О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 13/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30 декабря 2022 года № 24/150
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №26255) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 096 593,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 580 499,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 102 930,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 103 795,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 309 369,0 тысяч тенге;
2) затраты – 18 105 830,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 080,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 248 103,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 222 023,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 35 317,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
35 317,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 248 103,0 тысячи тенге;
погашение займов – 222 023,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 237,4 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 680 017,5 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районный бюджет на 2022 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 8 145 541,0 тысяча тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 6 указанного решения исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 24/150 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №26255 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 096 593,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 580 499,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 102 930,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 103 495,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 14 309 369,0 мың теңге;
2) шығындар – 18 105 830,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 080,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 248 103,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 222 023,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 35 317,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 317, 4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 248 103,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 222 023,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 237,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 680 017,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 8 145 541,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

7 421,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 421,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
26 408,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
26 408,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 319 136,8
1
Социальное обеспечение
623 730,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
623 730,9
005
Государственная адресная социальная помощь
623 730,9
2
Социальная помощь
1 567 633,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 567 633,1
002
Программа занятости
45 917,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 089,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
616 736,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 258,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 939,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
680 175,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 517,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 772,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122 015,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 917,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
726,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
64 372,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 757,8
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 757,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

7 421,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 421,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
26 408,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 408,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 319 136,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
623 730,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
623 730,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
623 730,9
2
Әлеуметтiк көмек
1 567 633,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 567 633,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
45 917,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 089,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
616 736,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 258,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
91 939,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
680 175,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 517,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 772,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 015,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 917,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
726,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
64 372,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 757,8
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 757,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық