Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 19 мая 2022 года № 127. Отменено решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 21 августа 2023 года № 59
Сноска. Отменено решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 21.08.2023 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 19 мая 2022 года
№ 127
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Карасуского сельского округа.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории сельского округа, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;

Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 19 мамырдағы № 127 шешімі. Жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 тамыздағы № 59 шешімімен
Ескерту. Жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 21.08.2023 № 59 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округі жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округі жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Қажиев
Мәслихаттың
2022 жылғы 19 мамырдағы
№ 127 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Қарасу ауылдық округінің ауылдар тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;

2) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) сельского округа в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория сельского округа подразделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом Карасуского сельского округа.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Карасуского сельского округа не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах сел организуется акимом Карасуского сельского округа.
При наличии в пределах улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующих сел, имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице и имеющих право в нем участвовать.
9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Карасуского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Карасуского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – ауыл тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін ауылдық округтің аумағы учаскелерге (ауылдар, көшелер) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Қарасу ауылдық округінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Қарасу ауылдық округінің әкімімен бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Ауыл шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Қарасу ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
Көше шегінде көппәтерлі үйлер болған жағдайда, көппәтерлі үйдің бөлек жиындары өткізілмейді.
8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті ауылдың қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде, тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Қарасу ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Қарасу ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

10. Кандидатуры представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным Карасуским районным маслихатом.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Карасуского сельского округа.
Приложение 2
к решению маслихата

10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қарасу аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Қарасу ауылдық округі әкімінің аппаратына беріледі.
Мәслихаттың

от 19 мая 2022 года
№ 127
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей (человек)
Для жителей села Карасу
16
улица Автомобилистов
1
улица Анищенко
1
улица Комсомольская
1
улица Исакова А
1
улица Рамазанова
1
улица Набережная
1
улица Мирная
1
улица Сандибекова
1
улица Базарная
1
улица Пролетарская
1
улица Привокзальная
улица Рабочая
улица Дорожников
1
улица Больничная
улица Калинина
1
Улица В-Набережная
1
Улица Строительная
Улица Химиков
1
Улица В-Комсомольская
Улица Восточная
1
Улица В-Советская
1
Переулок Северный
Переулок Дружный
Переулок Молодежный
Переулок Майский
Переулок Дорожный
Переулок Школьный
Переулок Торговый
Переулок Детский
Переулок Совхозный
Переулок Маслозаводской
Переулок Октябрьский
Переулок Тополевый
Для жителей села Восток
3
Улица Садовая
Улица Коминтерна
1
Улица Октябрьская
Улица Северная
1
Улица Гагарина
1
Улица Школьная
Улица Заречная
Улица Комсомольская
Улица Мира
Улица Новая
Улица Пионерская
Улица Пушкина
Улица Советская
Улица Степная
Улица Студенческая
Для жителей села Жумагул
2
Улица Новая
Улица Пушкина
1
Улица Северная
Улица Центральная
1
Улица Чкалова
Для жителей села Майское
2
Улица Мира
1
Улица Парковая
Улица Сандыбекова
Улица Целинная
Улица Школьная
Улица Юбилейная
1
Для жителей села Тюнтюгур
2
Улица Аубакирова
Улица Интернациональная
1
Улица Набережная
Улица Новая
Улица Пионерская
Улица Рабочая
Улица Центральная
1
Улица Школьная
Улица Южная
Всего
25

2022 жылғы 19 мамырдағы
№ 127 шешіміне
2-қосымша
Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Өкілдерінің саны (адам)
Карасу ауылының тұрғындары үшін
16
Автомобилистов көшесі
1
Анищенко көшесі
1
Комсомольская көшесі
1
Исаков А көшесі
1
Рамазанова көшесі
1
Набережная көшесі
1
Мирная көшесі
1
Сандибекова көшесі
1
Базарная көшесі
1
Пролетарская көшесі
1
Привокзальная көшесі
Рабочая көшесі
Дорожников көшесі
1
Больничная көшесі
Калинина көшесі
1
В-Набережная көшесі
1
Строительная көшесі
Химиков көшесі
1
В-Комсомольская көшесі
Восточная көшесі
1
В-Советская көшесі
1
Северный тұйық көшесі
Дружный тұйық көшесі
Молодежный тұйық көшесі
Майский тұйық көшесі
Дорожный тұйық көшесі
Школьный тұйық көшесі
Торговый тұйық көшесі
Детский тұйық көшесі
Совхозный тұйық көшесі
Маслозаводской тұйық көшесі
Октябрьский тұйық көшесі
Тополевый тұйық көшесі
Восток ауылының тұрғындары үшін
3
Садовая көшесі
Коминтерна көшесі
1
Октябрьская көшесі
Северная көшесі
1
Гагарина көшесі
1
Школьная көшесі
Заречная көшесі
Комсомольская көшесі
Мира көшесі
Новая көшесі
Пионерская көшесі
Пушкина көшесі
Советская көшесі
Степная көшесі
Студенческая көшесі
Жұмағұл ауылының тұрғындары үшін
2
Новая көшесі
Пушкин көшесі
1
Северная көшесі
Центральная көшесі
1
Чкалова көшесі
Майское ауылының тұрғындары үшін
2
Мира көшесі
1
Парковая көшесі
Сандыбекова көшесі
Целинная көшесі
Школьная көшесі
Юбилейная көшесі
1
Тімтуір ауылының тұрғындары үшін
2
Аубакирова көшесі
Интернациональная көшесі
1
Набережная көшесі
Новая көшесі
Пионерская көшесі
Рабочая көшесі
Центральная көшесі
1
Школьная көшесі
Южная көшесі
Барлығы
25