Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям
Приказ Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 132-НҚ. Отменен приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 5 декабря 2020 года № 4н/қ
Сноска. Отменен приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 05.12.2020 № 4н/қ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2019 года № 177 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б" утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 и приказом Ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 08 мая 2019 года № 195 "Об утверждении структуры и штатной численности Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Приказ председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 12 июня 2018 года №209 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям" и приказ председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2017 года №43-ОД "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям" отменить.
3. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 2019 жылғы 5 шілдедегі № 132-НҚ бұйрығы.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 4-тармағына, "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ведомстволарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 177 қаулысына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы мен штат санын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Жауапты хатшысының 2019 жылғы 8 мамырдағы № 195 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің қоса беріліп отырған мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті төрағасының 2018 жылғы 12 маусымдағы № 209 және "Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 2017 жылғы 29 мамырдағы № 43-ОД бұйрықтарының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Основание: согласие Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 2 июля 2019 года.
Председатель Л. Бюрабекова
Утверждены
приказом Председателя
Комитета контроля качества и
безопасности товаров и услуг
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 июля 2019 года № 132-нқ
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения РК от 13.11.2019 № 285-нқ.
Пресс-служба
1. Руководитель Пресс-службы, категория C-3 (1 единица), № 21-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); образование (иностранный язык и/или русский язык и литература и/или казахский язык и литература и/или русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения); услуги (социально-культурный сервис и/или социальная работа); гуманитарные науки (филология и/или иностранная филология); социальные науки, экономика и бизнес (менеджмент и/или журналистика и/или экономика и/или связь с общественностью)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление взаимосвязи Комитета со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Комитетом. Осуществление разработки и реализации Медиа–планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений Министерства и Комитета, подведомственных организаций со средствами массовой информации. Координация работы раздела "Новости"Web-сайта Комитета. Рассмотрение обращений граждан и писем государственных органов и других организаций по вопросам компетенции Управления. Представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Комитета в соответствующие государственные органы. Осуществление своевременной подготовки документов по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений вышестоящего руководства. Участие в мероприятиях, проводимых Комитетом. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

2) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің 2019 жылғы 2 шілдедегі келісімі.
Төраға Л. Бюрабекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін
қызметтердің сапасы
мен қауіпсіздігін бақылау
комитеті төрағасының
2019 жылғы 5 шілде
№ 132-нқ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Баспасөз қызметі
1. Баспасөз қызметінің басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология);); білім (шетел тілі және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе орыс тілі мен әдебиеті*); қызметтер (әлеуметтік-мәдени қызмет көрсету және/немесе әлеуметтік жұмыс); гуманитарлық ғылымдары (филология және/немесе шетелдік филологиясы); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (менеджмент және/немесе журналистика және/немесе экономика және/немесе қоғамдық байланыс)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Комитеттің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара байланысын жүзеге асыру. Баспасөз конференцияларын, брифингтер өткізу. Бұқаралық ақпарат құралдарынан денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі жаңалықтарды іріктеу. Комитет өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерін аккредиттеуді қамтамасыз ету. Медиа-жоспарларды әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыру. Министрлік пен Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдарының бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау бойынша жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру. Комитеттің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру. Басқарманың құзыреті мәселелері бойынша азаматтардың өтініштерін және мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың хаттарын қарау. Республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та Комитет қызметінің жариялануы туралы есептерді тиісті мемлекеттік органдарға ұсыну. Кіріс және шығыс ақпараты бойынша құжаттарды уақтылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау. Комитет өткізетін іс-шараларға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

4. Руководитель управления финансового обеспечения, категория C-3 (1 единица), № 21-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (финансы и/или учет и аудит и/или экономика)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация работы Управления по вопросам экономики и планирования, бухгалтерского учета и отчетности, управления государственным имуществом центрального аппарата и подведомственных органов и организаций, исполнения республиканского бюджета, своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством, по участию в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений Коллегии в пределах компетенции. Взаимодействие c государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Главный эксперт управления финансового обеспечения, категория C-4 (9 единиц), №№ 21-2-2, 21-2-3, 21-2-4, 21-2-5, 21-2-6, 21-2-7, 21-2-8, 21-2-9, 21-2-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (финансы и/или учет и аудит и/или экономика)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация ведения бухгалтерского учета. Рассмотрение материалов по списанию активов Центрального аппарата, подведомственных органов и организаций, вопросы управления государственным имуществом. Составление годового отчета по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества Комитета и мониторинг представления данного отчета подведомственными государственными учреждениями и предприятиями в государственный реестр ИС ЕССО. Прием, обработка и консолидация в ИС Е-Минфин финансовой отчетности по Комитету и подведомственным государственным учреждениям.
Служба управления персоналом

4. Қаржылық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Экономика және жоспарлау, бухгалтерлік есеп және есептілік, орталық аппараттың және ведомстволық бағынысты органдар мен ұйымдардың мемлекеттік мүлкін басқару, республикалық бюджеттің атқарылуы, уақтылы қаржыландыру және қолданыстағы заңнамаға сәйкес есептілікті қалыптастыру мәселелері бойынша, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу бойынша Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, ұйымдастыру. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Алқа шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
5. Қаржылық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (9 бірлік), №№ 21-2-2, 21-2-3, 21-2-4, 21-2-5, 21-2-6, 21-2-7, 21-2-8, 21-2-9, 21-2-10
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есепті жүргізуді үйлестіру. Орталық аппараттың, ведомстволық бағынысты органдар мен ұйымдардың активтерін есептен шығару бойынша материалдарды қарау, мемлекеттік мүлікті басқару мәселелері. Комитеттің мүлкін түгендеу, паспорттау және қайта бағалау бойынша жылдық есепті жасау және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың аталған есепті ЕББЖ АЖ мемлекеттік тізіліміне беру мониторингі. Комитет және ведомстволық бағынысты мекемелер бойынша қаржылық есептілікті қабылдау, өңдеу және Е-Қаржымині АЖ-да шоғырландыру.
Персоналды басқару қызметі

6. Руководитель Службы управления персоналом, категория C-3 (1 единица), № 21-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарные науки (международные отношения и/или переводческое дело); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Службы. Обеспечение соблюдения трудовой и исполнительской дисциплины. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга кадров и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Создание условия для профессиональной адаптации и организация наставничества в Комитете. Обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа и иных комиссий по кадровым вопросам. Обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, соблюдение процедур их аттестации. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Комитета по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращения физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Главный эксперт Службы управления персоналом, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-3-2, 21-3-3, 21-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарные науки (международные отношения и/или переводческое дело); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Анализ и планирование потребности Комитета в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава Комитета, проведение конкурсного отбора. Мониторинг кадров Комитета и руководителей подведомственных и организации, ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системой управления персоналом "е-қызмет". Организация профессиональной адаптации и наставничества в Комитете. Обеспечение профессионального развития кадров Комитета, в том числе путем организации стажировок, подготовки, переподготовки, повышения квалификации государственных служащих в соответствии с установленными сроками. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, дисциплинарной, аттестационной, по оценке деятельности, по исчислению стажа работы государственных служащих, дающий право на установление должностного оклада, по оказанию материальной помощи сотрудникам Комитета и иных комиссий по кадровым вопросам. Проведение аттестации руководителей подведомственных организаций Комитета. Обеспечение соблюдения процедур поступления на государственную службу, прохождения и прекращения государственной службы, проведения служебных расследований, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, оценки деятельности административных государственных служащих, аттестации и обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы. Организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, осуществление учета персональных данных государственных служащих, организация проведения оценки деятельности административных государственных служащих. Координация деятельности структурных подразделений Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Персоналды басқару қызметінің басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар және/немесе аударма іс); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Қызметтің жұмысына жалпы басшылық ету. Еңбек және орындаушылық тәртіптің сақталуын қамтамасыз ету. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға, оның ішінде мамандығы мен біліктілігі бойынша қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадр құрамын қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлар мониторингін жүргізу және кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқару ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Комитетте кәсіптік бейімделу үшін жағдай жасау және тәлімгерлікті ұйымдастыру. Кадрлардың кәсіби тұрғыдан дамуын, оның ішінде қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды, тағылымдамаларды ұйымдастыру жолымен қамтамасыз ету. Конкурстық, аттестаттау, тәртіптік комиссиялардың, жұмыс өтілін есептеу комиссияларының және кадр мәселелері жөніндегі өзге комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметке кіру, оны өткеру және тоқтату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалауды жүргізуді ұйымдастыру, оларды аттестаттау рәсімдерін сақтау. Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы орындауы бойынша қызметін үйлестіру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
7. Персоналды басқару қызметінің бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-3-2, 21-3-3, 21-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар және/немесе аударма іс); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Комитеттің кадрларға, оның ішінде мамандығы мен біліктілігі бойынша қажеттілігін талдау және жоспарлау. Комитеттің кадрлық құрамын қалыптастыру, конкурстық іріктеуді жүргізу. Комитеттің кадрларына және ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының басшыларына мониторинг жүргізу, кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Комитетте кәсіби бейімдеуді және тәлімгерлікті ұйымдастыру. Комитет кадрларының кәсіби тұрғыдан дамуын, оның ішінде белгіленген мерзімдерге сәйкес мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамалардан өтуін, оларды даярлауды, қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды ұйымдастыру жолымен қамтамасыз ету. Конкурстық, тәртіптік, аттестаттау, қызметті бағалау, мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық жалақыларын белгілеу құқығын беретін жұмыс өтілін есептеу, Комитет қызметкерлеріне материалдық көмек көрсету комиссияларының және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарының басшыларына аттестаттау жүргізу. Мемлекеттік қызметке кіру, оны өткеру және тоқтату, қызметтік тергеп-тексерулерді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауаптылыққа тарту, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалау, аттестаттау және оқыту рәсімдерінің сақталуын, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы жөніндегі бірыңғай автоматтандырылған деректер базасында (ақпараттық жүйеде) қамтамасыз ету. Кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметтен өтуімен байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің жеке деректерін есепке алуды жүзеге асыру, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

8. Эксперт Службы управления персоналом, категория C-5 (1 единица), № 21-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарные науки (международные отношения и/или переводческое дело); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения трудовой и исполнительской дисциплины. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга кадров и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Создание условия для профессиональной адаптации и организация наставничества в Комитете. Обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа и иных комиссий по кадровым вопросам. Обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы. Ведение воинского учета. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Комитета по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращения физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций
Сноска. Раздел исключен приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения РК от 13.11.2019 № 285-нқ.
Управление внутренней безопасности
11. Руководитель управления внутренней безопасности, категория C-3 (1 единица), № 21-5-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или таможенное дело и/или юриспруденция и/или правоохранительная деятельность); социальные науки, экономика и бизнес (государственное и местное управление)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников Комитета, территориальных подразделений и подведомственных органиаций. Реализация задач по разработке планов мероприятий, Государственных программ по линии противодействия коррупции, терроризму и экстремизму. Организация взаимодействия с правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Информационное взаимодействие с внутренней безопасностью Министерства, структурными и территориальными подразделениями и подведомственными организациями Комитета по исполнению поступающих запросов для выработки предложений и мер по повышению эффективности в сфере противодействия коррупции и терроризма. Организация и проведение служебных расследований. Осуществление контроля за пропускным и внутриобъектовым режимом, за обеспечением режима секретности в Комитете и анализ документов по отдельным проблемам и аспектам деятельности Комитета в сфере защиты государственных секретов. Проведение проверок состояния обеспечения защиты государственных секретов в подведомственных организациях. Организация работы по оформлению на допуск к госсекретам; проведению инструктажа лиц, направляемых в служебные командировки за границу из числа секретоносителей. Осуществление контроля за организацией безопасности специальной связи. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8. Персоналды басқару қызметінің сарапшысы, санаты C-5 (1 бірлік), № 21-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар және/немесе аударма іс); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Еңбек және орындаушылық тәртіптің сақталуын қамтамасыз ету. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру. Кадрларға, оның ішінде мамандығы мен біліктілігі бойынша қажеттілікті талдау және жоспарлау. Кадр құрамын қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлар мониторингін жүргізу және кадрлық іс жүргізу, оның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқару ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Комитетте кәсіптік бейімделу үшін жағдай жасау және тәлімгерлікті ұйымдастыру. Кадрлардың кәсіби тұрғыдан дамуын, оның ішінде қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды, тағылымдамаларды ұйымдастыру жолымен қамтамасыз ету. Конкурстық, аттестаттау, тәртіптік комиссиялардың, жұмыс өтілін есептеу комиссияларының және кадр мәселелері жөніндегі өзге комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметке кіру, оны өткеру және тоқтату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы орындауы бойынша қызметін үйлестіру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Азаматтық қорғаныс және төтенша жағдайлар басқармасы
Ескерту. Бөлім алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 13.11.2019 № 285-нқ бұйрығымен.
Ішкі қауіпсіздік басқармасы
11. Ішкі қауіпсіздік басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-5-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе кеден ісі және/немесе құқықтану және/немесе құқық қорғау қызмет); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Комитеттің, аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу. Сыбайлас жемқорлыққа, терроризмге және экстремизмге қарсы іс-қимыл желісі бойынша іс-шаралар жоспарларын, Мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеу бойынша міндеттерді іске асыру. Ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру. Сыбайлас жемқорлыққа және терроризмге қарсы іс-қимыл саласында тиімділікті арттыру жөніндегі ұсыныстар мен шараларды дайындау үшін келіп түсетін сұрауларды орындау бойынша Министрліктің ішкі қауіпсіздігімен, Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағанысты ұйымдарымен ақпараттық өзара өзара іс-қимыл жасау. Қызметтік тергеп-тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу. Өткізу және объекті ішілік режимді бақылауды, Комитеттегі құпиялылық режимін қамтамасыз етуді жүзеге асыру және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Комитеттің жекелеген проблемалары мен аспектілері жөніндегі құжаттарды талдау. Ведомстволық бағынысты ұйымдарда мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету жағдайына тексеру жүргізу. Мемлекеттік құпияларға рұқсатты ресімдеу, құпия тасығыштар арасында шетелге қызметтік іссапарға жіберілетін адамдарға нұсқама өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Арнайы байланыс қауіпсіздігінің ұйымдастырылуын бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

12. Главный эксперт управления внутренней безопасности, категория C-4 (2 единицы), №№ 21-5-2, 21-5-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или таможенное дело и/или юриспруденция и/или правоохранительная деятельность); социальные науки, экономика и бизнес (государственное и местное управление)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Организация и проведение профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников Комитета, территориальных подразделений и подведомственных органиаций. Реализация задач по разработке планов мероприятий, Государственных программ по линии противодействия коррупции, терроризму и экстремизму. Организация взаимодействия с правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Информационное взаимодействие с внутренней безопасностью Министерства, структурными и территориальными подразделениями и подведомственными организациями Комитета по исполнению поступающих запросов для выработки предложений и мер по повышению эффективности в сфере противодействия коррупции и терроризма. Организация и проведение служебных расследований. Осуществление контроля за пропускным и внутриобъектовым режимом, за обеспечением режима секретности в Комитете и анализ документов по отдельным проблемам и аспектам деятельности Комитета в сфере защиты государственных секретов. Проведение проверок состояния обеспечения защиты государственных секретов в подведомственных организациях. Организация работы по оформлению на допуск к госсекретам; проведению инструктажа лиц, направляемых в служебные командировки за границу из числа секретоносителей. Осуществление контроля за организацией безопасности специальной связи. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление профилактики неинфекционных заболеваний и контроля за объектами
13. Руководитель управления профилактики неинфекционных заболеваний и контроля за объектами, категория C-3 (1 единица), № 21-6-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология); естественные науки (экология и/или экология и природопользование)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам охраны общественного здоровья и обеспечения государственного санитарно-эпидемиологического надзора на территории Республики Казахстан. Планирование работы Управления. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Организация формирования и пропаганды здорового образа жизни, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов охраны общественного здоровья, методическая и организационная координация работы субъектов здравоохранения и иных организаций в области охраны общественного здоровья. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны общественного здоровья и обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

12. Ішкі қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (2 бірлік), №№ 21-5-2, 21-5-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе кеден ісі және/немесе құқықтану және/немесе құқық қорғау қызмет); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Комитеттің, аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметкерлері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу. Сыбайлас жемқорлыққа, терроризмге және экстремизмге қарсы іс-қимыл желісі бойынша іс-шаралар жоспарларын, Мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеу бойынша міндеттерді іске асыру. Ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру. Сыбайлас жемқорлыққа және терроризмге қарсы іс-қимыл саласында тиімділікті арттыру жөніндегі ұсыныстар мен шараларды дайындау үшін келіп түсетін сұрауларды орындау бойынша Министрліктің ішкі қауіпсіздігімен, Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағанысты ұйымдарымен ақпараттық өзара өзара іс-қимыл жасау. Қызметтік тергеп-тексерулерді ұйымдастыру және жүргізу. Өткізу және объектіішілік режимді бақылауды, Комитеттегі құпиялылық режимін қамтамасыз етуді жүзеге асыру және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Комитеттің жекелеген проблемалары мен аспектілері жөніндегі құжаттарды талдау. Ведомстволық бағынысты ұйымдарда мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету жағдайына тексеру жүргізу. Мемлекеттік құпияларға рұқсатты ресімдеу, құпия тасығыштар арасында шетелге қызметтік іссапарға жіберілетін адамдарға нұсқама өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Арнайы байланыс қауіпсіздігінің ұйымдастырылуын бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Инфекциялық аурулардың профилактикасы және объектілерді бақылау басқармасы
13. Инфекциялық аурулардың профилактикасы және объектілерді бақылау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-6-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); жаратылыстану ғылымдары (экология және/немесе экология және табиғатты пайдалану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарманың, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды қамтамасыз ету және қоғамдық денсаулық сақтау мәселелері бойынша қызметін ұйымдастыру. Басқарма жұмысын жоспарлау. Қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру. Саламатты өмір салтын қалыптастыруды және насихаттауды ұйымдастыру, қоғамдық денсаулық сақтау мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, денсаулық сақтау субъектілерінің және қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы объектілерді тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыретінің шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитет алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін бақылауды жүзеге асыру. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

14. Главный эксперт управления профилактики неинфекционных заболеваний и контроля за объектами, категория C-4 (12 единиц), №№ 21-6-2, 21-6-3, 21-6-4, 21-6-5, 21-6-6, 21-6-7, 21-6-8, 21-6-9, 21-6-10, 21-6-11, 21-6-12, 21-6-13
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология); естественные науки (экология и/или экология и природопользование)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по проведению государственного санитарно-эпидемиологического надзора и обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан. Осуществление реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Организация формирования и пропаганды здорового образа жизни, взаимодействие с общественными объединениями по реализации вопросов охраны общественного здоровья, методическая и организационная координация работы субъектов здравоохранения и иных организаций в области охраны общественного здоровья. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам охраны общественного здоровья и обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Участие совместно с подведомственными органами и организациями Комитета в осуществлении проверок подконтрольных объектов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам

14. Инфекциялық аурулардың профилактикасы және объектілерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (12 бірлік), №№ 21-6-2, 21-6-3, 21-6-4, 21-6-5, 21-6-6, 21-6-7, 21-6-8, 21-6-9, 21-6-10, 21-6-11, 21-6-12, 21-6-13
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); жаратылыстану ғылымдары (экология және/немесе экология және табиғатты пайдалану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүргізу және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру. Саламатты өмір салтын қалыптастыруды және насихаттауды ұйымдастыру, қоғамдық денсаулық сақтау мәселелерін іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау, денсаулық сақтау субъектілерінің және қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы өзге де ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдастырушылық үйлестіру. Қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарымен бірлесіп бақылаудағы объектілерді тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешім жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы

15. Руководитель управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, категория C-3 (1 единица), № 21-7-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело); гуманитарные науки (международные отношения); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Организация мероприятий, осуществление контроля и надзора по проведению мониторинга безопасности пищевой продукции и за соблюдением требований установленных техническими регламентами и нормативными документами. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза и Всемирной торговой организации, международных организаций по вопросам пищевой безопасности. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Главный эксперт управления по контролю за техническими регламентами к продовольственным товарам, категория C-4 (4 единицы), №№ 21-7-2, 21-7-3, 21-7-4, 21-7-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело); гуманитарные науки (международные отношения); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора по проведению мониторинга и соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами, обеспечение безопасности пищевой продукции, с целью защиты жизни и здоровья человека, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Участие в переговорах по вопросам Всемирной торговой организаций, Евразийского экономического союза, Комиссии Кодекс Алиментариус и других организаций в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам

15. Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-7-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Техникалық регламенттер талаптарының және нормативтік құжаттардың сақталуына және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігіне мониторинг жүргізу бойынша бақылау мен қадағалау жүргізу, іс-шараларды ұйымдастыру. Тамақ өнімдерінің мәселелері бойынша Еуразиялық экономикалық одағымен, Дүниежүзілік сауда ұйымы және халықаралық ұйымдар шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
16. Азық-түлік тауарларына арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (4 бірлік), №№ 21-7-2, 21-7-3, 21-7-4, 21-7-5
Өлшемдер
Талаптар /
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Техникалық регламенттер талаптарының және нормативтік құжаттардың сақталуына және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігіне мониторинг жүргізу бойынша бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру, адамның өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында өнімнің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, тұтынушыларды жаңылыстыруға әкеп соғатын іс-әрекеттердің алдын алу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде Еуразиялық экономикалық одағының, Дүниежүзілік сауда ұйымының, Алиментариус Кодексінің комиссиясының және басқа ұйымдардың мәселелерә бойынша келіссөзге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдердің жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасы

17. Руководитель управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, категория C-3 (1 единица), № 21-8-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарные науки (международные отношения); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Организация мероприятий по контролю за соблюдением требований технических регламентов, качеством и безопасностью непродовольственных товаров. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организации, Содружества Независимых Государств, Всемирной организации здравоохранения. Участие в переговорах по вопросам Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организаций, Содружества Независимых Государств.Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Участие в организации работ по экономическому планированию, обоснованию бюджетных ассигнований в пределах компетенции Управления. Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, за пределами Республики Казахстан. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17. Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-8-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Техникалық регламенттер талаптарының сақталуын, азық-түлік емес тауарлардың сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың құзыреті шегінде экономикалық жоспарлау, бюджеттік қаржы бөлуді негіздеу бойынша жұмысты ұйымдастыруға қатысу. Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерде халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

18. Главный эксперт управления по контролю за техническими регламентами к непродовольственным товарам, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-8-2, 21-8-3, 21-8-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарные науки (международные отношения); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции, реализуемой потребителям, обеспечение безопасности продукции, с целью защиты жизни и здоровья человека, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Комитета в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организации, Содружества Независимых Государств, Всемирной организации здравоохранения. Участие в переговорах по вопросам Евразийского экономического союза, Всемирной торговой организаций, Содружества Независимых Государств. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление координации качества оказания услуг населению

18. Азық-түлік емес тауарларға арналған техникалық регламенттерді бақылау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-8-2, 21-8-3, 21-8-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер бойынша техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, адамның өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында өнімнің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, тұтынушыларды жаңылыстыруға әкеп соғатын іс-әрекеттердің алдын алу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдарының мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақ, Дүниежүзілік сауда ұйымы, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдердің жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Халыққа қызмет көрсету сапасын үйлестіру басқармасы

19. Руководитель управления координации качества оказания услуг населению, категория C-3 (1 единица), №№ 21-9-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление анализа, оценки и мониторинга за качеством оказания услуг населению. Осуществление проведения анализа сфер предоставления услуг по результатам ревизии, по которым отсутствуют стандарты на предмет оценки качества и безопасности предоставляемых у слуг населению, с целью включения их в перечень услуг по которым необходимо установить стандарты их оказания. Участие в проведении анализа сфер предоставления услуг, деятельность которых не регламентируется законодательством Республики Казахстан, перечень которых представлен НПП "Атамекен", на предмет целесообразности введения саморегулирования, основанного на добровольном или обязательном членстве. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания услуг населению. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Главный эксперт управления координации качества оказания услуг населению, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-9-2, 21-9-3, 21-9-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление анализа, оценки и мониторинга за качеством оказания услуг населению. Осуществление проведения анализа сфер предоставления услуг по результатам ревизии, по которым отсутствуют стандарты на предмет оценки качества и безопасности предоставляемых у слуг населению, с целью включения их в перечень услуг по которым необходимо установить стандарты их оказания. Участие в проведении анализа сфер предоставления услуг, деятельность которых не регламентируется законодательством Республики Казахстан, перечень которых представлен НПП "Атамекен", на предмет целесообразности введения саморегулирования, основанного на добровольном или обязательном членстве. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания услуг населению. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Халыққа қызмет көрсету сапасын үйлестіру басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-9-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Халыққа қызмет көрсету сапасын талдау, бағалау және мониторингтеу. Көрсетілетін қызметтерді олардың стандарттарын белгілеу қажет көрсетілетін қызметтер тізбесіне енгізу мақсатында стандарттар белгіленбеген қызметтерді көрсету салаларын халыққа көрсетілетін қызметтің сапасы мен қауіпсіздігін бағалау тұрғысынан түгендеу нәтижесі бойынша талдау жүргізуді жүзеге асыру. Қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында реламенттелмеген, тізбесін "Атамекен" ҰКП ұсынған қызмет көрсету салаларына ерікті немесе міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттеуді енгізудің орындылығы тұрғысынан талдау жүргізуге қатысу. Халыққа қызмет көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
20. Халыққа қызмет көрсету сапасын үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-9-2, 21-9-3, 21-9-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология);); техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Халыққа қызмет көрсету сапасын талдау, бағалау және мониторингтеу. Көрсетілетін қызметтерді олардың стандарттарын белгілеу қажет көрсетілетін қызметтер тізбесіне енгізу мақсатында стандарттар белгіленбеген қызметтерді көрсету салаларын халыққа көрсетілетін қызметтің сапасы мен қауіпсіздігін бағалау тұрғысынан түгендеу нәтижесі бойынша талдау жүргізуді жүзеге асыру. Қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында реламенттелмеген, тізбесін "Атамекен" ҰКП ұсынған қызмет көрсету салаларына ерікті немесе міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттеуді енгізудің орындылығы тұрғысынан талдау жүргізуге қатысу. Халыққа қызмет көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

21. Эксперт управления координации качества оказания услуг населению, категория C-5 (1 единица), № 21-9-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление анализа, оценки и мониторинга за качеством оказания услуг населению. Осуществление проведения анализа сфер предоставления услуг по результатам ревизии, по которым отсутствуют стандарты на предмет оценки качества и безопасности предоставляемых у слуг населению, с целью включения их в перечень услуг по которым необходимо установить стандарты их оказания. Участие в проведении анализа сфер предоставления услуг, деятельность которых не регламентируется законодательством Республики Казахстан, перечень которых представлен НПП "Атамекен", на предмет целесообразности введения саморегулирования, основанного на добровольном или обязательном членстве. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам оказания услуг населению. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление координации контрольно-надзорной деятельности
22. Руководитель управления координации контрольно-надзорной деятельности, категория C-3 (1 единица), № 21-10-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело); гуманитарные науки (международные отношения); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Координация контрольно-надзорной деятельности в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия, обращения лекарственных средств и медицинских изделий и медицинской деятельности. Осуществление межведомственного взаимодействия с государственными органами по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Контроль за составлением и выполнением графика (списка) и статистического учета проводимых проверок (профилактического контроля и надзора с посещением) в регулируемой сфере. Выработка предложений по совершенствованию законодательной и нормативной правовой базы по контрольно-надзорной деятельности. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам контрольно-надзорной деятельности, в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. Халыққа қызмет көрсету сапасын үйлестіру басқармасының сарапшысы, санаты C-5 (1 бірлік), № 21-9-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Халыққа қызмет көрсету сапасын талдау, бағалау және мониторингтеу. Көрсетілетін қызметтерді олардың стандарттарын белгілеу қажет көрсетілетін қызметтер тізбесіне енгізу мақсатында стандарттар белгіленбеген қызметтерді көрсету салаларын халыққа көрсетілетін қызметтің сапасы мен қауіпсіздігін бағалау тұрғысынан түгендеу нәтижесі бойынша талдау жүргізуді жүзеге асыру. Қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында реламенттелмеген, тізбесін "Атамекен" ҰКП ұсынған қызмет көрсету салаларына ерікті немесе міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттеуді енгізудің орындылығы тұрғысынан талдау жүргізуге қатысу. Халыққа қызмет көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасы
22. Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-10-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы және медициналық қызмет салаларындағы бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Реттелетін салада жүргізілетін тексерулер кестесінің (тізімінің) құрылуын және оның орындалуын, оларды статистикалық есепке алынуын бақылау. Бақылау-қадағалау қызметі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық базаны жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына, республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

23. Главный эксперт управления координации контрольно-надзорной деятельности, категория C-4 (4 единицы), №№ 21-10-2, 21-10-3, 21-10-4, 21-10-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело); гуманитарные науки (международные отношения); право (международное право и/или юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных органов Комитета по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Составление и предоставление отчетов по вопросам проверок и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий и медицинской деятельности. Формирование сводных полугодовых графиков проведения проверок и полугодовых списков проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора. Проведение оценки и мониторинга проведенных проверок, профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам контрольно-надзорной деятельности. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление эпидемиологического надзора за инфекционными заболеваниями
24. Руководитель управления эпидемиологического надзора за инфекционными заболеваниями, категория C-3 (1 единица), № 21-11-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по инфекционным и паразитарным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по инфекционным и паразитарным заболеваниям. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за инфекционными и паразитарными заболеваниями. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

23. Бақылау-қадағалау қызметін үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (4 бірлік), №№ 21-10-2, 21-10-3, 21-10-4, 21-10-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдарының қызметін үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы және медициналық қызмет салаларындағы тексерулер жүргізу және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша есептерді жасау және беру. Жиынтық жартыжылдық тексерулер жүргізу кестелерін және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу жартыжылдық тізімдерін жасау. Жүргізілген тексерулерге, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауға бағалау және мониторинг жүргізу. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Бақылау-қадағалау қызметі мәселелері бойынша жұмыс және сараптама топтарына қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Республикалық және өңірлік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық қадағалау басқармасы
24. Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық қадағалау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-11-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Инфекциялық және паразиттік аурулар, оларды тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шаралар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды оқшаулау және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

25. Главный эксперт управления эпидемиологического надзора за инфекционными заболеваниями, категория C-4 (6 единиц), №№ 21-11-2, 21-11-3, 21-11-4, 21-11-5, 21-11-6, 21-11-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по курируемым инфекционным и паразитарным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по курируемым инфекционным и паразитарным заболеваниям. Участие в расследовании вспышек инфекционных заболеваний, выявлении причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за курируемыми инфекционными и паразитарными заболеваниями. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями (ООИ) и биобезопасности
26. Руководитель управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями (ООИ) и биобезопасности, категория C-3 (1 единица), № 21-12-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по особо опасным инфекционным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по особо опасным инфекционным заболеваниям и биобезопасности. Участие в расследовании вспышек особо опасных инфекционных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за особо опасными инфекционными заболеваниями и биобезопасности. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Комитета. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан

25. Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық қадағалау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (6 бірлік), №№ 21-11-2, 21-11-3, 21-11-4, 21-11-5, 21-11-6, 21-11-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік аурулар, оларды тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шаралар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік аурулар бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды оқшаулау және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Аса қауіпті инфекцияларды (АҚИ) эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасы
26. Аса қауіпті инфекцияларды (АҚИ) эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-12-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Аса қауіпті инфекциялық аурулар, оларды тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шаралар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Аса қауіпті инфекциялық аурулар және биоқауіпсіздік бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Аса қауіпті инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды оқшаулау және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Аса қауіпті инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау және биоқауіпсіздік мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Комитеттің ведомстволық бағынысты органдары мен ұйымдары жұмысының жай-күйін жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

27. Главный эксперт управления эпидемиологического надзора за особо опасными инфекциями (ООИ) и биобезопасности, категория C-4 (4 единицы), №№ 21-12-2, 21-12-3, 21-12-4, 21-12-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Проведение анализа эпидемиологической ситуации в республике по биобезопасности и курируемым особо опасным инфекционным заболеваниям, проводимых мероприятий по ее стабилизации, взаимодействие с другими государственными органами и организациями по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Участие в организации мероприятий по обеспечению эпидемиологического благополучия населения по курируемым особо опасным инфекционным заболеваниям и биобезопасности. Участие в расследовании вспышек особо опасных инфекционных заболеваний, выявлении причин, разработке рекомендаций по их локализации и проведению профилактических и противоэпидемических мероприятий. Координация деятельности территориальных органов и организаций Комитета по вопросам эпидемиологического контроля и надзора за курируемыми особо опасными инфекционными заболеваниями и биобезопасности. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление внепланового контроля за медицинской деятельностью
28. Руководитель управления внепланового контроля за медицинской деятельностью, категория C-3 (1 единица), № 21-13-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности по компетенции. Контроль рассмотрения, анализа и мониторинга обращений физических и юридических лиц по вопросам качества оказания медицинской помощи. Осуществление контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской деятельностью, в рамках внеплановых проверок. Контроль мониторинга привлечения независимых экспертов к внеплановым проверкам. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях в пределах компетенции по результатам проведения внепланового контроля. Контроль мониторинга материалов, направленных в правоохранительные органы по результатам внеплановых проверок. Оперативное реагирование на случаи, вызвавшие резонанс среди населения и в СМИ. Контроль качества оказания медицинской помощи во всех случаях материнской и младенческой смертности. Подготовка материалов по результатам проверенных случаев материнской и младенческой смертности на заседания Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению материнской и младенческой смертности. Контроль мониторинга и анализа результатов внеплановых проверок. Контроль проведения работы по определению степени удовлетворенности уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи. Контроль сбора и анализа отчетных данных по внеплановому контролю. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

27. Аса қауіпті инфекцияларды (АҚИ) эпидемиологиялық қадағалау және биоқауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (4 бірлік), №№ 21-12-2, 21-12-3, 21-12-4, 21-12-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық аурулар және биоқауіпсіздік, оларды тұрақтандыру бойынша жүргізілетін іс-шаралар бойынша республикадағы эпидемиологиялық жағдайға талдау жүргізу, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық аурулар және биоқауіпсіздік бойынша халықтың эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу. Аса қауіпті инфекциялық аурулардың өршуін тергеп-тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды оқшаулау және профилактикалық және эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін аса қауіпті инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық бақылау және қадағалау және биоқауіпсіздік мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметін үйлестіру. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.
Медициналық қызметті жоспардан тыс бақылау басқармасы
28. Медициналық қызметті жоспардан тыс бақылау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-13-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыретінің шегінде норма шығармашылығы қызметін жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың медициналық көмек көрсету сапасы мәселелері бойынша өтініштерін қарауды, талдауды және мониторингілеуді бақылау. Жоспардан тыс тексерулер шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық қызметпен айналысуға лицензиялау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Жоспардан тыс тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тарту мониторингін бақылау. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау және жоспардан тыс бақылау жүргізу нәтижелері бойынша құзыретінің шегінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік жаза қолдану. Жоспардан тыс тексерулердің нәтижелері бойынша құқық қорғау органдарына жіберілген материалдарды мониторингілеуді бақылау. Халық арасында және БАҚ-да резонанс тудырған жағдайларға жедел ден қою. Ана мен нәрестелер өлімінің барлық жағдайларында медициналық көмек көрсету сапасын бақылау. Ана мен нәрестелер өлімін төмендету бойынша кезек күттірмейтін шараларды қабылдау жөніндегі республикалық штабың отырысына ана мен нәрестелер өлімінің тексерілген жағдайларының нәтижелері бойынша материалдар дайындау. Жоспардан тыс тексерулер нәтижелерін талдауды және мониторингілеуді бақылау. Көрсетілетін медициналық көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттанушылық дәрежесін анықтау бойынша жұмыстардың жүргізілуін бақылау. Жоспардан тыс бақылау бойынша есепті деректерді жинауды және талдауды бақылау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

29. Главный эксперт управления внепланового контроля за медицинской деятельностью, категория C-4 (7 единиц), №№ 21-13-2, 21-13-3, 21-13-4, 21-13-5, 21-13-6, 21-13-7, 21-13-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности по компетенции. Рассмотрение, анализ и мониторинг обращений физических и юридических лиц по вопросам качества оказания медицинской помощи. Проведение внеплановых проверок. Осуществление контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской деятельностью, в рамках внеплановых проверок. Мониторинг привлечения независимых экспертов к внеплановым проверкам. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях в пределах компетенции по результатам проведения внепланового контроля. Мониторинг материалов, направленных в правоохранительные органы по результатам внеплановых проверок. Оперативное реагирование на случаи, вызвавшие резонанс среди населения и в СМИ. Контроль качества оказания медицинской помощи во всех случаях материнской и младенческой смертности. Подготовка материалов по результатам проверенных случаев материнской и младенческой смертности на заседания Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению материнской и младенческой смертности. Мониторинг и анализ результатов внеплановых проверок. Проведение работы по определению степени удовлетворенности уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи. Сбор и анализ отчетных данных по внеплановому контролю. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление планового мониторинга и анализа качества медицинской помощи

29. Медициналық қызметті жоспардан тыс бақылау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (7 бірлік), №№ 21-13-2, 21-13-3, 21-13-4, 21-13-5, 21-13-6, 21-13-7, 21-13-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыретінің шегінде норма шығармашылығы қызметін жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың медициналық көмек көрсету сапасы мәселелері бойынша өтініштерін қарау, талдау және мониторингілеу. Жоспардан тыс тексерулер жүргізу. Жоспардан тыс тексерулер шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық қызметпен айналысуға лицензиялау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Жоспардан тыс тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тартуды мониторингілеу. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау және жоспардан тыс бақылау жүргізу нәтижелері бойынша құзыретінің шегінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік жаза қолдану. Жоспардан тыс тексерулердің нәтижелері бойынша құқық қорғау органдарына жіберілген материалдарды мониторингілеу. Халық арасында және БАҚ-да резонанс тудырған жағдайларға жедел ден қою. Ана мен нәрестелер өлімінің барлық жағдайларында медициналық көмек көрсету сапасын бақылау. Ана мен нәрестелер өлімін төмендету бойынша кезек күттірмейтін шараларды қабылдау жөніндегі республикалық штабың отырысына ана мен нәрестелер өлімінің тексерілген жағдайларының нәтижелері бойынша материалдар дайындау. Жоспардан тыс тексерулер нәтижелерін талдау және мониторингілеу. Көрсетілетін медициналық көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттанушылық дәрежесін анықтау бойынша жұмыстарды жүргізу. Жоспардан тыс бақылау бойынша есепті деректерді жинау және талдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Медициналық көмектің сапасын талдау және жоспарлы мониторинг басқармасы

30. Руководитель управления планового мониторинга и анализа качества медицинской помощи, категория C-3 (1 единица), № 21-14-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления; осуществление нормотворческой деятельности по компетенции. Контроль рассмотрения, анализа и мониторинга обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Контроль мониторинга привлечения независимых экспертов к проверкам по профилактическому контролю. Контроль сбора и анализа отчетных данных о деятельности территориальных подразделений и профильных служб, а также проверок по профилактическому контролю с посещением субъекта здравоохранения и без посещения. Осуществление анализа и мониторинга результатов проверок профилактического контроля и исполнения предписаний в пределах компетенции. Контроль проведения мероприятий по определению соответствия специалистов субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокотехнологичных медицинских услуг. Подготовка информации по основным статистическим показателям и проблемным вопросам регионов республики. Организация и подготовка материалов на коллегии, совещания по вопросам контроля за качеством медицинской помощи. Проведение работы по рейтинговой оценке деятельности медицинских организаций, регионов и НИИ/НЦ в РК. Контроль проведения работы по размещению контента на интернет-ресурсе. Контроль размещения и актуализации информации на портале "Открытого Правительства". Участие в Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг по разделу – управление качеством медицинской помощи и координационным советом по внедрению интегрированной модели оказания медицинской помощи по приоритетным направлениям. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

30. Медициналық көмектің сапасын талдау және жоспарлы мониторинг басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-14-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру; құзыреті бойынша норма шығармашылығы қызметін жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауды, талдауды және мониторингілеуді бақылау. Профилактикалық бақылау бойынша тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тарту мониторингін бақылау. Аумақтық бөлімшелердің және бейінді қызметтердің жұмысы, сондай-ақ денсаулық сақтау субъектілеріне бару арқылы және бармай профилактикалық бақылау бойынша тексерулер туралы есепті деректерді жинауды және талдауды бақылау. Құзыретінің шегінде профилактикалық бақылау тексерулерінің нәтижелерін талдауды және мониторингілеуді және нұсқамалардың орындалуын бақылау. Денсаулық сақтау субъектісі мамандарының жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді көрсетуге сәйкестігін анықтау жөніндегі іс-шаралардың жүргізілуін бақылау. Республика өңірлерінің проблемалық мәселелері мен негізгі статистикалық көрсеткіштері бойынша ақпарат дайындау. Алқа отырысына, кеңестерге медициналық көмектің сапасын бақылау мәселелері бойынша материалдар дайындау және ұйымдастыру. ҚР медициналық ұйымдардың, өңірлердің және ҒЗИ/ҰО қызметін рейтингтік бағалау бойынша жұмыс жүргізу. Интернет-ресурста контент орналастыру бойынша жұмыстың жүргізілуін бақылау. "Ашық Үкімет" порталына ақпараттың орналастырылуы мен өзектендірілуін бақылау. Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі бірлескен комиссияға - басым бағыттар бойынша медициналық көмек көрсетудің интеграцияланған модельін енгізу жөніндегі үйлестіру кеңесін және медициналық көмек сапасын басқару бөлімі бойынша қатысу. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

31. Главный эксперт управления планового мониторинга и анализа качества медицинской помощи, категория C-4 (4 единицы), №№ 21-14-2, 21-14-3, 21-14-4, 21-14-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Осуществление нормотворческой деятельности по компетенции. Рассмотрение, анализ и мониторинг обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Мониторинг привлечения независимых экспертов к проверкам по профилактическому контролю. Сбор и анализ отчетных данных о деятельности территориальных подразделений и профильных служб, а также проверок по профилактическому контролю с посещением субъекта здравоохранения и без посещения. Анализ и мониторинг результатов профилактического контроля и исполнения предписаний в пределах компетенции. Проведение мероприятий по определению соответствия специалистов субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокотехнологичных медицинских услуг. Подготовка информации по основным статистическим показателям и проблемным вопросам регионов республики. Организация и подготовка материалов на коллегии, совещания по вопросам контроля за качеством медицинской помощи. Проведение работы по рейтинговой оценке деятельности медицинских организаций, регионов и НИИ/НЦ в РК. Проведение работы по размещению контента на интернет-ресурсе. Размещение и актуализация информации на портале "Открытого Правительства". Участие в Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг по разделу – управление качеством медицинской помощи и координационным советом по внедрению интегрированной модели оказания медицинской помощи по приоритетным направлениям. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. Эксперт управления планового мониторинга и анализа качества медицинской помощи, категория C-5 (1 единица), № 21-14-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Рассмотрение, анализ и мониторинг обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Мониторинг привлечения независимых экспертов к проверкам по профилактическому контролю. Сбор и анализ отчетных данных о деятельности территориальных подразделений и профильных служб, а также проверок по профилактическому контролю с посещением субъекта здравоохранения и без посещения. Анализ и мониторинг результатов профилактического контроля и исполнения предписаний в пределах компетенции. Проведение мероприятий по определению соответствия специалистов субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокотехнологичных медицинских услуг. Подготовка информации по основным статистическим показателям и проблемным вопросам регионов республики. Организация и подготовка материалов на коллегии, совещания по вопросам контроля за качеством медицинской помощи. Проведение работы по рейтинговой оценке деятельности медицинских организаций, регионов и НИИ/НЦ в РК. Проведение работы по размещению контента на интернет-ресурсе. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление оценки рисков и качества медицинской деятельности

31. Медициналық көмектің сапасын талдау және жоспарлы мониторинг басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (4 бірлік), №№ 21-14-2, 21-14-3, 21-14-4, 21-14-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Құзыреті бойынша норма шығармашылығы қызметін жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, талдау және мониторингілеу. Профилактикалық бақылау бойынша тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тартуды мониторингілеу. Аумақтық бөлімшелердің және бейінді қызметтердің жұмысы, сондай-ақ денсаулық сақтау субъектілеріне бару арқылы және бармай профилактикалық бақылау бойынша тексерулер туралы есепті деректерді жинау және талдау. Құзыретінің шегінде профилактикалық бақылау нәтижелерін және нұсқамалардың орындалуын талдау және мониторингілеу. Денсаулық сақтау субъектісі мамандарының жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді көрсетуге сәйкестігін анықтау жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Республика өңірлерінің проблемалық мәселелері мен негізгі статистикалық көрсеткіштері бойынша ақпарат дайындау. Алқа отырысына, кеңестерге медициналық көмектің сапасын бақылау мәселелері бойынша материалдар дайындау және ұйымдастыру. ҚР медициналық ұйымдардың, өңірлердің және ҒЗИ/ҰО қызметін рейтингтік бағалау бойынша жұмыс жүргізу. Интернет-ресурста контент орналастыру бойынша жұмыс жүргізу. "Ашық Үкімет" порталына ақпарат орналастыру және өзектендіру. Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі бірлескен комиссияға - басым бағыттар бойынша медициналық көмек көрсетудің интеграцияланған модельін енгізу жөніндегі үйлестіру кеңесін және медициналық көмек сапасын басқару бөлімі бойынша қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
32. Медициналық көмектің сапасын талдау және жоспарлы мониторинг басқармасының сарапшысы, санаты C-5 (1 бірлік), № 21-14-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Құзыреті бойынша норма шығармашылығы қызметін жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, талдау және мониторингілеу. Профилактикалық бақылау бойынша тексерулерге тәуелсіз сарапшыларды тартуды мониторингілеу. Аумақтық бөлімшелердің және бейінді қызметтердің жұмысы, сондай-ақ денсаулық сақтау субъектілеріне бару арқылы және бармай профилактикалық бақылау бойынша тексерулер туралы есепті деректерді жинау және талдау. Құзыретінің шегінде профилактикалық бақылау нәтижелерін және нұсқамалардың орындалуын талдау және мониторингілеу. Денсаулық сақтау субъектісі мамандарының жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді көрсетуге сәйкестігін анықтау жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Республика өңірлерінің проблемалық мәселелері мен негізгі статистикалық көрсеткіштері бойынша ақпарат дайындау. Алқа отырысына, кеңестерге медициналық көмектің сапасын бақылау мәселелері бойынша материалдар дайындау және ұйымдастыру. ҚР медициналық ұйымдардың, өңірлердің және ҒЗИ/ҰО қызметін рейтингтік бағалау бойынша жұмыс жүргізу. Интернет-ресурста контент орналастыру бойынша жұмыс жүргізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасы
Ескерту. Бөлімге өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 13.11.2019 № 285-нқ бұйрығымен.

33. Руководитель управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-3 (1 единица), № 21-15-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело); право (юриспруденция); образование (химия и/или биология); естественные науки (химия и/или биология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы"
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности в сфере качества оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Планирование и организация работы по развитию независимой экспертизы, внедрение конфиденциального аудита в медицинских организациях, координация работы Служб поддержки пациентов и внутреннего контроля и Call-центров. Организация работы по внедрению системы учета и анализа медицинских инцидентов (ошибок). Организация и проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

33. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-15-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); құқық (құқықтану); білім (химия және/немесе биология); жаратылыстану ғылымдары (химия және/немесе биология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызмет көрсету сапасы саласындағы норма шығармашылық қызметін жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесінің негізінде бақылау субъектісіне (объекті) бару арқылы проилактикалық бақылау жүргізудің жарты жылдық тізімдерін және тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын әзірлеу. Тәуелсіз сараптаманы дамыту бойынша жұмысты жоспарлау және ұйымдастыру, медициналық ұйымдарда құпия аудитті енгізу, Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметтерінің және Call-орталықтарының жұмысын үйлестіру. Медициналық инциденттерді (қателерді) есепке алу және талдау жүйесін енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды ұйымдастыру және жүргізу. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын, пациенттің құқығы мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын мониторингілеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

34. Главный эксперт управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-15-2, 21-15-3, 21-15-4, 21-15-5, 21-15-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Планирование и организация работы по развитию независимой экспертизы, внедрение конфиденциального аудита в медицинских организациях, координация работы Служб поддержки пациентов и внутреннего контроля и Call-центров. Организация работы по внедрению системы учета и анализа медицинских инцидентов (ошибок). Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
34.1. Главный эксперт управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-4 (2 единицы), № 21-15-7, 21-15-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело); право (юриспруденция); образование (химия и/или биология); естественные науки (химия и/или биология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности в сфере качества оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Организация и проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Оказание и координация государственных услуг в сфере медицинской деятельности. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
Управление оказания государственных услуг и цифровизации

34. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-15-2, 21-15-3, 21-15-4, 21-15-5, 21-15-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (стоматология және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесінің негізінде бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және профилактикалық бақылау жүргізудің жарты жылдық тізімдерін әзірлеу. Тәуелсіз сараптаманы дамыту бойынша жұмысты жоспарлау және ұйымдастыру, медициналық ұйымдарда құпия аудитті енгізу, Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметтерінің және Call-орталықтарының жұмысын үйлестіру. Медициналық инциденттерді (қателерді) есепке алу және талдау жүйесін енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі іс-шараларды, пациенттің құқықтары мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
34.1. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (2 бірлік), № 21-15-7, 21-15-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); құқық (құқықтану); білім (химия және/немесе биология); жаратылыстану ғылымдары (химия және/немесе биология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және өзара әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызмет көрсету сапасы саласындағы норма шығару қызметін жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесінің негізінде тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және бақылау субъектісіне (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің жарты жылдық тізімдерін әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды ұйымдастыру және жүргізу. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі іс-шараларды, пациенттің құқығы мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру. Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету және үйлестіру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасы
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 13.11.2019 № 285-нқ бұйрығымен.

35. Руководитель управления оказания государственных услуг и цифровизации, категория C-3 (1 единица), № 21-16-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или автоматизация и управление и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или информационные системы и/или математическое и компьютерное моделирование и/или материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или технология фармацевтического производства и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); право (юриспруденция); социальные науки, экономика и бизнес (менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или экономика); естественные науки (экология и/или экология и природопользование)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, качества оказываемых медицинских услуг, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, информатизацией и информационной безопасностью. Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Реализация государственной политики в сфере здравоохранения. Участие в разработке законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

35. Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-16-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе автоматоматтандыру және басқару және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу және/немесе материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); құқық (құқықтану); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика); жаратылыстану ғылымдары (экология және/немесе экология және табиғатты пайдалану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ қоғамдық денсаулық сақау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Уақтылы және сапалы мемлекеттік қызметтер көрсету. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Құзыретінің шегінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

36. Главный эксперт управления оказания государственных услуг и цифровизации, категория C-4 (9 единиц), №№ 21-16-2, 21-16-3, 21-16-4, 21-16-5, 21-16-6, 21-16-7, 21-16-8, 21-16-9, 21-16-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или автоматизация и управление и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или информационные системы и/или математическое и компьютерное моделирование и/или материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или технология фармацевтического производства и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология); право (юриспруденция); социальные науки, экономика и бизнес (менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или экономика); естественные науки (экология и/или экология и природопользование)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, качества оказываемых медицинских услуг, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, информатизацией и информационной безопасностью. Своевременное и качественное оказание государственных услуг. Участие в разработке законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

36. Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (9 бірлік), №№ 21-16-2, 21-16-3, 21-16-4, 21-16-5, 21-16-6, 21-16-7, 21-16-8, 21-16-9, 21-16-10
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе автоматоматтандыру және басқару және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе математикалық және компьютерлік модельдеу және/немесе материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); құқық (құқықтану); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика); жаратылыстану ғылымдары (экология және/немесе экология және табиғатты пайдалану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Уақтылы және сапалы мемлекеттік қызметтер көрсету. Құзыретінің шегінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

37. Эксперт управления оказания государственных услуг и цифровизации, категория C-5 (1 единица), № 21-16-13
Сноска. Квалификационные требования исключены приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения РК от 13.11.2019 № 285-нқ.
Управление контроля фармацевтической деятельности и интеграции
38. Руководитель управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-3 (1 единица), № 21-17-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления. Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза в пределах компетенции Управления. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средстви медицинских изделий. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств. Участие в процессе евразийской интеграции в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание им практической и методической помощи. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

37. Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасының сарапшысы, санаты C-5 (1 бірлік), № 21-16-13
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 13.11.2019 № 285-нқ бұйрығымен.
Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасы
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 13.11.2019 № 285-нқ бұйрығымен.
38. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-17-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, фармацевтикалық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлау тәртібін мемлектетік бақылауды жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында есірткі заттардың, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын, құрамында этил сприті бар дәрілік заттардың айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Басқарманың құзыретінің шегінде Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айланысы саласындағы реттеуші нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттардың сатылымының жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақтың айналысы саласындағы еуразиялық интеграция процесіне қатысу. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау

39. Главный эксперт управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза в пределах компетенции Управления. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств. Участие в процессе евразийской интеграции в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза. Оказание и координация государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39.1. Эксперт управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-5 (1 единица), № 21-17-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в пределах компетенции Управления. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Оказание и координация государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление фармацевтического инспектората

39. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және өзара әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, фармацевтикалық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлау тәртібін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысын, құрамында этил сприті бар дәрілік заттардың айналысын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Басқарманың құзыреті шегінде Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айланысы саласындағы реттеуші нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттардың сатылымының жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы еуразиялық интеграциялау процесіне қатысу. Фармацевтикалық қызметі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету және үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
39.1. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының сарапшысы, санаты C-4 (1 бірлік), № 21-17-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және өзара әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, фармацевтикалық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлау тәртібін мемлектетік бақылауды жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысын, құрамында этил сприті бар дәрілік заттардың айналысын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттардың сатылымының жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету және үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық инспекторат басқармасы

40. Руководитель управления фармацевтического инспектората, категория C-3 (1 единица), № 21-18-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Координация вопросов и проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Проведение фармацевтических инспекций в рамках ЕЭС. Координация работы РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" в части фармацевтического инспектората. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание им практической и методической помощи. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
41. Главный эксперт фармацевтического инспектората, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-18-2, 21-18-3, 21-18-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Участие и проведение фармацевтических инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Проведение фармацевтических инспекций в рамках ЕЭС. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств и медицинских изделий Республике Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление мониторинга и анализа цен на лекарственные средства и медицинские изделия

40. Фармацевтикалық инспекторат басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-18-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық ету, сондай-ақ Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тиісті фармацевтикалық практика стандарттарына инпекцияның сәйкестігі мәселелерін үйлестіру және жүргізу. ЕАО шеңберінде фармацевтикалық инпсекция жүргізу. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК-ның фармацевтикалық инспекторат бөлігіндегі жұмысын үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республкасында дәрілік затардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы мәселелерін реттейтін фармацевтикалық саланың, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің даму стратегиясын әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін жүзеге асыру, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
41. Фармацевтикалық инспекторат басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-18-2, 21-18-3, 21-18-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тиісті фармацевтикалық практика стандарттарына инпекцияның сәйкестігі мәселелерін үйлестіру және жүргізу. ЕАО шеңберінде фармацевтикалық инпсекция жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Басқарманың құзыретінің шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін талдау. Қазақстан Республкасында дәрілік затардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы мәселелерін реттейтін фармацевтикалық саланың, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің даму стратегиясын әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мониторингілеу және талдау басқармасы
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 13.11.2019 № 285-нқ бұйрығымен.

42. Руководитель управления мониторинга и анализа цен на лекарственные средства и медицинские изделия, категория C-3 (1 единица), № 21-19-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Выработка предложений по формированию и реализация государственной политики в пределах своей компетенции в регулируемой сфере. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление мониторинга в пределах своей компетенций. Осуществление координации деятельности территориальных подразделений Комитета. Осуществление функций уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления подведомственных Комитету организаций. Координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в регулируемой сфере. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств медицинских изделий". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

42. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мониторингілеу және талдау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-19-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде заманауи халықаралық жобаларды іске асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Реттелетін салада өзінің құзыретінің шегінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар дайындау. Құзыретінің шегінде фармацевтикалық саланың даму стратегиясын, заңнамалық және өзге де нормативтік актілерді әзірлеуге қатысу. Өзінің құзыретінің шегінде мониторингілеуді жүзеге асыру. Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру. Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдарды мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (сала) басқару бойынша уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру. Реттелетін салада қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК-ның қызметін үйлестіру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін бақылауды жүзеге асыру, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

43. Главный эксперт управления мониторинга и анализа цен на лекарственные средства и медицинские изделия, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-19-2, 21-19-3, 21-19-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Выработка предложений по формированию и реализация государственной политики в пределах своей компетенции в регулируемой сфере. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление мониторинга в пределах своей компетенций. Осуществление координации деятельности территориальных подразделений Комитета. Осуществление функций уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления подведомственных Комитету организаций. Координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в регулируемой сфере. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств медицинских изделий". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление координации лабораторной службы
44. Руководитель управления координации лабораторной службы, категория C-3 (1 единица), № 21-20-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело); естественные науки (экология и/или экология и природопользование)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Управления. Осуществление контроля за организацией и проведением санитарно-эпидемиологической экспертизы испытательными центрами Комитета. Координация и руководство в пределах компетенции деятельностью РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы". Проведение проверки деятельности территориальных подразделений и подведомственных организаций в части обеспечения лабораторного сопровождения деятельности Комитета. Участие в разработке и разработка проектов законодательных актов по курируемым разделам работы в пределах компетенции Управления. Рассмотрение и согласование проектов государственных стандартов Республики Казахстан, стандартов ИСО/МЭК, проектов внесения изменений в стандарты Республики Казахстан по вопросам проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы. Рассмотрение и согласование методик проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, для внесения в Реестр государственной системы обеспечения единства средств измерений Республики Казахстан. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

43. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мониторингілеу және талдау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-19-2, 21-19-3, 21-19-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Реттелетін салада өзінің құзыретінің шегінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар дайындау. Құзыретінің шегінде фармацевтикалық саланың даму стратегиясын, заңнамалық және өзге де нормативтік актілерді әзірлеуге қатысу. Өзінің құзыретінің шегінде мониторингілеуді жүзеге асыру. Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру. Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдарды мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (сала) басқару бойынша уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру. Реттелетін салада қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК-ның қызметін үйлестіру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз етуін бақылауды жүзеге асыру, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Зертханалық қызметті үйлестіру басқармасы
44. Зертханалық қызметті үйлестіру басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-20-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); жаратылыстану ғылымдары (экология және/немесе экология және табиғатты пайдалану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау. Комитеттің сынау орталықтарының санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыруы мен жүргізуіне бақылауды жүзеге асыру. "Ұлттық сараптама орталығы" ШЖҚ РМК қызметін өз құзыретінің шегінде үйлестіру және басшылық ету. Аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметіне Комитеттің қызметін зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету бөлігінде тексеру жүргізу. Басқарманың құзыретінің шегінде жұмыстың жетекшілік ететін бөлімдері бойынша заңнама актілерінің жобаларын әзірлеуге және қатысу және әзірлеу. Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарының, ИСО/МЭК стандарттарының жобаларын, Қазақстан Республикасының стандарттарына санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу жобаларын қарау және енгізу. Қазақстан Республикасының Өлшем бірілігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізу үшін санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу әдістемелерін қарау және келісу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау

45. Главный эксперт управления координации лабораторной службы, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-20-2, 21-20-3, 21-20-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело); естественные науки (экология и/или экология и природопользование)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за организацией и проведением санитарно-эпидемиологической экспертизы испытательными центрами Комитета. Координация в пределах компетенции деятельностью РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы". Проведение проверки деятельности территориальных подразделений и подведомственных организаций в части обеспечения лабораторного сопровождения деятельности Комитета. Участие в разработке и разработка проектов законодательных актов по курируемым разделам работы в пределах компетенции Управления. Рассмотрение и согласование проектов государственных стандартов Республики Казахстан, стандартов ИСО/МЭК, проектов внесения изменений в стандарты Республики Казахстан по вопросам проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы. Рассмотрение и согласование методик проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, для внесения в Реестр государственной системы обеспечения единства средств измерений Республики Казахстан. Организация и контроль работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление операционной деятельности
46. Руководитель управления операционной деятельности, категория C-3 (1 единица), № 21-21-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или технология фармацевтического производства и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности

45. Зертханалық қызметті үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-20-2, 21-20-3, 21-20-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); жаратылыстану ғылымдары (экология және/немесе экология және табиғатты пайдалану) /
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Комитеттің сынау орталықтарының санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыруы мен жүргізуіне бақылауды жүзеге асыру. "Ұлттық сараптама орталығы" ШЖҚ РМК қызметін өз құзыретінің шегінде үйлестіру. Аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметіне Комитеттің қызметін зертханалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету бөлігінде тексеру жүргізу. Басқарманың құзыретінің шегінде жұмыстың жетекшілік ететін бөлімдері бойынша заңнама актілерінің жобаларын әзірлеуге және қатысу және әзірлеу. Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарының, ИСО/МЭК стандарттарының жобаларын, Қазақстан Республикасының стандарттарына санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу жобаларын қарау және енгізу. Қазақстан Республикасының Өлшем бірілігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізу үшін санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу әдістемелерін қарау және келісу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру және бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау
Операциялық қызметі басқармасы
46. Операциялық қызметі басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-21-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері

Общее руководство работой Управления. Организация работ по формированию и контролю за исполнением годового плана работы Комитета, Стратегического плана МЗ РК, Операционного плана МЗ РК, Государственной программы развития здравоохранения РК "Денсаулық" на 2016-2019 годы, организация мероприятий по проведению расширенных заседаний Комитета. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курирумемым вопросам в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание им практической и методической помощи. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции.
47. Главный эксперт управления операционной деятельности, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-21-2, 21-21-3, 21-21-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или материаловедение и технология новых материалов и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или технология фармацевтического производства и/или метрология); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Формирование и контроль исполнения годового плана работы Комитета, Стратегического плана МЗ РК, отраслевых и государственных программ системы здравоохранения. Сбор и формирование отчета о ходе реализации Стратегического плана МЗ РК, Операционного плана МЗ РК, Государственной программы развития здравоохранения РК "Денсаулық" на 2016-2019 годы. Рассмотрение и внесение предложений к проектам стратегических и программных документов. Документационное сопровождение расширенных заседаний Комитета. Подготовка справочно-информационных материалов для руководства Комитета по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курирумемым вопросам в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции.
Управление административно-правового обеспечения и государственных закупок

Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Комитеттің жылдық жұмыс жоспарын жасау, ҚР ДСМ стратегиялық жоспарының, ҚР ДСМ операциялық жоспарының, 2016-2019 жылдарға арналған денсаулық сақтау саласын дамытудың "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасының орындалуын бақылау бойынша жұмысты ұйымдастыру, Комитеттің кеңейтілген отырыстарын өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауап дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуін бақылауды жүзеге асыру, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ оларды ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың, Комитеттің алқасы шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
47. Операциялық қызметі басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-21-2, 21-21-3, 21-21-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша) және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы және/немесе метрология); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология); және/немесе дәрігерлік емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Комитеттің жылдық жұмыс жоспарын жасау, ҚР ДСМ стратегиялық жоспарының, ҚР ДСМ операциялық жоспарының, денсаулық сақтау жүйесінің салалық және мемлекеттік бағдарламаларының орындалуын бақылау. ҚР ДСМ стратегиялық жоспарын, ҚР ДСМ операциялық жоспарын, 2016-2019 жылдарға арналған денсаулық сақтау саласын дамытудың "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру барысы туралы есеп жинау және жасау. Стратегиялық және бағдарламалық құжаттар жобаларын қарау және оларға ұсыныстар енгізу. Комитеттің кеңейтілген отырыстарын құжаттамалық сүйемелдеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комитеттің басшылығына анықтамалық-ақпараттық материалдарды дайындау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауап дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау. Құзыреті шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алулар басқармасы

48. Руководитель управления административно-правового обеспечения и государственных закупок, категория C-3 (1 единица), № 21-22-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: образование (математика и/или русский язык и литература и/или информатика и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарные науки (международные отношения и/или филология и/или переводческое дело); право (международное право и/или юриспруденция и/или правоохранительная деятельность); социальные науки, экономика и бизнес (менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или экономика); естественные науки (математика)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство
Функциональные обязанности
Осуществление государственных закупок, проведение анализа и мониторинга государственных закупок товаров, работ и услуг. Ведение работы по административному обеспечению. Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных органов и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
49. Главный эксперт управления административно-правового обеспечения и государственных закупок, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-22-2, 21-22-4, 21-22-6, 21-22-7, 21-22-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: образование (математика и/или русский язык и литература и/или информатика и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка); гуманитарные науки (международные отношения и/или филология и/или переводческое дело); право (международное право и/или юриспруденция и/или правоохранительная деятельность); социальные науки, экономика и бизнес (менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или экономика); естественные науки (математика)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности

48. Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алулар басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-22-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: білім (математика және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе информатика және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шет тілі: екі шет тілдер); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар және/немесе филология және/немесе аударма іс); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық қорғау қызмет); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика); жаратылыстану ғылымдары (математика)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау;
Функционалдық міндеттері
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, оларға талдау және мониторинг жүргізу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүргізу. Сотта, сондай-ақ басқа да органдар мен ұйымдарда заңнамада белгіленген тәртіппен өкілеттіктері шегінде Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік өндірісін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы және әкімшілік өндіріс мәселелеріне әдістемелік басшылық ету және оларды бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес келуіне заңдық сараптама жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Электрондық база бойынша құжаттармен жұмыс. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылаудағы құжаттардың уақтылы орындалуын бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
49. Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алулар басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-22-2, 21-22-4, 21-22-6, 21-22-7, 21-22-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: білім (математика және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе информатика және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шет тілі: екі шет тілдер); гуманитарлық ғылымдары (халықаралық қатынастар және/немесе филология және/немесе аударма іс); құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық қорғау қызмет); әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе экономика); жаратылыстану ғылымдары (математика)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері

Осуществление государственных закупок, проведение анализа и мониторинга государственных закупок товаров, работ и услуг. Формирование и контроль исполнения годового плана работы Комитета, Стратегического плана МЗ РК, отраслевых и государственных программ системы здравоохранения. Сбор и формирование отчета о ходе реализации Стратегического плана МЗ РК, Операционного плана МЗ РК, Государственной программы развития здравоохранения РК "Денсаулық" на 2016-2019 годы. Рассмотрение и внесение предложений к проектам стратегических и программных документов. Документационное сопровождение расширенных заседаний Комитета. Подготовка справочно-информационных материалов для руководства Комитета по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение и подготовка ответов по обращениям физических и юридических лиц по курирумемым вопросам в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов Комитета в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Редактирование, участие в работе по функционированию, развитию и внедрению языков в Комитете. Контроль за своевременным исполнением документов, поставленных на контроль в Комитете. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
50. Главный эксперт управления административно-правового обеспечения и государственных закупок, категория C-4 (2 единицы), № 21-22-3, 21-22-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или юриспруденция и/или правоохранительная деятельность)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственных закупок, проведение анализа и мониторинга государственных закупок товаров, работ и услуг. Ведение работы по административному обеспечению. Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных органов и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, оларға талдау және мониторинг жүргізу. Комитеттің жылдық жұмыс жоспарын жасау, ҚР ДСМ стратегиялық жоспарының, денсаулық сақтау жүйесінің салалық және мемлекеттік бағдарламаларының орындалуын бақылау. ҚР ДСМ стратегиялық жоспарын, ҚР ДСМ операциялық жоспарын, 2016-2019 жылдарға арналған денсаулық сақтау саласын дамытудың "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру барысы туралы есеп жинау және жасау. Стратегиялық және бағдарламалық құжаттар жобаларын қарау және оларға ұсыныстар енгізу. Комитеттің кеңейтілген отырыстарын құжаттамалық сүйемелдеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комитеттің басшылығына анықтамалық-ақпараттық материалдарды дайындау. Құзыретінің шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыретінің шегінде жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша жауап дайындау. Құзыретінің шегінде талдамалық материалдардың, анықтамалардың, баяндамалардың жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Комитетте тілдерді қолдану, дамыту және енгізу бойынша жұмысқа қатысу, редакциялау. Комитетте бақылауға қойылған құжаттардың уақтылы орындалуын бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
50. Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алулар басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (2 бірлік), №№ 21-22-3, 21-22-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық қорғау қызмет)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, оларға талдау және мониторинг жүргізу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу. Сотта, сондай-ақ басқа да органдар мен ұйымдарда заңнамада белгіленген тәртіппен өкілеттіктері шегінде Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік өндірісін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы және әкімшілік өндіріс мәселелеріне әдістемелік басшылық ету және оларды бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес келуіне заңдық сараптама жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Электрондық база бойынша құжаттармен жұмыс. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылаудағы құжаттардың уақтылы орындалуын бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

51. Эксперт управления административно-правового обеспечения и государственных закупок, категория C-5 (1 единица), № 21-22-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: право (международное право и/или юриспруденция и/или правоохранительная деятельность)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственных закупок, проведение анализа и мониторинга государственных закупок товаров, работ и услуг. Ведение работы по административному обеспечению. Представление в установленном законодательством порядке интересов Комитета в суде, а также в других органах и организациях в пределах полномочий. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений, территориальных органов и организаций Комитета. Анализ и обобщение судебной работы, административного производства территориальных органов и Комитета. Осуществление методического руководства и контроль вопросов судебной работы и административного производства территориальных органов и Комитета. Проведение юридической экспертизы правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства. Рассмотрение и подготовка проектов решений по обращениям физических и юридических лиц. Работа с документами по электронной базе. Постановка документов на контроль. Контроль за своевременным исполнением контрольных документов. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

51. Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алулар басқармасының сарапшысы, санаты C-5 (1 бірлік), № 21-22-9
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе құқық қорғау қызмет)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны хабарландыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, оларға талдау және мониторинг жүргізу. Әкімшілік қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу. Сотта, сондай-ақ басқа да органдар мен ұйымдарда заңнамада белгіленген тәртіппен өкілеттіктері шегінде Комитеттің мүдделерін білдіру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысын, әкімшілік өндірісін талдау және қорытындылау. Аумақтық органдар мен Комитеттің сот жұмысы және әкімшілік өндіріс мәселелеріне әдістемелік басшылық ету және оларды бақылау. Құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес келуіне заңдық сараптама жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Электрондық база бойынша құжаттармен жұмыс. Құжаттарды бақылауға қою. Бақылаудағы құжаттардың уақтылы орындалуын бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.