О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 26/149. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 19/232-VІІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 годов следующих объемах:
1) доходы – 10 511 298 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 650 362 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 617 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 854 319 тысяч тенге;
2) затраты – 10 646 577 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 351 599 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 465 750;
погашение бюджетных кредитов – 114 151 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 488 976 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 488 976 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 465 750 тысяч тенге;
погашение займов – 114 152 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 137 378 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 15.12.2023 № 10/44 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
- корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением доходов от крупных субъектов хозяйствования и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 51,2 процент, в бюджет района 48,8 процент;
- Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Социальный налог в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
3. Предусмотреть на 2023 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Байдибекского района в сумме 2 178 142 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/149 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/232-VII "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйдібек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 511 298 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 650 362 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 617 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 854 319 мың теңге;
2) шығындар – 10 646 577 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 351 599 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 465 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 114 151 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 488 976 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 488 976 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 465 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 114 152 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 137 378,0 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 10/44 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
-Ірі кәсіпкерлік субъектілеріненжәне мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
-төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 51,2 пайыз, жергілікті бюджетке 48,8 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.
-әлеуметтік салық облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
3. 2023 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 178 142 мың теңге болып белгіленсін.

4. Утвердить резерв акимата района в районном бюджете на 2023 год в сумме 14 204 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 15.12.2023 № 10/44 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 380 546 тысяч тенге, в том числе:
Агыбетский сельский округ 44 089 тысяч тенге;
Алгабаский сельский округ 30 536 тысяч тенге;
Алмалинский сельский округ 43 287 тысяч тенге;
Акбастауский сельский округ 31 375 тысяч тенге;
Боралдайский сельский округ 35 018 тысяч тенге;

4. Аудандық бюджетте аудан әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 14 204 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 10/44 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2023 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 380 546 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 44 089 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 30 536 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 43 287 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 31 375 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 35 018 мың теңге;

Бөгенский сельский округ 32 753 тысяч тенге;
Борлысайский сельский округ 40 754 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 46 032 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ 31 355 тысяч тенге;
Мынбулакский сельский округ 32 212 тысяч тенге;
Шаянский сельский округ 13 135 тысяч тенге;
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Байдибек А.Кенехан
Приложение 1 к решению
маслихата района Байдибек
23 декабря 2022 года № 26/149
Районный бюджет на 2023 год

Бөген ауылдық округі 32 753 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 40 754 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 46 032 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі 31 355 мың теңге;
Мыңбұлақ ауылдық округі 32 212 мың теңге;
Шаян ауылдық округі 13 135 мың теңге.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Бәйдібек аудандық мәслихатының хатшысы А.Кенехан
Байдібек аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 26/149 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудан бюджеті

454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
67231
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
65451
007
Капитальные расходы государственного органа
1780
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
318411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
139631
013
Капитальные расходы государственного органа
3205
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
175575
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
76479
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71926
015
Капитальные расходы государственного органа
4553
02
Оборона
95906
1
Военные нужды
23383
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23383
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23383
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
72523
122
Аппарат акима района (города областного значения)
72523
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
69351
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3172
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1639675
1
Социальное обеспечение
123292
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123292
005
Государственная адресная социальная помощь
123292
2
Социальная помощь
1441014
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1441014
002
Программа занятости
454218
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24164
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146999
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2247
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
195735
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
67231
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65451
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1780
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
318411
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139631
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3205
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
175575
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
76479
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71926
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4553
02
Қорғаныс
95906
1
Әскери мұқтаждар
23383
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23383
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23383
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
72523
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
72523
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
69351
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3172
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1639675
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
123292
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123292
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
123292
2
Әлеуметтiк көмек
1441014
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1441014
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
454218
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24164
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146999
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2247
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
195735
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну