Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Центральная избирательная комиссия)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (Выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно  приложению 450 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 450
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
690 - Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Организация проведения выборов"
на 2007 год
1. Стоимость:  5119009 тысяч тенге (пять миллиардов сто девятнадцать миллионов девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Конституционный закон Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года " О выборах в Республике Казахстан "; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года " О государственной службе ";  Указ    Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года N 3205 "Об утверждении положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 1998 года N 1108 "О штатной численности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : организация проведения выборов депутатов Сената и Мажилиса Парламента, депутатов маслихатов и акимов районов, городов областного значения.
5. Задачи бюджетной программы : реализация подготовки и проведения выборов депутатов Парламента, депутатов маслихатов, акимов районов и городов областного значения, осуществление руководства территориальными, окружными и участковыми избирательными комиссиями при проведении выборов, повышение профессионального уровня государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние про-
граммы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализа-
ции програ-
ммы (подпро-
грамм)
Сроки
реализации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Организа-
ция прове-
дения вы-
боров
2
001
Аппарат
централь-
ного
органа
Осуществле-
ние на
территории
Республики
контроля за
исполнением
законода-
тельства о
выборах,
обеспечение
его едино-
образного
применения.
Организация
подготовки
и проведения
выборов
депутатов
Мажилиса
Парламента,
депутатов
маслихатов,
руководство
организацией
и проведения
выборов де-
путатов
Сената Пар-
ламента,
акимов райо-
нов и горо-
дов област-
ного значе-
ния.
Осуществле-
ние руковод-
ства избира-
тельными
комиссиями
распределе-
ние среди
них средств
республикан-
ского бюд-
жета выде-
ленных для
проведения и
избиратель-
ной кампании.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
3

2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
450-қосымшаға  сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
450-ҚОСЫМША
690 - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Сайлау өткiзудi ұйымдастыру"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5119009 мың теңге (бес миллиард бір жүз он тоғыз миллион тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегi Конституциялық  заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы Ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы 11 қарашадағы N 3205  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты штатының саны туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 қазандағы N 1108 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Парламент Сенаты мен Мәжiлiсi депутаттарының, мәслихаттар депутаттарының және аудандар, облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiнiң сайлауын өткiзудi ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Парламент депутаттарының, мәслихаттар депутаттарының және аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiнiң сайлауын әзiрлеу мен өткiзудi iске асыру, сайлау өткiзу кезiнде аумақтық, округтiк және учаскелiк комиссияларға басшылықты жүзеге асыру, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сайлау өткiзудi ұйымдастыру
2
001
Орталық органның аппараты
Республика аумағында сайлау туралы заңнаманың орындалуына бақылауды жүзеге асыру, оның бiрыңғай қолданылуын қамтамасыз ету. Парламент Мәжiлiсi мен мәслихаттар депутаттарының сайлауын әзiрлеу мен өткiзудi ұйымдастыру, Парламент Сенаты депутаттарының, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiнің сайлауын ұйымдастыру мен өткiзуге басшылық жасау. Сайлау комиссияларына сайлау жөнiнде басшылық жасауды жүзеге асыру, олардың арасында сайлау науқанын өткiзу үшiн бөлiнген республикалық бюджет қаражатын бөлу.
Жыл бойы
Орталық сайлау комиссиясы
3

007
Повышение
квалифика-
ции госу-
дарствен-
ных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
по темам:
- бюджетиро-
вание, плани-
рование и
контроль
исполнения;
- государ-
ственные
закупки;
- докумен-
тирование,
управление
документацией
и хранение
документов
организаций,
переход к
ведению дело-
производства
на государ-
ственном
языке;
- документа-
ционное
обеспечение
кадровой
службы и
юридическое
обеспечение
кадровых
документов.
Обучение
государствен-
ному и ан-
глийскому
языкам.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
4
017
Обеспече-
ние функ-
ционирова-
ния инфор-
мационных
систем и
информа-
ционно-
техничес-
кое обес-
печение
государ-
ственных
органов
Техническое
обслуживание
и доработка
специализиро-
ванного обо-
рудования,
средств вы-
числительной
техники.
Техническое
и технологи-
ческое обес-
печение
информацион-
ных систем:
АИС "Сайлау";
"Лука бюд-
жет"; "План
финансирова-
ния"; "Мони-
торинг бюд-
жетного про-
цесса".
Приобретение
услуг по
администриро-
ванию сетей
услуги досту-
па к сети
передач дан-
ных АИС
"Сайлау" и к
сети Интернет
центрального
аппарата, и
услуг для
полного обес-
печения рабо-
ты системы
АИС "Сайлау".
Приобретение
расходных
материалов и
комплектующих
запасных час-
тей; техни-
ческих
средств (сер-
веров);
лицензионного
программного
обеспечения.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
5
100
Проведение
выборов
Организация
подготовки и
проведения
выборов вмес-
то выбывших
депутатов
Сената и Ма-
жилиса Парла-
мента Респу-
блики Казах-
стан, очеред-
ных выборов
депутатов
маслихатов,
выборов аки-
мов районов
и городов
областного
значения в
том числе:
организация и
деятельность
избирательных
комиссий,
аренда поме-
щений, коман-
дировочные
расходы,
оплата труда
консультан-
тов, экспер-
тов;
выступление
кандидатов в
средствах
массовой
информации;
проведение
публичных
предвыборных
мероприятий и
выпуск агита-
ционных мате-
риалов канди-
датов; оплата
транспортных
расходов
кандидатов.
Проведение
двух семина-
ров и учебы
с членами
избирательной
комиссий по
организации
подготовки и
проведению
выборов.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- обеспечение единообразного применения законодательства о выборах в Республике Казахстан;
- повышение профессионального уровня сотрудников аппарата и членов Центральной избирательной комиссии 4 человека.
- обучение сотрудников аппарата государственному языку - 30 человек и английскому языку в количестве 20 человек.
Конечный результат:
- проведение выборов в соответствии с требованиями избирательного законодательства;
- обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на - 8 процентов, в обучении государственному языку на - 59 процентов, обучении английскому языку на - 39 процентов.
Финансово-экономический результат:
- эффективное использование бюджетных средств на мероприятия по проведению выборов;

007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мынадай тақырыптар бойынша мемлекеттiк қызметшiлердің бiлiктілiгін арттыру жөнiндегі қызметтердi сатып алу:
- бюджеттеу, жоспарлау және орындалуын бақылау;
- мемлекеттiк сатып алу;
- құжаттау, ұйымдардың құжаттамасын басқару және құжаттарын сақтау, мемлекеттiк тiлде iс қағаздарын жүргізуге көшу;
- кадр қызметiн құжаттамалық қамтамасыз ету және кадр құжаттарын заңгерлiк қамтамасыз ету.
Мемлекеттiк және ағылшын тілдерiн үйрету.
Жыл бойы
Орталық сайлау комиссиясы
4
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Мамандандырылған жабдықтарға, есептеу техникасы құралдарына  техникалық қызмет көрсету және жетiлдiру.
"Сайлау" ААЖ, "Лука бюджет", "Қаржыландыру жоспары", "Бюджеттiк процесс мониторингi" ақпараттық жүйелерiн техникалық және технологиялық қамтамасыз ету.
Желiлердi әкімшілiктендiру жөнiндегi қызметтердi, "Сайлау" ААЖ деректерiн беру желiсiне және орталық аппараттың Интернет желiсiне қол жеткiзу қызметтерiн және "Сайлау" ААЖ жұмысын толық қамтамасыз ету үшiн қызметтердi сатып алу.
Шығыс материалдары мен жиынтықтаушы қосалқы бөлшектердi; техникалық құралдарды (серверлердi);
лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу - 1-тоқсан.
Жыл ішінде
Орталық сайлау комиссиясы
5
100
Сайлау өткізу
Шығып қалғандардың орнына Қазақстан Республикасы Парламентiнің Сенаты мен Мәжiлісiнің депутаттарын сайлауды, мәслихаттар депутаттарының кезектi сайлауын, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiн сайлауын әзiрлеу мен өткiзудi ұйымдастыру, соның iшiнде: сайлау комиссияларын ұйымдастыру мен оның қызметiне, үй-жайларды жалға алуға, iссапар шығыстарына, консультанттарға, сарапшыларға еңбекақы төлеуге; кандидаттардың бұқаралық ақпарат құралдарындағы сөздерiне; сайлау алдындағы көпшілiк шараларын өткізуге; көлiкке жұмсаған шығындарын жабу. Сайлау комиссияларының мүшелерiмен сайлауды әзiрлеу мен өткізу жөнiнде екi семинар және оқу өткiзу.
Жыл бойы
Орталық сайлау комиссиясы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- Қазақстан Республикасында сайлау туралы заңнаманың бiрыңғай қолданылуын қамтамасыз ету;
- Орталық сайлау комиссиясы аппаратының қызметкерлерi мен мүшелерiнің кәсiби деңгейiн арттыру;
- саны 30 аппарат қызметкерiне мемлекеттiк тiлдi, саны 20 адамға ағылшын тiлiн оқыту.
Түпкi нәтиже:
- сайлауды сайлау заңнамасының талаптарына сәйкес өткiзу;
- мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiби деңгейiн арттырудағы қажеттiлiктi - 8 пайызға, мемлекеттiк тiлдi оқытудағы қажеттiлiктi - 59 пайызға, ағылшын тiлiн оқытудағы қажеттiлiктi 39 пайызға қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- бюджет қаражатын сайлауды өткiзу жөнiндегi iс-шараларға жұмсалатын қаржы қаражатын тиiмдi пайдалану;

- средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 50,4 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 53,0 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 16,5 тыс. тенге;
- своевременное и полное освоение бюджетных средств.
Своевременность:
- реализация мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество:
- обеспечение реализации гражданами Республики Казахстан конституционного права избирать и быть избранными;
- повышение профессионального уровня членов избирательной комиссии, государственных служащих в соответствии с современными экономическими условиями;
- 20 процентов государственных служащих, после прохождения курсов обучения государственному языку делопроизводство будут осуществлять на государственном языке;
- 10 процентов государственных служащих, после прохождения курсов обучения английскому языку будут работать с документами на английском языке;
- 10 процентов государственных служащих после прохождения курсов повышения квалификации будут работать с высоким профессионализмом.

- бiр мемлекеттiк қызметшiнің бiлiктiлiгiн арттыруға жұмсалатын орташа шығындар - 50,4 мың теңге;
- бiр мемлекеттiк қызметшiге мемлекеттiк тiлдi оқытуға жұмсалатын орташа шығындар - 53,0 мың теңге;
- бiр мемлекеттiк қызметшiге ағылшын тiлiн оқытуға жұмсалатын орташа шығындар - 16,5 мың теңге;
- бюджет қаражатын уақтылы және толық игеру.
Уақтылығы:
- іс-шараларды iске асыру мерзiмдерiне сәйкес жүзеге асыру.
Сапасы:
- Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық сайлау және сайлану құқығын iске асыруын қамтамасыз ету;
- қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес сайлау комиссиясы мүшелерiнің, мемлекеттiк қызметшілердің кәсiби деңгейiн арттыру;
- мемлекеттiк тiлдi үйрену курсынан өткеннен кейiн мемлекеттiк қызметшiлердің 20 пайыз iс қағаздарын мемлекеттiк тілде жүргiзетiн болады;
- ағылшын тiлiн үйрену курсынан өткеннен кейiн мемлекеттiк қызметшiлердің 10 пайыз ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс iстейтiн болады;
- бiлiктiлiктi арттыру курстарынан өткеннен кейiн мемлекеттiк қызметшiлердiң 10 пайыз жоғары кәсiбилiкпен жұмыс iстейтiн болады.