О внесении изменений в решение маслихата района Аққулы от 20 октября 2020 года № 279/57 "Об утверждении порядка проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа Аққулы района Аққулы"
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 15 ноября 2022 года № 110/22. Утратило силу решением маслихата района Аққулы Павлодарской области от 16 ноября 2023 года № 52/11
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Аққулы Павлодарской области от 16.11.2023 № 52/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аққулы от 20 октября 2020 года № 279/57 "Об утверждении порядка проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества на территории сельского округа Аққулы района Аққулы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6999) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории сельского округа Аққулы района Аққулы согласно приложению 1 к настоящему решению";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить количественный состав представителей жителей села сельского округа Аққулы района Аққулы для участия в сходе местного сообщества согласно приложению 2 к настоящему решению".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата района Аққулы К. Есимов
Приложение 1
к решению маслихата
района Аққулы от
15 ноября 2022 года
№ 110/22
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории сельского округа Аққулы района Аққулы Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории сельского округа Аққулы района Аққулы разработан в соответствии со статьей 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливает проведения раздельного схода местного сообщества жителей села на территории сельского округа Аққулы района Аққулы.

Аққулы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қазандағы "Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін бекіту және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің санын айқындау туралы" № 279/57 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 110/22 шешімі. Күші жойылды - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қарашадағы № 52/11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 52/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аққулы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қазандағы "Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін бекіту және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің санын айқындау туралы" № 279/57 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6999 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Аққулы ауданының Аққулы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу тәртібі осы шешімнің 1 - қосымшасын сәйкес бекітілсін";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округі ауылының тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес бекітілсін".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихаттың хатшысы К. Есимов
Аққулы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
15 қарашадағы
№ 110/22 шешіміне
1 - қосымша
Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі 1- тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібі Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің аумағындағы ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу тәртібін белгілейді.

2. В настоящим Порядке используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество - совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории сельского округа Аққулы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) раздельный сход местного сообщества - непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) сел в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория сельского округа Аққулы подразделяется на улицы села Аққулы.
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек от улиц села.
5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом сельского округа Аққулы района Аққулы.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом сельского округа не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или социальные сети, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 4-3) пункта 3 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", согласно которому о времени, месте созыва собрания местного сообщества члены собрания местного сообщества оповещаются не позднее чем за три календарных дня до дня его проведения.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества организуется акимом сельского округа Аққулы района Аққулы в пределах мест проживания.

2. Осы Тәртіпте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық - шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін Аққулы ауылдық округінің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны - ауыл тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2-тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін Аққулы ауылдық округтің аумағы Аққулы ауылының көшелеріне бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында ауыл көшелерінен үш адамнан аспайтын жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдер сайланады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округтің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастық жиналысының шақырылу уақыты, орны туралы жергілікті қоғамдастық жиналысының мүшелері ол өткізілетін күнге дейін күнтізбелік үш күннен кешіктірілмей құлағдар етілетін "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 - бабы 3-тармағының 4-3) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы ауылдық округ әкімі бұқаралық ақпарат немесе әлеуметтік желілер арқылы олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізуді Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің әкімі тұрғылықты жері шегінде ұйымдастырады.

8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, имеющих право в нем участвовать в соответствии с пунктом 1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлений и самоуправлений в Республике Казахстан".
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих на соответствующей улице и имеющих право в нем участвовать".

8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ашудың алдында "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқарулар және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 1-тармағына сәйкес қатысуға құқығы бар тиісті көшенің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеуі жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны тиісті көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом сельского округа Аққулы района Аққулы или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким сельского округа Аққулы района Аққулы или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
10. Кандидатуры представителей жителей улиц села для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района Аққулы.

9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.
10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл көшелері тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Аққулы ауданының мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.

11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода местного сообщества.
12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается на бумажном носителе в аппарат акима сельского округа Аққулы района Аққулы в течении 3 (трех) рабочих дней со дня подписания.
Приложение 2
к решению маслихата
района Аққулы от
15 ноября 2022 года

11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Аққулы ауданы Аққулы ауылдық округі әкімінің аппаратына қағаз жеткізгіште беріледі.
Аққулы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
15 қарашадағы