Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Жанаконысского сельского округа Шалкарского района Актюбинской области
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 28 апреля 2022 года № 220. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15 сентября 2023 года № 92
Сноска. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2023 № 92 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей города для участия в сходе местного сообщества города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 28 апреля 2022 года № 220
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей города Шалкар.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории города, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;

Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Жаңақоныс ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 220 шешімі. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 92 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.09.2023 № 92 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін қала тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 220 шешіміне 1 қосымша
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Шалқар қаласының тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;

2) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория города подразделяется на участки (улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.

2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны–қала тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін қаланың аумағы учаскелерге ( көшелер) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.

5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом города Шалкар.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом города Шалкар не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах города организуется акимом города Шалкар.
При наличии в пределах улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.

5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Шалқар қаласының әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Шалқар қаласының әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Шалқар қаласының әкімі ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған жағдайда, көппәтерлі үйдің бөлек жиындары өткізілмейді.

8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующих улиц, имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данной улице и имеющих право в нем участвовать.
9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом города Шалкар или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким города Шалкар или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті көшенің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Шалқар қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Шалқар қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

10. Кандидатуры представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным районным маслихатом.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города Шалкар.

10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін қала тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудандық мәслихат бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Шалқар қаласы әкімінің аппаратына беріледі.

Приложение 2 к решению Шалкарского районного маслихата от 28 апреля 2022 года № 220
Количественный состав представителей жителей города для участия в сходе местного сообщества города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области
Наименование улиц
Количество представителей (человек) для участия в сходе местного сообщества
1.
Для жителей улиц О.Кулетова, Жилкооперация, Ж.Таушанова, 1 Мая, Батактын Сарысы, Жамбыла, Абая, Алтынсарина, С. Маманова, Жылкаман батыра города Шалкар
2
2.
Для жителей улиц М. Ауезова, Т. Ахтанова, Байказак батыра, Амангелди, Достан би, Е. Еримбетова города Шалкар
2
3.
Для жителей улиц В. Цехановича, Е. Батыргарина, И. Доценко, А. Жангелдина, Мамай Достанулы, Кыз Жибек, Т. Жалмаганбетова, Карашокат, Шиликти, Тумалыкол, Шуак города Шалкар
2
4.
Для жителей улиц Ы. Карагулина, З. Мустафина, Питомника, Арал, Монке би, С.Жаманқулова, Шокысу города Шалкар
2
5.
Для жителей улиц Г. Резванова, Т. Алдиярова, А. Биекенова, Ю. Гагарина, А. Мунайтбасулы, Москва, Д. Умбетжанулы, Актобе, Жана, И. Турганбаева, Кулкай ата, Ораз би Татеулы, Е. Ниязова, Улы Борсык, Музбел города Шалкар
2
6.
Для жителей улиц Жана курылыс, Пожарная, Трикотажная, Желтоксан, Мырзагул Шыманулы, Г. Титова, Электрическая, Ульянова, Достык, Борсык города Шалкар
2
7.
Для жителей улиц Т. Шойгарина, Ш. Рафикова, Н. Кобландина, О. Сейитова, Т. Бисенова, Кара откел города Шалкар
2
8.
Для жителей улиц Айтеке би, К. Акшолакова, Маумит батыр, Ж. Жармагамбетова, Дружбы, Озерная, Клубная, И. Ургенишбаева, А. Молдагулова города Шалкар
2
9.
Для жителей улиц К. Конакбайулы, Актан Акайулы, Бейбитшилик, Есет Котибарулы, Озерно набережная,Казангап, Н. Юсупова, Ж. Дуйисова, Парковая, А. Жубанова, Т. Кошербаева, Южная города Шалкар
2
10.
Для жителей улиц Уран Бактыбай, Т. Басенова, Алшын Каражигит би, Б. Сулейменова, М.Сыдыкулы, Ж.Мекебаева, Н.Жаксыбаева, Е.Жанбыршина, А. Толегенова, А. Қурманова, Школьная, Космонавтов, М. Мамедова города Шалкар.
2
11.
Для жителей улиц А. Тихонова, Дала, Шетыргыз, Онер, Талдыкум, А. Байсалбаева, Молодежная, Ондирис, Северное шоссе, Ы.Нуртаева, Курмангазы, Елтезер, Жалимбет, Х. Есбосынова, Энергетиков, Малая, Н. Кенжебаева, Н. Тажибаева, Сазтобе города Шалкар
2
12.
Для жителей улиц Кокжиде, Сарыкамыс города Шалкар
1
13.
Для жителей улиц Тагыберген Жамашулы, 40 лет Победы, О.Акжанова, Енбек, С. Боранбайулы, Д. Калаганова, Бостандык, Байланыс, У. Адилшинова, Акирек, Наурыз, Ынтымак, Аяккум, Ы.Абдуллина, Мадениет, Т. Жумағалиева, Казакай Ахун, Ерназар Бекет, Б. Тунгатарова, А. Жанаманова, Братья Калжановых, К. Салпенова, Ж. Кабакбаева, М.Кадырова, Е. Жоламанова, К. Каратайулы, Жанузаковых города Шалкар
2
Всего
25

Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 220 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін қала тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Көшелердің атауы
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерінің саны (адам)
1.
Шалқар қаласының О.Құлетов, Жилкооперация, Ж. Таушанов, 1 Мамыр, Батақтың Сарысы, Жамбыл, Абай, Алтынсарин, С. Маманов, Жылқаман батыр көшелері тұрғындары үшін
2
2.
Шалқар қаласының М. Әуезов, Т. Ахтанов, Байқазақ батыр, Амангелді, Достан би, Е. Ерімбетов көшелері тұрғындары үшін
2
3.
Шалқар қаласының В.Цеханович, Е.Батырғарин, И. Доценко, Ә. Жангелдин, Мамай Достанұлы көшесі, Қыз Жібек, Т. Жалмағанбетов, Қарашоқат, Шілікті, Тұмалыкөл, Шуақ көшелері тұрғындары үшін
2
4.
Шалқар қаласының Ы. Карагулин, З. Мұстафин, Питомник, Арал, Мөңке би, С. Жаманқұлов, Шоқысу көшелері тұрғындары үшін
2
5.
Шалқар қаласының Г.Резванов, Т.Алдияров, Ә. Биекенов, Ю. Гагарин, Ә. Мұңайтбасұлы, Москва, Д. Үмбетжанұлы, Ақтөбе, Жаңа, И. Тұрғанбаев, Құлқай ата, Ораз би Тәтеұлы, Е. Ниязов, Ұлы Борсық, Мұзбел көшелері тұрғындары үшін
2
6.
Шалқар қаласының Жаңа құрылыс, Өртшілер, Тоқымашылар, Желтоқсан, Мырзығұл Шыманұлы, Г. Титов, Электр, Ульянов, Достық, Борсық көшелері тұрғындары үшін
2
7.
Шалқар қаласының Т. Шойғарин, Ш. Рафиков, Н. Қобландин, Ө. Сейітов, Т. Бисенов, Қара өткел көшелері тұрғындары үшін
2
8.
Шалқар қаласының Әйтеке би, Қ. Ақшолақов, Мәуміт батыр, Ж. Жармағамбетов, Достық, Көл, Клуб, І. Үргенішбаев, Ә. Молдағұлова көшелері тұрғындары үшін
2
9.
Шалқар қаласының Қ. Қонақбайұлы, Ақтан Ақайұлы, Бейбітшілік, Есет Көтібарұлы, Көл жағалауы, Қазанғап, Н. Юсупов, Ж. Дүйісов, Бақ, А. Жұбанов, Т. Көшербаев, Оңтүстік көшелері тұрғындары үшін
2
10.
Шалқар қаласының Ұран Бақтыбай, Т.Басенов, Алшын Қаражігіт би, Б. Сүлейменов, М. Сыдықұлы, Ж. Мекебаев, Н. Жақсыбаев, Е. Жаңбыршин, Ә. Төлегенов, Ә. Құрманов, Мектеп, Космонавттар, М. Мамедова көшелері тұрғындары үшін.
2
11.
Шалқар қаласының А.Тихонов, Дала, Шетырғыз, Өнер, Талдықұм, Ә. Байсалбаев, Жастар, Өндіріс, Солтүстік шоссе, Ы. Нұртаев, Құрманғазы, Елтезер, Жәлімбет, Х. Есбосынов, Энергетиктер, Кіші, Н. Кенжебаев, Н. Тәжібаев, Сазтөбе көшелері тұрғындары үшін
2
12.
Шалқар қаласының Көкжиде, Сарықамыс көшелері тұрғындары үшін
1
13.
Шалқар қаласының Тағыберген Жамашұлы, Жеңіске 40 жыл, О. Ақжанов, Еңбек, С.Боранбайұлы, Д. Қалағанов, Бостандық, Байланыс, Ү. Адилшинов, Ақирек, Наурыз, Ынтымақ, Аяққұм, Ы. Абдуллин, Мәдениет, Т. Жұмағалиев, Қазақай Ахун, Ерназар Бекет, Б. Тұңғатаров, Ә. Жанаманов, Ағайынды Қалжановтар, Қ. Сәлпенов, Ж.Қабақбаев, М. Қадыров, Е. Жоламанов, Қ. Қаратайұлы, Жанұзақовтар көшелері тұрғындары үшін
2
Барлығы
25