Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Хозяйстенное управление Парламента Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (Выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан согласно приложениям   5 ,  6;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
102 - Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Парламента Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость : 5107544 тысячи тенге (пять миллиардов сто семь миллионов пятьсот сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Конституционный  Закон  Республики Казахстан от 16 октября 1995 года "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Положение "О Хозяйственном управлении Парламента Республики Казахстан" утвержденное приказом Управления Делами Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N УД 01/42.
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : поддержка и содействие законотворческой и организационной деятельности Парламента.
5. Задачи бюджетной программы : создание условий для работы и проживания депутатов Парламента; обеспечение международных связей с Парламентами других стран и международными организациями; повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
мы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Парламента
Республики
Казахстан
2
001
Аппарат центрального органа
Обеспечение
деятельности
Парламента, то
есть обеспече-
ние 116 депу-
татов, включает
в себя денежное
содержание депу-
татов, в том
числе:
приобретение
автотранспорт-
ных услуг и
услуг воздушного
транспорта;
приобретение
услуг по
обслуживанию
административных
зданий
Парламента и
служебного
жилья депутатов;
организация и
проведение
спортивно-
оздоровительных
мероприятий;
разработка
проектов зако-
нов, подготовка
исследователь-
ских материалов
по практике
законодательной
деятельности,
проведение
социологических
и экспертных
опросов,
мониторинга по
проблемам зако-
нодательного
регулирования,
приобретение
услуг по
обеспечению
технической
поддержки
деятельности
Парламента,
обеспечение
обслуживания
делегаций в
соответствии с
планом
мероприятий.
В те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
3

2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
5 ,   6-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасының Парламентi Шаруашылық басқармасының 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
5-ҚОСЫМША
102 - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Парламентiнiң қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5107544 мың теңге (бес миллиард бiр жүз жетi миллион бес жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы" 1995 жылғы 16 қазандағы Қазақстан Республикасының конституциялық  заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің Iс Басқармасының 2000 жылғы 29 қарашадағы N IБ 01/42 бұйрығымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Парламентiнің Шаруашылық басқармасы туралы" Ережесi.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Парламенттің заң шығару және ұйымдастырушылық қызметiн қолдау және оған жәрдемдесу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Парламент депутаттарының жұмысы мен тұруы үшiн жағдайлар жасау; басқа елдер Парламенттерiмен және халықаралық ұйымдармен халықаралық байланысты қамтамасыз ету; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң қызметiн қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Парламент қызметiн қамтамасыз ету, яғни 116 депутатты қамтамасыз ету депутаттарды, ақшалай қамтамасыз етудi қамтиды, оның iшiнде:
автокөлiк қызметiн және әуе көлiгінің қызметiн сатып алу;
Парламенттің әкiмшiлiк ғимараттарына және депутаттардың қызметтiк тұрғын үйiне қызмет көрсету жөнiндегi қызметке ақы төлеу;
спорттық-сауықтыру шараларының өткiзiлуiн ұйымдастыру;
заң жобаларын әзiрлеу, заң қызметiнің жұмысы бойынша зерттеу материалдарын дайындау, әлеуметтiк және сараптық сауалдама, заңдық реттеу проблемалары бойынша мониторинг жүргізу;
Парламент қызметін техникалық қолдауды қамтамасыз ету бойынша қызметтердi сатып алу;
iс-шаралар жоспарына сәйкес делегацияларға қызмет көрсетудi қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
3

007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственных
служащих по
пяти темам:
информационно-
правовое
обеспечение
законодательной
деятельности в
Республике
Казахстан;
электронное
правительство:
зарубежный опыт
и Казахстан
(проблемы и
перспективы
законодатель-
ства);
основные
направления
развития науки
и новых техно-
логий как важ-
нейший фактор
инновационной
политики
Казахстана;
Земельный
кодекс (право
собственности,
право земле-
пользования,
иные вещные
права на
землю);
правотворчес-
кий и законо-
дательный
процесс
Республики
Казахстан.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам.
в те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
Материально-
техническое
оснащение
Парламента и
его аппаратов:
приобретение
основных
средств с
последующей
передачей их
на баланс соот-
ветствующих
подведомствен-
ных ХОЗУ
Парламента РК
предприятий
(РГКП "ДЭСЖ
ХОЗУ Парламента
РК", РГКП "ДАЗ
ХОЗУ Парламента
РК", РГП "Авто-
хозяйство ХОЗУ
Парламента РК").
Фев-
раль-
ноябрь
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое
обслуживание
средств вычисли-
тельной техники;
Сопровождение и
обслуживание
информационных
систем;
Сопровождение
Web-сайта;
Приобретение
серверного,
вычислительного,
прочего оборудо-
вания и лицен-
зионных програм-
мных продуктов
с последующей
передачей их на
баланс РГП
"Инженерный
центр ХОЗУ
Парламента
Республики
Казахстан"
в те-
чение
года
Хозяйст-
венное управление Парламента Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
Обеспечение эффективной деятельности Парламента Республики Казахстан.
Повышение профессионального уровня 240 человек.
Обучение государственному языку 300 человек.
Обучение английскому языку 280 человек.
Конечный результат: создание условий для работы и проживания депутатов. Обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 56,0 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 70,0 %, и в обучении английскому языку государственных служащих на 65,0 %.
Финансово-экономический результат:
Средние затраты на повышение квалификации одного работника 10,3 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение государственному языку одного работника 34,7 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного работника 21,4 тыс. тенге.
Оптимизация и эффективность расходования средств республиканского бюджета.
Своевременность: выпуск законопроектов в соответствии со сроками, утвержденными в Планах основных мероприятий Палат Парламента на очередную сессию.
Качество: содействие по повышению качества принимаемых законов и повышение профессионального уровня государственных служащих.
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
102 - Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание автоматизированной системы мониторинга законопроектов"
на 2007 год

007
Мемлекеттiк қызметшiлердiң біліктілiгін арттыру
Бес бағыт бойынша мемлекеттiк қызметшiлердің біліктілiгін арттыру жөнiндегі қызметтерге ақы төлеу:
Қазақстан Республикасындағы заң  шығару қызметiн ақпараттық-құқықтық қолдау;
электрондық үкiмет: шет елдiк тәжiрибе және Қазақстан (заң шығарудағы проблемалары мен перспективалары);
ғылымдардың дамуының негiзгi бағыттары және Қазақстандағы инновациялық саясатының маңызды факторларындай жаңа технологиялар;
Жер кодексi (меншiктiк құқық, жердi пайдалану құқығы, және жерге басқада заттық құқығы);
Қазақстан Республикасының құқықтық-шығармашылық  және заң шығару процесi.
Мемлекеттiк және ағылшын тiлдерiне оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
4
009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Парламенттi және оның аппараттарын материалдық-техникалық жарақтандыру, негізгі құрал-жабдықтарды сатып алып, оларды ҚР Парламентi ШБ ведомстволық кәсiпорындарының балансына беру ("Қазақстан Республикасы Парламентi ШБ ҚТYПД" РМҚК, "Қазақстан Республикасы Парламентi ШБ ӘҒД" РМҚК, "Қазақстан Республикасы Парламентi ШБ Автошаруашылығы" РМК).
Ақпан-қараша
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
5
017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Есептеу техникасы құралдарына техникалық қызмет көрсету;
Есептеу жүйелерiне сүйемелдеу мен қызмет көрсету;
Web-сайтын сүйемелдеу;
Серверлік, есептеу, басқа да құрал-жабдықты және лицензиялық бағдарламалық өнiмдердi сатып алып, оларды "Қазақстан Республикасының Парламентi ШБ Инженерлiк орталығы" РМК балансына беру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
Қазақстан Республикасы Парламентiнің тиiмдi қызметiн қамтамасыз ету.
240 адамның кәсiптiк деңгейiн арттыру.
300 адамды мемлекеттiк тiлде оқыту.
280 адамды ағылшын тiлiне оқыту.
Түпкi нәтиже:
Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының жұмыс iстеуi мен тұруы үшiн жағдай жасалады.
56,0 % мемлекеттiк қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, мемлекеттiк қызметкерлердің 70,0%-нің мемлекеттiк тiлде оқу, мемлекеттiк қызметкерлердің 65,0%-нің ағылшын тiлiн оқу қажеттiлiгi қамтамасыз етiледi.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Бiр қызметкердің кәсiптiк деңгейiн арттыруға шығатын орташа шығыс 10,3 мың теңге.
Бiр қызметкердi мемлекеттiк тiлге оқытуға шығатын орташа шығыс 34,7 мың теңге.
Бiр қызметкердi ағылшын тiлiне оқытуға шығатын орташа шығыс 21,4 мың теңге.
Республикалық бюджеттiк қаражатын оңтайлы және тиімді пайдалану.
Уақтылығы: Парламент Палаталарының кезектi сессияға арналған негiзгi iс-шараларының жоспарларында бекiтiлген мерзiмдерге сәйкес заң жобаларын шығару.
Сапасы:
Қабылданатын заңдардың сапасын арттыру, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
6-ҚОСЫМША
102 - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Заң жобалары мониторингiнiң автоматтандырылған жүйесiн құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Бюджетный  кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечить доступ физическим и юридическим лицам к своевременной и достоверной информации по законотворческой деятельности Парламента и обеспечение возможности массового и динамичного обсуждения вопросов по принятию законопроектов и эффективности действующих законов.
5. Задачи бюджетной программы : создание единого пространства работы с информацией для депутатского корпуса во время работы в регионах, создание единой технологии обработки информации с организацией групповой работы персонала для накопления и обмена информацией, обеспечение, основанное на электронном идентификационном документе, универсального доступа к информации из всех доступных источников заинтересованным хозяйствующим субъектам, общественным организациям, органам государственного управления и гражданам согласно предоставленным им прав доступа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Создание
автоматизи-
рованной
системы мони-
торинга зако-
нопроектов
Управление
проектом
"Мониторинг
законопроек-
тов";
Продолжение
разработки
технического
проекта на
2-ой этап
создания АС
МПРК
(подсистема
"Хранилище
данных",
"Библиотека
Парламента");
Создание
подсистемы
"Хранилище
данных" с
заполнением
баз данных;
Создание
подсистемы
"Библиотека
Парламента" с
заполнением
баз данных;
Продолжение
создания
подсистемы
"Сайт депута-
та";
Продолжение
подсистемы
"Законо-
проект", 1-ый
этап ("База
данных" в
составе трех
блоков
"Сравнительная
таблица",
"Стенотчет",
"Интеграция
подсистема-
ми");
Разработка
технического
проекта на
3-ий этап АС
(подсистем
"Заседание");
Приобретение
основных
средств;
Приобретение
нематериальных
активов.
в те-
чение
года
Хозяйст-
венное
управление
Парламента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
Внедрение подсистем:
- "Законопроект". Основное назначение подсистемы: отслеживание и контроль рассматриваемых законопроектов, поддержка всех операций законодательной процедуры в соответствии с Регламентом Парламента, Сената и Мажилиса, ведение архива и отображение данных в локальной сети Интернет и глобальной сети Интернет;
- "Информационный фонд Парламента". Основное назначение подсистемы: обеспечение информацией о текущей работе и об этапах работы по законотворческой деятельности Парламента Республики Казахстан, а также осуществление оперативного и достоверного доступа ко всем видам информации, связанной с законотворческой работой Палат Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан, а также их структурных подразделений;
- "Связь с электоратом". Основное назначение подсистемы: обеспечение диалога с избирателями в глобальной сети Интернет, проведение интерактивных опросов и форумов, проведение аудио-, видеоконференций и брифингов по утвержденной тематике;
- "Сайт депутата". Основное назначение подсистемы: предоставление пользователям глобальной сети Интернет и внутренней сети Парламента обширной информации по каждому депутату и обратной связи с электоратом.
Разработка подсистем:
- "Хранилище данных". Назначение подсистемы: хранение материалов, автоматизация ввода, поиска и вывода запрашиваемой информации;
- "Библиотека Парламента". Назначение подсистемы: автоматизация технологического процесса учета библиотечного фонда Парламента, поиска, регистрации, а также предоставление доступа к книгам и периодике в электронном виде;
- "Заседание". Назначение подсистемы: электронное предоставление всей сопроводительной информации во время проведения бюро, пленарных и совместных заседаний.
Конечный результат:
Обеспечение открытости работы Парламента и наличие обратной связи с общественностью, обеспечение для депутатского корпуса единой точки доступа ко всем видам информации, необходимой им для законотворческой деятельности.
Финансово-экономический результат:
Экономический эффект от реализации проекта показан только в росте доходов от сокращения расходов на рассмотрение законопроектов за счет сокращения жизненного цикла рассмотрения законопроектов, т.е. увеличение количества рассматриваемых законопроектов, которые приобрели силу закона.
Сокращение расходов на рассмотрение законопроектов ориентировочно на 22 %.
Своевременность:
В соответствии с установленными сроками в заключаемых договорах о государственных закупках.
Качество: Получение своевременной и достоверной информации о законотворческой деятельности Парламента Республики Казахстан.

1. Құны : 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының бюджеттiк  Кодексi ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Парламенттің заң шығару қызметi жөнiндегi ақпаратқа жеке және заңдық тұлғаларға уақытылы әрi сенiмдi қол жеткiзу және заң жобаларын қабылдау әрi қолданыстағы заңдардың тиiмдiлiгi жөнiндегi мәселелердi бұқаралық сипатта және қызу талқылау мүмкiндiгiнің болуы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : өңiрлердегi жұмысы кезiнде депутаттық корпус yшiн ақпаратпен жұмыс iстеудің бiрыңғай кеңiстiгiн құру, ақпаратты жинау әрi алмасу үшiн қызметкерлердiң топтық жұмысын ұйымдастыра отырып, ақпаратты өңдеудің бiрыңғай технологиясын құру, мүдделi шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге, қоғамдық ұйымдарға, мемлекеттiк басқару органдары мен азаматтарға, оларға берiлген қол жеткiзу құқықтарына сәйкес, барлық қолжетiмдi көздердің ақпаратына электронды сәйкестендiрiлген құжатта негiзделген әмбебап қол жеткізуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Заң жобалары мониторингiнiң автоматтандырылған жүйесiн құру
"Заң жобаларының мониторингiсi" жобасын басқару;
ҚРП АЖ ("Парламент кiтапханасы", "Деректер қоймасы" к/ж) құрудың 2-шi кезеңiне арналған техникалық жобаны әзiрлеудi жалғастыру;
Деректер базасымен қоса "Деректер қоймасы" кiшi жүйесiн құру;
Деректер базасымен қоса "Парламент кiтапханасы" кiшi жүйесiн құру;
"Депутат сайты" кiшi жүйесiн құруды жалғастыру;
"Заң жобасы" кiшi жүйесiн құруды жалғастыру, 1-ші кезең (құрамына "Салыстырма кесте", "Стенографиялық есеп", "Басқа кішi жүйелерге кiрiгу" атты үш блок кiретiн "Деректер базасы");
АЖ құрудың 3-шi кезеңiне арналған техникалық жоба әзiрлеу ("Отырыс" кіші жүйесі);
Негізгі құрал-жабдықты сатып алу;
Материалдық емес активтерді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындалудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтиже:
Енгiзiлген кiшi жүйелер.
- "Заң жобасы". Кiшi жүйенiң негiзгi бағыты: Парламент, Сенат пен Мәжіліс регламенттерiне сәйкес қаралатын заң жобаларын қадағалау және бақылау, заңдық процедуралардың барлық операцияларын қолдау, архивтердi жүргiзу және Интернет жергiлiктi желiсi мен Интернеттiң ғаламдық желiсiнде деректердi көрсету;
- "Парламенттiң ақпараттық қоры". Кiшi жүйенiң негiзгi бағыты. Қазақстан Республикасы Парламентiнiң заң қызметi жөнiндегi ағымдағы жұмысы мен жұмыс кезеңдерi туралы ақпаратпен қамтамасыз ету, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Парламентiнің Сенат пен Мәжiлiс палаталарының, сонымен қатар олардың құрылымдық бөлiмшелерін, заң жұмысына байланысты ақпараттың барлық түрлерiне жедел және шынайы қол жеткiзу;
- "Электоратпен байланыс" Кiшi жүйенiң бағыты: Интернеттің ғаламдық желісiнде сайлаушылармен сұхбатты қамтамасыз ету, интерактивтi сауалтерiмдi және форумдар өткiзу, бекiтiлген тақырыптама бойынша аудио-, бейнеконференциялар және брифингтер өткiзу;
- "Депутат сайты". Кiшi жүйенің негiзгi бағыты: Интернеттің ғаламдық желісiн және Парламенттің iшкi желiсiн пайдаланушыларға әр депутат бойынша көлемдi ақпаратты және электоратпен керi байланысты беру.
Әзiрленетiн кiшi жүйелер:
- "Деректер қоймасы". Кіші жүйенің негiзгi бағыты: материалдарды сақтау, сұралынған ақпарат енгiзу, iздеу және шығаруды автоматтандыру;
- "Парламент кiтапханасы". Кiшi жүйенiң бағыты: Парламенттің кiтапханалық қорын есептеудің технологиялық процесін, енгізудi, тiркеуді, сонымен қатар электрондық түрдегi кiтаптар мен периодикаға қол жеткізудi автоматтандыру;
- "Отырыс". Кiшi жүйенің бағыты: бюро, пленарлық және бiрлескен отырыстарды өткiзу кезiнде барлық ілеспелi ақпарат электрондық түрде беру.
Түпкi нәтиже:
Парламент жұмысынан айқындылығын және жұртшылықпен керi байланыстың болуын қамтамасыз ету; депутаттық корпустың заң шығармашылық қызметiне қажеттi ақпараттың барлық түрлерiне бiрегей қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi:
Жобаны жүзге асырудың экономикалық тиiмдiлiгi заң жобаларын қарауға арналған шығыстарды азайту есебiмен түскен табыс өсiмiмен көрсетiлген, яғни заң күшiн алған қаралудағы заң жобаларының санын өсiру есебiмен.
Заң жобаларын қарау шығыстары бағдармен 22 % қысқартылады.
Уақтылығы:
Мемлекеттiк сатып алу туралы жасалынған шарттарда көрсетілген мерзiмдерге сәйкес.
Сапасы:
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң заң шығармашылық қызметi туралы уақытылы және сенiмдi ақпарат алу.