Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Конституционный Совет Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным Кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Конституционного Совета Республики Казахстан согласно приложению 403;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 403
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
637 - Конституционный Совет Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Конституционного
Совета Республики Казахстан"
на 2008 год
1. Стоимость:  183178 тысяч тенге (сто восемьдесят три миллиона сто семьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституционный закон  Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 2737 "О Конституционном Совете Республики Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 1996 года N 2920 "Об обеспечении деятельности Председателя и членов Конституционного Совета Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение верховенства и прямого действия Конституции на всей территории Республики.
5. Задачи бюджетной программы:  защита конституционных прав и свобод человека и гражданина; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Конституцион-
ного Совета
Республики
Казахстан
2
001
Аппарат
центрального
органа
Правовой анализ
нормативных
правовых актов,
международных
договоров,
являющихся или
могущих стать
предметом
конституционного
производства;
дача официально-
го толкования
норм Конституции;
решение в случае
спора вопроса о
правильности про-
ведения выборов
Президента Рес-
публики Казах-
стан, депутатов
Парламента и про-
ведения республи-
канского референ-
дума; рассмотре-
ние до подписания
Президентом при-
нятых Парламентом
законов на их
соответствие
Конституции
Республики;
рассмотрение до
ратификации меж-
дународных дого-
воров Республики
на соответствие
их Конституции;
рассмотрение
обращений судов о
признании закона
или иного норма-
тивного правового
акта не соответ-
ствующими Консти-
туции; направле-
ние Парламенту
Республики еже-
годного послания
о состоянии
конституционной
законности в
стране;
дальнейшее
сотрудничество с
международными
организациями и
зарубежными
органами
конституционного
контроля в целях
обмена опытом в
процессе консти-
туционного
строительства.
Содержание Пред-
седателя, членов
Конституционного
Совета Республики
Казахстан и его
аппарата в преде-
лах утвержденного
лимита численнос-
ти в количестве
37 единиц. Содер-
жание, аренда
10-ти единиц
автотранспорта по
утвержденному
нормативу поло-
женности, аренда
теплого бокса.
Обеспечение
административно-
хозяйственной
деятельности
Конституционного
Совета Республики
Казахстан и
приобретение
прочих товаров,
стоимостью менее
40 МРП. Техничес-
кое сопровождение,
обслуживание и
ремонт средств
организационной
техники и других
основных средств.
В те-
чение
года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
3

2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
403-қосымша сәйкес Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2007 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
403-ҚОСЫМША
637 - Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң қызметiн
қамтамасыз ету" деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 183178 мың теңге (бiр жүз сексен үш миллион бір жүз жетпіс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 2737 Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнің Төрағасы мен мүшелерiнің қызметiн қамтамасыз ету туралы" 1996 жылғы 28 наурыздағы N 2920  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Республиканың бүкiл аумағында Конституцияның жоғары тұруын және тiкелей қолданылуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау; кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай, қазiргi экономикалық жағдайға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiби деңгейiн арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Қазақс-
тан Рес-
публикасы
Конститу-
циялық
Кеңесінің
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Конституциялық іс
жүргізу нысаны болып
отырған немесе болуы
мүмкін нормативтік
құқықтық актілерге,
халықаралық шарттарға
құқықтық сараптау
жүргізу;
Конституцияның
нормаларына ресми
түсіндірме беру; дау
туған жағдайда
Республика Президенті-
нің, Парламент
депутаттарының сай-
лауын өткізудің және
республикалық
референдум өткізудің
дұрыстығы туралы
мәселені шешу;
Парламент қабылдаған
заңдардың Республика
Конституциясына
сәйкестігін Президент
қол қойғанға дейін
қарау; Республиканың
халықаралық шарттарын
бекіткенге дейін
олардың Конституцияға
сәйкестігін қарау;
соттардың заңды
немесе өзге бір
нормативтік құқықтық
актіні Конституцияға
сәйкес емес деп тану
туралы өтініштерін
қарау; Парламентке
елдегі конституциялық
заңдылықтың жай-күйі
туралы жыл сайынғы
жолдауды жіберу;
конституциялық
құрылыс процесінде
тәжірибе алмасу
мақсатында халықаралық
ұйымдармен және шет
елдердің конституция-
лық бақылау органдары-
мен одан әрі ынтымақтасу.
Қазақстан Республикасы
Конституциялық
Кеңесінің Төрағасын,
мүшелерін және оның
аппаратын 37 бірлік
деп бекітілген лимит
саны шегінде ұстау.
Бекітілген тиісті
норматив бойынша 10
бірлік автокөлікті
ұстау, жалға алу, жылы
боксты жалға алу.
Қазақстан Республикасы
Конституциялық
Кеңесінің әкімшілік-
шаруашылық қызметін
қамтамасыз ету және
құны 40 АЕК-тен аз
өзге де тауарлар
сатып алу.
Ұйымдастыру техникасы
құралдарын, өзге де
негізгі құралдарды
техникалық сүйемелдеу,
қызмет көрсету және
жөндеу жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Конститу-
циялық
Кеңесі
3

007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по пяти
темам:
1) бюджетный
процесс и бюджет-
ная политика в
Республике
Казахстан;
2) организация и
контроль государ-
ственных закупок
в 2008 году;
3) организация
делопроизводства
и документоведе-
ния;
4) правотвор-
чество и законо-
дательный процесс
в Республике
Казахстан;
5) создание
информационной
базы для управ-
ленческих реше-
ний.
Обучение государ-
ственному и
английскому
языкам.
В те-
чение
года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
009
Материально-
техническое
оснащение го-
сударственных
органов
Материально-
техническое осна-
щение деятель-
ности Конститу-
ционного Совета
Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-
техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
1) Приобретение
вычислительной
техники -
февраль.
2) Лицензионное
программное
обеспечение -
февраль.
3) Техническое
обслуживание
средств вычисли-
тельной техники -
в течение года.
4) Сопровождение
локальных задач -
в течение года.
5) Услуги доступа
к сети Интернет -
в течение года.
6) Приобретение
расходных мате-
риалов - апрель-
сентябрь.
В те-
чение
года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) создание необходимых условий для поддержания высшей юридической силы Конституции, ее непосредственного применения на всей территории Республики и укрепления авторитета;
2) повышение профессионального уровня в количестве 5 человек;
3) обучение государственному языку в количестве 37 человек;
4) обучение английскому языку в количестве 10 человек.
Конечный результат: Обеспечение единообразного понимания и применения норм Основного Закона всеми государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами.
Финансово-экономическая эффективность:
1) средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего Совета - 50,0 тыс. тенге;
2) средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего Совета - 40,2 тыс. тенге;
3) средние затраты на обучение английскому языку государственного служащего Совета - 24,6 тыс. тенге.
Своевременность:
1) исполнение запланированных мероприятий в установленные сроки;
2) обучение в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
1) отсутствие внесений изменений и дополнений в итоговые решения Конституционного Совета Республики Казахстан;
2) доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 30 %;

007
Мемлекет-
тік
қызметші-
лердің
білікті-
лігін
арттыру
Мемлекеттік қызметші-
лердің біліктілігін
арттыру жөніндегі
мынадай бес тақырып
бойынша қызметтер сатып алу:
1) Қазақстан
Республикасындағы
бюджеттік процесс
және бюджет саясаты;
2) 2008 жылғы
мемлекеттік сатып
алуларды ұйымдастыру
және бақылау;
3) іс жүргізуді және
құжаттануды
ұйымдастыру;
4) Қазақстан
Республикасындағы
құқық шығармашылығы
және заң шығару
процесі;
5) басқарушылық
шешімдер қабылдауға
арналған ақпараттық
база құру.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін
оқып-үйрену.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Конститу-
циялық
Кеңесі
4
009
Мемлекет-
тік
органдар-
ды
материал-
дық-тех-
никалық
жарақтан-
дыру
Қазақстан Республикасы
Конституциялық
Кеңесінің қызметін
материалдық-техникалық
жабдықтау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Конститу-
циялық
Кеңесі
5
017
Ақпарат-
тық
жүйелер-
дің жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және мем-
лекеттік
органдар-
ды ақпа-
раттық-
техника-
лық қам-
тамасыз
ету
Есептеу техникасын
сатып алу - ақпан.
Лицензияланған бағдар-
ламалық қамтамасыз
етуші - ақпан.
Есептеу техникасы
құралдарына техни-
калық қызмет көрсету
- жыл бойы.
Локальді міндеттерді
сүйемелдеу - жыл бойы.
Интернет желісіне қол
жеткізу қызметі - жыл
бойы.
Шығындық материалдар
сатып алу - сәуір -
қыркүйек.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Конститу-
циялық
Кеңесі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 1) Республиканың бүкіл аумағында Конституцияның жоғары заңдық күшін, оның тікелей қолданылуын қолдау үшін және беделін нығайту үшін қажетті жағдай жасау; 2) 5 адамның кәсіби деңгейін арттыру; 3) 37 адамға мемлекеттік тілді үйрету; 4) 10 адамға ағылшын тілін үйрету.
Түпкі нәтиже: Негізгі Заңның нормаларын барлық мемлекеттік органдардың, лауазымды адамдардың, ұйымдар мен азаматтардың бірізді түсініп, қолдануын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1) Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығыс - 50,0 мың теңге; 2) Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісіне мемлекеттік тілді үйретуге кететін орташа шығыс - 40,2 мың теңге; 3) Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісіне ағылшын тілін үйретуге кететін орташа шығыс - 24,6 мың теңге.
Уақтылығы: 1) жоспарланған іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау; 2) жасалынатын шарттарға сәйкес жыл бойы оқыту.
Сапасы: 1) Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қорытынды шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілмеуі;
2) мемлекеттік тілді оқыту курстарынан өткен соң мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы - 30%;

3) доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 30 %.

3) ағылшын тілін оқыту курстарынан өткен соң ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы - 30%.