О некоторых вопросах государственных учреждений Атырауской области
Постановление акимата Атырауской области от 4 апреля 2022 года № 81
В соответствии со статьями 45, 46 Гражданского кодекса Республики Казахстан, со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", статьями 26, 27, 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и решением Атырауского областного маслихата от 23 февраля 2022 года № 123-VII "Об утверждении схемы управления Атырауской области" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области" (далее – Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития) путем разделения его на:
1) государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Атырауской области" (далее – Управление индустриально-инновационного развития);
2) государственное учреждение "Управление предпринимательства и туризма Атырауской области" (далее - Управление предпринимательства и туризма).
2. Исключен постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 130 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Исключен постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 130 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Утвердить:
1) разделительный баланс между Управлением предпринимательства и индустриально-инновационного развития и Управлением предпринимательства и туризма согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
2) разделительный баланс между Управлением предпринимательства и индустриально-инновационного развития и Управлением индустриально-инновационного развития согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Атырауской области согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
6. Исключен постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 130 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Изменить наименование коммунального государственного учреждения "Ситуационный центр" Аппарата акима Атырауской области" на коммунальное государственное учреждение "Центр цифровизации Атырауской области Управления индустриально-инновационного развития Атырауской области" (далее – Учреждение) и провести перерегистрацию в органах юстиции.
8. Уполномочить государственное учреждение "Управление финансов Атырауской области" в установленном законодательством порядке утвердить положение Учреждения и вносить в него изменения и дополнения.

Атырау облысының мемлекеттік мекемелерінің кейбір мәселелері туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 4 сәуірдегі № 81 қаулысы
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 45, 46-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26, 27, 65-баптарына және Атырау облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 23 ақпандағы № 123-VIІ "Атырау облысының басқару схемасын бекіту туралы" шешіміне сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы):
1) "Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Индустриалдық - инновациялық даму басқармасы);
2) "Атырау облысы Кәсіпкерлік және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Кәсіпкерлік және туризм басқармасы) болып қайта құрылсын.
2. Алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Мыналар:
1) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы мен Кәсіпкерлік және туризм басқармасы арасындағы бөлу балансы;
2) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы мен индустриалдық-инновациялық даму басқармасы арасындағы бөлу балансы бекітілсін.
5. Осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес Атырау облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
6. Алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
7. "Атырау облысы әкімі аппаратының "Ахуалдық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атауы "Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасының Атырау облысының Цифрландыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі –Мекеме) болып өзгертілсін және әділет органдарынан қайта тіркеуден өткізілсін.
8. "Атырау облысы Қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен Мекеменің ережесін бекітуге және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізуге өкілеттік берілсін.

9. Аппарату акима Атырауской области, управлениям сельского хозяйства, предпринимательства и индустриально – инновационного развития Атырауской области принять все меры, вытекающие из настоящего постановления.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Атырауской области Айдарбекова С.К.
11. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области М. Досмухамбетов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области от
4 апреля 2022 года № 81
Утверждено постановлением
акимата Атырауской области
4 апреля 2022 года № 81
Положение о государственном учреждении "Управление индустриально – инновационного развития Атырауской области"
Сноска. Приложение 1 исключено постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 130 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области от
4 апреля 2022 года № 81
Утверждено постановлением
акимата Атырауской области
4 апреля 2022 года № 81
Положение о государственном учреждении "Управление предпринимательства и туризма Атырауской области"

9. Атырау облысы әкімі аппараты, Атырау облысы Ауыл шаруашылығы, кәсіпкерлік және индустриялық – инновациялық даму басқармалары осы қаулыдан туындайтын барлық шараларды қабылдасын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары С.К. Айдарбековке жүктелсін.
11. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі М. Досмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 4 сәуірдегі № 81
қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімиятының
2022 жылғы 4 сәуірдегі № 81
қаулысымен бекітілген
"Атырау облысы Индустриалдық - инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Атырау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 4 сәуірдегі
№ 81 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімиятының
2022 жылғы 4 сәуірдегі
№ 81 қаулысымен бекітілген
"Атырау облысы Кәсіпкерлік және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ

Сноска. Приложение 2 исключено постановлением акимата Атырауской области от 18.07.2023 № 130 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к постановлению
акимата Атырауской области от
4 апреля 2022 года № 81
Утверждено постановлением
акимата Атырауской области
4 апреля 2022 года № 81
Разделительный баланс
1. В соответствии со статьями 46,47 Гражданского кодекса Республики Казахстан настоящим актом подтверждаем передачу по правопреемственности всех прав и обязательств с государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития" в государственное учреждение "Управление предпринимательства и туризма Атырауской области".

Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Атырау облысы әкімдігінің 18.07.2023 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Атырау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 4 сәуірдегі
№ 81 қаулысына 3-қосымша
Атырау облысы әкімиятының
2022 жылғы 4 сәуірдегі
№ 81 қаулысымен бекітілген
Бөлу балансы
1. Осы актімен Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 46, 47-баптарына сәйкес "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінен құқықтық мирасқорлық бойынша барлық құқықтары мен міндеттемелердің "Атырау облысы кәсіпкерлік және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесіне берілуін растаймыз.

Баланс (стр.100+стр.200)
4078156,8
СПИСОК Оборудования, передаваемые с баланса государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области" на баланс государственного учреждения "Управление предпринимательства и туризма Атырауской области" (на 31 марта 2022 г)
Государственного учреждения "Управление предпринимательства и туризма Атырауской области"
Активы
Здания
Машины и оборудования
36
Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь
132
Транспортные средства
1
Прочие основные средства
Нематериальные активы
3
Все активы

Баланс (стр.100+стр.200)
4078156,8
"Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі теңгерімінен "Атырау облысы кәсіпкерлік және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі теңгеріміне тапсырылатын жабдықтар ТІЗІМІ (2022 жылғы 31 наурыз)
"Атырау облысы Кәсіпкерлік және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Активтер
Ғимараттар
Машиналар мен жабдықтар
36
Аспаптар, өндірістік және шаруашылық мүкәммалы
132
Көлік құралдары
1
Өзге негізгі құралдар
Материалдық емес активтер
3
Барлық активтер

172
Материалы и продукты (тенге)
Хозяйственные товары
Топливо, горюче-смазочный (ГСМ)
937,8
И другие материалы
Все материалы
Все материалы и продукты
937,8
Сдал:
"Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области"
И.О руководителя: _______________________________Н.М Жанабеков
Гл.специалист-бухгалтер:______________________ А.Т. Кибашева
Принял:
Государственное учреждение "Управление предпринимательства и туризма Атырауской области"
Руководитель: _______________________________Н.М. Жанабеков
Гл.специалист-бухгалтер:______________________А.Т. Кибашева
Приложение 4 к постановлению
акимата Атырауской области от
4 апреля 2022 года № 81
Утверждено постановлением
акимата Атырауской области
4 апреля 2022 года № 81
Разделительный баланс

172
Материалдар мен өнімдер (теңге)
Шаруашылық тауарлары
Отын, жанар-жағармай (ЖЖМ)
937,8
Басқа да материалдар
Барлық материалдар мен өнімдер
937,8
Тапсырды:
Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Басқарма басшысының міндетін атқарушы _____________________Н.М.Жанабеков
Бас маман-есепші________________________________ А.Т.Кибашева
Қабылданды:
"Атырау облысы Кәсіпкерлік және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Басқарма басшысы_______________________________ Н.М.Жанабеков
Бас маман-есепші________________________________ А.Т.Кибашева
Атырау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 4 сәуірдегі № 81
қаулысына 4-қосымша
Атырау облысы әкімиятының
2022 жылғы 4 сәуірдегі № 81
қаулысымен бекітілген
Бөлу балансы

1. В соответствии со статьями 46,47 Гражданского кодекса Республики Казахстан настоящим актом подтверждаем передачу по правопреемственности всех прав и обязательств с государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития" в государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Атырауской области" .
2. К реорганизованному путем разделения государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Атырауской области" передаются следующие активы и пассивы по состоянию на 31 марта 2022 года:
Активы
Сумма (тыс.тенге)
І.Краткосрочные активы
Денежные средства

1. Осы актімен Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 46, 47-баптарына сәйкес "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінен құқықтық мирасқорлық бойынша барлық құқықтары мен міндеттемелердің "Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне берілуін растаймыз.
2. Бөлу жолымен қайта ұйымдастырылған "Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне, сондай-ақ 2022 жылғы 31 наурыздағы жағдай бойынша активтер мен пассивтер беріледі:
Активтер
Сомасы (мың тенге)
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражаттар

500
2407420,4
Баланс (стр.100+стр.200)
4078156,8
СПИСОК Оборудования, передаваемые с баланса государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области" на баланс государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Атырауской области" (на 31 марта 2022 г)
Государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Атырауской области"
Активы
Здания
Машины и оборудования
59
Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь
Транспортные средства
1
Прочие основные средства
Нематериальные активы
Все активы
60
Материалы и продукты (тенге)
Хозяйственные товары
Топливо, горюче-смазочный (ГСМ)
937,8
И другие материалы
Все материалы
Все материалы и продукты
937,8
Сдал:
"Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области"
И.О руководителя: _______________________________Н.Жанабеков
Гл.специалист-бухгалтер:_________________________ А.Кибашева
Принял:
Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Атырауской области"
Руководитель: _______________________________К.К.Мамбетов
Гл.специалист-бухгалтер:______________________
Приложение 5 к постановлению
акимата Атырауской области от
4 апреля 2022 года № 81
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата Атырауской области и их структурных элементов
1. Постановление акимата Атырауской области от 23 мая 2017 года № 121 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области".
2. Постановление акимата Атырауской области от 23 января 2018 года № 9 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Атырауской области от 23 мая 2017 года №121 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области".
3. Постановление акимата Атырауской области от 28 октября 2020 года № 204 "О внесении изменения в постановление акимата области от 19 июля 2013 года №273 "О переименовании государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Атырауской области".
4. Постановление акимата Атырауской области от 14 июля 2021 года № 183 "О внесении дополнения в постановление акимата области от 19 июля 2013 года №273 "О переименовании государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Атырауской области".
5. Постановление акимата Атырауской области от 28 июля 2021 года № 187 "О внесении дополнений в постановление акимата области от 23 мая 2017 года №121 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области".

500
2407420,4
Баланс (стр.100+стр.200)
4078156,8
"Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі теңгерімінен "Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі теңгеріміне тапсырылатын жабдықтар ТІЗІМІ (2022 жылғы 31 наурыз)
"Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Активтер
Ғимараттар
Машиналар мен жабдықтар
59
Аспаптар, өндірістік және шаруашылық мүкәммалы
Көлік құралдары
1
Өзге негізгі құралдар
Материалдық емес активтер
Барлық активтер
60
Материалдар мен өнімдер (теңге)
Шаруашылық тауарлары
Отын, жанар-жағармай (ЖЖМ)
937,8
Басқа да материалдар
Барлық материалдар мен өнімдер
937,8
Тапсырды:
Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Басқарма басшысының
міндетін атқарушы _______________________________Н.М.Жанабеков
Бас маман-есепші________________________________ А.Т.Кибашева
Қабылданды:
"Атырау облысы индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Басқарма басшысы_______________________________К.К.Мамбетов
Бас маман-есепші________________________________
Атырау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 4 сәуірдегі
№ 81 қаулысына 5-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулылары және олардың құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 121 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысы.
2. Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 9 "Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 121 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы.
3. Атырау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 қазандағы № 204 "Облыс әкімдігінің 2013 жылғы 19 шілдедегі № 273 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атауын өзгерту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы.
4. Атырау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 14 шілдедегі № 183 "Облыс әкімдігінің 2013 жылғы 19 шілдедегі № 273 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атауын өзгерту туралы" қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы.
5. Атырау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 шілдедегі № 187 "Облыс әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 121 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы" қаулысы,

6. Постановление акимата Атырауской области от 10 ноября 2021 года № 264 "О внесении дополнения в постановление акимата области от 23 мая 2017 года №121 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Атырауской области".
7. Пункт 1-1 постановления акимата Атырауской области от 19 июля 2013 года № 273 "О переименовании государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Атырауской области".
8. Пункт 5 постановления акимата Атырауской области от 21 сентября 2020 года № 174 "О реорганизации некоторых коммунальных государственных учреждений".

6. Атырау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 10 қарашадағы № 264 "Облыс әкімдігінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 121 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және индустриялық–инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы.
7. Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 19 шілдедегі № 273 "Атырау облысы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атауын өзгерту туралы" қаулысының 1-1-тармағы.
8. Атырау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 174 "Кейбір коммуналдық мемлекеттік мекемелерді қайта ұйымдастыру туралы" қаулысының 5-тармағы.