар
5
4
3
2
1
Ескертпе
1
2
3
_________________________________________________
Конкурстық комиссия мүшесінің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Қолы __________________
Күні _____________
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Соты Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясы" педагогтары,
ғылыми жұмыскерлері
лауазымдарына орналасу және
педагог лауазымдарының
біліктілік сипаттамаларының
қағидаларына
3 қосымша
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің лауазымға конкурстық іріктеу бойынша жасырын дауыс беруге арналған бюллетень
Конкурстық комиссия
(Академия ректорының ______________ № __________бұйрығымен бекітілген)
20_____ ж. ____________ отырысы № _______________ хаттамасы
лауазым _________________________________________________________________
ғылыми-білім беру орталығы _________________________________________________
жарияланған бірліктер саны ____________
Үміткердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)
Дауыс беру нәтижелері
1.
келісемін
келіспеймін
2.
келісемін
келіспеймін
3.
келісемін
келіспеймін
4.
келісемін
келіспеймін
5.
келісемін
келіспеймін
Ескертпе:
1. Аты-жөндері алфавитті тәртіпте енгізіледі.
2. Кандидатураны "жақтап" дауыс беру нәтижелері "келіспейиін" сөзін сызып тастаумен, ал "қарсы" ж\дауыс берген жағдайда – "келісемін" сөзін сызып тастаумен білдіреді.
3. Комиссия мүшесі "келісемін" деп дауыс берген кандидатура саны жарияланған бірлік санынан аспайды.
4. Аталған талаптарды бұзу арқылы толтырылған бюллетень жарамсыз деп саналады.