О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 28 декабря 2021 года № 15/2-VII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2022-2024 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 марта 2022 года № 20/2-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 15/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26363) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 983 135,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39 476 184,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 237 078,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 092 142,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 177 731,0 тысяч тенге;
2) затраты – 64 569 223,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 021 011,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 021 011,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 392 900,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 392 900,2 тысяч тенге;
поступление займов – 3 166 479,0 тысяч тенге;
погашение займов – 9 021 784,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 462 404,8 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2022 год в сумме 109 702,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2022 год, в том числе:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 20,2 %;
3) социальный налог – 20,2 %.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.

Өскемен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 15/2-VII "Өскемен қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2022 жылғы 18 наурыздағы № 20/2-VII шешімі. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 15/2-VII "Өскемен қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26363 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 983 135,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 476 184,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 237 078,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 092 142,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22 177 731,0 мың теңге;
2) шығындар – 64 569 223,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 021 011,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 021 011,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 392 900,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -5 392 900,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 166 479,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 021 784 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 462 404,8 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Өскемен қаласының 2022 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 109 702,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын, соның ішінде:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 %;
2) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 20,2 %;
3) әлеуметтік салық – 20,2 %.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

86 058,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
81 266,0
004
Капитальные расходы государственного органа
3 000,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 792,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
92 319,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
92 319,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145 262,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
137 861,5
013
Капитальные расходы государственного органа
7 400,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
200 000,0
040
Развитие объектов государственных органов
200 000,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
255 126,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
255 126,1
02
Оборона
83 904,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
83 904,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
83 904,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
134 851,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88 175,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
88 175,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
46 676,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
46 261,2
003
Капитальные расходы государственного органа
415,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 154 428,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 993 739,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
172 482,0
002
Программа занятости
432 740,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

86 058,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 266,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 792,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
92 319,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 319,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145 262,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 861,5
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 400,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
200 000,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
200 000,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
255 126,1
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
255 126,1
02
Қорғаныс
83 904,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
83 904,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
83 904,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
134 851,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88 175,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
88 175,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
46 676,2
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 261,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
415,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 154 428,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 993 739,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
172 482,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
432 740,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

5 368,0
005
Государственная адресная социальная помощь
482 566,0
006
Оказание жилищной помощи
9 360,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
572 969,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 157,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 702,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
145 553,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
807 723,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
435 778,0
021
Капитальные расходы государственного органа
3 576,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
191 858,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
540 063,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 544,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 800,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
127 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
160 689,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
160 689,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25 179 962,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 214 725,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 511,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1 612 137,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 870,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
17 892,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 176 219,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3 200,0
028
Развитие коммунального хозяйства
561 702,8
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
215 541,0
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов

5 368,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
482 566,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9 360,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
572 969,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 157,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 702,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
145 553,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
807 723,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
435 778,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 576,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
191 858,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
540 063,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 544,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 800,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
127 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
160 689,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
160 689,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25 179 962,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 214 725,4
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
8 511,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
1 612 137,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2 870,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
17 892,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
1 176 219,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3 200,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
561 702,8
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
215 541,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

29 255,0
007
Организация работ по зонированию земель
29 255,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
92 084,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
92 084,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
92 084,0
12
Транспорт и коммуникации
6 824 265,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 824 265,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 014 937,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 033 681,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
132 347,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 643 300,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 000 000,0
13
Прочие
835 863,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
109 702,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
109 702,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
16 108,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
16 108,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
710 053,0
043
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
92 165,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
10 895,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
606 993,0
14
Обслуживание долга
1 120 436,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1 120 436,0
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
1 120 436,0
15
Трансферты
23 878 934,4
452
Отдел финансов района (города областного значения)
23 878 934,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14 986,7
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
23 490 510,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

29 255,0
007
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
29 255,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92 084,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
92 084,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 084,0
12
Көлiк және коммуникация
6 824 265,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 824 265,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 014 937,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 033 681,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
132 347,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 643 300,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 000 000,0
13
Басқалар
835 863,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
109 702,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
109 702,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
16 108,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
16 108,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
710 053,0
043
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
92 165,0
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
10 895,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
606 993,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 120 436,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1 120 436,0
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 120 436,0
15
Трансферттер
23 878 934,4
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
23 878 934,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
14 986,7
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
23 490 510,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару