О внесении изменения в постановление акимата Иртышского района от 26 февраля 2021 года № 49/1 "Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 19 октября 2022 года № 310/5. Отменено постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 15 августа 2024 года № 165/7
Сноска. Отменено постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 15.08.2024 № 165/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно- процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Иртышского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Иртышского района от 26 февраля 2021 года № 49/1 "Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" следующее изменение:
Положение о государственном учреждении (далее – ГУ) "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему постановлению.
2. ГУ "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет -ресурсе акимата Иртышского района;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жусупова Н.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Шарипов
Утверждено
Постановлением акимата
Иртышского района
от "19" октября 2022 года
№ 310/5
Положение о государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" (далее – государственное учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере социальной защиты и занятости населения на территории Иртышского района.

Ертіс ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпандағы "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" № 49/1 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 19 қазандағы № 310/5 қаулысы. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 165/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс ауданы әкімдігінің 15.08.2024 № 165/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік- процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасы "Құқықтық актілер туралы" Заңы 65-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Ертіс ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпандағы "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" № 49/1 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ММ) туралы ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберу;
осы қаулыны Ертіс ауданы әкімдігінің интернет -ресурсында орналастыру;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдау.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Н.М. Жүсіповке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Шәріпов
Ертіс ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" қазандағы
№ 310/5 қаулысымен
бекітілді
"Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме) Ертіс ауданының аумағында халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Государственное учреждение не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан.
7. Государственное учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения утверждаются в соответствии с действующим трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
9. Режим работы государственного учреждения устанавливается в следующем порядке: с 9.00 до 18.30 часов с перерывом для отдыха и приема пищи с 13.00 до 14.30 часов при пятидневной рабочей неделе, выходные дни – суббота, воскресенье.
10. Местонахождение юридического лица: 140500, Республика Казахстан, Павлодарская область, Иртышский район, с. Иртышск, улица Богенбая, 97.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке – "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі,
на русском языке – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения.
13. Финансирование деятельности государственного учреждения осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан.
14. Государственному учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения.
Если государственному учреждению законодательными актами Республики Казахстан представлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік мекеменің ведомстволары жоқ.
3. Мемлекеттік мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан енеді.
6. Егер мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық- құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Мемлекеттік мекеме өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Мемлекеттік мекеменің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітіледі.
9. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі мынадай тәртіппен белгіленеді: бес күндік жұмыс аптасы сағат 9.00-дан 18.30-ге дейін, 13.00 – ден 14.30-ға дейін тынығуға және тамақтануға арналған үзіліспен , демалыс күндері-сенбі, жексенбі.
10. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 140500, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Бөгенбай көшесі, 97.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы – "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі,
орыс тілінде-государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района".
12. Осы Ереже мемлекеттік мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
13. Мемлекеттік мекеменің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен мемлекеттік мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер мемлекеттік мекемеге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Цель, предмет деятельности, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
15. Целью государственного учреждения является проведение государственной политики, направленной на социальную защиту и занятость населения на районном уровне.
16. Предметом деятельности государственного учреждения является реализация на районном уровне мероприятий по обеспечению государственных гарантий в сфере социальной защиты и занятости населения Иртышского района.
17. Задачи:
1) организация системы мониторинга за качеством и своевременностью оказания государственных услуг физическим и юридическим лицам в сфере социальной защиты и занятости населения;
2) обеспечение соблюдения качества, а также стандартов и правил при оказании государственных услуг в сфере социальной защиты и занятости населения;
3) совершенствование форм и методов работы по содействию занятости населения;
4) прогнозирование спроса и предложения рабочей силы;
5) защита внутреннего рынка труда;
6) обеспечение социальных мер по защите района от безработицы, содействие в трудоустройстве и профессиональном обучении безработных граждан;
7) развитие социального партнерства в сфере социальной защиты и занятости населения;
8) оказание социальной помощи и социального обслуживания нуждающимся гражданам;
9) планирование бюджетных программ в сфере социальной защиты и занятости населения.
18. Полномочия:
Права:
1) вносить на рассмотрение акимата района предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере социальной защиты и занятости населения;
2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением;
3) взаимодействовать в пределах компетенции с должностными лицами, общественными организациями по вопросам социальной защиты и занятости населения района;
4) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции.
Обязанности:
5) представлять интересы акима, акимата района во всех судебных органах и иных организациях.
19. Функции:
1) разрабатывает и реализует районные программы занятости и социальной защиты населения;
2) координирует работу информирования граждан о возможности получения работы, а работодателей – о возможности обеспечения рабочей силой; публикует информационные материалы в средствах массовой информации о предложении и спросе на рабочую силу, возможностях трудоустройства и профессиональной ориентации в районе;

2. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. Мемлекеттік мекеменің мақсаты аудандық деңгейде халықты әлеуметтік қорғауға және жұмыспен қамтуға бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
16. Мемлекеттік мекеме қызметінің мәні Ертіс ауданының халқын әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласында мемлекеттік кепілдіктерді қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды аудандық деңгейде іске асыру болып табылады.
17. Міндеттері:
1) Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласында жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы мен уақтылығына мониторинг жүйесін ұйымдастыру;
2) халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде сапасын, сондай-ақ стандарттар мен қағидалардың сақталуын қамтамасыз ету;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөніндегі жұмыстың нысандары мен әдістерін жетілдіру;
4) жұмыс күшіне сұраныс пен ұсынысты болжау;
5) ішкі еңбек нарығын қорғау;
6) ауданды жұмыссыздықтан қорғау бойынша әлеуметтік шараларды қамтамасыз ету, жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыруға және кәсіптік оқытуға жәрдемдесу;
7) Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы әлеуметтік әріптестікті дамыту болып табылады;
8) мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек және әлеуметтік қызмет көрсету;
9) Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау.
18. Өкілеттіктер:
Құқық:
1) аудан әкімдігінің қарауына дамудың негізгі бағыттары, Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы проблемаларды жедел шешу жөнінде ұсыныстар енгізуге;
2) мемлекеттік мекеменің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша ақпарат сұратуға және алуға;
3) өз құзыреті шегінде ауданның халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері бойынша лауазымды тұлғалармен, қоғамдық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
4) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасуға міндетті.
Міндеттері:
5) барлық сот органдарында және өзге де ұйымдарда аудан әкімінің, әкімдігінің мүдделерін білдіру.
19. Функциялар:
1) аудандық жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау бағдарламаларын әзірлейді және іске асырады;
2) азаматтарды жұмыс алу мүмкіндігі туралы, ал жұмыс берушілерді жұмыс күшімен қамтамасыз ету мүмкіндігі туралы хабардар ету жұмысын үйлестіреді; бұқаралық ақпарат құралдарында жұмыс күшіне ұсыныс пен сұраныс, жұмысқа орналастыру және кәсіптік бағдарлау мүмкіндіктері туралы ақпараттық материалдар жариялайды;

3) осуществляет анализ и прогноз состояния рынка труда в районе, учет свободных рабочих мест;
4) осуществляет оказание государственной адресной социальной помощи, жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), назначение и выплату социальной помощи нуждающимся категориям граждан Иртышского района, социальное обслуживание;
5) ведет учет ветеранов и лиц на которых распространяется действие Закона "О ветеранах" для оказания соответствующей социальной помощи;
6) осуществляет регистрацию и оформление документов лиц, пострадавших от воздействия Семипалатинского испытательного ядерного полигона, для назначения единовременной компенсации и выдачи удостоверения;
7) выдача, продление и отзыв разрешений трудовым эмигрантам для осуществления трудовой деятельности на территории Иртышского района;
8) мониторинг исполнения социальной и профессиональной части индивидуальной программы реабилитации лиц с инвалидностью;
9) ведет учет обратившихся граждан из числа лиц, освободившихся из мест лишения свободы, и лиц, состоящих на учете службы пробации для оказания им содействия в трудоустройстве, профобучении и соответствующей социальной помощи;
10) участие в разработке мер по снижению бедности, повышению уровня жизни и доходов населения в пределах своей компетенции;
11) участие в организации единой электронной системы документооборота Иртышского района с созданием соответствующих банков данных;
12) рассматривает письменные и устные обращения граждан;
13) оказывает государственные услуги в сфере социальной защиты населения на районном уровне, согласно стандартам и утвержденным правилам государственных услуг;
14) разрабатывает и вносит на рассмотрение акимата района:
проекты нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения;
15) публикует материалы в средствах массовой информации, связанные с деятельностью государственного учреждения;
16) устанавливает квоту рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда;
17) устанавливает квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации;
18) устанавливает квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершенолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"

3) аудандағы еңбек нарығының жай-күйін талдауды және болжауды, бос жұмыс орындарын есепке алуды жүзеге асырады;;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуді, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетуді, Ертіс ауданы азаматтарының мұқтаж санаттарына әлеуметтік көмек тағайындауды және төлеуді, әлеуметтік қызмет көрсетуді жүзеге асырады;
5) тиісті әлеуметтік көмек көрсету үшін "ардагерлер туралы" Заңның күші қолданылатын ардагерлер мен тұлғалардың есебін жүргізеді;
6) біржолғы өтемақы тағайындау және куәлік беру үшін Семей ядролық сынақ полигонының әсерінен зардап шеккен адамдардың құжаттарын тіркеуді және ресімдеуді жүзеге асырады;
7) Ертіс ауданының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін еңбек эмигранттарына рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу;
8) мүгедек адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасының Әлеуметтік және кәсіптік бөлігінің орындалуына мониторинг жүргізу;
9) жұмысқа орналастыруға, кәсіптік оқытуға және тиісті әлеуметтік көмек көрсету үшін бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар және пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар қатарынан өтініш берген азаматтардың есебін жүргізеді;
10) өз құзыреті шегінде кедейшілікті азайту, халықтың өмір сүру деңгейін және табысын арттыру жөніндегі шараларды әзірлеуге қатысу;
11) тиісті деректер банктерін құра отырып, Ертіс ауданының құжат айналымының бірыңғай электрондық жүйесін ұйымдастыруға қатысу;
12) азаматтардың жазбаша және ауызша өтініштерін қарайды;
13) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен бекітілген қағидаларына сәйкес аудандық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
14) аудан әкімдігінің қарауына әзірлейді және енгізеді;
мемлекеттік мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобалары;
15) мемлекеттік мекеменің қызметіне байланысты материалдарды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайды;
16) мүгедектігі бар адамдар үшін ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есепке алмағанда, жұмыс орындары санының екі-төрт пайызы мөлшерінде жұмыс орындарына квота белгілейді;
17) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілейді;
18) кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілейді.
3. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру

20. Руководство государственного учреждения осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление им своих функций.
21. Первый руководитель государственного учреждения назначается на должность и освобождается от должности акимом Иртышского района в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и трудовым законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия руководителя государственного учреждения:
1) определяет полномочия и обязанности работников государственного учреждения;
2) назначает на должности и освобождает от должности работников государственного учреждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и трудовым законодательством Республики Казахстан;
3) осуществляет в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и трудовым законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения;
5) представляет государственное учреждение во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и Законами Республики Казахстан "О государственном имуществе" и "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения, должностные инструкции его работников;
7) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций;
8) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения;
9) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения;
10) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
11) осуществляет личный прием граждан.
23. Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с Законами Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
24. Взаимоотношения государственного учреждения и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируются Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О государственном имуществе".

20. Мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
21. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысын "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес Ертіс ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
22. Мемлекеттік мекеме басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің өкілеттіктері мен міндеттерін айқындайды.
2) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
4) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік мекеменің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және "Мемлекеттік мүлік туралы" және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда мемлекеттік мекеменің атынан өкілдік етеді;
6) мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, оның қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;;
7) ведомстволық бағынысты ұйымдар басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;
8) мемлекеттік мекеменің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;;
9) мемлекеттік мекеменің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;;
10) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және ол үшін дербес жауапты болады;
11) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады.
23. Мемлекеттік мекеме басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.;
24. Мемлекеттік мекеме мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның (ауданның жергілікті атқарушы органы) өзара қарым- қатынастары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледі.

25. Взаимоотношения между государственным учреждением и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются законодательством Республики Казахстан в сфере занятости и социального обеспечения.
26. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и законодательством о государственной службе.
27. Работники государственного учреждения несут ответственность за своевременное и полное выполнение возложенных на них задач и поручения руководителя государственного органа.
4. Имущество государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
28. Государственное учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О государственном имуществе".
29. Имущество государственного учреждения формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
30. Имущество, закрепленное за государственным учреждением, относится к коммунальной собственности.
31. Государственное учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено бюджетным законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
32. Реорганизация и упразднение государственного учреждения осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
33. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
34. Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения акимата Иртышского района Павлодарской области".

25. Мемлекеттік мекеме мен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының жұмыспен қамту және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы заңнамасымен реттеледі.
26. Мемлекеттік мекеменің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және Мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға сәйкес айқындалады.
27. Мемлекеттік мекеменің қызметкерлері өздеріне жүктелген міндеттер мен мемлекеттік орган басшысының тапсырмаларының уақытылы және толық орындалуына жауапты болады.
4. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекеменің мүлкі
28. "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген жағдайларда мемлекеттік мекеменің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
29. Мемлекеттік мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
30. Мемлекеттік мекемеге бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
31. Егер Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекеменің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
32. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
33. Мемлекеттік мекеме таратылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.
6. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ұйымдардың тізбесі, қарамағында
34. "Павлодар облысы Ертіс ауданы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.