Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 12 мая 2022 года № 156
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Отменить некоторые постановления акимата Павлодарской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Крук О.П.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Скаков
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "29" апреля 2022 года
№ 115/1
Положение о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим деятельность в архитектурной и градостроительной сфере на территории Павлодарской области.
2. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" ведомств не имеет.

"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 12 мамырдағы № 156 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процессуалдық кодексі 40-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңы 65-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдардың және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Павлодар облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылсын.
3. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары О.П. Крукқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ә. Сқақов
Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2022 жылғы "29" сәуірдегі
№ 115/1 қаулысына
1-қосымша
"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi Павлодар облысының аумағында сәулет және қала құрылысы қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің ведомстволары жоқ.

3. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия (при их наличии), печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Площадь Победы, 5Б.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области": понедельник-пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.

3. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесімен мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылымы мен штат санының лимитi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5Б.
10. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма сағат 9-00-ден сағат 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден сағат 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысының әкiмдiгi атынан "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтайшысы болып табылады.

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области"
16. Задачи:
1) разработка областной политики развития архитектурной и градостроительной деятельности в Павлодарской области, обеспечение мониторинга и анализа исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере архитектурной и градостроительной деятельности;
2) разработка приоритетов в сфере архитектурной и градостроительной деятельности.
17. Полномочия:
1) права:
представлять интересы акима, акимата области в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем, связанных с вопросами архитектуры и градостроительства;
запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
взаимодействовать с государственными органами, учреждениями, организациями и предприятиями по вопросам архитектуры и градостроительства;
представлять интересы государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области", акима, акимата области в государственных органах, организациях, суде;
заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции.

13. Осы Ереже "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің қызметiн қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің міндеттері мен өкілеттіктері
16. Міндеттері:
1) Павлодар облысында сәулет және қала құрылысы қызметiн дамытудың облыстық саясатын әзiрлеу, сәулет және қала құрылысы қызметі саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтiк-құқықтық актiлердiң орындалуына мониторинг жүргiзудi және талдауды қамтамасыз ету;
2) сәулет және қала құрылысы қызметi саласындағы басымдықтарды әзiрлеу.
17. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық инстанциялардағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындар мен өзге де ұйымдарда облыс әкімдігі, әкімінің мүдделерін білдіру;
облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң қарауына дамудың негiзгi бағыттары, сәулет және қала құрылысы мәселелерiмен байланысты мәселелердi жедел шешу жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің алдына қойылған мiндеттердi орындауға байланысты мәселелер жөніндегі ақпаратты белгiленген тәртiпте мемлекеттiк органдардың, лауазымды тұлғалардың, ұйымдардың және азаматтардың келiсiмі бойынша сұрату және алу;
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келiсiмi бойынша жұмысқа тарту;
мемлекеттiк органдармен, мекемелермен, ұйымдармен және кәсіпорындармен сәулет және қала құрылысы мәселелерi жөнiнде өзара іс-қимыл жасау;
"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, облыс әкімінің, әкімдігінің мүдделерін мемлекеттік органдарда, ұйымдарда, сотта білдіру;
өз құзыретi шегiнде шарттар, келiсiмдер жасау.

2) обязанности:
представлять интересы акима, акимата области, государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" во всех компетентных государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также в судебных и правоохранительных органах;
осуществлять в интересах государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
18. Функции:
1) координация деятельности по реализации комплексной схемы градостроительного планирования территорий (проекта районной планировки области или ее части), утвержденной в установленном порядке генеральных планов населенных пунктов на территории области;
2) реализация государственной политики в области архитектуры и градостроительства;
3) внесение на рассмотрение областного маслихата проекта генерального плана города областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей для последующего представления в Правительство Республики Казахстан на утверждение;
4) организация разработки и представление в Правительство Республики Казахстан на утверждение генеральные планы городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренных областным маслихатом;
5) представление на утверждение областному маслихату комплексные схемы градостроительного планирования территории подведомственных административно-территориальных единиц (проектов районной планировки), а также проектов генеральных планов развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей, одобренных городскими маслихатами;
6) представление на утверждение областному маслихату правила благоустройства;
7) представление на утверждение областному маслихату правила содержания и защиты не входящих в лесной фонд Республики Казахстан озеленительных насаждений в пределах границ населенных пунктов области;
8) согласование проектов генеральных планов городов республиканского значения в части их развития за счет территории области, резервных территорий, пригородной зоны, а также иных территорий, законодательно отнесенных к зоне влияния города;
9) согласование проектов генеральных планов городов областного значения;
10) информирование населения о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях;
11) утверждение и реализация градостроительных проектов (проектов детальной планировки, проектов застройки), разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) населенных пунктов;

2) міндеттері:
облыс әкімінің, әкімдігінің, "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін барлық құзыретті мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіру;
өз құзыретi шегiнде шарттар, келiсiмдер жасау;
"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
18. Функциялары:
1) аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешендi схемасын (облыстың аудандық жоспарлау жобасын немесе оның бөлiгiн), сондай-ақ облыс аумағындағы елдi мекендердiң белгiленген тәртiпте бекiтiлген бас жоспарларын iске асырудағы қызметтi үйлестiру;
2) сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) жүз мыңнан астам тұрғын санымен есептеуден облыстық маңызы бар қаланың бас жоспарының жобасын кейіннен Қазақстан Республикасы Үкiметiнің бекiтуіне ұсыну үшiн облыстық мәслихаттың қарауына енгiзу;
4) сондай-ақ облыстық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеуді ұйымдастыру және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсыну;
5) ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлік аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын (аудандық жоспарлау жобаларын), сондай-ақ қалалық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарларының жобаларын облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;
6) абаттандыру қағидаларын облыстық мәслихаттың бекiтуiне ұсыну;
7) облыстың елді мекендерінің шекаралары шегінде Қазақстан Республикасының орман қорына кірмейтін жасыл екпелерді күтіп-ұстау және қорғау ережелерін облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;
8) республикалық маңызы бар қалалардың оларды облыс аумақтары, резервтiк аумақтар, қала маңындағы аймақ, сондай-ақ заң арқылы қала ықпал ететiн аймаққа жатқызылған өзге де аумақтар есебiнен дамыту бөлiгiндегi бас жоспарларының жобаларына келiсiм беру;
9) облыстық маңызы бар қалалар бас жоспарларының жобаларына келiсiм беру;
10) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерiстерi туралы халықты ақпараттандыру;
11) елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын, құрылыс жобаларын) бекіту және іске асыру;

12) подготовка для рассмотрения местными исполнительными органами предложений, а также принятие решений о застройке территории, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации объектов незавершенного строительства, проведении комплекса работ по постутилизации объектов областного значения;
13) проведение анализа состояния деятельности организаций архитектуры и градостроительства в Павлодарской области, содействие повышению ее активности;
14) осуществление взаимодействия с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
15) оказание содействия в работе государственных органов архитектурно-строительного контроля и надзора на территории области;
16) предоставление в установленном порядке информации и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
17) организация проведения комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей;
18) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
19) координация по ведению и наполнению информационной системы "Адресный регистр" акиматов городов и районов;
20) разработка нормативно-правовых и правовых актов в рамках компетенции;
21) исполнение и организация исполнения поручений, актов акимата и акима Павлодарской области;
22) разработка планов деятельности государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
23) установление и постоянное развитие связей с общественностью через средства массовой информации;
24) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области"
19. Руководство государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области", и осуществление им своих функций.

12) жергілікті атқарушы органдардың қарастыруы үшін ұсыныстар дайындау, сондай-ақ аумаққа құрылыс салу, кеңейту, техникалық қайта жарақтау, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта профильдеу), құрылыстарды, ғимараттарды, имараттарды, инженерлiк және көлiк коммуникацияларын қалпына келтiру және күрделi жөндеу, сондай-ақ аумақты инженерлiк жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, құрылысы аяқталмаған объектілерді консервациялау, облыстық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату бойынша жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау;
13) Павлодар облысында сәулет және қала құрылысы ұйымдары қызметiнiң жағдайына талдау жүргiзу, оның белсендiлiгiн арттыруға жәрдемдесу;
14) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне жүктелген мiндеттердi iске асыру үшін мемлекеттiк органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара iс-қимыл жасасуды жүзеге асыру;
15) облыс аумағында сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау мемлекеттік органдарының жұмысына жәрдемдесу;
16) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіпте ақпарат және (немесе) мәліметтер беру;
17) халқының есептік саны бір жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларының жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізуді ұйымдастыру;
18) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіпте жүргізу;
19) облыстың қалалары мен аудандары әкімдіктерінің "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру бойынша үйлестіру;
20) құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеу;
21) Павлодар облысы әкiмдiгi мен әкiмiнің тапсырмаларын, актiлерiн орындау және орындауды ұйымдастыру;
22) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi қызметiнiң жоспарларын әзiрлеу;
23) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы қоғамдастықпен байланыс орнату және тұрақты дамыту;
24) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3-тарау. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
19. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне басшылықты "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области", должностные инструкции его работников;
7) представляет государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
9) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области";
10) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

20. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес облыс әкiмi қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады.
21. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметiне басшылық етедi;
2) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылымдық бөлiмшелерi қызметкерлерiнiң функциялары мен өкiлеттiктерiн белгiлейдi;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгiленген тәртiпте "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің қызметкерлерiн көтермелейдi, материалдық көмек көрсетедi, тәртiптiк шара қолданады;
5) өз құзыретiне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің барлық қызметкерлерi орындауға мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi;
6) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелерiн, оның қызметкерлерiнiң лауазымдық нұсқаулықтарын бекiтедi;
7) меншiк нысанына қарамастан барлық мемлекеттiк органдарда және басқа ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің атынан өкiлдiк етедi;
8) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылымын әзiрлеудi қамтамасыз етедi;
9) "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi жұмысының перспективті және ағымдағы жоспарларын бекiтедi;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және дербес жауап береді.
"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

23. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" и его трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе, Трудовым законодательством и коллективным договором.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области"
25. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
27. Государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области"
28. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
29. При ликвидации государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "29" апреля 2022 года
№ 115/1
Перечень постановлений акимата Павлодарской области, подлежащих отмене
1. Постановление акимата Павлодарской области от 16 февраля 2018 года № 52/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".

23. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi мен тиісті саладағы уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
24. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің әкімшілігі мен оның еңбек ұжымының арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен және ұжымдық шартпен реттеледі.
4-тарау. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің мүлкі
25. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi бар.
"Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ меншік қызмет нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне бекiтiлген мүлiк облыстық коммуналдық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билiк етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату
28. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
29. "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi таратылған кезде, кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейiн қалған мүлiк облыстық коммуналдық меншiкте қалады.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "29" сәуірдегі
№ 115/1 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің күшін жоюға жататын қаулыларының тізбесі
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 ақпандағы "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 52/1 қаулысы.

2. Постановление акимата Павлодарской области от 16 июля 2019 года № 214/2 "О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 16 февраля 2018 года № 52/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".
3. Постановление акимата Павлодарской области от 25 марта 2021 года № 85/3 "О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 16 февраля 2018 года № 52/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области".

2. Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 16 шілдедегі "Павлодар облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 ақпандағы "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 52/1 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" № 214/2 қаулысы.
3. Павлодар облысы әкімдігінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Павлодар облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 ақпандағы "Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 52/1 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" № 85/3 қаулысы.