Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 27 сентября 2022 года № 409
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 41-1 Закона Республики Казахстан "О связи", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан.
2. Комитету информации Министерства информации и общественного развития в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Д. Қыдырәлі
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная Прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещение
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерсво экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 409
Правила взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан

Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 409 бұйрығы
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу қағидалары бекітілсін.
2. Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Д. Қыдырәлі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2022 жылғы
№____бұйрығымен
бекітілген
Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 41-1 Закона Республики Казахстан "О связи" и определяют порядок взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сетях телекоммуникаций.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационная система – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
2) уполномоченный орган в области средств массовой информации (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области средств массовой информации;
3) сеть телекоммуникаций – совокупность средств телекоммуникаций и линий связи, обеспечивающих передачу сообщений телекоммуникаций, состоящая из коммутационного оборудования (станций, подстанций, концентраторов), линейно-кабельных сооружений (абонентских, соединительных линий и каналов связи), систем передачи и абонентских устройств;
4) система электронного документооборота – система обмена электронными документами, отношения между участниками которой регулируются Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан
3. Взаимодействие государственных органов по вопросам соблюдения требований законодательства в сетях телекоммуникаций осуществляется в пределах их компетенции с использованием информационных систем или системы электронного документооборота в соответствии с требованиями настоящих Правил.
4. Информационные системы предназначены для систематизации проводимой государственными органами работы по выявлению, учету и приостановлению доступа к запрещенной или иным образом ограниченной к распространению вступившими в законную силу судебными актами или законами Республики Казахстан информации в сетях телекоммуникаций.
5. Государственные органы формируют и направляют в уполномоченный орган список сотрудников, в том числе подведомственных организаций, которые в пределах своей компетенции выявляют и ведут учет материалов, распространяемых в сетях телекоммуникаций, и вносят интернет-ресурсы и ссылки, содержащие информацию, нарушающую требования законодательства Республики Казахстан, в информационную систему по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Государственные органы, указанные в настоящем пункте, обновляют список своих сотрудников не реже одного раза в полугодие и направляют в уполномоченный орган обновленный список.
Сведения, вносимые в информационные системы, соответствуют требованиям их законности.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленді және телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырушылық-ретке келтірілген жиынтығы;
2) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – бұқаралық ақпарат құралдары саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) телекоммуникация желісі – коммутациялық жабдықтан (станциялардан, кіші станциялардан, концентраторлардан), жол-кәбілдік құрылыстардан (абоненттік жолдардан, жалғау жолдары мен байланыс арналарынан), беру жүйелері мен абоненттік құрылғылардан тұратын, телекоммуникация хабарларының берілуін қамтамасыз ететін телекоммуникация құралдары мен байланыс жолдарының жиынтығы;
4) электрондық құжат айналымы жүйесі – оған қатысушылар арасындағы қатынастар "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерімен реттелетін электрондық құжаттар алмасу жүйесі.
2-тарау. Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу тәртібі
3. Телекоммуникациялар желілерінде заңнама талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимылы осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ақпараттық жүйелерді немесе электрондық құжат айналымы жүйесін пайдалана отырып, олардың құзыреті шегінде жүзеге асырылады.
4. Ақпараттық жүйелер телекоммуникациялар желілерінде заңды күшіне енген сот актілерімен немесе Қазақстан Республикасының заңдарымен таратуға тыйым салынған немесе өзгеше түрде шектелген ақпаратты анықтау, есепке алу және оларға қол жеткізуді тоқтата тұру бойынша мемлекеттік органдар жүргізетін жұмысты жүйелеуге арналған.
5. Мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде телекоммуникациялар желілерінде таратылатын материалдарды анықтайтын және есепке алуды жүргізетін және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзатын ақпаратты қамтитын интернет-ресурстар мен сілтемелерді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық жүйеге енгізетін қызметкерлердің, оның ішінде ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізімін қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
Осы тармақта көрсетілген мемлекеттік органдар өз қызметкерлерінің тізімін жарты жылда кемінде бір рет жаңартады және уәкілетті органға жаңартылған тізімді жібереді.
Ақпараттық жүйелерге енгізілетін мәліметтер олардың заңдылық талаптарына сәйкес келеді.

6. Уполномоченным органом один раз в полугодие формируется список учетных записей, не имеющих признаки активности и не используемых пользователями информационной системы.
7. Государственные органы в пределах своей компетенции проводят мониторинг материалов в сетях телекоммуникаций, запрещенных или иным образом ограниченных к распространению вступившими в законную силу судебными актами или законами Республики Казахстан.
8. Государственные органы при выявления в сетях телекоммуникаций материалов, запрещенных или иным образом ограниченных к распространению вступившими в законную силу судебными актами или законами Республики Казахстан, направляют в уполномоченный орган уведомление через информационную систему.
При направлении уведомления государственный орган обеспечивает заполнение требуемых в информационной системе данных в полном объеме: законность и обоснованность, сведений вносимых информационную систему, скриншоты выявленных материалов, подтверждающих их противоправность.
9. Государственные органы вносят в информационную систему выявленные факты распространения по сети телекоммуникаций запрещенной или иным образом ограниченной к распространению вступившими в законную силу судебными актами или законами Республики Казахстан информации, либо направляют в уполномоченный орган уведомление по форме согласно приложению 2 настоящим Правилам за подписью первого руководителя или его заместителя посредством системы электронного документооборота.
10. Уполномоченный орган по подтверждҰнным фактам распространения по сети телекоммуникаций, запрещенной или иным образом ограниченной к распространению вступившими в законную силу судебными актами или законами Республики Казахстан информации, принимает меры по ограничению доступа к ней на территории Республики Казахстан в соответствии со статьей 41-1 Закона Республики Казахстан "О связи".
11. По неподтвержденным фактам распространения по сети телекоммуникаций запрещенной или иным образом ограниченной к распространению вступившими в законную силу судебными актами или законами Республики Казахстан информации, поступившая от государственного органа посредством информационной системы информация отклоняется с указанием обоснования об отсутствии нарушения законодательства Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам взаимодействия
государственных органов
по вопросам соблюдения
в сетях телекоммуникаций
требований законодательства
Республики Казахстан
Форма
_______________________________
______________________________
(Наименование уполномоченного органа)
Уведомление
В соответствии с Правилами взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан, утвержденными в соответствии с пунктом 1-1 статьи 41-1 Закона Республики Казахстан "О связи", направляем сведения о сотрудниках, в компетенцию которых входит проведение выявления и учет нарушений, распространяемых в сетях телекоммуникаций и внесении интернет-ресурсов и ссылок с противоправным контентом в информационную систему.
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Рабочая электронная почта
Сотовый телефон
Уполномоченное должностное лицо
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Правилам взаимодействия
государственных органов
по вопросам соблюдения
в сетях телекоммуникаций
требований законодательства
Республики Казахстан
Форма
_______________________________
______________________________
(Наименование уполномоченного органа)
Уведомление
В соответствии с Правилами взаимодействия государственных органов по вопросам
соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан,
утвержденными в соответствии с пунктом 1-1 статьи 41-1 Закона Республики Казахстан "О
связи", направляем сведения об информации, запрещенной к распространению законами
Республики Казахстан и (или) вступившими в законную силу решениями суда.

6. Уәкілетті орган жарты жылда бір рет белсенділік белгілері жоқ және ақпараттық жүйені қолданбайтын пайдаланушыларды есепке алу жазбаларының тізімін қалыптастырады.
7. Мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде телекоммуникациялар желілерінде заңды күшіне енген сот актілерімен немесе Қазақстан Республикасының заңдарымен таратуға тыйым салынған немесе өзгеше түрде шектелген материалдарға мониторинг жүргізеді.
8. Мемлекеттiк органдар телекоммуникациялар желілерінде заңды күшіне енген сот актілерімен немесе Қазақстан Республикасының заңдарымен таратуға тыйым салынған немесе өзгеше түрде шектелген материалдарды анықтаған кезде, ақпараттық жүйе арқылы уәкiлеттi органға хабарлама жiбередi.
Хабарламаны жіберген кезде мемлекеттік орган ақпараттық жүйеде талап етілетін деректерді: заңдылық пен негізділікті, ақпараттық жүйеге енгізілетін мәліметтерді, олардың құқыққа қайшы екенін растайтын анықталған материалдардың скриншоттарын толық көлемде толтыруды қамтамасыз етеді.
9. Мемлекеттік органдар телекоммуникациялар желілерінде заңды күшіне енген сот актілерімен немесе Қазақстан Республикасының заңдарымен таратуға тыйым салынған немесе өзгеше түрде шектелген ақпаратты таратудың анықталған фактілерін ақпараттық жүйеге енгізеді не уәкілетті органға осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы бірінші басшының немесе оның орынбасарының қолы қойылған хабарламаны жібереді.
10. Телекоммуникациялар желілерінде заңды күшіне енген сот актілерімен немесе Қазақстан Республикасының заңдарымен таратуға тыйым салынған немесе өзгеше түрде шектелген ақпаратты таратудың расталған фактілері бойынша уәкілетті орган "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында оған қолжетімділікті шектеу жөнінде шаралар қабылдайды.
11. Заңды күшіне енген сот актілерімен немесе Қазақстан Республикасының заңдарымен таратуға тыйым салынған немесе өзгеше түрде шектелген телекоммуникациялар желілерінде таратудың расталмаған фактілері бойынша ақпараттық жүйе арқылы мемлекеттік органнан келіп түскен ақпарат Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзудың жоқтығы туралы негіздемені көрсете отырып, қабылданбайды.
Телекоммуникациялар
желілерінде Қазақстан
Республикасы заңнамасының
талаптарын сақтау мәселелері
бойынша мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
жасасу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(Уәкілетті органның атауы)
Хабарлама
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-бабының 1-1-тармағына
сәйкес бекітілген Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының
талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу
қағидаларына сәйкес, телекоммуникация желілерінде таратылатын бұзушылықтарды
анықтау және есепке алуды жүргізу және ақпараттық жүйеге құқыққа қарсы контенті бар
интернет-ресурстар мен сілтемелерді енгізу құзыретіне кіретін қызметкерлер туралы
мәліметтерді жібереміз.
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс электрондық поштасы
Ұялы телефон
Уәкілетті лауазымды адам
___________________________________________________________
____________________________________________________________
лауазым (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Телекоммуникациялар
желілерінде Қазақстан
Республикасы заңнамасының
талаптарын сақтау мәселелері
бойынша мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
жасасу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(Уәкілетті органның атауы)
Хабарлама
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-бабының 1-1-тармағына
сәйкес бекітілген Телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының
талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу
қағидаларына сәйкес, Қазақстан Республикасының заңдарымен және (немесе) заңды күшіне
енген сот шешімдерімен таратуға тыйым салынған ақпарат туралы мәліметтерді жібереміз.

1. Вид нарушения _____________________________________________.
2. Норма законодательного акта Республики Казахстан ________________.
3. Перечень выявленных фактов нарушений законодательства Республики Казахстан
(указываются адреса в сети передачи данных, (IP-адрес) и (или) доменное имя и (или)
идентификатор интернет-ресурса и (или) его интернет-страницы), тип используемого
интернет-ресурсом протокола сети передачи данных, идентификационные, коды
абонентского устройства (MAC-адрес устройства, IMEI-код средства связи):
1)______________________;
2)______________________;
3)______________________;
4)______________________.
Законность и обоснованность сведений, указанных в настоящем уведомлении,
подтверждаю.
Уполномоченное должностное лицо
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: количество строк зависит от количества выявленных фактов нарушения
законодательства Республики Казахстан, включаемых в уведомление.

1. Бұзушылық түрі_____________________________________________.
2. Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінің нормасы
_________________________________________________________.
3. Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзушылықтардың анықталған
фактілерінің тізбесі (деректерді беру желісіндегі мекенжайлар, (IP-мекенжай) және (немесе)
интернет-ресурстың және (немесе) оның интернет-парақшасының домендік аты және
(немесе) сәйкестендіргіші көрсетіледі), интернет-ресурс пайдаланатын деректерді беру
желісі хаттамасының типі, абоненттік құрылғының сәйкестендіру кодтары (MAC-құрылғы
мекенжайы, IMEI-байланыс құралының коды):
1)______________________;
2)______________________;
3)______________________;
4)______________________.
Осы хабарламада көрсетілген мәліметтердің заңдылығы мен негізділігін растаймын.
Уәкілетті лауазымды адам
_______________________________________________________________
_____________________________________________________________
лауазым (қолы) егі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ескерту: жолдардың саны хабарламаға енгізілетін Қазақстан Республикасының
заңнамасын бұзудың анықталған фактілерінің санына байланысты.