Об утверждении порядка проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества на территории Кызылжарского сельского округа города Аксу
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 29 апреля 2022 года № 159/22. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 20 сентября 2023 года № 54/7
Сноска. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 20.09.2023 № 54/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106, Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Кызылжарского сельского округа города Аксу.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел Кызылжарского сельского округа города Аксу для участия в сходе местного сообщества согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Утвержден
решением Аксуского
городского маслихата от
29 апреля 2022 года
№ 159/22
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Кызылжарского сельского округа города Аксу
1. Настоящий порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Кызылжарского сельского округа города Аксу (далее-раздельный сход местного сообщества) разработан в соответствии с пунктом 6 статьей 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливает порядок проведения раздельного схода местного сообщества на территории Кызылжарского сельского округа города Аксу.
2. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория сельского округа подразделяется на села: Кызылжар, Бориктал, Сарышыганак, Жанашаруа, Суатколь.

Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін бекіту және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің санын айқындау туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 159/22 шешімі. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 қыркүйектегі № 54/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 20.09.2023 № 54/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округі ауылдарының тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы       М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2022 жылғы 29 сәуірдегі
№ 159/22 шешімімен
бекітілген
Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
1. Осы Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын ( бұдан әрі-жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындары) өткізудің тәртібі "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу тәртібін белгілейді.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін ауылдық округтің аумағы Қызылжар, Бөріктал, Сарышығанак, Жаңашаруа, Суаткөл ауылдарына бөлінеді.

3. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
4. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом Кызылжарского сельского округа города Аксу.
5. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом сельского округа не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации, социальные сети Instagram и WhatsApp.
6. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах сел организуется акимом Кызылжарского сельского округа города Аксу.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей села, имеющих право в нем участвовать согласно пункта 1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлений и самоуправлений в Республике Казахстан".
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе и имеющих право в нем участвовать.
8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Кызылжарского сельского округа города Аксу или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Кызылжарского сельского округа города Аксу или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Аксуским городским маслихатом.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода местного сообщества.
11. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Кызылжарского сельского округа города Аксу в течение 3 рабочих дней.
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата от

3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округтің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы ауылдық округ әкімі бұқаралық ақпарат құралдары, Instagram және WhatsApp әлеуметтік желілер арқылы олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
6. Ауылдар шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында ауылдың қатысып отырған және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 1-тармағына сәйкес оған қатысуға құқығы бар тұрғындарының тіркеуі жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Ақсу қалалық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардның ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
11. Жергілікті қоғамдастиықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Ақсу қаласы Қызылжар ауылдық округі әкімінің аппаратына 3 жұмыс күні ішінде беріледі.
Ақсу қалалық мәслихатының